Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Autor Wiadomość
Legwan1989 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 218
Imię: Arkadiusz
Skąd: Słupsk
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Ogar 200 - Bliźniak by Legwan
Już od dawna zastanawiałem się czy założyć ten temat. Już dosyć często przewijał się w głównym temacie. Ogar "powstał" z reszty części które mi pozostały przy renowacji "ważniejszego" Ogara 200. Ogólnie spory misz-masz, składany z kilku Rometów, selekcja części na lepsze i gorsze. Do tego projektu szły gorsze. Co nieco musiałem dokupić, kilka elementów dorobić.
Ogólnie traktuje ten motorek jako swego rodzaju brata bliźniaka Ogara 200 którego robię na igłę.

Po krótce jego historia:

Gdy już wiedziałem że zostanie mi sporo części zacząłem szukać silnika i ramy aby mieć jakieś podstawy do tego motoru. Z resztą drugiego silnika też szukałem na części. Tak więc trafił do mnie taki oto silnik którego stan był mi bardzo długi czas nieznany:



Udało mi się też zakupić ramę:



Tak więc jakiś zalążek już był.

Resztę części wykorzystałem z tych motorów:




Dorobiłem osłonę łańcucha i pręt tłumika:






Lampe musiałem ratować:



Musiałem przerobić stopki z 205 na 200



Z dwóch podartych kanap miałem w planach złożenie jednej, w miare możliwości dobrej. I tak też pózniej się stało. Rozprułem poszycia dwóch (tych po lewej) i dałem do zszycia górna i tylną cześć z dwóch rożnych



Błotniki było dosyć mocno zajechane. Miejscami miały nawet dziury na wylot. Zaszpachlowałem, dałem podkład, pozniej dwie warstwy bitexu, znowu podkład. W późniejszym czasie baza i lakier.





Amortyzatory i koła będą z zielonego Ogara.
Same amortyzatory mam juz zregenerowane.
Wymieniłęm olej i odmalowałem je.





Pozniej okazało się że są nieszczelne



Trzeba było wymienić takie uszczelnienia.



A to akurat zdjęcia z dzisiejszej ponownej regeneracji. Tym razem rozebrałęm je na drobne części, ładnie wyczyściłem i dałem nowe uszczelki. Gdy zabiore się za koła to i przy okazji pomaluje je lakierem bezbarwnym.




Silnik już jest w rozbiórce. Mogłby być w lepszym stanie ale nie jest żle. Widać ze długo leżał nie używany. Choćby po tarczach sprzegła , mocno zapieczone:



Dziś wyczyściłęm cylinder i głowice. Cylinder będzie szedł do szlifu
Przy okazji przeczyściłem resztę części silnika, zostało tylko ogarnać kartery.





A tak wygląda częściowo już złożony. Kanapa również wyszła w miarę ładnie choć przód jest nieco "przykrótki" ale tym się nie przejmuje.






Tak więc od tego momentu o wszelkich zmianach czy postępach z tym motorem będę aktualizował tutaj a nie jak to wcześniej robiłem w temacie o moim ulubionym Ogarze.

_____________________________________________________
Co nieco o moim Ogarze 200:
http://chlopcyrometowcy.pl/showthread.ph...025&page=1
09-03-2014 20:22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Legwan1989 - 09-03-2014 20:22:41
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Pompuś - 10-03-2014, 21:14:23
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - seba9 - 12-03-2014, 00:12:02
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 12-03-2014, 18:36:10
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 12-03-2014, 18:42:36
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - MrF4k - 12-03-2014, 21:52:10
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 13-03-2014, 21:12:57
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 13-03-2014, 21:52:43
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - fosa - 13-03-2014, 21:59:19
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Mysiu - 13-03-2014, 22:08:25
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 13-03-2014, 22:20:31
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 13-03-2014, 22:25:08
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 14-03-2014, 09:54:19
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Max97 - 16-03-2014, 12:49:51
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Likor - 16-03-2014, 12:53:37
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Max97 - 16-03-2014, 12:56:19
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 21-03-2014, 22:56:34
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 21-04-2014, 20:06:30
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - KacU - 22-04-2014, 12:40:47
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 22-04-2014, 17:46:34
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - Pompuś - 23-04-2014, 19:24:54
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - MrF4k - 29-04-2014, 22:48:21
RE: Ogar 200 - Bliźniak by Legwan - stqc - 29-04-2014, 22:49:16


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 481
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3148
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 802
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 196
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 580
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 648
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34700
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 114
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 179
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 503
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5234
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 194
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 399
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 416
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 873

Reklama