Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romety kiedyś a teraz
Autor Wiadomość
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,532
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Romety kiedyś a teraz
(25-01-2014 23:12:04)krzysiu1505 napisał(a):  Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mającymi silnik, a ludzie tym jeździli, bo nie było czym(gdy zaś tylko otworzono granice i zaczęto sprowadzać używane samochody z zachodu, większość ludzi dotychczas użytkujących motorowery Romet przesiadło się do samochodów, listonosze i młodzież wiejska w większości przesiedli się na simsony, których wtedy masę sprowadzono do Polski, bo po upadku NRD kojarzyły się tam z komuną i nikt nie chciał tym jeździć(tak jak u nas romet Big Grin ). Romety trafiły zaś do szop, a użytkowane były głównie przez ludzi starszych, i (zwłaszcza motorynki) przez młodzież, której nie było stać na nic lepszego). Jednak dzisiaj to, co jeszcze 5-10 lat temu było uważane za największy złom, okazuje się sporo lepsze jakościowo od chińców(słyszał ktoś, żeby w rometach ramy pękały? ;P ), oraz staje się nawet obiektem kolekcjonerskim, i osiąga zawrotne ceny(aż śmiać mi się chce, kiedy widzę w internecie jakąś tam motorynkę czy komara za 2000zł). I w zestawieniu z dzisiejszymi dalekowschodnimi pojazdami sprzedawanymi pod nazwą "Romet Motors" dawne romety jednak wygrywają(i tu pewnie ma wpływ na to to, że dawniej pojazd miał jeździć, jeździć i jeździć, a dziś ma dotrwać tylko do końca gwarancji, potem niech się rozpadnie, żeby klient kupił nowy)


Robię taki jeden myk... wciskam Ctrl i literkę F... wiesz co dalej ?
piszę "sims" podkreśla mi wyraz na zielono...
wiem już wtedy, że...


nie warto czytać twojego posta
25-01-2014 23:21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 6 użytkowników postawiło piwo Błażej za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romety kiedyś a teraz - DominiX - 25-01-2014, 22:45:48
RE: Romety kiedyś a teraz - kamil97 - 25-01-2014, 22:50:15
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 25-01-2014, 22:53:29
RE: Romety kiedyś a teraz - barcelxxl - 25-01-2014, 22:54:09
RE: Romety kiedyś a teraz - kamil97 - 25-01-2014, 22:56:00
RE: Romety kiedyś a teraz - Paweł96 - 25-01-2014, 22:56:49
RE: Romety kiedyś a teraz - Marwerick - 25-01-2014, 22:58:40
RE: Romety kiedyś a teraz - kamil97 - 25-01-2014, 23:02:42
RE: Romety kiedyś a teraz - Semmao - 25-01-2014, 23:03:17
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 25-01-2014, 23:12:04
RE: Romety kiedyś a teraz - Błażej - 25-01-2014 23:21:52
RE: Romety kiedyś a teraz - szopen45 - 25-01-2014, 23:25:40
RE: Romety kiedyś a teraz - Barto5050 - 25-01-2014, 23:52:19
RE: Romety kiedyś a teraz - komarek2 - 26-01-2014, 11:47:56
RE: Romety kiedyś a teraz - Błażej - 26-01-2014, 11:55:15
RE: Romety kiedyś a teraz - chart21050 - 26-01-2014, 00:02:30
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 26-01-2014, 12:31:15
RE: Romety kiedyś a teraz - Taśma - 26-01-2014, 12:38:00
RE: Romety kiedyś a teraz - Latos - 26-01-2014, 12:58:45
RE: Romety kiedyś a teraz - Damian4570 - 26-01-2014, 16:28:08
RE: Romety kiedyś a teraz - Patryk200 - 28-01-2014, 15:15:07
RE: Romety kiedyś a teraz - nie_mientki - 28-01-2014, 15:24:40
RE: Romety kiedyś a teraz - Magister - 28-01-2014, 16:58:50
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 28-01-2014, 18:11:06
RE: Romety kiedyś a teraz - Macklemor - 28-01-2014, 19:52:04
RE: Romety kiedyś a teraz - misiek7991 - 28-01-2014, 20:07:43
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 28-01-2014, 20:08:57
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 28-01-2014, 20:11:15
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 28-01-2014, 20:13:39
RE: Romety kiedyś a teraz - nie_mientki - 28-01-2014, 20:23:32
RE: Romety kiedyś a teraz - Wojtek3362 - 28-01-2014, 21:09:53
RE: Romety kiedyś a teraz - Magister - 28-01-2014, 20:18:49
RE: Romety kiedyś a teraz - krzysiu1505 - 28-01-2014, 21:43:33
RE: Romety kiedyś a teraz - Wojtek3362 - 28-01-2014, 21:50:39
RE: Romety kiedyś a teraz - DominiX - 28-01-2014, 22:26:35


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 399
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3135
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 174
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 548
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 621
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34660
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 103
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 163
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 460
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 190
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 385
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 409
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 824

Reklama