Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Druga Kłejkowa Maszyna!
Autor Wiadomość
Quake96 Online
Pyr pyr, wrum, wrum :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,793
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
Druga Kłejkowa Maszyna!
Kłejku oszalał! Kupił sobie drugiego trupa :F

No może nie trupa, bo odpala, ale nie jedzie bo zaraz gaśnie Tongue Ale już opisuję...

Otóż siedzę sobie na tablicy, marząc o kolejnym Romeciku. Wytypowałem trzy ogłoszenia:

- Ogar 205 z silnikiem jawki + 2 silnik
- Komar w ładnym stanie
- Ogar 200 oryginalny lakier, odpalający

Pierwsze dwa odpadły, bo już sprzedane. Tzn. jak dzwoniłem o Komara to koleś akurat jechał do kupca, a 205 już nie aktualna :/

Więc dzwonię po 200... Odbiera facet i mówi, że aktualne. Stargowałem nieco cenę i umówiłem się z jego ojcem na oględziny. Odległość? 10km chyba. Dzwonie do kumpla i jedziemy sraczem Big Grin Na miejscu zaczęły się oględziny i pytania. Pierwsze od czego zacząłem, to pytania na temat dokumentów. Dowiedziałem się, że jako tako papierów nie ma, bo ten starszy facet (ojciec typa z ogłoszenia) dostał go od kuzyna, bo kiedyś jakiś chłopak tam od nich zmarł podobno i potem ten kuzyn go oddał temu typkowi (czy jakoś tak). Dostałem też dowód rejestracyjny od innego ogara 200, kto wie może coś z tego zrobię i odzyskam te papiery do których mam dowód.

Przy mnie facet go odpalił ale od razu zgasł. Pewnie kwestia regulacji. Zdecydowałem się, biorę go! Miły starszy facet dorzucił mi linkę do zaholowania sraczem + napompował koła w ogarku. Życzył nam też powodzenia. Spróbowałem go jeszcze na pych wziąć ale nie chciał zapalić (jak się okazało już w domu, świece zalało). No i tak zaholowaliśmy ogarka z Białych Błót do Bydgoszczy, sraczem. Skuter o dziwo zamknął licznik po drodze :F

Teraz czas na moje dotychczasowe spostrzeżenia.

Braki:

- Pokrywy schowka (mam gdzieś, ale pomalowane. Odświeży się i będą jak znalazł)
- Guma podnóżka kierowcy (Druga jest ale podarta. Też mam gdzieś w zapasach te gumy)
- Przełącznik świateł krótkie/długie (o tym zaraz)
- Bagażnik (akurat to mi na razie nie potrzebne)
- Linka oraz klamka sprzęgła (to się dokupi)

Uwagi:

- W baku ma resztki zupy, a raczej czegoś zupopodobnego bo wali jak huhu... (Jutro spuszczam trochę zupy z niebieskiego)
- Opona tył - Stomil Pantera w całkiem dobrym stanie
- Opona przód - Kij wie co to, dziwny bieżnik (prosty). Nie jest łysa, ale na jej miejsce mam już piękną Stomilkę Duet Smile
- Elektryka jest pokombinowana. Nie ma wogóle tego przełącznika świateł (długie/krótkie) i nawet kabla po tym nie ma. Ogólnie to koleś przy mnie odpalił go na zapłonie bez świateł, a jak w domu na mojej świecy patrzyłem to tylko na światłach miał iskrę. KOŃSKĄ ISKRĘ. Lepszą od mojego.
- Kompresja? Chyba dobra bo kopniak idzie z odpowiednim oporem.
- Pierścienie trochę walą, ale to już norma w "jawkach".
- Przednie zawieszenie PRACUJE loo I to bardzo płynnie i ładnie. Ma nawet gumy na lagi.
- Siedzenie ma nowe obszycie bez zadrapań itd. ale ma połamane uchwyty z przodu (do pospawania)
- Hamulce? Jak to w ogarze. Przód chyba ledwo albo wcale nie działa, a tył żyleta.
- Światła? Z tyłu się paliło jak pchałem. Z przodu nie paliło się wcale, ale może to kwestia żarówki.
- Felgi są pordzewiałe, ale może jeszcze do odratowania. Technicznie chyba są w lepszym stanie od tych z niebieskiego ^^

Teraz o samym Ogarku...

Kolor wiśniowy, lakier oryginalny. Naklejki na baku i główce ramy są. Rocznik 1989, brak dokumentów (Jest inny dowód, więc będziemy może robić z niego papiery.), jest tablica rej. Znam mniej więcej historię dokumentów (czyt. wyżej). Jest okropnie zasyfiony kurzem itd. Po umyciu powinien wyglądać nie najgorzej. Wiele braków w sumie nie ma. A silnik odpala, tylko wymaga regulacji + dorobienia sprzęgła. To się zrobi Wink Fajne jest to, że przednie zawieszenie pracuje, a iskrę ma większą od mojego niebieskiego Tongue Także podsumowując, Ogarek do ogarnięcia. Wbrew pozorom dużo nie ma do roboty, a ciekawe jak będzie latał.

Generalnie to wiem, oszalałem, że go kupiłem. Nawet matka mnie zwyzywała :F Ale kocham Romety i nie mogłem się oprzeć. Tongue Jakie mam wobec niego plany? Prawdopodobnie coś na wzór oryginału. Pewnie idealnie nie będzie, ale jego będę raczej nie będę robił na ten "styl" co niebieskiego. Lakier będzie chyba tylko poprawiany i w org. kolorze. Prawdopodobnie u lakiernika albo przynajmniej kompresorem.

No dobra, ale czas na focie mojej nowej maszyny:




Wiem, wiem, straszny brudas :F

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2013 23:57:55 przez Quake96.)
02-07-2013 23:48:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 02-07-2013 23:48:56
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - kadetmen - 02-07-2013, 23:53:23
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 02-07-2013, 23:55:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 02-07-2013, 23:56:53
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:03:13
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 03-07-2013, 00:07:28
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:09:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 03-07-2013, 00:12:38
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:16:04
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Błażej - 03-07-2013, 00:19:11
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 03-07-2013, 00:21:58
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:23:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:33:49
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:44:28
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:49:34
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 00:52:06
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - stqc - 03-07-2013, 11:03:10
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Dawid.xD - 03-07-2013, 11:18:10
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 03-07-2013, 13:01:46
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Norbi96 - 03-07-2013, 14:52:06
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Norbi96 - 03-07-2013, 16:14:53
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - MrF4k - 03-07-2013, 17:03:35
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Dabek333 - 03-07-2013, 17:20:36
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Caro94 - 03-07-2013, 23:47:14
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 03-07-2013, 23:49:49
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-07-2013, 00:00:13
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 04-07-2013, 00:05:36
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 04-07-2013, 00:08:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-07-2013, 00:19:55
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Caro94 - 04-07-2013, 00:29:10
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-07-2013, 01:40:29
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-07-2013, 23:02:41
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 22:02:39
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 13-07-2013, 22:09:08
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 22:13:30
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 13-07-2013, 22:17:24
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 22:20:30
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 13-07-2013, 22:26:38
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 13-07-2013, 22:28:16
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 13-07-2013, 22:30:44
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 22:37:30
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - mlody191 - 13-07-2013, 22:40:35
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Rado301 - 13-07-2013, 22:41:02
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 13-07-2013, 22:43:43
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 22:45:26
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - mlody191 - 13-07-2013, 22:58:00
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 23:12:42
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - mlody191 - 13-07-2013, 23:16:18
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-07-2013, 23:27:24
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - mlody191 - 13-07-2013, 23:43:15
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 13-07-2013, 23:47:43
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 14-07-2013, 00:01:25
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 14-07-2013, 00:34:04
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 14-07-2013, 01:00:28
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 14-07-2013, 01:17:19
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 14-07-2013, 01:54:37
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 15-07-2013, 00:40:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 24-07-2013, 00:24:02
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 24-07-2013, 01:06:12
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 24-07-2013, 01:08:45
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 24-07-2013, 01:19:42
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 29-07-2013, 12:31:53
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - chuck - 30-07-2013, 01:24:03
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 02-08-2013, 02:59:09
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 02-08-2013, 21:55:44
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Paweł96 - 03-08-2013, 00:35:26
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 02-08-2013, 22:03:13
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 02-08-2013, 22:11:58
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 02-08-2013, 22:22:40
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 02-08-2013, 22:31:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 02-08-2013, 23:51:13
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Riczard - 04-08-2013, 14:07:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-08-2013, 14:10:06
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 04-08-2013, 16:05:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-08-2013, 23:34:56
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 04-08-2013, 23:53:48
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 05-08-2013, 14:45:28
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 05-08-2013, 15:04:56
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 07-08-2013, 00:06:15
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - MrF4k - 07-08-2013, 00:12:21
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 07-08-2013, 00:20:29
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Dawid.xD - 07-08-2013, 10:53:26
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 07-08-2013, 12:00:08
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 07-08-2013, 14:19:03
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 07-08-2013, 21:28:27
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 07-08-2013, 23:37:31
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - MrF4k - 08-08-2013, 00:08:00
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 08-08-2013, 00:31:27
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Stasiek - 08-08-2013, 00:32:42
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - alek736 - 08-08-2013, 00:34:35
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 08-08-2013, 00:45:06
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 08-08-2013, 02:31:55
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - MrF4k - 08-08-2013, 08:48:45
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 09-08-2013, 00:08:49
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 09-08-2013, 00:33:03
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 09-08-2013, 00:32:46
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 09-08-2013, 00:37:04
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 09-08-2013, 00:39:54
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 13-08-2013, 23:21:31
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 25-08-2013, 22:16:04
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Pompuś - 14-09-2013, 23:15:57
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Taśma - 14-09-2013, 23:17:01
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 15-09-2013, 17:17:02
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 21-11-2013, 04:48:13
RE: Druga Kłejkowa Maszyna! - Quake96 - 01-03-2014, 02:04:34


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 403
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34288
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2933
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 33
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 68
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 201
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5173
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 153
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 414
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 291
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 311
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 619
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 226
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6384
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19927

Reklama