Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Polo i reszta
Autor Wiadomość
wojtex Offline
Nowy
*


Liczba postów: 15
Imię: Wojtek
Skąd: Pruszków / Sarzyna
Pojazd: Romet Polo
Post: #1
Romet Polo i reszta
Witam.
Chciałbym z grubsza pokazać mojego Romecika Polo. Polo jest z 1976 r i ma dość niski numer ramy 000823. Motorek kupiłem 2 lata temu w stanie przyzwoitym ale do renowacji. Niestety mam tylko 2 zdjęcia całości sprzed remontu i to marnej jakości. Od razu zabrałem się za rozkręcanie i nie zrobiłem zdjęć, czego bardzo żałuję no ale było minęło.
       

Tak wyglądały blachy przed malowaniem:
       

Kolor zostanie zmieniony na zielony, oczywiście zgodny z paletą Rometa. Mój pierwszy Polo - pierwszy motor był właśnie zielony dlatego ta zmiana ...powrót do przeszłości :-)

Remont silnika jest już zakończony. Zrobiony został szlif cylindra (2 wymiar), regeneracja wału i z ciekawszych rzeczy to też musiałem pospawać żeberko w prawym karterze, o które opiera się odbój / krzywka kopniaka. Oczywiście sam tego nie robiłem - zrobił to zawodowy spawacz.
   

W międzyczasie tez zrobiłem nowe chromy, ocynki niektórych cześci, wypolerowałem bębny i wyszkiełkowałem dekielki / szczękotrzymacze (dekielki zrobiłem w ten sposób, że ten zewnętrzny pierścień jest wypolerowany wypolerowany, a środek jest wyszkiełkowany - matowy). Z ciekawostek to tłumik polakierowałem proszkowo na szaro. Zależało mi na oryginale, a nie mogłem znaleźć chromiarza, który za senspowne pieniądze chciałby podjąć się tej roboty (bali się zabrudzenia kąpieli), a czarnego nie chciałem bo mi to zajeżdża Chinami. Naprawiłem też "oś" przedniego widelca, rurkę z gwintem między półkami. Ktoś przez dłuższy czas jeździł z niedokręconą nakrętką i śruty obrobiły gwint. Cała ta rurka została zastąpiona grubościenną rurką wytoczona, nagwintowaną i wspawaną zgodnie z oryginałem. Odnowiłem tylne teleskopy (górna szklanka i uchwyty polerka a dół akrylowy lakier srebrny metalik), odświeżyłem przednia lampę itp itd. Aktualnie przymierzam się do składania kół. Udało mi się kupić oryginalne nowe obręcze, a szprychy kupię u Bartnika z Częstochowy. Jak już złożę jakiś bardziej efektowny kawałek to wrzucę zdjęcia. Ogólnie ten remont nie idzie mi zbyt szybko bo po pierwsze nie mam za dużo wolnego czasu (robię tylko wieczorami po pracy i czasami w soboty), a poza tym staram się nie robić prowizorki i zakładać tylko oryginalne części, na które czasami muszę dłużej polować. Ale uważam, że jeżeli robi się dla siebie to lepiej poświęcić na to nawet kilka miesięcy więcej, a zrobić naprawdę porządnie.

3xRomet Polo 76r / Komar 232 65r / Komar 2320 71r / Komar 2330 69r / Komar Sport 76r / Romet Pegaz 76r / WSK M06-64 64r / Simson S51 87r / Jawa 250 59r / Osa M50 60r / SHL Gazela 69r / H-D Sportster XL1200Low 08r
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2013 20:51:24 przez MichalSR50.)
19-12-2012 00:42:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Polo i reszta - wojtex - 19-12-2012 00:42:17
RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 19-12-2012, 00:49:09
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 19-12-2012, 00:51:16
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-12-2012, 01:03:10
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 19-12-2012, 01:06:44
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-12-2012, 01:12:17
RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 19-12-2012, 02:27:46
RE: Romet Polo i reszta - mat69a - 19-12-2012, 12:20:34
RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 19-12-2012, 14:02:18
RE: Romet Polo i reszta - Winiar 93 - 19-12-2012, 17:21:12
RE: Romet Polo i reszta - ziman1998 - 19-12-2012, 17:39:21
RE: Romet Polo i reszta - sebon30 - 19-12-2012, 18:08:35
RE: Romet Polo i reszta - alek736 - 19-12-2012, 20:23:58
RE: Romet Polo i reszta - arasszymaras - 19-12-2012, 21:26:15
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-12-2012, 22:51:35
RE: Romet Polo i reszta - arasszymaras - 19-12-2012, 23:19:07
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-12-2012, 23:22:48
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 27-01-2013, 18:55:28
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 27-01-2013, 20:53:14
RE: Romet Polo i reszta - Rometowiec97 - 27-01-2013, 20:57:15
RE: Romet Polo i reszta - zigu98 - 27-01-2013, 21:03:10
RE: Romet Polo i reszta - MateuszR - 27-01-2013, 21:03:26
RE: Romet Polo i reszta - Sołtys - 27-01-2013, 21:09:19
RE: Romet Polo i reszta - kadetmen - 27-01-2013, 21:18:02
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 27-01-2013, 23:52:31
RE: Romet Polo i reszta - kosa - 27-01-2013, 23:57:25
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 28-01-2013, 00:01:15
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 28-01-2013, 00:27:37
RE: Romet Polo i reszta - ziman1998 - 28-01-2013, 19:19:13
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 04-02-2013, 00:22:00
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 12-02-2013, 00:19:30
RE: Romet Polo i reszta - simsons51c - 12-02-2013, 10:31:03
RE: Romet Polo i reszta - marek0398 - 12-02-2013, 10:43:29
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 16-02-2013, 21:39:52
RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 16-02-2013, 22:09:18
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 16-02-2013, 22:45:52
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 17-02-2013, 15:45:13
RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 20-02-2013, 00:08:27
RE: Romet Polo i reszta - krycha119 - 20-02-2013, 14:46:26
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 21-02-2013, 03:16:02
RE: Romet Polo i reszta - Kanilox - 21-02-2013, 03:33:34
RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 21-02-2013, 14:19:35
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 21-02-2013, 18:40:17
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 22-02-2013, 07:21:46
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 25-02-2013, 00:56:59
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 25-02-2013, 01:33:35
RE: Romet Polo i reszta - skuter007 - 25-02-2013, 01:43:52
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 26-02-2013, 01:04:20
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 26-02-2013, 01:24:44
RE: Romet Polo i reszta - oleczek112 - 26-02-2013, 14:46:46
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 26-02-2013, 20:21:19
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 26-02-2013, 20:31:00
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 04-03-2013, 22:24:19
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 05-03-2013, 17:04:51
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 06-03-2013, 00:05:54
RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 06-03-2013, 00:21:17
RE: Romet Polo i reszta - krycha119 - 09-03-2013, 12:57:02
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 09-03-2013, 22:40:48
RE: Romet Polo i reszta - michalh-91 - 10-03-2013, 01:19:55
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 18-03-2013, 23:04:45
RE: Romet Polo i reszta - Quake96 - 18-03-2013, 23:57:37
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 19-03-2013, 01:03:49
RE: Romet Polo i reszta - Rometowiec97 - 19-03-2013, 15:10:25
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-03-2013, 22:39:15
RE: Romet Polo i reszta - ziman1998 - 19-03-2013, 22:42:28
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-03-2013, 23:52:19
RE: Romet Polo i reszta - Jakub - 19-03-2013, 23:54:19
RE: Romet Polo i reszta - Przemi998 - 20-03-2013, 00:33:22
RE: Romet Polo i reszta - wujek123 - 20-03-2013, 11:12:57
RE: Romet Polo i reszta - Rometowiec97 - 20-03-2013, 11:29:28
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 20-03-2013, 22:11:59
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 20-03-2013, 22:24:19
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 21-03-2013, 11:01:53
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 22-03-2013, 12:59:20
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 22-03-2013, 22:15:16
RE: Romet Polo i reszta - KoRn - 25-03-2013, 16:23:50
RE: Romet Polo i reszta - simon1998 - 25-03-2013, 17:12:46
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 26-03-2013, 02:37:52
RE: Romet Polo i reszta - gabriel0 - 26-03-2013, 11:25:57
RE: Romet Polo i reszta - KoRn - 26-03-2013, 11:31:09
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 28-03-2013, 00:06:14
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 04-06-2013, 23:30:03
RE: Romet Polo i reszta - MichalSR50 - 04-06-2013, 23:31:30
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 04-06-2013, 23:35:04
RE: Romet Polo i reszta - Imker - 04-06-2013, 23:46:03
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 16-08-2013, 00:14:39
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 16-08-2013, 18:32:46
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 17-08-2013, 14:31:10
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 19-08-2013, 20:23:30
RE: Romet Polo i reszta - Gospodarz96 - 19-08-2013, 22:25:53
RE: Romet Polo i reszta - romeciak - 19-08-2013, 23:46:30
RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 24-04-2014, 15:28:01
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 24-04-2014, 16:23:24
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 24-04-2014, 16:49:59
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 24-04-2014, 16:53:01
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 24-04-2014, 16:59:06
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 24-04-2014, 17:16:18
RE: Romet Polo i reszta - mikolaj.lukasik - 24-04-2014, 18:43:02
RE: Romet Polo i reszta - Semmao - 24-04-2014, 22:01:55
RE: Romet Polo i reszta - Norbi96 - 24-04-2014, 22:03:24
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 25-04-2014, 00:06:55
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 12-10-2020, 00:20:35
RE: Romet Polo i reszta - T_NIK - 13-10-2020, 11:43:14
RE: Romet Polo i reszta - aeroxteam2 - 13-10-2020, 21:27:00
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 14-10-2020, 00:11:17
RE: Romet Polo i reszta - wojtex - 18-10-2020, 17:47:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 419
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3143
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 184
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 554
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 637
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34687
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 169
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 484
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 395
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 413
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 837

Reklama