Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #46
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Tak... to może nie jest jakiś skomplikowany projekt i wiem też, zdaję sobie sprawę, że stosunkowo więcej tu pisania, niż widocznych efektów - ale cóż począć.
Szczerze? Śledzę na naszym Forum wiele różnych projektów, niektóre z nich już finiszują, chociaż wystartowały podobnie, albo wręcz później - to niekiedy bywa frustrujące Wink

Ale tak już mam, robię milion rzeczy naraz, a nie pomaga fakt, że od dwóch lat nie mogę się doprosić wuja, aby w końcu zabrał z de facto mojego garażu swój niby-zabytek... Może po prostu jestem za miękki Rolleyes
Tyle że brak asertywności z mojej strony odbija się na komforcie (oraz co idzie w parze - jakości) mojej pracy. Na obecną chwilę nie mam stanowiska pracy, bo tak tego nazwać nie można, co najwyżej kawałeczkiem miejsca, w którym magazynuję swoje motocykle. Ani blatu, ani imadła, półek, a i w związku z tym - żadnego zaplecza warsztatowo - narzędziowego. Wszystko wiecznie przestawiaj, odstawiaj, targaj narzędzia ze sobą, nie wspominając choćby o namiastce czegoś, co przypominałoby stół roboczy. No po prostu partyzantka i to niemal w środku miasta, dzielona dodatkowo między dwa, trzy projekty Wink

Lecz przychodzą w związku z tym nie raz takie myśli, coby pójść na łatwiznę, coś uprościć, np. zamiast zakładanej budowy repliki prototypowego TS-1 (tak jakby przebudowa na "zwykłego" TS-a była nie wystarczająco kłopotliwa) - skrócić sobie drogę i wykończyć ten projekt na którąś z pierwszych serii TJ... Łatwiej, prościej, taniej, też bym mógł zarejestrować na zabytek i też by mi się pewnie podobał.
Ale jak tylko otrzymałem tą ramę, to wiedziałem, że musi z tego być to, co w tytule tematu...

I to nie dlatego, że jest... byłby to jakiś tam biały kruk czy coś w tym rodzaju... Dlatego, że kurdę chciałbym i marzę o tym, aby zobaczyć ideę tego motoroweru choćby na dobrej jakości zdjęciach... a że jedynym (póki co, bo może i w tej kwestii mnie ktoś wyprzedzi Smile ) rozwiązaniem jest własnoręczne zbudowanie takiego egzemplarza i posiadanie go w swoich zasobach - cóż Big Grin call me creazy Tongue

Dlatego też naprawdę szczere dzięki wszystkim Wam, za każde ciepłe słowo, jak choćby Twoje trzcinka "tak trzymaj", czy symboliczne "piwka" pod postami od Szatka i każdego z Was, informujące o tym, że ktoś to śledzi i może nawet trochę kibicuje Smile
A prawda jest taka, że jestem powolniak. Dochodzi do tego drugi projekt - przeciwieństwo repliki - w którym w końcu wiem, czego chcę oraz że będzie to wymagało sporych nakładów tak pieniężnych, jak i w nie mniejszym stopniu - cóż za niespodzianka - czasowych... jednak tym razem pochwalę się, jak już będzie czym Wink

Ale wracając do TS'owych poczynań - z cyklu tych właśnie mało widocznych, a jednak ciągnących się tygodniami...
Coraz częściej dostaję w związku z tym zapytania na facebooku, a ostatnio też instagramie, Szatek również poruszył dziś tą kwestię: wydech

Ja akurat o tą część jestem spokojny, bardziej martwiło mnie do tej pory kolanko, bo z mojego punktu widzenia jest to część pod wieloma względami trudniejsza do dorobienia. Tłumik jest zwyczajnie większy i bardziej przez to może siedzi z tyłu głowy, podczas gdy kolanko, na pierwszy rzut oka przecież "prawie jak w motorynce" schodzi na drugi plan... I ma to odzwierciedlenie także w tym, co piszą do mnie inni chętni na budowę TS'a - abstrahując już od faktu, że to nie mnie się powinni radzić... - większość skupia się na wydechu, z góry zakładając, że "ta śmieszna rurka" to żaden problem... Ale to właśnie ona, ta śmieszna rurka spowolniła moje poczynania o... bagatela, prawie rok Big Grin

Jeśli chodzi o obróbkę metalu szeroko pojętą - nie uważam się za totalnego laika, ale z drugiej strony też nie za fachowca, ani nawet czeladnika, tym bardziej, że jak wspomniałem, moje zaplecze warsztatowo-narzędziowe jest ciągle na poziomie absolutnie podstawowym - nic ponadto. A jednak z merytoryczną pomocą Patryka, determinacją połączoną z wnikliwą obserwacją oraz cierpliwością nawet taki Jerry potrafił stworzyć makietę, bo tak trzeba by to raczej nazwać, super rzadkiej i nieosiągalnej części. Szczęśliwi Ci, którzy posiadają oryginał (oraz ich koledzy Smile ), ale czy biada reszcie? Ano wcale nie. Jest to wykonalne
Za to spróbujcie sobie w warunkach domowo-warsztatowych dorobić to p#$%^&*ne kolanko. Oferuję Wam wszystkie możliwe wymiary.
Z pozoru prosta rzecz - ale bez kopiowania wprost z oryginału nie wykonalna. Za dużo zmiennych - jedyną alternatywą byłby model 3d, ale tu wchodzą w grę tylko dwa rozwiązania:
albo skan 3d oryginału (no ale nie mamy... game over)
bądź skan/ idealne odzwierciedlenie motocykla, silnika i... odpowiednio ustalonego względem motoru tłumika Wink game over before started Wink

Po co w ogóle to piszę?
Może trochę po to, aby się wytłumaczyć z tak niewielkich postępów, może także po to, aby podkreślić jak ważnym dla mnie przy tej przebudowie - wręcz przełomowym - wydarzeniem jest zdobycie tego kolanka, tej śmiesznej rurki Smile
Za pomocą Grega oraz Szatka zdobyłem też równie rarytasową osłonkę instalacji. I naprawdę chciałbym też móc powiedzieć, że jestem w stanie zbudować sobie wydech do 50-TS-1... Ale nie mogę.
Mogę za to prosić o kolejną dozę cierpliwości Smile Powolutku, pomalutku, jakoś tą replikę zbudujemy.
Może i tym razem Hartmann pomoże Wink
Może także Jerry się do tego trochę przyczyni Smile
Pozdro i dzięki, że to czytacie!


11-04-2020 03:57:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Reklama
bkrukl Offline
Technik
*


Liczba postów: 827
Imię: Bogdan
Skąd: Biłgoraj
Pojazd: Inny
Post: #47
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
A pewnie ze czytamy :-)
I trzymamy kciuki za dalsze postępy prac :-)

Komar 2352
Motorynka m3
Romet Polo
Daelim Daystar VL
Kawasaki vn800 vulcan custom
11-04-2020 09:19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo bkrukl za ten post.
Jaca Offline
Nowy
*


Liczba postów: 99
Imię: Jacek
Skąd: Szczecin
Pojazd: Romet Pony
Post: #48
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Ja tam siedzę cicho bo mowę mi odebrało...
;)
11-04-2020 13:40:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jaca za ten post.
gregorian2008 Offline
Technik
*


Liczba postów: 968
Imię: Grzegorz
Skąd: Tylmanowa
Pojazd: Romet Pony
Post: #49
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Ta osłonka pasuje dobrze ? Bo myślę nad produkcją większej seriiWink

Moje sprzęty:
Pony M1 79r
Pony M2 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28573
Pony M3 87r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=32404
Kadet 83r http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=28403
Romet Ogar 205 86r
11-04-2020 15:41:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo gregorian2008 za ten post.
Szatek Offline
Fanatyk Rometa 50-T-1, 50-TS-1 i 50-T-3


Liczba postów: 740
Imię: Patryk
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #50
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Ogólnie rzadko się wypowiadam na forum (jak i w realu Smile), bo po prostu nie wiem co mogę napisać (jeśli nie mogę się do czegoś konkretnego odnieść), a na siłę nie chcę czegoś wymyślać, bo będzie to wyglądało sztucznie w moim przypadku Smile

Ale mimo to, że nawet gdy nic nie napisze, to jeśli czytam dany post i chcę dać znać, że doceniam treść lub się z nią zgadzam (albo przynajmniej że to przeczytałem), to daję piwko. Dla mnie, jak i zapewne dla wielu innych forumowiczów, przykry i frustrujący jest brak jakiejkolwiek reakcji na ważny dla kogoś post (szczególnie wtedy, gdy się nad czymś starało), dlatego staram się nie być obojętny w takich sytuacjach...

A co do samego tłumika, to napisałem do znajomego który ma oryginał i mieszka niedaleko Hartmanna - zobaczymy co odpisze Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2020 15:46:29 przez Szatek.)
11-04-2020 15:43:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Szatek za ten post.
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #51
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Ja też czytam i trzymam kciuki.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
11-04-2020 19:17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo joozek za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #52
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Nie to miałem w ogóle na myśli Blush
To ja się chciałem wytłumaczyć, że dużo piszę, a postępy są nie wielkie Smile a nie, że mi smutno bo nikt nic nie pisze :F
No i właśnie podziękować, że te dłużyzny czytacie peace

Szatek napisał(a):nie wiem co mogę napisać (jeśli nie mogę się do czegoś konkretnego odnieść), a na siłę nie chcę czegoś wymyślać

I to są święte słowa, czasami, jak to mój koleżka w ogólniaku zwykł odpowiadać naszej polonistce na... cóż, w zasadzie to każde jej pytanie:

koleżka z ogólniaka napisał(a):myślę, że tu już wszystko zostało powiedziane...

Tym bardziej pod moimi elaboratami Smile

Szatek napisał(a):Ale mimo to, że nawet gdy nic nie napisze, to jeśli czytam dany post i chcę dać znać, że doceniam treść lub się z nią zgadzam (albo przynajmniej że to przeczytałem), to daję piwko.

Zauważyłem, sam z resztą stosuję ten manewr pifkoo

Szatek napisał(a):zapewne dla wielu (...) forumowiczów, przykry i frustrujący jest brak jakiejkolwiek reakcji na ważny dla kogoś post

U mnie to zależy. Często-gęsto lubię sobie po prostu popisać i nie zawszę w związku z tym oczekuję reakcji, ale owszem - nie raz bywa to lekko frustrujące, zazwyczaj kiedy człowiek potrzebuje jakiejś burzy mózgów, czy po prostu konsultacji, a tu wszyscy nagle laga złapali Smile

gregorian2008 napisał(a):Ta osłonka pasuje dobrze ? Bo myślę nad produkcją większej serii

W tej kwestii ciężko mi się wypowiedzieć, bo muszę się pozbyć mocowania pompki, żeby móc ją ustalić. A tego raczej też prędko nie uczynię, więc albo znajdź kogoś w potrzebie, kto szybciej będzie w stanie to zweryfikować, albo uzbrój się w cierpliwość Smile Ale czujne oczko dojrzało swój wyrób, przyklejony z resztą do zdjęcia na taśmę izolacyjną Smile

Szatek napisał(a):A co do samego tłumika, to napisałem do znajomego który ma oryginał i mieszka niedaleko Hartmanna - zobaczymy co odpisze Smile
I to jest super-pozytywna wiadomość na koniec! Naprawdę wielkie dzięki - z oryginałem Hartmann na pewno by sobie poradził.
Możesz przekazać znajomemu, że jeśli by się zgodził to naturalnie jakoś mu to wynagrodzę hmm
Dobra - kończymy, bo znów post na cały ekran mi wyszedł... Zatem życzę wszystkim wiernym, jak i tym okazyjnym czytelnikom oraz każdej osobie, która to dojrzy:
Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt, a także żeby nawet w Dyngusa silniki się Wam nie pociły Smile
Pozdro!


11-04-2020 19:28:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Szatek Offline
Fanatyk Rometa 50-T-1, 50-TS-1 i 50-T-3


Liczba postów: 740
Imię: Patryk
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #53
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Co do tłumika, to niestety znajomy się nie zgodził Sad Też składa replikę 50-TS-1 i ma już praktycznie gotowy motorower. Dodatkowo tłumik ma już pochromowany.
16-04-2020 13:09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #54
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
No cóż, jakaś część mnie trochę wierzyła, ale to w sumie i tak nie ważne, bo mogę to zrobić we własnym zakresie. Być może pojawią się jakieś drobne różnice, lecz jeśli nawet to całość i tak będzie wyglądać ogólnie jak oryginał Wink
I tak dzięki za to że zapytałeś!


16-04-2020 16:51:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Jorginsson za ten post.
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #55
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
(16-04-2020 13:09:32)Szatek napisał(a):  (...) Też składa replikę 50-TS-1 i ma już praktycznie gotowy motorower. (...)

Miałem pytać i mi wyleciało z głowy: a nie wiesz przypadkiem, czy znajomy robi replikę "serii", czy także skusił się na błotnik do nieba? Smile

Ale jako że ogarnąłem się już nieco po przeprowadzce i ma chwilę spokoju, (choć mówiąc po szczecińsku - bardziej jestem teraz w oku cyklonu Smile ) - jutro (w sumie to już dziś) zabieram do siebie tłumik celem wykonania [w końcu] tej makiety. Nie wiem czy o tym pisałem czy nie, niemniej korzystając z doświadczenia modelarskiego i poniekąd z racji tego, że nie posiadam odpowiednich narzędzi blacharskich, łatwiej mi będzie wykonać makietę w jakimś innym materiale, na której też będę mógł skorygować wszystkie niedociągnięcia tego "prototypu" budowanego na bazie wydechu z TJ. Ale bez przynudzania - rozmyślając o tym jak to własnie wykonać, doszło do mnie, że nie ugryzłem jeszcze tematu "giezeta" i nakrętki, jakie występowały w tym tłumiku facepalm.
No dobra, przeszło mi to przez myśl, ale to zbagatelizowałem...

I kolejny raz (i na pewno nie ostatni Wink ) muszę poprosić tu o pomoc znawców TS'ów...
(i wcale nie mówię, że myślę tu konkretnie o Szatku i joozku Blush ale rzecz jasna zapraszam do wypowiedzi każdego, kto ma wiedzę oraz chęć pomóc!)

Skoro i kolanko ma większą średnicę, tak samo wylot w cylindrze + nakrętka, to [obecnie] zakładam, że w tym konkretnym wydechu ta dymensja też jest różna od nielicznych "gwitówek z dwubiegówek" - choć do tej pory, wstyd się przyznać i nie wiedzieć czemu - [raczej błędnie] zakładałem, że przespawam od innego i będzie cacy...

Toteż pytanie brzmi: jak to z tym jest? I jeśli faktem jest, że są to większe elementy, to co oraz z czego mogę wykorzystać?
Pierwsze co mi przyszło do głowy, to nakrętka + GZ od cylindra do 019, ale czy dobrze kombinuję? To już fachowiec musi się wypowiedzieć.
Jak zawsze - liczę na Was i pozdro600!


08-05-2020 01:37:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
bkrukl Offline
Technik
*


Liczba postów: 827
Imię: Bogdan
Skąd: Biłgoraj
Pojazd: Inny
Post: #56
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
A to nie wystarczy sprawdzić czy nakrętka pasuje od 019?

Komar 2352
Motorynka m3
Romet Polo
Daelim Daystar VL
Kawasaki vn800 vulcan custom
08-05-2020 08:48:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Szatek Offline
Fanatyk Rometa 50-T-1, 50-TS-1 i 50-T-3


Liczba postów: 740
Imię: Patryk
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #57
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Nie wiem jak ma ten błotnik, ale zapytałem i czekam na odpowiedź. Przypuszam że tak jak w 50-T-1.

Nakrętka kolanka przy cylindrze jest taka jak w 50-T-1. Przy tłumiku, taka jak w dwubiegowych silnikach. Kolanko chyba zwęża się ku wylotowi.
08-05-2020 13:30:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #58
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Sądząc po zdjęciach to nie wydaje mi się właśnie, że [kolanko] się zwęża. Kopia od Hartmanna ma stałą średnice, na jego stronie jest też zdjęcie repliki przyrównanej do oryginału i także nie widzę zwężenia. Stąd moja zagwozdka...
I właśnie dlatego pytałem o nakrętkę cylindra - nie aby się upewnić, czy jest taka sama jak w każdym innym 019, tylko czy znalazłaby zastosowanie właśnie jako nakrętka (wraz z resztą z gwintem z cylindra) w wydechu. Mógłbyś tak mniej więcej je zmierzyć Szatku? Tak aby tylko wykluczyć jedno albo drugie.


09-05-2020 01:39:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Szatek Offline
Fanatyk Rometa 50-T-1, 50-TS-1 i 50-T-3


Liczba postów: 740
Imię: Patryk
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #59
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
Nakrętki są takie jak napisałem wcześniej. Wiem, bo kupowałem je osobno i pasują.

Zmierzyłem kolanko. Już wiem dlaczego jest spawane na pierwszym załamaniu. Pierwsza średnica rury to 26 mm, druga to 25 mm (chyba że źle zmierzyłem).

Prawdopodobnie gwint tłumika musiał mieć z jakiś względów gwint jak przy mniejszych nakrętkach (ustawienie maszyny pod gwint tłumika na nakrętkę jak w innych Rometach?). Możliwe że mniejsza nakrętka nie weszłaby też na większą rurę. Pewnie łatwiej było też spawać kolanko z dwóch rur, niz robić to ostre zagięcie.
09-05-2020 16:24:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 585
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #60
RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę!
(09-05-2020 16:24:03)Szatek napisał(a):  Pewnie łatwiej było też spawać kolanko z dwóch rur, niz robić to ostre zagięcie.

Poruszyłem ten temat też z Hartmannem i również podziela ten osąd, podkreślając, że to były w sumie same informacyjne serie i nikt by raczej specjalnie nie dorabiał do tego kamieni, rzecz jasna na tym etapie.

No a co do nakrętki i gwintu tłumika to w sumie dla mnie dobra wiadomość Wink Dzięki!


09-05-2020 17:04:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Jorginsson za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 259
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:10:58
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 294
universal z 1989 ?
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:08:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 22
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1475
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 64
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1466
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1662
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 553
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10784
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 666
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 160
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 194
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16408
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 168

Reklama