Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
GR200 / Gienek - by Boszu
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #61
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(27-03-2015 15:24:04)Damian4570 napisał(a):  Mi to śmierdzi trollem (nie wiem czemu). Ale co tam Tongue Dorzucę swoje 3 grosze, Boszu - fajnie, że masz takie hobby, ale nie oszukujmy się. "czajna" zawsze będzie czajną - tanie materiały, jakość pozostawia wiele do życzenia (chociaż, nie powiem, że wszystkie jednośladowe wymysły chińczyków są złe, bo trafi się wiele ciekawych i dopieszczonych egzemplarzy).

Poza tym jak czytam posty typu "...pęknie, to poklei się klejem do amelinium..." - to nie wiem, czy się śmiać czy płakać? Mam nadzieję, że nie jesteś mechanikiem (z zawodu) 0-0

Ogólnie, to stuntuj, jeździj na kole (nie zdziw się tylko, że w pewnym momencie Ty pojedziesz w jedną stronę, a silnik w bok :F) , ponieważ w tyle tym dobrego, że zaczynasz od 50 ccm, a nie jak niektórzy od litra, co bywa bardzo różne w skutkach.


Akurat jestem z wykształcenia Mechanikiem. Tongue I powiedz mi, co jest złego w klejeniu pęknięć? Nie mówię tutaj o klejeniu pęknięcia w miejscu gdzie przychodzi łożysko lub są ogólnie jakiekolwiek naprężenia materiału. Ale w miejscach gdzie tych naprężeń nie ma.
I wiem że lepiej było by po prostu wymienić tą część, ale czy jest sens skoro nie ma konieczności? Wink

A co do Litrów, to akurat nie kręci mnie jazda po 200-300km/h i gumowanie przy tych prędkościach. Bo to w zasadzie nic trudnego! Po za tym że trzeba mieć jaja ze stali albo pustkę w głowie. Wink
Ale nie powiem, bo wolałbym 600-tkę z klatką, HB itd. do stuntu, niż Chińczyka. Ale jak pewnie wiesz, stunt takim sprzętem to nie jest tania zabawa. ^^ I bez sponsorów lub naprawdę dobrze płatnej roboty się nie da...

A u mnie to na razie normalnej roboty nie ma... Gdzie nie spytasz to minimum 2-3 lat doświadczenia, a żeby dostać staż to jest szansa jedna na sto. Chyba że ktoś lubi pracować w ciemno po 10-14 godzin i 6 dni w tygodniu za 6-7zł na budowie, często jeżdżąc po całej Polsce. ^^

(27-03-2015 18:31:06)Latos napisał(a):  Boszu jest geniuszem - w niecałe 2 dni w jego temacie znalazło się ponad 50 postów Big Grin

Bo ten temat na forum jest zapewne nietypowy... I każdy woli podyskutować o czymś innym niż o kolejnym odpicowanym romecie, czy kolejnej usterce która powtarzana była już nie jeden raz. ^^

China is POWER!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2015 22:11:02 przez Boszu.)
27-03-2015 22:07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #62
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(27-03-2015 15:24:04)Damian4570 napisał(a):  Poza tym jak czytam posty typu "...pęknie, to poklei się klejem do amelinium..." - to nie wiem, czy się śmiać czy płakać? Mam nadzieję, że nie jesteś mechanikiem (z zawodu) 0-0
A tu akurat będę bronił Bosza, bo podchodzenie z dystansem do paru spraw jest dość pomocne. Nie zawsze wszystko trzeba naprawiać wymieniając na nowe, najlepiej oryginalne. Zwłaszcza, jak jest to źle zaprojektowane, bo i takie przypadki bardzo często zdarzają się. To że chłopak umie coś naprawić klejem i innymi taśmami, rozwija mi nieco kreatywne myślenie. Jakość wykonania, to inna sprawa, niemniej jednak nie ma co hejtować.

Kiedyś na S3 rozkraczył mi się fiat, dojechałem z zawrotną prędkoscią 40km/h do miasta pasem awaryjnym, zmieniłem aparat i cewkę zapłonową, niewiele to zmieniło, ale mimo wszystko dojechałem do domu. A z takim 'nie wiem czy śmiać się czy płakać', to powinienem sprzedać go w..du, bo stare auta są awaryjne, nieprzewidywalne, nieekologiczne, nieprestiżowe i zgiń zagiń przepadnij, kupić taką be piątkę w hajlajnie i jeździć do ASO, a jak mi się zaświeci jakakolwiek ponadprogramowa kontrolka - obowiązkowo laweta i ASO.

Ostatnio w polonezie złomie mocowanie wiatraka zrobiłem z odpadów złomowych. Dumny jestem z tego, że mi się udało, bo owszem, mogłem powycinać z arkusza blachy odpowiednie paski, ukształtować je tak, żeby lepiej przenosiły obciążenia, pospawać, wyszlifować, ładnie pomalować i zakręcić, ale po co, skoro to auto nie wyjedzie poza moją działkę? Jeśli będę dorabiał mocowanie wiatraka do swapowanego auta, które będzie normalnie jeździło, to sobie zrobię pięknie, bo tak też umiem.

Co nie zmienia faktu, że pewnie nie skleiłbym karterów na jakiś klej, ale... Kto nie próbował ratować prawego karteru w 019, jak okazało się, że nadłamało przegrodę między 'komorą' kopki, a sprzęgła? Albo kto nie dorabiał łuku z blachy w karterze (czy tam faktycznie kleił), bo wcześniej spadł łańcuch i zrobił spustoszenie?

EDIT: Boszu, w karterach naprężenia będą wszędzie, wynikające chociażby z działania temperatury. Naprężenia międzycząsteczkowe, itp. itd.. To tak w gwoli ścisłości.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2015 22:16:56 przez jurek_j.)
27-03-2015 22:14:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo jurek_j za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #63
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(27-03-2015 22:14:50)jurek_j napisał(a):  EDIT: Boszu, w karterach naprężenia będą wszędzie, wynikające chociażby z działania temperatury. Naprężenia międzycząsteczkowe, itp. itd.. To tak w gwoli ścisłości.

No to dobra, naprężenia są. Tongue Ale zapewne nie spowodują rozszczelnienia lub uszkodzenia kleju? W dodatku, kleju przystosowanego do klejenia bloków i elementów aluminiowych silnika.

A pęknięcie miałem mniej więcej w tym miejscu i o mniej więcej takiej długości i szerokości:
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imgs/...05025p.jpg
Czyli można w przenośni powiedzieć że to była ryska przez którą powolutku wydobywał się olej.

A i w tym miejscu są mocowane u dołu tylko podnóżki. Nic więcej...

China is POWER!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2015 22:38:43 przez Boszu.)
27-03-2015 22:37:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Boszu za ten post.
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #64
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Niektórzy z userow krytykujących bosza nie mają pojęcia o wielu rzeczach. No ale napisał on. Napisze i ja. Będę tym "fajnym". Prawda jest taka ze mało widzieliście w życiu i mało mieliście w rączkach.
28-03-2015 10:36:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo Błażej za ten post.
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #65
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Jurek - do starych aut nie mam kompletnie nic. Nie do końca mnie zrozumiałeś, ale nieważne Tongue Nie miałem na myśli klejenia jako takiego, chodziło mi bardziej o względy bezpieczeństwa, bo nie wszystko w silniku można kleić. Niewielka dziura w karterze, owszem można zakleić, pod warunkiem że nie ma średnicy jednogroszówki. Natomiast klejenie miejsc, w okolicach mocowań silnika do ramy, to chyba nie jest najlepszy pomysł? To tyle ode mnie Wink



28-03-2015 19:21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #66
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(28-03-2015 19:21:01)Damian4570 napisał(a):  Nie miałem na myśli klejenia jako takiego,(...) bo nie wszystko w silniku można kleić.

No to wiadomo że np. tłoka nie pokleisz! Big Grin Czy mocowania silnika...
Bo jeżeli by się tak dało, to równie dobrze można było by sobie ząbki od trybów po jednym przyklejać do wałka. ^^

China is POWER!!!
28-03-2015 23:07:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #67
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
W ciągnikach się podnośniki klei i trzyma Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2015 16:12:35 przez DominiX.)
29-03-2015 16:12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo DominiX za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #68
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
No, mogę wam dać powód do hejtowania mojego GR200! Big Grin
Bo podczas zabawy z moją dorabianą odcinką, coś w module się podziało i mimo całkowitego odpięcia mojej odcinki, on nadal odcinał przy 7 tyś.
Ale, do domu wróciłem, 70km/h się dało jechać, moduł na drugi który mam zmieniłem i wszystko wróciło do normy. ^^

I teraz przynajmniej wiem że dorabiana odcinka to jednak nic dobrego dla modułu. Wink

China is POWER!!!
29-03-2015 20:15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #69
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Phi, w moim T1 nigdy się moduł nie popsuł.

Big Grin
30-03-2015 10:16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 8 użytkowników postawiło piwo nie_mientki za ten post.
Conqeror Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 355
Imię: Marcin
Skąd: Ozo
Pojazd: Inny
Post: #70
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Ja mialem okazje jeżdzić chinolem nijakim zumico. Jazda wyłacznie miejska bez terenu, styl jazdy ciężki ( ciągłe kręcenie do końca ). Przebieg tego motoroweru to zaledwie 2 tys km. Było robione już sprzęgło i elektryka. Ogolnie wszystko lata, wibruje , pękniety bagaźnik i inne mocowania. Zawieszenie nie pracuje, albo moze nie istnieje ?? Z racji niskiej wagi i bardzo wąskiej opony mozna sie przewrócić na byle piachu ( jak w rowerze ).

Niskie spalanie jest co najwyżej jedynym atutem, bo komfort jazdy jest poprostu beznadziejny.

Oferuje:
- przeróbki cylindrów od 40 pln
- tulejowanie cylindrów
- inne usprawnienia, łącznie ze spawaniem alu, toczeniem, szlifem itp

Dobrze i solidnie, 7 lat doświadczenia
30-03-2015 10:55:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #71
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(30-03-2015 10:55:45)Conqeror napisał(a):  Ja mialem okazje jeżdzić chinolem nijakim zumico. Jazda wyłacznie miejska bez terenu, styl jazdy ciężki ( ciągłe kręcenie do końca ). Przebieg tego motoroweru to zaledwie 2 tys km. Było robione już sprzęgło i elektryka. Ogolnie wszystko lata, wibruje , pękniety bagaźnik i inne mocowania. Zawieszenie nie pracuje, albo moze nie istnieje ?? Z racji niskiej wagi i bardzo wąskiej opony mozna sie przewrócić na byle piachu ( jak w rowerze ).

Niskie spalanie jest co najwyżej jedynym atutem, bo komfort jazdy jest poprostu beznadziejny.

A co to dokładniej za model Zumico? Gr200 czy GR500?
I jak do wymiany było sprzęgło?! Big Grin Jak tam się w zasadzie, to nie ma co zepsuć... (wszystko masywne i moim zdaniem nie do zajechania) A tarcze sprzęgłowe wystarczają na minimum 20 tyś kilometrów...
A zawieszenia brak? Dziwne... Z tyłu masz jbc. regulację twardości! Wink A przednie jak dla mnie jest rewelacyjne! Chodź ciut za miękkie...

A co do opon... To oryginalne "czyli Chińskie" to nadają się do wywalenia! Tongue Bo spalić to nie ma sensu, bo szybko lecą... A żeby jeździć to też się nie nadają. Bo są śliskie w każdych warunkach! ^^
Dlatego i ja planuję wpakować oponki (używki w bdb) Pirelki 90/70 przód i 110/70 lub również 90/70 tył.
I nie wiem jak na piachu się można przewracać!? Big Grin Tutaj Panie to już braki w umiejętnościach się kłaniają... ^^

China is POWER!!!
01-04-2015 10:11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #72
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Boszu, przewrócisz się na piachu, przez przyspieszenie będące składową siły, która wytworzy się w ramach II lub III zasady dynamiki Newtona. Z naciskiem na tą trzecią raczej. Matkę oszukasz, ojca oszukasz, księdza oszukasz, ale fizyki nie oszukasz.

Nie zawsze, bo albo kontry kierownicą, podparcie nogami, ale czasami momentu może zabraknąć, nie jest to niemożliwe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 10:56:45 przez jurek_j.)
01-04-2015 10:55:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo jurek_j za ten post.
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #73
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
NUDNY SIĘ ZROBIŁ TEN TEMAT!

Jeszcze na 1 stronie mieliście w sobie energię i zacięcie, czytało się fajnie i po popcorn poszło...teraz to flaki z olejem...
01-04-2015 12:14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Conqeror Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 355
Imię: Marcin
Skąd: Ozo
Pojazd: Inny
Post: #74
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(01-04-2015 10:11:36)Boszu napisał(a):  I nie wiem jak na piachu się można przewracać!? Big Grin Tutaj Panie to już braki w umiejętnościach się kłaniają... ^^

Widać mało jeżdziłeś, skoro nie wiesz że na wąskich oponach i przy małej masie łatwiej motorek traci równowage na piachu.

Nie wiem co to było za zumico ale 23 letnie zawieszenie w RG chodzi precyzyjnie w porownaniu do tego paru letniego chińczyka

Oferuje:
- przeróbki cylindrów od 40 pln
- tulejowanie cylindrów
- inne usprawnienia, łącznie ze spawaniem alu, toczeniem, szlifem itp

Dobrze i solidnie, 7 lat doświadczenia
01-04-2015 13:45:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Conqeror za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #75
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(01-04-2015 13:45:12)Conqeror napisał(a):  
(01-04-2015 10:11:36)Boszu napisał(a):  I nie wiem jak na piachu się można przewracać!? Big Grin Tutaj Panie to już braki w umiejętnościach się kłaniają... ^^

Widać mało jeżdziłeś, skoro nie wiesz że na wąskich oponach i przy małej masie łatwiej motorek traci równowage na piachu.

Nie wiem co to było za zumico ale 23 letnie zawieszenie w RG chodzi precyzyjnie w porownaniu do tego paru letniego chińczyka

Ja nie mówię że trudniej czy łatwiej opanować. Ale po nie jednym piasku jeździłem i żeby się tak od razu przewracać?! Tongue
I jak dla mnie to czym lżejszy, to tym łatwiej utrzymać. ^^ (się podeprzeć)
No i pozostaje kwestia o jakim też piasku mowa... Bo to też różnica, czy pozimowy piaseczek na drodze, czy piasek na plaży/żwirowni. Wink

Zresztą, opony to część wymienna... A waga czym mniejsza to lepsza przy tych pojemnościach... Bo tym lepsze przyśpieszenie im pojazd lżejszy. Wink

China is POWER!!!
01-04-2015 23:54:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35798
witam
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 21
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 72
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 354
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 85
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 304
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1510
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 95
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1489
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1696
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 569
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10889
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 692
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 172
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 220

Reklama