Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
GR200 / Gienek - by Boszu
Autor Wiadomość
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #16
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Pewnie mnie zlinczujecie za to, ale Boszu dobrze prawi! Wszystko z 139fmb od łosia po routera czy co to tam, jak sprawdzasz tylko stan oleju i dolewasz odpowiednio i wymieniasz go na odpowiedni to zapierda$asz sporo kilometrów bezawaryjnie ! Awaryjnosc mozna porownać z rometami, ale elastyka jak i moc silnika nie do porownania. Nowoczesne pojazdy sa spoko na moje, na długie trasy, na ryby, grzyby. Spalanie jest niewielkie, a moc silnika całkiem spora nawet na 50cm.

"Lepiej daj fotki z odpalania silnika Smile I napisz co i jak z nim było Smile"
26-03-2015 21:06:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo fosa za ten post.
Reklama
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(26-03-2015 18:04:47)PawełBike napisał(a):  Przedobrzyłeś i to dość mocno. Miałem 2 chinole więc nie mów że nie mam porównania. O tyle co w silniku przez 2k km co miałem padł cały napęd rozrusznika i zewnętrzne siemeringi to jakoś to chodziło, lecz się ździwisz jak od jazdy na kole zabraknie ci oleju w cylku w pewnym czasie. Rama i rury to największy minus i dobrze jakbys sobie to uświadomił. Osobiście od położenia na żwirku pogięło się zawieszenie które mogłem dowolnie prostować przy ścianie, o podóżkach nie wspominając. W twoim wypadku rama jest tylko prowadzona pod bakiem, i mimo to że ma jakieś wzmocnienia, przy stuncie a szczególnie początkach kupiłbym sobie komplet ochraniaczy na zęby, bo to jest kwestia czasu (i dwuramówki się łamały). o tyle co w routerze z plastikami większego problemu nie było (prócz błotnika który po ugięcviu amortyzatora skrzywiał się i tarł o koło, a może to wina wspaniałych chińskich zawieszeń?) to w torosie który u sąsiada ma obecnie ledwo powyżej 1400km 60% plastików jest połamanych przy jeździe kościelnej i a ni jednej gleby.
Wibracje większe niż w ogarze? Ogarem jazda byłą przyjemnością, chinolem jechałem trase ok 60 km/h. W 1 strone jechałem jako pasażer to myślałem że mi nogi zwiędnieją bo to była przegina, w 2 stronę wibracje porozwalały mi kable od świateł w przełącznikach. Najzwyczajniej za drogie by było wstawienie dobrych gum.
Jak już chcesz porównywać wygląd do polskich, to można go przyrównać do dantoma. Bo nic gorszego ( a nawet to ledwo) z fabryk nie wyjechało. O oleju może nie pomyślałeś, że w ogarze przynajmniej dzięki "wielkiej męce" dolewania oleju miałeś go cały czas podawany na tłok na kole?
Ogar 202 czy router czy zipp czy zumcio i inne badziewie to nadal to samo, i to są podrobione stylistycznie pojazdy polskie, niemieckie, itp. A tani tuning i zamienne części mówią chyba samo za siebie?

Nie ochraniam komarków, nie odradzam ludziom jeździć na co dzięń chinolami, ale nie wmawiaj ludziom, że to jest 7 cud świata, bo tak wcale nie jest. Może i jestem przestarzały, jeżdże obecnie simsonem, którym lepiej mi sie jeździ od chinola, ale wiem co miałem i co jest w tym słabym ogniwem. Dlatego do katowania w jakikolwiek sposób, nawet po polach nie polecam.

Dokładnie, kolega ma chinola, i po roku rzegocze jakby był dorzynany, a tylko siostra jego jeździ nim max 25 km dziennie z prędkością max 40 km/h czasem 50 km/h, a on ma simka, i od kąt wiem, to jeszcze nic nie robił poważniejszego, a chodzi jak strzała.

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2015 21:07:13 przez raterro.)
26-03-2015 21:06:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #18
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(26-03-2015 21:05:22)Pompek napisał(a):  Ja mam jakieś 5k przebiegu i już drugą głowice, bo mi w tamtej 2 razy zawory pokrzywiło :F

a dlaczego pogieło? bo rozrzad przez łancuszek przeskoczył. To jest oczywista oczywistosc ze do rozrzadu trza zerknac w 4t, przeciez to nawet słychac jak łacuszek napierdala po obudowie. Ale jak sie jeżdzi az padnie to tak jest.

"Lepiej daj fotki z odpalania silnika Smile I napisz co i jak z nim było Smile"
26-03-2015 21:09:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo fosa za ten post.
Pompuś
Unregistered

 
Post: #19
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
A gdzie tam pompek by w rozrząd zajrzał, jak on myślał, że to dwusów jest.
26-03-2015 21:14:23
Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo Pompuś za ten post.
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #20
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
co sezon olej, łańcuszek, pierscienie, uszczelka na cyl i glowice i zapieedzielasz jak chcesz, Olej ze 20zł- 10w40, pierscienie ze 12, uszczelki z 10. 42zł to majątek ? cały rok jezdzenia.

"Lepiej daj fotki z odpalania silnika Smile I napisz co i jak z nim było Smile"
26-03-2015 21:16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #21
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Co do awaryjności FMB, to się chłopaki muszę zgodzić. Bezwzględnie trzeba sprawdzić olej, jak jest to można śmigać. W crossie mam silnik z 2006 roku. Nową górę dostał dopiero w tamtym roku, tak więc na prawdę nie ma na co narzekać, a łatwo nie miał.

Nie ma jednak co porównywać chińskich wynalazków do naszych romecików, a tym bardziej na nie najeżdżać. Czarno widzę przyszłość chińskich pojazdów za 20-30 lat.

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
26-03-2015 21:58:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #22
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Wiecie co? To ja se wolę dolać parę ml oleju do benzyny przy tankowaniu, niż co sezon zmieniać pierścienie, uszczelki i robić rozrząd...
26-03-2015 22:09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 7 użytkowników postawiło piwo jurek_j za ten post.
amin Offline
Banned


Liczba postów: 373
Imię: Mondry
Skąd: Z Mondrowni
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Bez przesady... To co? W sezonie 10 tysięcy napierdzielasz, że uszczelki i pierścienie musisz zmieniać? Raz, na jakiś czas, odkręcić napinacz łańcuszka, sprawdzić ile jeszcze go zostało, i Tyle. Zawory, oleje, te sprawy to standard..
26-03-2015 22:39:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #24
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Ja mowie o aktywnym sezonie, jezdzie caly czas. Pierscienie akurat to norma.

(26-03-2015 22:09:31)jurek_j napisał(a):  Wiecie co? To ja se wolę dolać parę ml oleju do benzyny przy tankowaniu, niż co sezon zmieniać pierścienie, uszczelki i robić rozrząd...
Dolicze se w romku ciagle przestawiajacy sie przerywacz, awarie typu zatarcie. W rometa wiecej wpakujesz jak uzytkujesz na codzien niz w takiego chinola. Taka prawda .

"Lepiej daj fotki z odpalania silnika Smile I napisz co i jak z nim było Smile"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2015 22:47:33 przez fosa.)
26-03-2015 22:43:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #25
Odp: GR200 / Gienek - by Boszu
Ja u siebie w FMB przez ponad 5 tysiecy jedynie zawor zmienilem bo sie wypalił. Oprocz tego codziennie odpala bez zająknięcia (sezon całoroczny i jezdze nim codzien 10km do szkoly) i ogolnie to nie moge narzekac. Nie wiem jak wy jezdzicie ze co kilka kilometrow robicie remonty...

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
26-03-2015 22:58:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Za dużo by mi odpowiadać na każdy post z osobna, więc powiem ogólnie.
2,5k to wiem że mało, dla porównania... Wcześniej miałem Łosia na którym licznik dobił do 18 tyś kilometrów i silnik nadal chodził! Zmieniany był tylko cylinder i tłok. I gdybym ja się nie bawił, to nie zajechał bym nowej 72ccm po 2tyś (wszystko z powodu mojej głupoty i niewiedzy)
Idąc dalej... Ja dobiłem do 18 tyś kilometrów na liczniku! A gdy go kupiłem to linki od licznika nie było, a jeżdżony był przez młodzików którzy tłukli nim po polach.
Dałem za niego 650zł, dołożyłem 1000zł na nowe części (głównie ramy) i nie co przerobiłem go jak planowałem jeszcze przed zakupem. Ani razu na niego nie narzekałem że coś się zepsuło, jego rocznik to 2004 o ile dobrze pamiętam, tak że też już nie taki młodziutki! I patrząc na to jak był traktowany przez poprzedniego właściciela, to aż dziw że jeździł!
W tym przypadku jeżeli był by to np. Ogar 205 czy Ogar 200. To jestem 100% pewien że w lepszym stanie to by nie był...
Bo wiem co się działo z Ogarem 200 jak pojechałem nim w las, a co się dzieje jak pojadę GR200...
Ogar zawsze wymagał poprawek, a GR200 to umyć i można jechać dalej.

Co do ramy... Mówią że się łamią i pękają. A mam przypomnieć co się działo z nowymi Rometami które wyjeżdżały z fabryki? Nikt mi myślę nie powie, że nigdy nie widział złamanej ramy w romecie... Mimo iż zostały tylko te egzemplarze które przetrwały test czasu. ^^

Mówi się że Chińczyki za 20-30 lat nie będą jeździć. Ale... Niby dlaczego miały by nie jeździć? Dostępność części jest jeszcze większa niż była w rometach, tak że te Chińczyki za 20-30 lat na pewno będą jeździć tak jak teraz jeżdżą romety...
Po za tym, ja nie patrze na aspekt tego czy za 20-30 lat to będzie jeździć, ja żyję tu i teraz! A to czy moje dzieci będą jeździć Komarem, Chińczykiem czy może już nie będą jeździć, bo za 20-30 lat może będą już latać albo się teleportować. To mnie w zasadzie nie interesuje. ^^

I tak jak chyba pisałem. Porównanie między np. Ogarem 200 a GR200... To jeżeli miał bym wybierać, wybrał bym GR200.
Ogarem strach był wybrać się dalej niż 50 kilometrów od domu bez zapasu kluczy i kilku pewnych części.
Na GR200 wsiadam i jadę nie martwiąc się że coś padnie, bo wiem że mam wszystko zrobione i tam nic tak samo z siebie się nie rozleci. A chodź by nawet się rozleciało, to mając w portfelu 50zł, można kupić części w większości sklepów po drodze...

I na 7-8 tyś kilometrów które zrobiłem Chińczykami, na razie miałem tylko dwie awarie gdzieś w trasie. Pierwsza to przykręcenie zębatki rozrządu na dwóch a nie trzech śrubkach, w dodatku najwyraźniej za lekko. Bo się odkręciły i łańcuszek spadł. Rzecz zrobiona na miejscu, 2 śrubki od kolegów z pojazdów pożyczyłem i do domu wróciłem.
I druga usterka nie dawno, ale to wina nie Chińskiej, a Polskiej części. Bo z myślą że Polskie może będzie lepsze, założyłem fajkę od WSK/Rometa. Przez co wypadła po drodze sprężynka i musiałem użyć taśmy aby ją obsadzić.

Ktoś pisał że miał sąsiadów i sąsiadki i że się psuło co 20 kilometrów.
W tych Chińskich silnikach trzeba sprawdzać kilka podstawowych rzeczy!
Luz zaworowy (zawsze słychać jak zawory się tłuką)
Napięcie łańcuszka rozrządu, bo słabym elementem jest napinacz (luźny łańcuszek = przestawienie rozrządu = zatarcie)
Stan i ilość oleju... Jeżeli silnik nie jest zajechany i nie dostaje się paliwo lub nie przepala oleju i go nie ubywa. Jest git, bo bez oleju ten silnik daleko nie zajedzie!
Sprawdzanie raz na jakiś czas czy grzeje się cały silnik, czy tylko głowica. Bo spotkałem się z wadą fabryczną gdzie nie działała pompka oleju. Przez co olej nie był tłoczony na głowicę i poprzedni właściciel zatarł silnik, i ja po założeniu sprawnego zestawu przejechałem 10 kilometrów po czym silnik się przegrzał. Bo nie miał smarowania i chłodzenia.

Jeżeli sprawdzamy tych kilka rzeczy co jakiś czas, to mamy gwarancję bezawaryjnej jazdy.

Dodam jeszcze że są osoby z którymi pisałem na innym forum, i na tych silnikach bez żadnego remontu i wkładu (po za elementami wymienianymi przebiegowo) zrobili 40-50 tyś kilometrów.
Mówiąc w skrócie, jak dbasz... Tak masz!

A co do jeszcze smarowania cylindra, oleju nie zabraknie. Chyba że zacznę jeździć po 2-4 kilometry cały czas na gumie. No to jest wtedy szansa że silnik nie będzie dostawał odpowiedniej ilości oleju. Ale... Szansa że się zatrze są bardzo małe. Bo dla przykładu, 600-tki którymi się stuntuje są również 4-suwami. I jakoś się nie zacierają tak od razu. ^^

I jak dla mnie porównanie Ogar 200 a GR200 to niebo a ziemia! I jedyne co mi się nie podoba, to elementy plastikowe... I dlatego też cieszę się że mam GR200, bo tutaj błotniki są metalowe i trwalsze, mimo iż są z naprawdę papierowej blachy zrobione.
W ostateczności, żaden problem je zmienić na trwalsze, chodź by od Ogara 200. Bo rozmiar itd. jest praktycznie ten sam.

A jeżeli od wibracji cię bolały nogi, to pewnie przełożenia wyglądały tak, że cały czas jechaliście na pełnych obrotach. Do tego silnik pewnie popuszczony przez co przenosił jeszcze większe wibracje.
Ja z kolegą z tyłu jakoś zrobiłem tyle kilometrów i tylko w momencie gdy na 3-cim biegu chciałem sprawdzić ile we dwie osoby poleci, to przy tych 72-75km/h (80km/h licznikowe) i pełnych obrotach mi powiedział że czuje niezłe wibracje. W przypadku gdzie jedzie się na niższych obrotach, wibracje z tyłu nie są odczuwalne. A podczas jazdy w jedną osobę tych wibracji jeszcze nigdy nie odczułem. Czy to w Łosiu, czy to w GR200, czy to na innych sprzętach tego typu u znajomych.

China is POWER!!!
26-03-2015 23:01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
Co do bez awaryjności to te chinczyki to kozak, ale bez przesady żeby od razu robić z tego nową religię...

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
26-03-2015 23:03:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #28
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(26-03-2015 22:43:32)fosa napisał(a):  Ja mowie o aktywnym sezonie, jezdzie caly czas. Pierscienie akurat to norma.

(26-03-2015 22:09:31)jurek_j napisał(a):  Wiecie co? To ja se wolę dolać parę ml oleju do benzyny przy tankowaniu, niż co sezon zmieniać pierścienie, uszczelki i robić rozrząd...
Dolicze se w romku ciagle przestawiajacy sie przerywacz, awarie typu zatarcie. W rometa wiecej wpakujesz jak uzytkujesz na codzien niz w takiego chinola. Taka prawda .

Dosyć intensywnie w zeszłym roku ujeżdżałem Jawkę. Popatrz, jak na złość nie chciała się popsuć, a powinna być zakwalifikowana do naprawy głównej silnika jakieś 3kkm temu. A to cholerstwo dalej jeździ.
26-03-2015 23:05:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
(26-03-2015 22:09:31)jurek_j napisał(a):  Wiecie co? To ja se wolę dolać parę ml oleju do benzyny przy tankowaniu, niż co sezon zmieniać pierścienie, uszczelki i robić rozrząd...

No tak, lepiej w Ogarze zmienić już cały cylinder z tłokiem... Wink Bo po takim przebiegu jaki zrobi Chińczyk, i gdzie będzie pora zmienić pierścienie i rozrząd. To po takim samym przebiegu w romecie trzeba zmieniać tłok z cylindrem, lub zrobić szlif zamiast zmiany cylindra. Tongue

China is POWER!!!
26-03-2015 23:05:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #30
RE: GR200 / Gienek - by Boszu
No, po jakim przebiegu. Po 2,5kkm?
26-03-2015 23:08:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:48:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 263
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 23:31:16
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 229
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1463
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Wczoraj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 55
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1460
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1654
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 548
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10727
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 648
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 155
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 189
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16383
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 161
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 242
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1119

Reklama