Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Wiesz, problem jest taki, że umowy nie ma żadnej. Tongue Chyba że z GS'e, się zawierało umowę. Tongue W skrócie, pojazd czy papiery są od "nowości" pod własnością mojego Taty. Tzn. 1 właściciel.
I tutaj właśnie jest ta zagadka. Bo nie wiem nawet jak z przeglądem (wcześniej był bezterminowy) i nie wiem czy jest w domu jakikolwiek na to papier... A jak pojadę bez żadnego papierka, to przeglądu mi chyba nie zrobią?
Ubezpieczenie cały czas jest opłacane...
Tylko pytanie ile płaci się za wyrobienie Zgubionego dowodu (dodam, że był to stary dowód)?? Bo normalnie za wszystko 111zł + tam drobne w kasie wiem że płaciłem przy przerejestrowaniu z zmianą tablicy. I jeżeli wyszło by tyle samo za wyrobienie zgubionego, to już był bym zadowolony!

China is POWER!!!
01-03-2014 00:26:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
maziak1970 Offline
Simsonowiec szukający Charta
*


Liczba postów: 340
Imię: Paweł
Skąd: ok. Wrocławia
Pojazd: Romet Pony
Post: #17
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Chwila chwila jeśli był już rejestrowany to wydział komunikacji ma dane o tym pojeździe.Jedź pierw do wydziału komunikacji mi dali takie zaświadczenie w wydziale komunikacji o danych mojego pojazdu na podstawie którego diagnosta wpisal dane w zaświadczeniu o badaniu technicznym,ale nie wiem czy to jest konieczne za dowód napewno dałem 60zł miałem to ułatwione,że wszystko mi załatwił sąsiad na którego stała on ma znajomości w WK to bezemnie wszystko załatwił.Przyjechałem na przegląd OC,zaświadczenie zobaczył i wystawił te swoje zaświadczenie z którym pojechałem do WK,żeby dowód wyrobić bez przeglądu i oc w WK nic nie załatwisz.A diagnosta powinien przegląd zrobić na podstawie danych,które mu podasz z tego co mi się wydaje,ale jeśli ich nie pamiętasz jedź do wk najlepiej z ojcem właścicielem,bo to na niego był pojazd zarejestrowany ? WK ci daje zaświadczenie ja jeszcze musiałem zapłacić opłatę skarbową 17zł nie wiem za co,ale kij z tym ... Romecina jest zarejestrowana od roku.

Motorynka niby taka niewinna mała,ale jeśli z papierami to cenowo na równi z Chartem
Legenda głosi,że Romet jest bezawaryjny
Dezamet i powoli rozumiesz,że bez młota to nie robota
01-03-2014 00:37:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo maziak1970 za ten post.
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Dobra, czas żebym i ja się wypowiedział, bo miałem podobny problem przy rejestracji Ogara Big Grin

U mnie wyglądało to tak, że miałem dokumenty (dowód, OC) na pojazd "Romet Motorower" z czego dowód był jakimś duplikatem i nie miał połowy danych, w tym ani daty pierwszej rejestracji ani roku produkcji. Rocznik tez nieznany, bo właściciel wiedział tyle, że był to Komar, ale rama poszła dawno na złom. Jak załatwiłem sprawę? Na przeglądzie podałem diagnoście prawdziwy rocznik Ogara (88') i taki wpisał. Przy rejestracji, babka widząc, że nie ma rocznika w dowodzie, zaczęła zastanawiać się skąd on rozpoznał rocznik. Diagnosta powiedział, że opierał się na "danych katalogowych". W ten sposób dopuszczono Ogara do rejestracji, w tymczasowym dowodzie wpisano rok pod. 1988 i datę pierwszej rejestracji 01.01.1988. W międzyczasie WK zajęło się odzyskaniem dawnej dokumentacji z archiwum w Częstochowie (papiery były spod częstochowy, a to jeszcze zielone blachy). Tam wyszło, że rok produkcji to 1983, więc musieli ustalić który jest prawidłowy. Dalej już nie było się czym martwić, oni sami działali. Przy odbiorze twardego dowodu zobaczyłem, że poprawili rok pod. na 1983 a data pierwszej rej. została 01.01.1988, bo zapewne jej nie ustalono.

PS: w VIN nie znajdziesz rocznika. W większości Rometów był on wybijany na ramie przed numerem VIN, jak np. u mnie "88 060564". W Komarach bodajże wybijano rocznik tylko na tabliczce.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2014 01:59:36 przez Quake96.)
01-03-2014 01:56:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Quake96 za ten post.
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Ja tak się zastanawiam nad tym wszystkim, i w sumie teoretycznie dowód (ten który jest zarejestrowany na mojego ojca) powinni wydać bez przeglądu i nawet bez OC (jeżeli by nie było) bo dowód po prostu został "zgubiony" i nie jest przerejestrowywany, tylko po prostu przychodzę po Nowy dowód. Mimo to, jednak będę musiał pewnie przejechać się do WK i po prostu zapytać.

Ale przynajmniej już wiem, co będę musiał zrobić chcąc wyrobić nowy dowód (z tego rometa na Ojca), lub przerejestrować te papiery które sobie załatwiłem.

I dobrze też wiedzieć, że jest szansa że WK doszuka się prawidłowego rocznika. Wink

Myślę że chyba już wszystko mniej więcej (raczej więcej) wiem w tym temacie. Ogólnie wielkie dzięki za pomoc, i lecą oczywiście piwka!

W razie czego, jeszcze będę tutaj pytał i pisał jak wygląda sprawa.

China is POWER!!!
02-03-2014 03:16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
koVVla92 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Michał
Skąd: Sławoszowice
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #20
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
(01-03-2014 01:56:24)Quake96 napisał(a):  Dobra, czas żebym i ja się wypowiedział, bo miałem podobny problem przy rejestracji Ogara Big Grin

U mnie wyglądało to tak, że miałem dokumenty (dowód, OC) na pojazd "Romet Motorower" z czego dowód był jakimś duplikatem i nie miał połowy danych, w tym ani daty pierwszej rejestracji ani roku produkcji. Rocznik tez nieznany, bo właściciel wiedział tyle, że był to Komar, ale rama poszła dawno na złom. Jak załatwiłem sprawę? Na przeglądzie podałem diagnoście prawdziwy rocznik Ogara (88') i taki wpisał. Przy rejestracji, babka widząc, że nie ma rocznika w dowodzie, zaczęła zastanawiać się skąd on rozpoznał rocznik. Diagnosta powiedział, że opierał się na "danych katalogowych". W ten sposób dopuszczono Ogara do rejestracji, w tymczasowym dowodzie wpisano rok pod. 1988 i datę pierwszej rejestracji 01.01.1988. W międzyczasie WK zajęło się odzyskaniem dawnej dokumentacji z archiwum w Częstochowie (papiery były spod częstochowy, a to jeszcze zielone blachy). Tam wyszło, że rok produkcji to 1983, więc musieli ustalić który jest prawidłowy. Dalej już nie było się czym martwić, oni sami działali. Przy odbiorze twardego dowodu zobaczyłem, że poprawili rok pod. na 1983 a data pierwszej rej. została 01.01.1988, bo zapewne jej nie ustalono.

PS: w VIN nie znajdziesz rocznika. W większości Rometów był on wybijany na ramie przed numerem VIN, jak np. u mnie "88 060564". W Komarach bodajże wybijano rocznik tylko na tabliczce.


Ja mam z kolei inny dylemat. Mam wybity na ramie rocznik 88 przed numerem vin, a jest to Romet 50 T-1. Kto jest mi w stanie racjonalnie wytłumaczyć czemu tak skoro on był produkowany bodajże do 1982 roku? Nie ogarniam tego i dzisiaj mi klient uciekł, gdy to zobaczył na ramie. Rometa posiadam od dziadka i mówił, że kupił go w stanie wojennym. W dowodzie też mamy rocznik 1981. Oo
31-01-2023 22:40:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Piotrekdriver1 Offline
-
*


Liczba postów: 202
Imię: Piotrek
Skąd: Białystok
Pojazd: Romet Pony
Post: #21
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Pomyłka w fabryce podczas nabijania albo druga rama i błąd przy nabijaniu nr.

Romet Pony 301
Romet Ogar 205x2
Romet 2375
31-01-2023 23:14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
A dobrze to odczytałeś?
Moja rada. Zrób zdjęcie z bliska w dużej rozdzielczości i obejrzyj na monitorze.
Inna opcja to opalić lakier i dobrze wyczyścić na szczotce drucianej np na wiertarkę. No ale ta metoda dymi.
Rocznik szukaj na obudowie, kubku prędkościomierza, ślimaku i magnecie. Tu też istnieje ryzyko, że było coś wymienione.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
31-01-2023 23:47:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
koVVla92 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Michał
Skąd: Sławoszowice
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #23
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
(31-01-2023 23:47:45)joozek napisał(a):  A dobrze to odczytałeś?
Moja rada. Zrób zdjęcie z bliska w dużej rozdzielczości i obejrzyj na monitorze.
Inna opcja to opalić lakier i dobrze wyczyścić na szczotce drucianej np na wiertarkę. No ale ta metoda dymi.
Rocznik szukaj na obudowie, kubku prędkościomierza, ślimaku i magnecie. Tu też istnieje ryzyko, że było coś wymienione.

https://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imag...7_RAMA.jpg

Proszę. Dwie pierwsze zachodzą pod ósemki na moje oko.
01-02-2023 00:56:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Nie. wyraźnie widać 83
No i już chyba wiesz, że to 2375

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
01-02-2023 10:51:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #25
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
to jak odróżnić 2375 od T1 pomijając silnik i rurkę w ramie od filtra powietrza

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
01-02-2023 15:43:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #26
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Dzwonek rowerowy zamiast sygnału, mocowanie tłumika jest też inne jak i oczywiście sam tłumik. Ps. Jest słynny 2375 od Piotra kawałka na puszce szmerów więc .. Big Grin
01-02-2023 18:08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
No wiec właśnie ten Kawałka mnie zmylił czy aby napewno u niego to 2375 czy nie aby nie Boży 50-t1.

Muszę u siebie sprawdzić w śmietniki jakie mocowanie jest,to ze inny tłumik to jasna sprawa o dzwonku nie słyszałem.

Ogólnie rzecz biorąc na dzień dzisiejszy,to sama rama brak rurki lub rurka i mocowanie tłumika?

Z tego co widzę to mocowanie jeszcze inne,niż w ogórku 200?

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2023 22:49:00 przez łogór 200.)
01-02-2023 22:45:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #28
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
U Kawałka był z jednego kawałka to raz a dwa były pokazane papiery z fabryki że to 2375. Mocowanie, mówisz o tym pręcie? Nie wiem czy się różni T1 od 200.
02-02-2023 00:44:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
łogór 200 Offline
Ostatni ch#j Polski
*


Liczba postów: 531
Imię: Tomek
Skąd: Małopolska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #29
RE: 6-cio cyfrowy Vin, Jak czytać rocznik?
Nie mam porównania, bo przy moim śmietniku jakiś płaskownik dorobiony,a jak tak patrze po zdjęciach na googlu,to chyba to samo co w 200

K:A ja jestem durnym osłem, Tak?
J:Tak
J:Ostatnim ch... Polski To ci mogę zapowiedzieć.

„Każdy człowiek musi w jakiś sposób żyć, nie jak to się mówi byle jak”
02-02-2023 01:26:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35677
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 47
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 325
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 46
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 279
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1489
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 76
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1472
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1670
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 556
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10837
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 674
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 165
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 201
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16438

Reklama