Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Opinia w sprawie komputera
Autor Wiadomość
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #16
RE: Opinia w sprawie komputera
Boszu: Ten dla przykładu... Ale nie polecam procesorów AMD. ^^ Są słabe... <Tongue>

Tu się nie zgodzę! Nie wiedzieć czemu do droższych zestawów PC pakowane są procesory Intel-i3, Intel-i5 a do najdroższych Intel-i7, rzadko kiedy w lepszym PC-cie można znaleźć AMD - co dla mnie jest dziwne, bo AMD FX (zwłaszcza seria Black Edition bije Intele serii i-x na głowę pod względem cenowym jak i obliczeniowym, a zastosowanie technologii Sandy Bridge w Intelu - to niepotrzebne ograniczenie). Natomiast AMD mają odblokowany mnożnik, więc same się nie spowalniają, a wręcz przeciwnie - im więcej wymagasz, tym więcej otrzymujesz. Sam nie byłem przekonany do AMD, dopóki znajomy nie kupił sobie PC-ta z właśnie AMD - trochę pograliśmy, porobiliśmy testy i stwierdziłem, że nie będę wywalał kasy na Intela. Chociaż AMD nie jest pozbawione wad, np: popularne Bulldozer - często były problemy z kompatybilnością z grami (największym problemem o jakim ja słyszałem, to mimo dobrej konfiguracji sprzętowej, niektórzy mieli problemy z instalacją i grą w CS:GO). Tak czy inaczej wolę AMD, bo są tańsze, wydajniejsze i nie trzeba się bawić w "domowe" podkręcanie Wink



18-01-2014 22:30:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #17
RE: Opinia w sprawie komputera
Damian. Procesory AMD z średniej półki cenowej bo o takiej tu mowa są wolniejsze. Nie wspominając o tym że procesory AMD są z reguły prądożerne i lubią się przez to grzać. W cenie intela np e6750 którego nabyłem za całe 40 zł nie kupisz amd z porównywalną wydajnością. Co najmniej trzeba by wyłożyć 3 razy większą sumę. Co do podkręcania z 2,6 ghz zrobiłem sobie do codziennego użytku 3,5 ghz. Chodzi stabilnie miło i ma świetną wydajność.



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
18-01-2014 22:36:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: Opinia w sprawie komputera
(18-01-2014 20:37:12)kubu355 napisał(a):  No dobra tego CS'a pociągnie teraz sprawdziłem wymagania, nigdy nie grałem w CS'a i nigdy nie miałem takiego beznadziejnego komputera krejzi
Damian firma Palit nie jest jakąś górującą na rynku ale nie jest zła, jedynie co można jej zarzucić to chłodzenie które w wielu przypadkach nie daje rady.
Do 1100 zł nie kupisz jednostki która spełniła by minimalne (wg. mnie) wymagania, może jedynie jakaś używka Smile

Bzdura. Tak się akurat składa, że miesiąc czy dwa temu składałem kumplowi nowy komputer, na NOWYCH podzespołach. Jedyne co zostało ze starego peceta to obudowa, cała reszta jest zupełnie nowa. Wyszło dokładnie 1050zł a komputer bez problemu ciągnie GTA IV, Saint's Row IV i wiele nowych gier bez żadnego problemu.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
20-01-2014 11:42:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romeciarz.1 Offline
BOSZU FAN'S :D
*


Liczba postów: 775
Imię: Piotr
Skąd: Podgóry
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #19
RE: Opinia w sprawie komputera
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2014 12:16:06 przez romeciarz.1.)
20-01-2014 12:15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romeciarz.1 Offline
BOSZU FAN'S :D
*


Liczba postów: 775
Imię: Piotr
Skąd: Podgóry
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #20
RE: Opinia w sprawie komputera
Klamka zapadła. Kupiłem tego kompa z linka powyżej. Wydaje mi się że się sprawdzi, jak myślicie pójdzie na nim ETS 2?
20-01-2014 21:01:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Opinia w sprawie komputera
Powinien pójść. Na na procku amd 2,4 x2, grafice gf8600gt, 1 gb ramu 800mhz miałem często i gęsto ścinki, ogólnie gra nie chodziła płynnie.

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
20-01-2014 21:20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romeciarz.1 Offline
BOSZU FAN'S :D
*


Liczba postów: 775
Imię: Piotr
Skąd: Podgóry
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #22
RE: Opinia w sprawie komputera
Parametry są wg mnie imponujące jak za tą cenę...Wink
20-01-2014 22:31:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #23
RE: Opinia w sprawie komputera
Jak na tą cenę, to taki średniak - ale może być Wink ETS 2 pójdzie, ale szału nie będzie, więc nie spodziewaj się, że będziesz grał bez ścin na ustawieniach "Ultra"



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2014 22:48:59 przez Damian4570.)
20-01-2014 22:48:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Opinia w sprawie komputera
(18-01-2014 22:30:56)Damian4570 napisał(a):  Boszu: Ten dla przykładu... Ale nie polecam procesorów AMD. ^^ Są słabe... <Tongue>

Tu się nie zgodzę! Nie wiedzieć czemu do droższych zestawów PC pakowane są procesory Intel-i3, Intel-i5 a do najdroższych Intel-i7, rzadko kiedy w lepszym PC-cie można znaleźć AMD - co dla mnie jest dziwne, bo AMD FX (zwłaszcza seria Black Edition bije Intele serii i-x na głowę pod względem cenowym jak i obliczeniowym, a zastosowanie technologii Sandy Bridge w Intelu - to niepotrzebne ograniczenie). Natomiast AMD mają odblokowany mnożnik, więc same się nie spowalniają, a wręcz przeciwnie - im więcej wymagasz, tym więcej otrzymujesz. Sam nie byłem przekonany do AMD, dopóki znajomy nie kupił sobie PC-ta z właśnie AMD - trochę pograliśmy, porobiliśmy testy i stwierdziłem, że nie będę wywalał kasy na Intela. Chociaż AMD nie jest pozbawione wad, np: popularne Bulldozer - często były problemy z kompatybilnością z grami (największym problemem o jakim ja słyszałem, to mimo dobrej konfiguracji sprzętowej, niektórzy mieli problemy z instalacją i grą w CS:GO). Tak czy inaczej wolę AMD, bo są tańsze, wydajniejsze i nie trzeba się bawić w "domowe" podkręcanie Wink

Oj, mylisz się... AMD zatrzymał się ponad rok temu... 8 rdzeniowe procesory I7 na platformie s2011 biją na głowę wydajnością każdego AMD. Już na platformie s1155 Intele biły AMD na głowę. Owszem, intel kosztuje, ale dajesz za jakość i wydajność, a nie za grzejnik w którym brakuje wątków i rdzeni, a do tego żre prądu więcej niż mikrofala... Tongue
Pod 775 są tanie AMD, ale teraz nie opłacalne. Mocnego Intela pod 775 kupisz za 50-100zł. A tak samo wydajnościowego AMD kupisz o 10zł taniej... Z tym, że Intela podkręcisz, a AMD nie... Bo AMD będzie ci się zaraz grzał i walił artefakty. Wiem, bo brat miał i ma AMD. Wcześniej co prawda 1 rdzeniowy 2800+?? Czy coś takiego. Dał tyle, co ja dawno temu za P4 3.0ghz. W tym P4 radziła sobie lepiej. Teraz ma 2 rdzeniowy, nie pamiętam numeracji modelu. Ale 2,6Ghz. Mój Dual Core 2,5Ghz jest dużo wydajniejszy. A do tego daje się sporo podkręcać. W tym mój kosztuje 20-30zł. A on dał 70-80zł. I "teoretycznie" jego AMD ma lepsze taktowanie, lepsze FSB, lesze wykonanie nm... Ale GTA 4 ledwo udało się odpalić, co u mnie bez problemów śmiga bez podkręcania. Testowane na tych samych grafikach, i on 1GB więcej ramu miał.
Nawet płyty podobne, bo obydwie Fujitsu Siemens.
I ja tam na AMD perfekt się nie znam, ale kogo nie pytam, każdy odraza mi AMD.



(20-01-2014 12:15:11)romeciarz.1 napisał(a):  A ten? Co o nim myślicie? Wink

http://allegro.pl/intel-pentium-dual-cor...24328.html

Powiem ci tak, jak już kupiłeś, to od razu szukaj procesora...
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5V-VM_DH.html
Tutaj na dole masz listę. Nie jest co prawda idealnie ten sam model, ale jest ten sam chipset.
I kupuj C2D. Bo ten Dual-Core który tam jest, to jest ten starszy, gorszy. Porównywalny do Pentiuma D. Czyli dziada który pracuje praktycznie jak 1 rdzeń. Bo drugi jest nie wykorzystywany prawie wgl.
Do tego grafika, najgorszy prądożerny model z serii 200... Podobno gorszy niż GF8600... Tongue
Jak z serii 200 kupować to 260... Sam miałem taką kupować. Wink
Jedynie pamięć całkiem fajna, bo 4GB 800Mhz. No i płyta główna wydaje mi się nie być złą. W końcu to Asus. Chodź, były i badziewne wersje Asusa na 775. Wink Ale ten wygląda na dobry.

Po za tym zasilacz jeszcze trzeba by zobaczyć, bo w sumie nie poznaję tej marki, ale może to nie być ta niska półka. Wink Ale, jak ma z 500W to wystarczyć powinien. Jak ma 300W-400W. To szukaj czy ta marka jest na czarnej liście, jak tak. Zmieniaj bo ci go spali zaraz. Tongue

I ogólnie, nie kupiłeś super sprzętu, ale z drugiej strony jakoś tez nie przepłaciłeś myślę. Wink Bo ta grafika mimo iż jest badziewna, to do tanich i tak nie należy. A procesor sobie zmienisz jeżeli to jest dual-core z serii 1000 lub 2000. Albo Pentium D. I grafikę też zawsze zmienić można, tą sprzedać. Kupić lepszą. Wink Albo tą wymienić na GF9800GT która do tego zestawu ci śmiało wystarczy. Wink Chodź, może i ta 210 też ci wystarczy. Wink

A i dysk na pewno dokup sobie z 250GB. Bo 40GB to ledwo na Windows 7 + kilka programów wystarczy. Tongue Dodam że samo GTA 4 zajmuje z 10GB. Tongue Nie mówiąc o innych fajnych grach. Tongue
21-01-2014 22:49:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Boszu za ten post.
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #25
RE: Opinia w sprawie komputera
Boszu - w domu posiadam dwa komputery z Intel Pentium 4 (512 Mb RAM i 3 GB Ram), jeden z i5 (laptop), oraz z AMD FX 6100- więc porównanie miałem Wink Na Intel P4 nigdy nie narzekałem, dopóki RAM-u nie zabrakło, procesor spisywał się doskonale (3.5 Ghz wystarczało), potem był laptop - wiadomo inna technologia wykonania - i5 (z 2010 r.) daje radę do dzisiaj (też 3 GB RAMu), ale gdy przyszła kolej na nowy PC - przekonałem się do AMD, przede wszystkim w Intelu martwiła mnie technologia Sandy Bridge, przez którą Intel wypadał gorzej w testach wydajnościowych niż AMD. Może opłaca się kupować Intela, ale tylko "używki" - bo cena którą życzy sobie Intel za swoje produkty, jest trochę nieproporcjonalna do tego, czego się spodziewamy od procesora z takiej półki cenowej (mam na myśli głównie serię i).
AMD - jest tańsze, jakość wykonania taka sama jak Intela, no a przy okazji nie przepłacamy za procesor, tych 300-400 zł. Zresztą, jak AMD się grzeje to wystarczy zastosować mocniejszy wentylator i nie będzie się grzał - proste Wink U mnie jeszcze się nigdy zbytnio nie zagrzał (nawet grając w MoH, czy ETS 2 na wyższych ustawieniach). Nie wiem skąd na niechęć do AMD, kiedyś też nie lubiłem AMD i twierdziłem to samo co Ty Boszu, dopóki sam nie kupiłem PC z AMD na pokładzie - bo według mnie większość ludzi po prostu opiera się na opiniach gdzieś tam zasłyszanych i przekształconych, czyli sami nie sprawdzą, a oceniają coś z czymś z czym nie mieli styczności (nie twierdzę, że akurat Ty Boszu) Wink



22-01-2014 12:16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #26
RE: Opinia w sprawie komputera
Boszu mnie uprzedził, wywal odrazu procek i kup sobie e6750. Da się go wyrwać za 30 zł a do tej konfiguracji jak znalazł.



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
22-01-2014 12:30:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Czechu Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 141
Imię: Rafał
Skąd: Zalesie(Podkarpacie)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #27
RE: Opinia w sprawie komputera
Jeden - karta graficzna zintegrowana Sad
22-01-2014 12:32:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romeciarz.1 Offline
BOSZU FAN'S :D
*


Liczba postów: 775
Imię: Piotr
Skąd: Podgóry
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #28
RE: Opinia w sprawie komputera
(22-01-2014 12:32:16)Czechu napisał(a):  Jeden - karta graficzna zintegrowana Sad

To nie jest karta zintegrowana...
22-01-2014 13:16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Opinia w sprawie komputera
(22-01-2014 12:16:57)Damian4570 napisał(a):  Boszu - w domu posiadam dwa komputery z Intel Pentium 4 (512 Mb RAM i 3 GB Ram), jeden z i5 (laptop), oraz z AMD FX 6100- więc porównanie miałem Wink Na Intel P4 nigdy nie narzekałem, dopóki RAM-u nie zabrakło, procesor spisywał się doskonale (3.5 Ghz wystarczało), potem był laptop - wiadomo inna technologia wykonania - i5 (z 2010 r.) daje radę do dzisiaj (też 3 GB RAMu), ale gdy przyszła kolej na nowy PC - przekonałem się do AMD, przede wszystkim w Intelu martwiła mnie technologia Sandy Bridge, przez którą Intel wypadał gorzej w testach wydajnościowych niż AMD. Może opłaca się kupować Intela, ale tylko "używki" - bo cena którą życzy sobie Intel za swoje produkty, jest trochę nieproporcjonalna do tego, czego się spodziewamy od procesora z takiej półki cenowej (mam na myśli głównie serię i).
AMD - jest tańsze, jakość wykonania taka sama jak Intela, no a przy okazji nie przepłacamy za procesor, tych 300-400 zł. Zresztą, jak AMD się grzeje to wystarczy zastosować mocniejszy wentylator i nie będzie się grzał - proste Wink U mnie jeszcze się nigdy zbytnio nie zagrzał (nawet grając w MoH, czy ETS 2 na wyższych ustawieniach). Nie wiem skąd na niechęć do AMD, kiedyś też nie lubiłem AMD i twierdziłem to samo co Ty Boszu, dopóki sam nie kupiłem PC z AMD na pokładzie - bo według mnie większość ludzi po prostu opiera się na opiniach gdzieś tam zasłyszanych i przekształconych, czyli sami nie sprawdzą, a oceniają coś z czymś z czym nie mieli styczności (nie twierdzę, że akurat Ty Boszu) Wink

A porównaj teraz ceny płyt głównych pod procesory "i" (1155) a ceny płyt pod AMD tej samej wydajności. Wink
I ja nie opierałem się na tym co inni mówią, bo sam miałem AMD kupować, ale jak zobaczyłem jak to chodzi, zrezygnowałem. W prawdzie, sam na AMD nie siedzę, no chyba że licząc tego starego PC. Ale widząc u Brata i znajomych... Szału nie ma... I każdy kto ma, a miał Intela podobnej wydajności to narzeka na AMD. Tongue
23-01-2014 00:20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mysiu Offline
"Za mną tylko kurz.."
*


Liczba postów: 788
Imię: Kamil
Skąd: Mikołów, Katowice
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #30
RE: Opinia w sprawie komputera
Phenom 965 BE 3.4GHz Bije na głowe I3 Smile
23-01-2014 00:38:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 262
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:10:58
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 296
universal z 1989 ?
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:08:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1478
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1468
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1664
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 553
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10796
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 668
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 161
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 195
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16418
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 169

Reklama