Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 - Chopper
Autor Wiadomość
Darek1 Offline
Technik
*


Liczba postów: 638
Imię: Darek
Skąd: Bieszczady
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #31
RE: Ogar 200 - Chopper
ciekawie to wyszło

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...1381Romet- Ogar 200
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...3082Romet- motorynka
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...tid=37221- chart 210
08-12-2013 14:55:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Ogar 200 - Chopper
(08-12-2013 14:07:21)barcelxxl napisał(a):  http://www.photoblog.pl/barcelxxl/162137...opper.html tutaj masz obrócone zdjecie. A tutaj do pobrania http://www32.zippyshare.com/v/61251479/file.html

Dzięki... Smile

(08-12-2013 14:28:38)Chmielu17 napisał(a):  Projekt całkiem ciekawy. Fanie by wyglądał, gdybyś założył bak od Simsona SR-2 albo Żaka, siedzenie od Komara 232, a koło przód Komar 19' a tył Pegaz 16'. Oczywiście ja tylko doradzam, więc nie musisz się do tego stosować ale ja bym to tak widziałBig Grin.

Co od czego będzie, to jeszcze wyjdzie w praniu... Na początek, chciał bym przerobić sam szkielet... I sprawdzić jak bardzo krzywe to będzie, i jak wiele razy będę to musiał poprawiać aby wyprostować. ^^ Ale pomysł z bakiem od Simsona całkiem dobry. Dość dobry on ma wygląd! Co do siedzenia, co raz bardziej myślę nad randomowo szytym własnoręcznie, lub jak sobie z tym nie poradzę na maszynie do szycia, to zlecę to mojej mamie. Ona dobrze szyje, to mi na pewno porządnie siedzenie uszyje! Tylko myślę, czy Derma, czy Skóra. Bo Skóra jest bardzo droga! :/ Albo, użyję do tego stare pokrowce z Ogara, których mam chyba z 4-5 Tongue (tzn. nie stare, a nowe nie co zużyte)
Co do kół, chciał bym dorwać od Herkulesa, ale raczej będę musiał się zadowolić 19-stką Rometa... A z tyłu, to na początek pójdzie 17-stka zapewne z oponą 110-tką. Chyba że uda mi się wymyślić coś innego, lub dorwie koło od motoryny, i założę oponę od samochodu...


(08-12-2013 14:37:28)Błażej napisał(a):  Kolega przerobił tak. Nie wiem czy go ma czy sprzedał, ale wyszło fajnie



Właśnie coś takiego chciał bym uzyskać! A dokładniej, tak samo montowane amortyzatory, oraz podobnie chciał bym wypuścić przód... Jedynie co chciał bym dodać, to przydłużenie ramy oraz inny bak. A taki silnik, to już tylko moje marzenie jak na razie! ^^ No i kierownicę chciał bym zrobić jakąś bardziej customową... Oraz całości nadać jakiegoś charakteru, bo pisałem dzisiaj z znajomym który z hobby buduje customy, i doradził mi, abym całości nadał charakter, czy to trupie czachy, czy to płomienie, czy jakieś znaki lub symbole... Bo twierdzi że to jest podstawa budowy customowej ramy. Smile
I oczywiście nie mowa tutaj o naklejkach, tylko o elementach metalowych lub ameliniowych...
I dzięki Justyna za wrzucenie! ^^ Mam dzięki tobie wgląd na całokształt. I wiem jak to może mniej więcej już wyglądać, i co jak zrobić aby wyglądało jeszcze lepiej! ^^ :*
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 19:44:47 przez Boszu.)
08-12-2013 19:43:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #33
RE: Ogar 200 - Chopper
Wiesz co, on to ma na sprzedaż i z tego co wiem to niedrogo
08-12-2013 19:45:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Ogar 200 - Chopper
A i co powiecie, żeby całość zrobić trochę w stylu Rat style?? Czyli zerdzewiałe miejscami chromy, odpryski lakieru. A wszystko pod bezbarwnym...
(08-12-2013 19:45:34)Błażej napisał(a):  Wiesz co, on to ma na sprzedaż i z tego co wiem to niedrogo

Rozumiem, ale... Ja nie chcę kupić! ^^ Ja chcę to zrobić! Bo kupić może każdy! Ale nie każdy odważy się taki zrobić, i dla mnie główną satysfakcją będzie zrobienie takiego customa, a jeszcze większą pojawić się takim gdzieś na zlocie i powiedzieć "tak, to ja go zrobiłem!".
I nie ważne to dla mnie nawet będzie czy to wyjdzie idealnie! Czy wyjdzie coś średniego, a nawet złego... Ważne jest to, że sam to stworzyłem! A nie kupiłem w sklepie lub gdzieś w internecie... ^^
I myślę że zrozumie to każdy, kto albo stworzył swój pojazd własnymi rękoma, lub perfekcyjnie odnowił pojazd swoimi siłami i spędzonymi godzinami... A nie siłami i mękami drugiej osoby. ^^ Czy sklepu z nowymi częściami...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 19:54:39 przez Boszu.)
08-12-2013 19:46:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Caro94 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 100
Imię: Robert
Skąd: Toruń
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #35
RE: Ogar 200 - Chopper
Rat ma sens kiedy jest "naturalnie" zgnity. Położysz bezbarwny na rdzę to zaraz odleci. Ja widziałbym ten projekt tak, włożyć jakieś 4t, bo łatwiej byłoby z niego uzyskać bulgot typowy dla czopera. Koło z przodu zgnita 19' z komara tył 16' z jawki albo kadeta. Błotnik na tył przedni od kaczki poprzerabiany. Z tyłu lampa od starej WSK. Wszystko w czarny mat, chromy wszystkie zgnite (zdobyć je żaden problem Tongue). Mogłoby by coś ciekawego z tego wyjść.

Albo zrobić coś ala szczur pustyni

Ciężko byłoby go tak malowniczo zgnić, nie wiem może pomalować niedokładnie niewyczyszczoną zardzewiałą gołą blachę bez podkładu i wymoczyć w solance?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 20:09:15 przez Caro94.)
08-12-2013 20:02:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Ogar 200 - Chopper
Zdrapać lakier, umoczyć szmatę w solance (ale takiej SÓLance) i położyć, żeby sobie ładnie gniło ^^

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
08-12-2013 21:09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #37
RE: Ogar 200 - Chopper
Co do zrobienia rdzy, to najmniejszy problem! ^^ A co do lakieru, nie wiem jaki to lakier i jak się to robi, ale wiem że się taki kładzie aby nie gniło to bardziej... Muszę znajomego zapytać, który w Golfie II sobie taką maskę zrobił. Bo gadałem z nim raz, i pytałem się jak długo twierdzi że mu to wytrzyma, to powiedział ze to ma wytrzymać dobre 6-8lat, bo jest pokryte lakierem bezbarwnym... I faktycznie, dotykając maski była gładka... A nie chropowata jak rdza... ^^

I silnik 4T jak pisałem, chciał bym mieć najbardziej! Póki co, na takiego mnie nie starć. :/ Ale być może uda mi się załapać przed wyjazdem do Szwabów, do pracy w zakładzie przy obróbce drewna. I jak gdyby był kasa, to projekt poszedł by bardzo szybko! Bo tak to długo zajmie mi kompletowanie niektórych części, a tym bardziej dorwanie silnika 4T. :/

A co do lampy, myślałem nad kupnem nowej, nie dużej i nie drogiej, które można znaleźć na allegro do różnego rodzaju motorowerów/motocykli... Taką wymiarów telefonu komórkowego. I grubości ok. 5cm...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 20:14:34 przez BigSoft.)
09-12-2013 09:03:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
michal002 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 346
Imię: Michał
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #38
RE: Ogar 200 - Chopper

Oto moj Ogar 200 Smile http://zapodaj.net/1de5abdd1f974.jpg.html
11-12-2013 16:58:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: Ogar 200 - Chopper
No ta propozycja już tutaj była. ^^

Co do projektu, na razie mam brak czasu... Bo w tygodniu jak wstaję o 5-tej rano. Tak dopiero o ok. 15-stej jestem w domu. A później jestem zmęczony i nie mam ochoty na zabieranie się za to niestety. :/
Ale korzystając z okazji, udało mi się już dostać 2 jabłka do dźwigni biegów. Jedno w stanie nowym, drugie nie co używane (obydwie z linki gazu ciężarówki Reno).
Dodatkowo, dostałem 2 duże i nowe od Stara. Tongue Ale to na śrubę 10mm. I są za duże do dźwigni biegów, i ogólnie do ogara. Ale mogą się przydać jak kiedyś będę budował jakiegoś 4 kołowca. Tongue
11-12-2013 17:32:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Ogar 200 - Chopper
Jest problem, bo miałem się jutro zabrać za projekt, a tu wczoraj ściągam cylinder w Koszmarze, bo coś mi stukał i pukał. A tu się okazuje że wał ma większe już luzy niż mój starszy, a przejechałem na nim od 200-400km tylko! I jestem tym tragicznie załamany! Mimo iż mam już w perfekt stanie wał, który dzień przed rozebraniem załatwiłem, żeby poskładać drugi silnik... I ten muszę mimo wszystko przez sobotę i niedzielę rozbierać... Jedyny + tego wszystkiego, że już załatwiłem sobie jeszcze połówki. Tak że wymienię połówkę z pęknięciem przez które olej mi ucieka. Oraz będę miał dobry myślę korek oleju. Gdyż aktualny miałem rozwiercać i gwintować na większy rozmiar. Bo aktualny puszczał olej, jak nie dorzuciłem mu silikonu... (Zjechany gwint)

Ale minus ten, że dalej nie zabiorę się za projekt. :/ A chciałem pochylić główkę ramy... Oraz w planie było wycinanie niepotrzebnych elementów szkieletu. Oraz próba dopasowania wahacza z amortyzatorami. Zauważyłem tak że nie miłą i w sumie nie dużą, ale ryskę w cylindrze... I zastanawiam się, skąd ona się tam wzięła. :/ Mam nadzieję że to nie zabezpieczenie tłoka (bo to na to miejsce wygląda). Ale nie oglądałem jeszcze tłoka od spodu... Bo jak zobaczyłem luz na wale, to pizgłem wszystkim i poszedłem do domu na fajkę, i do garażu już nie wróciłem później... Tongue

Co do tego wału, to był Czeski wał który miałem od Barto5050... Zapewne, ten wał był przez kogoś regenerowany, i ktoś wsadził totalnie lipne łożysko... :/ Bo Barto5050 wyciągną go z jakiegoś tam silnika, i nie wiadomo co kto z nim robił wcześniej... Bo Barto5050 pisał że miał od niego skrzynię, i biegi po chwili mu wypadały itd. Tongue Tak że pewnie ktoś tanim kosztem i byle jak wszystko robił...
Co prawda, ja też często robię coś tanim kosztem, ale trzyma się to o wiele lepiej... ^^ I zwykle wolę założyć starą używaną część która się do czegoś nadaje, niż nową badziewnej jakości. ^^
13-12-2013 21:09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Barto5050 Offline
Współczesny Romeciarz :F
*


Liczba postów: 1,147
Imię: Bartek
Skąd: Turze Pole (RBR)
Pojazd: Romet Chart
Post: #41
RE: Ogar 200 - Chopper
To miałem automat zmiany biegów z tamtego silnika. A za ten wał przepraszam, ale nie miałem pojęcia, że tak szybko padnie Undecided Był przecież w bdb stanie Sad

One mają Duszę, a nie plastiki Wink
13-12-2013 21:21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Ogar 200 - Chopper
Nie no... Spoko... Też nigdy bym nie pomyślał że ten wał może tak paść... Grunt, że się dogadaliśmy. ^^ I w sumie tak myślałem jeszcze, bo on co prawda... Był nie co rudy gdzie nie gdzie. Ale to nie sądzę, że jeżeli by łożysko było przyrdzewiałe, to żeby tak szybko poleciał... Tym bardziej że przed złożeniem nim się o kręciłem, wlewałem tam benzynę i potem na koniec zalałem czystego oleju od benzyny, żeby na start miał już dobre smarowanie...
No i w takim w sumie Bdb stanie to on nie był. Tongue Bo on miał odczuwalny luz... Ale to tego luzu nie było na tyle, żeby tak szybko padł! :/ Bo skoro mój stary wytrzymał 400km z tak dużym luzem, to i ten jeżeli łożysko było by oryginalne, to wytrzymał by z 1000km, zanim doprowadził by się do stanu gorszego niż mój stary...
13-12-2013 22:01:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #43
RE: Ogar 200 - Chopper
Czy tylko ja zawsze mam problemy z zakręceniem wrednej śrubki na wale od strony sprzęgła?? Zawsze, dosłownie zawsze mam z tym problemy! A nigdy nie biję po gwincie itd. I normalnie stresuje się teraz, bo prawie wszystko złożone, a tu mi jak zawsze przystawi i się z tym męczę... :/ I muszę chyba kiedyś inne rozwiązanie na to znaleźć. Tongue Raz wiem, ale to dawno... Że to zaspawałem! Tongue Ale potem przy rozbieraniu trzeba się przy tym o ciąć, no i spawane nie gwarantuje że wytrzyma... Bo tam jest stożek, i to na nim się ma to trzymać...
Albo przed każdym składaniem, muszę zakupić gwintownik i gwint poprawiać. Oraz kupować nową nakrętkę. Po za tym, połówki wyglądają na zacne! Nie ma żadnych widocznych defektów... Zmieniłem tak że uszczelniacz od strony sprzęgła, bo wyglądało mi na to że puszczał... Bo olej to była taka szara maź i gdzie nie gdzie biała maź... A był wlany nowy czysty!! Co dziwne, myślałem że cały olej wypłyną. Big Grin Ale jednak o dziwo sporo tego oleju się wylało... Przy rozbieraniu, mimo iż połówka była pęknięta i korek spustowy nie trzymał...
Myślałem jeszcze nad większym odchudzeniem tłoka niż jest, ale zrezygnowałem... Bo nie chce aby tłok gdzieś pękł podczas pracy. Zmieniłem jeszcze 2 tulejki skrzyni, które miały troszkę luzu. Ale, zapomniałem o tym żeby zrobić zdjęcie, jak wygląda mój półksiężyc... Żeby pokazać jak zrobić, żeby się tak nie zacinał. ^^ Miałem tak że problem z wbiciem łożysk w połówki... Bo miały nie co opory, chodź cieszy mnie to, bo nie będą mieć luzu, jak to było w poprzednich połówkach (wchodziły praktycznie palcami)...
Jak to poskładam w końcu, to może wezmę aparat i zrobię parę zdjęć. Kilka dotyczących dźwigni biegów, kilka wydechu oraz kilka mojego zimowego wyposażenia. ^^ Czy tutaj może raczej filmik... Oraz filmik z pracy po złożeniu też pewnie będzie... ^^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2013 16:32:24 przez Boszu.)
14-12-2013 16:30:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Ogar 200 - Chopper
Koszmar miną... Filmików niestety ani zdjęć nie zrobiłem, bo jest o tyle późno i ciemno, że nie miało by to sensu... Po za tym, przy pierwszym odpaleniu od razu słychać różnicę! Ogar chodzi cichutko jak chyba nigdy dotąd! I nigdy bym nie pomyślał, że tłuc może się tak po przez wał... Miałem jeszcze trochę kłopotów ze sprzęgłem! A mianowicie, obrobił się gwint na śrubce od kosza sprzęgłowego, i po przejechaniu 500 metrów nagle sprzęgła brak, a po chwili chargiety w silniku. Rozebrałem, zmieniłem, znów brak sprzęgła! Okazało się, że fabrycznie śrubka ta jest wąska, i musiałem tą co znalazłem obciąć/zeszlifować na okrągło. I problem miną...
Okazało się tak że przy składaniu jeszcze, że dalej pękł pierścień! Ale tym razem odrobinkę, i na szczęście po za zwybijanymi dziurami w tłoku nic więcej się o dziwo, nie uszkodziło! No może delitakne dwie ryski w cylindrze są, ale to detale... Zmieniłem pierścienie na inne, które miałem. I wszystko ma być OK.
No i OK jest. Powróciła moc co najważniejsze! Oraz nie ucieka już olej... ^^ Simering też na pewno nie puszcza, bo sprawdzałem czy nie cieknie tam benzyna po sporym przelaniu i odpaleniu go, itd.

Mam nadzieję że napraw na dłuższy czas dość! ^^ I że pora zabrać się za projekt Chopper! Wink
14-12-2013 20:35:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Ogar 200 - Chopper
Mam nowy pomysł, z racji że sprzedałem mojego Koszmara, dziś rozglądając się za dobrym dawcą pod mody, pomyślałem znów o budowie od podstaw całej ramy!! W tym, myślę zakupić samą ramę (szkielet) najlepiej z papierkiem, ale ostatecznie może być bez (wyrobię stare papierki na 205 które są zgubione), przebiję numery, zakupię silnik 4T i całość jakoś powoli bym sobie po składał.
Tylko teraz pytanie, jak dużo elektroniki jest potrzebne do Odpalenia silnika 4T? Głównie chodzi mi o to, czy potrzebny jest jakiś moduł zewnętrzny i inne elementy. Dodam, że na razie miał by tylko odpalać z kopki i jechać. Świateł nie potrzebuję. (to będzie w kolejnej fazie)
I teraz drugie pytanie, czy ma ktoś sprzedać niedrogo taki silnik?? Max chciał bym dać za niego 200zł z gaźnikiem i najlepiej modułem.
20-01-2014 20:31:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Dzisiaj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 16
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35838
witam
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 135
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 78
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 359
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 91
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 310
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1516
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 100
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1495
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1699
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 571
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10917
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 697
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 177

Reklama