Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Króra rama Rometa najlepsza?
Autor Wiadomość
ula666devil Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 3
Imię: ula
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #1
Króra rama Rometa najlepsza?
Witam.Chce kupic jakiegos starego rometa kolarzówke i odrestaurowac.Mialam swiatna okazje na nabycie Waganta z tym ze potem zaczelam sie zastanawiac po przeczytaniu wielu postow ze to slaba podstawa do budowy.Szukalam jakis ifnormacji, porownan kolarzowek rometa ale nic nie znalazlam co by mnie w pelni zadowolilo.Natknelam sie na te strone i stwierdzilam ze jedyna szansa na uzyskanie jakis wiadomosci to zapytanie na forum.Chcialabym wiedziec ktora rama nadaje sie najbardziej i dlaczego.Jakie kryteria sa waze przy wyborze.Jakie wymiary ram maja poszczególne modele.Glównie zastanawialam sie nad takimi jak Wagant Mistral Jaguar Huragan Pasat Sport Universal.Jak radzicie, jakie sa roznice miedzy tymi rowerami?Widzialam ladnie odrestaurowane wszystkie te modele prezentowaly sie cudnie ale trafilam tez na nieprzychylne opinie ze nie warto inwestowac w niektore ramy i teraz mam mnowtwo watpliwosci.

[undefined=undefined]Jak łza spod rzęs wypłakana skrycie, tak śmierć ma sens i ma sens życie.[/undefined]
15-08-2013 13:47:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
alojzyboch Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: maciek
Skąd: dolnyslask
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
radze ci kupic jakiegoś sporta- są dość tanie i dobre, ramy wytrzymale i duża dostępność części. Chyba że masz troszkę wiecej czasu i pieniędzy to zastanów sie nad jaguarem lub huraganem
pozdrawiam
zobacz moją galerie, może cię natchnie
15-08-2013 13:54:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojtek3362 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,901
Imię: Wojciech
Skąd: Szwajcariq
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Jeżeli chcesz szosę to Jaguar, Huragan, Sport (który ma najlepszą geometrię), reszta to turystyki, będą rozlazłe i brzydkie bez błotników i na dodatek są robione z rur kanalizacyjnych.

Moje pojazdy - Wojtek3362

Pozdrawiam Smile
15-08-2013 14:47:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Wojtek3362 za ten post.
buyactivation Offline
Król szosy
*


Liczba postów: 190
Imię: Szymon
Skąd: Rokietnica / Poznania
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Na początek podaj swój wzrost. To jest podstawa przy doborze ramy.
Chcesz budować kolarke czy singla. Ile masz do wydania? Ile bedziesz jeździła?
Ramy:
wagant/pasat/mistral to rozmiar 56 cm (na wzrost 175-180). orkan 59 cm (powyzej 180). Oba typy strasznie cięzkie i rozlazłe.
Najlepsza opcja to Romet Sport. Zwarta geometria (małe prześwity) . Rozmiary różne od 53 do 59 chyba. Za 100 zł ogarniesz ładną ramkę ze sterami i suportem.

Spytam z ciekawości, dlaczego akurat romet? Osobiście mogę polecić ramy francuskie i włoskie. W cenie 350 możesz kupić przyzwoitego Peugeota i jeździć Smile

!!! WIELKA WYPRZEDAZ !!!
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/EYsw/

Numer 662-296-143
15-08-2013 15:37:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo buyactivation za ten post.
ula666devil Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 3
Imię: ula
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Dlaczego Romet?Pewnie z sentymenty mam straszne zamiłowanie do starych rzeczy a raczej starych roczników.Kiedys tata miał pieknego rometa gazele byłam oczarowana tym rowerem a miala ze 6 lat.Tato go wydal i zostało tylko takie zamazane wspomnienie o fantastycznym rowerze.:)Mam roewr w domku od komuni jeszcze wersja meska na 180 wzrostu.hehe tata tez miał małego fioła na punkcie rowerów i stwierdził ze zadnych gorali nie dostane tylko duzy rower na kolach 28 3 zebatki z przodu i 7 z tyłu.Podobał mi sie strasznie zwłaszcza ze miał wysoką rure a wtedy bylam jedyna z takim rowerem.

Mam 175 wzrostu.Mieszkam w Poznaniu a u siebie w rodzinnym miescie mam tek komunijny rower nie chciałam go tu sprowadzac bo potem tam bym nie miała wiec postanowaiłam ze cos sobie tu załatwie.Nie jakis nowy tylko używany.A potem jak juz sie wkreciłam to mowie a co tam kupie uzywany i go sobie sama odpicuje to bedzie moja wlasna perełka bo zadną sztuką jest isc do sklepu kupic gotowca i jezdzic chce zeby ten rower miał serce.I romet własnie najbardziej wpadł mi w oko.Stary rower z historią.Smile

Ile mam do wydania narazie sie nie ograniczam z wydatkiem.Nie mówie ze od razu na raz wydam 500-600 czy wiecej.Chce na poczatek kolarke taka zeby była w sam raz na miasto.Moze potem jak zabrne dalej postaram sie o ostre koło(podoba mi sie w nim minimalizm dodatków)

Wszystko by ułatwiło sprawe gdyby był gdzieś prosty rozrys wymiarów ram tych modeli.Myslałam ze znajde cos takiego a tu nic.

Własnie najbardziej przypadł mi Jaguar lub Huragan.Chce tylko zasiegnąc troche wiecej wiedzy zanim podejme jakies kroki bo jak juz na [powaznie to nie chce wszystkiego z marszu robic.

A galerie chetnie przejrze.Chociaż przez ostatni tydzien przejrzałam tyle rowerów ze snia mi sie po nocach a oczy swiecą jak na widok miliona dolarów Smile

[undefined=undefined]Jak łza spod rzęs wypłakana skrycie, tak śmierć ma sens i ma sens życie.[/undefined]
15-08-2013 21:39:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buyactivation Offline
Król szosy
*


Liczba postów: 190
Imię: Szymon
Skąd: Rokietnica / Poznania
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Przy Twoim wzroście rama w rozmiarze 53-56 będzie ok.
Ramy Sportów, Jaguarów i Huraganów jakie będą dobre to 53, 55 i ewentualnie 57mm.
Są to najpopularniejsze rozmiary, nie bedzie z tym problemu.
http://allegro.pl/rower-szosowy-jaguar-1...59179.html
http://allegro.pl/stary-rower-kolarzowka...67849.html
Myślę, ze kupno komplenego roweru w srednim stanie to dobre rozwiazanie jeżeli nie masz do dyspozycji garażu, warsztatu i doświadczenia w naprawie. Od podstaw bardziej opłaca się składać ostre.
Co do malowania to nie ma lepszego i tańszego rozwiazania w Poznaniu. Za 80 zł zawozisz rozkreconą ramę, oni piaskuja i malują proszkowo na dowolny kolor w RAL. Polecam. http://malowanieproszkowe.com/

!!! WIELKA WYPRZEDAZ !!!
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/EYsw/

Numer 662-296-143
15-08-2013 23:02:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Justyna Offline
Szefowa :F


Liczba postów: 282
Imię: Justyna
Skąd: Bydgoszcz/Będzin
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
(15-08-2013 21:39:47)ula666devil napisał(a):  A potem jak juz sie wkreciłam to mowie a co tam kupie uzywany i go sobie sama odpicuje to bedzie moja wlasna perełka bo zadną sztuką jest isc do sklepu kupic gotowca i jezdzic chce zeby ten rower miał serce.

Dokładnie, satysfakcja jest dopiero jak zrobisz coś samemu. ;D
Tak pozatym witamy koleżankę. Wink

» nie_mientki - 15-10-21:59 -- widzicie chłopaki, nawet urocza nastolatka zapłon potrafi ustawić Big Grin
16-08-2013 00:06:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Justyna za ten post.
DaFiX Offline
Moderator
Moderator działu Rowery


Liczba postów: 298
Imię: Kacper
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Warto brać Jaga/Hurka. Podobnie mierzę wzrostem, mam rossina o rozmiarze 580 i równie dobrze jeździ mi się jak na jagu o wysokości 550, na którym uwielbia jeździć moja siostra (niższa).

Jak pieniążki nie ważne to tutaj jest spec:
http://allegro.pl/rower-colnago-szosowy-...06731.html

https://kacperduda.pl
16-08-2013 08:51:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ula666devil Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 3
Imię: ula
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Oh wybaczcie właśnie gdzie moje maniery...

Witam wszystkich obecnych i nieobecnych czytających to i tych nieczytajacych również Smile Mam na imie Ula jak widać z boku i jak na razie zaczynam swoja przygode z rowerkami.Mam nadzieje ze bedzie owocna xD

Dziękuje koledze Szymonowi widze ze jesteś sporo obeznany w temacie.Dobre rady cenie wiec napewno skorzystam.

Dzieki róniez za speca ale pozostane przy swoim i bede szukac tego jedynego Jaguar bądż Huragan.Jak juz bede go miec w garści to sie pochwale.

A tak PS. Dzis w drodze autem zatrzymalismy sie na zajezdzie i gleboko w krzakach w lesie znalazłam rower.Wyglądał na porzucony ale miał nową lampke, dosłownie nówka na baterie.Jeśli jutro jeszcze tam bedzie to go przygarne.Mam wrazenie ze spadł mi z nieba na życzenie chociaz nie do konca o taki rower mi chodziło.No ale jak daja to brac.

[undefined=undefined]Jak łza spod rzęs wypłakana skrycie, tak śmierć ma sens i ma sens życie.[/undefined]
16-08-2013 23:36:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
vasal Offline
Nowy
*


Liczba postów: 17
Imię: Marcin
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Jak chcesz się przymierzyć do Rometa Sport po renowacji, to mój chwilowo odpoczywa w piwnicy. Na mnie rama jest raczej za mała, więc czeka, aż Tymek dorośnie. A koszty są spore, nie ma co ukrywać. Ramę wyciągnąłem ze śmietnika, bo odstawił ją sąsiad - na widelcu w górnej części był zerwany gwint, wystarczyło zmienić stery i już jest OK.
Oto Sport, przed i po. Właściwie drugie zdjęcie mało aktualne, obecnie mam 2 blaty z przodu Shimano Dura Ace i parę innych szczegółów.

pozdrawiam

Marcin


Załączone pliki Miniatury
       
18-08-2013 12:58:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
van de loro Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 232
Imię: Marcin
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Wasal, to jest znakomity kierunek, brawo. Mam ramę Passata i chyba pójdę w tym kierunku. Na razie leży w garażu i czeka na swoją kolej. Obecnie beachruiseruję Tongue
Napisz o kosztach renowacji. Jakie koła zastosowałeś, koszta kół? Jestem bardzo ciekaw. Kolorystykę zastosuję raczej odwrotną Jaskrawe koła, rama spokojna

Ula, może warto wrócić do korzeni? I szukać Gazeli? Chyba najbardzie będzie do Ciebie pasowała Big Grin Romet sport jest z alu, tez dobry Rolleyes

Moje rowery:
Schwinn Hornet - 2013
i
Romet Universal - 1978 (bananarama 1) http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=8377
Cross 2 - 1988 (bananarama 2) http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19940
Wigry 3 - 1983 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19434
Jubilat - 1996
Reksio - 1996 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=8380
dawniej: Universal (Pelikan) - 1970

http://www.poleasingowe-lodz.gratka.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2013 00:58:28 przez van de loro.)
10-10-2013 00:45:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
m.wlodek Offline
Nowy
*


Liczba postów: 36
Imię: Włodek
Skąd: Siedlce (Mazowieckie)
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
(18-08-2013 12:58:28)vasal napisał(a):  Jak chcesz się przymierzyć do Rometa Sport po renowacji, to mój chwilowo odpoczywa w piwnicy. Na mnie rama jest raczej za mała, więc czeka, aż Tymek dorośnie. A koszty są spore, nie ma co ukrywać. Ramę wyciągnąłem ze śmietnika, bo odstawił ją sąsiad - na widelcu w górnej części był zerwany gwint, wystarczyło zmienić stery i już jest OK.
Oto Sport, przed i po. Właściwie drugie zdjęcie mało aktualne, obecnie mam 2 blaty z przodu Shimano Dura Ace i parę innych szczegółów.

pozdrawiam

Marcin

.... a taki był ładny "przed" Undecided

Romet Meteor 1987
Romet Gazela 1985
Romet Wagant 1976
15-11-2013 13:19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo m.wlodek za ten post.
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
ula
jagi starszy i hura mają stery w folklorystycznym standarcie pasują same do siebie tego problemu nie ma w poznym jagim i romkach
są jeszcze jagi i romki spece oraz torowe wichry ale to raczej powazne sprzety i powazne ceny
na poczatek serio romek dobra sprawa
zapodaj temat na szosa org moze sie komu wala taki wodociag jak romcio po strychu ale uwaga małe rozmiary sa trodniejsze do zdobycia
w poznaniu mozesz poogladac na targach zabytków ŚLICZNE jagi spece jak szukasz wzoru do nasladowania są tam kompetetni ludzie od zabytkowych rowerów do znalezienia na fejsie pod hasłem zabytkowe rowery poznań

@ van de loro romet sport i alu a idz ty do szkoły zanim palniesz jak chory w kubeł po rycynie

Koleżanka nie zaglądała tu od września ubiegłego roku. Proszę nie uskuteczniać takich odkopów. wnusiu94

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2014 14:15:57 przez wnusiu94.)
21-03-2014 12:34:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Coftuk Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: sdf
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #14
RE: Króra rama Rometa najlepsza?
Mam plan zrobić to samo co Ula. Myślałem by wykorzystać starego Albatrosa ,ale po przeczytaniu milionów postów i informacji nie podoba mi się jego geometria . Chciałbym mieć kolarkę z krwi i kości w starym stylu ...bardzo starym bo przymierzam się do ostrego koła. Co byłoby lepsze rama Huragana 570 mm czy PEUGEOT Cologne 560mm chyba ,że mielibyście coś lepszego do polecenia. Zapomniałbym dodać , mam wzrost 186 i długość nogi.

Jeszcze jedno warto kupować te koła http://allegro.pl/kola-accent-roadrunner...68872.html ?
Czy też lepiej upolować koło z piastą campagnolo/shimano na obręczy mavic czasem się przewijają po 100 -150 zł
01-09-2014 23:40:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:48:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 250
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 23:31:16
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 220
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1461
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Wczoraj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1460
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1651
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 548
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10712
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 646
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 154
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 188
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16379
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 159
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 240
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1119

Reklama