Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moc po czasie
Autor Wiadomość
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: Moc po czacie
Tak góra dół nie może być nawet jak czujesz leciutko wachania góra dół to już rób coś z wałem bo nie chcesz aby padł w trasie chyba no nie hmm ? A na boki jest to luz montażowy Big Grin To ide zmierzyć tłok i zrobić fotkę Tongue
długość tłoka (od płaszcza do nóżki) 56mm Wink A tłok będą w GMP ma otwierać dolot do końca czyli twój otwiera Big Grin Jednak polecam nie kupować oryginalnych tłoków :F

xyz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2013 13:03:53 przez stqc.)
29-09-2013 12:29:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Moc po czacie
w końcu znalazłem jakie ciśnienie powinien mieć chart:

Ciśnienie sprężania dla silników typ 023 i 027 powinno wynosić 0,6 Mpa (czyli 6 bar) Ciśnienie sprężania sprawdza się umieszczając gumową końcówkę manometru w otworze do świecy i naciskając energicznie dżwignie rozrusznika. Pomiaru ciśnienia sprężania przeprowadza się przy nagrzanym silniku i przy maksymalnie otwartej przepustnicy gaźnika. Spadek ciśnenia sprężania poniżej 20% ciśnienia nominalnego świadczy o nadmiernym zużyciu układu tłok-cylinder.

Wyscig Chartów 24 godzinny http://motocykle.svasti.org/index.html?s...st_24h.htm
04-10-2013 23:37:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #18
RE: Moc po czacie
(04-10-2013 23:37:08)EGON napisał(a):  w końcu znalazłem jakie ciśnienie powinien mieć chart:

Ciśnienie sprężania dla silników typ 023 i 027 powinno wynosić 0,6 Mpa (czyli 6 bar) Ciśnienie sprężania sprawdza się umieszczając gumową końcówkę manometru w otworze do świecy i naciskając energicznie dżwignie rozrusznika. Pomiaru ciśnienia sprężania przeprowadza się przy nagrzanym silniku i przy maksymalnie otwartej przepustnicy gaźnika. Spadek ciśnenia sprężania poniżej 20% ciśnienia nominalnego świadczy o nadmiernym zużyciu układu tłok-cylinder.

Skąd to masz? z instrukcji?
Z tego co wiem mierzenie stopnia sprężania w silniku dwusuwowym z jednym cylindrem jest nie precyzyjne, ponieważ nie da się kopką kopnąć równo za każdym razem. Tzn. że jeśli ktoś kopnie mocniej to ma większe sprężanie, a jeśli słabiej to mniejsze, bo tłok i pierścienie nie uszczelniają idealnie i zawsze trochę zdąży kompresji uciec.
W samochodzie mierzy się wykręcając jedną świece i odpalając silnik, wtedy można dobrze zmierzyć bo silnik chodzi równo.
Nie mówię że tak jest, tylko tak słyszałem.

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
05-10-2013 08:40:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #19
RE: Moc po czacie
(05-10-2013 08:40:50)mateusz5625 napisał(a):  Z tego co wiem mierzenie stopnia sprężania w silniku dwusuwowym z jednym cylindrem jest nie precyzyjne,

Ciśnienia, ciśnienia! Smile

Coś w tym jest. Należy pamiętać o tym, że mierząc tak ciśnienie spręzania należy odkręcić manetkę do końca (pełny gaz) i robić to na rozgrzanym silniku ponadto należy energicznie kopać w starter kilka razy aż wskazania manometru ustabilizują się przy jakiejś zmierzonej wartości.

6 bar tak jak Ci pisałem na pw EGON - bardzo nisko. 8 musi mieć minimum. Pomiaru należy też dokonać
przy szczelnym układzie wydechowym i ssącym, bo nie wiem, czy wiecie, ale po demontażu układu wydechowego wskazania manometru będą niepoprawne (pokaże mniej). W moim przypadku ciśnienie spadło o 1 bar. Jest to logiczne, ponieważ dla silnika dwusuwowego układ wydechowy ma kluczowe znaczenie i bez niego automatycznie traci moc. Wynika to z zasady działania tego silnika.

citroen-XM.pl
05-10-2013 15:00:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Moc po czasie
Po remoncie zrobię pomiary i podam wyniki i jestem ciekawy co wyjdzie czy bedzie w okolicach 11 bar, co do kopania to jak miałem wkręcony przyrząd to oprócz kopania zrobiłem też tak: jak by chciał odpalić z popychu wrzuciłem 1 i przebiegłem się trochę (wtedy dużo większe obroty niż podczas kopania) ale wynik wcale wyższy nie był błąd podczas moich pomiarów polegał na tym że nie dodawałem gazu i pomiary były przy zamkniętej przepustnicy.
(05-10-2013 08:40:50)mateusz5625 napisał(a):  
(04-10-2013 23:37:08)EGON napisał(a):  w końcu znalazłem jakie ciśnienie powinien mieć chart:

Ciśnienie sprężania dla silników typ 023 i 027 powinno wynosić 0,6 Mpa (czyli 6 bar) Ciśnienie sprężania sprawdza się umieszczając gumową końcówkę manometru w otworze do świecy i naciskając energicznie dżwignie rozrusznika. Pomiaru ciśnienia sprężania przeprowadza się przy nagrzanym silniku i przy maksymalnie otwartej przepustnicy gaźnika. Spadek ciśnenia sprężania poniżej 20% ciśnienia nominalnego świadczy o nadmiernym zużyciu układu tłok-cylinder.

Skąd to masz? z instrukcji?
Z tego co wiem mierzenie stopnia sprężania w silniku dwusuwowym z jednym cylindrem jest nie precyzyjne, ponieważ nie da się kopką kopnąć równo za każdym razem. Tzn. że jeśli ktoś kopnie mocniej to ma większe sprężanie, a jeśli słabiej to mniejsze, bo tłok i pierścienie nie uszczelniają idealnie i zawsze trochę zdąży kompresji uciec.
W samochodzie mierzy się wykręcając jedną świece i odpalając silnik, wtedy można dobrze zmierzyć bo silnik chodzi równo.
Nie mówię że tak jest, tylko tak słyszałem.

Dane są z książki WKŁ Motorowery Romet obsługa i naprawa strona 16, do że w dwusuwie ciśnienie ciężko zmierzyć też o tym słyszałem, w samochodzie mierzy się wykręcając wszystkie świece na samym rozruszniku przykładając po kolei przyrząd do każdego z cylindrów

Wyscig Chartów 24 godzinny http://motocykle.svasti.org/index.html?s...st_24h.htm
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2013 17:14:24 przez EGON.)
05-10-2013 17:08:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Moc po czasie
zrobiony szlif oryginalnego cylindra na 2 szlif 38.5 nowy tłok nowe pierścienie sworzeń tłoka zabezpieczenia oraz dotoczona nowa tulejka korbowodu dziś były pierwsze jazdy docierające charta odzyskał swoją moc (na chwilkę dodałem więcej gazu na 2 biegu to idzie bez problemu 40 km/h) po przejechaniu 30km postał trochę i zmierzyłem ciśnienie sprężania i wyniosło 5 bar także dziwnie wychodzą te pomiary ciśnienia ale romecik ma dużo większą kompresję niż wcześniej bo czuć dużo ciężej pracująca kopajkę teraz czeka mnie długi proces docierania

Wyscig Chartów 24 godzinny http://motocykle.svasti.org/index.html?s...st_24h.htm
26-10-2013 19:31:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: Moc po czasie
Niskie coś te sprężanie, już nie będę się upierał przy 10, ale te 8 bar zdrowy silnik musi mieć, tylko pytanie czy to ciśnienie po dotarciu wzrośnie aż 3 bary? Jakie masz zrobione pasowanie tłoka z cylindrem? Sprawdzałeś luz na zamkach pierścieni przed montażem?

citroen-XM.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2013 20:30:33 przez BigSoft.)
26-10-2013 20:30:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
EGON Offline
Mechanik Lakiernik Samochodowy
*


Liczba postów: 135
Imię: Piotr
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #23
RE: Moc po czasie
(26-10-2013 20:30:16)BigSoft napisał(a):  Niskie coś te sprężanie, już nie będę się upierał przy 10, ale te 8 bar zdrowy silnik musi mieć, tylko pytanie czy to ciśnienie po dotarciu wzrośnie aż 3 bary? Jakie masz zrobione pasowanie tłoka z cylindrem? Sprawdzałeś luz na zamkach pierścieni przed montażem?

tłok został dostarczony do zakładu co robi szlify i wtedy wykonali szlif cylindra pod ten tłok luzu pierścienia na zamku nie sprawdzałem bardziej bym obstawiał błędne pomiary w dwusuwie bo już od wielu mechaników słyszałem że w takich silnikach ciężko uzyskać prawidłowy pomiar

Wyscig Chartów 24 godzinny http://motocykle.svasti.org/index.html?s...st_24h.htm
26-10-2013 21:18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Części
Ostatni post: marcin1479
Dzisiaj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 28
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35854
witam
Ostatni post: romek
Dzisiaj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 140
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 79
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 361
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1519
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 101
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1496
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1701
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 572
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10921
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 699
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 177

Reklama