Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
kwalifikacja wojskowa
Autor Wiadomość
Simon Offline
Ogarnięty Chartcore


Liczba postów: 1,469
Imię: Szymon
Skąd: Ożarów
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: kwalifikacja wojskowa
(29-01-2013 20:43:16)nie_mientki napisał(a):  Mi to jeszcze ptaszka oglądaliBig Grin

To jest dyskryminacja ze względu na wielkość Big Grin



Mój Romet Chart 70ccm
"Śpieszmy się kochać Motóry polskiej produkcji - Tak szybko odchodzą"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2013 21:19:00 przez Simon.)
29-01-2013 21:18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
szubik16145 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 312
Imię: Szymon
Skąd: Września
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #17
RE: kwalifikacja wojskowa
A ja chcę iść, nie pytajcie dlaczemu. Poza otworzeniem własnego interesu na tej zabitej wsi w zachodniej wlkp nie ma przyszłości. Wsio się rozpieprza.

Park Maszyn:
Fiat 126 ELX " Pomarańcza" `99
Seat Cordoba 6k2 `00
Romet Ogar 205 `88
29-01-2013 21:20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sebon30 Offline
Rometowiec z krwi i kości
*


Liczba postów: 827
Imię: Sebastian
Skąd: Krzywcza
Pojazd: Romet Kadet
Post: #18
RE: kwalifikacja wojskowa
A wogóle po co jest ta komisja wojskowa?

Wiem wiem nie mam 18 lat. Ale pytam na przyszłość :F

100 post- 14.12.2012 godz 21:55:17
500 post- 3.08.2013 godz 16:23:39
31-01-2013 19:17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #19
RE: kwalifikacja wojskowa
(31-01-2013 19:17:42)sebon30 napisał(a):  A wogóle po co jest ta komisja wojskowa?

Wiem wiem nie mam 18 lat. Ale pytam na przyszłość :F

Służba wojskowa nie jest już obowiązkowa, więc komisja i rozdawanie literek chyba już nie istnieje. Kto nie chce do woja-nie idzie.

Ale żeby nie było
Komisja orzekała czy i w jakim stopniu jesteś zdolny do pełnienia służby wojskowej.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
31-01-2013 19:24:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakub Offline
Krytyk wszystkiego.
*


Liczba postów: 625
Imię: Jakub
Skąd: Okolice Sieradza
Pojazd: Romet Komar
Post: #20
RE: kwalifikacja wojskowa
Jak już będziesz po to napisz jak wyglądała sytuacja
31-01-2013 20:01:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jacuś16 Offline
Technik
*


Liczba postów: 895
Imię: Jacek
Skąd: Ostrowiec Św
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: kwalifikacja wojskowa
Ej bez jaj , na takiej komisji penisa oglądają ? :F

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ CI W JAKIŚ SPOSÓB POMÓC KLIKNIJ ,,Pomógł''
01-02-2013 16:03:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #22
RE: kwalifikacja wojskowa
(01-02-2013 16:03:40)Jacuś16 napisał(a):  Ej bez jaj , na takiej komisji penisa oglądają ? :F

Jak bez jaj to raczej Cię nie wezmą.

U mnie było to szybkie: "portki w dół, portki do góry". Nawet nie popatrzył(bał się kompleksów pewnieBig Grin). Ale pewnie co komisja to inne obyczaje.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
01-02-2013 21:16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wisla98 Offline
Majsterkowicz
*


Liczba postów: 344
Imię: Kamil
Skąd: Warszawa/Skierniewice-Żyrardów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #23
RE: kwalifikacja wojskowa
komisja jest chyba obowiązkowa bo chyba każdy musi posiadać książeczkę wojskową jeśli się nie mylę.

Kupie ramę z Papierami do ogara 200.

_________________
7 cudów PRL

1. Każdy miał pracę.
2. Mimo, że każdy miał prace,nikt nie pracował.
3. Nawet mimo tego, że nikt nie pracował,plan był zawsze wykonany w ponad 100%.
4. Nawet mimo tego, że plan był wykonywany w ponad 100%,niczego nie można było kupić.
5. Nawet mimo tego, że nie można było niczego kupić,wszyscy mieli wszystko.
6. Nawet mimo tego, że wszyscy mieli wszystko,wszyscy kradli.
7. Nawet mimo tego, że wszyscy kradli,ostatecznie niczego nigdy nie brakowało.
01-02-2013 21:45:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jacuś16 Offline
Technik
*


Liczba postów: 895
Imię: Jacek
Skąd: Ostrowiec Św
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #24
RE: kwalifikacja wojskowa
A to przed facetem czy przed kobieta trzeba sie rozebrać ? ;D


hehe czyli tylko gacie dół góra i nie patrzą czy masz jedno czy 2 jaja ? :F

JEŚLI UDAŁO MI SIĘ CI W JAKIŚ SPOSÓB POMÓC KLIKNIJ ,,Pomógł''
01-02-2013 22:07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: kwalifikacja wojskowa
nie ma co robić pełnych gaci że do wojska wezmą teraz mamy zawodowe a komisje będą i tak bo muszą mieć rezerwę a tak to armia +nsr-y chyba że ktoś naprawdę chce iść do wojska to wtedy będą brać ja też mam książeczkę wojskową i jakoś pełnych gaci nie mam że mnie wezmą do wojska
01-02-2013 23:07:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
dawid1994 Offline
Zarejestrowany


Liczba postów: 0
Imię: Dawid
Skąd: Łodz
Pojazd: Romet Komar
Post: #26
RE: kwalifikacja wojskowa
Widzę, że koledzy tutaj domagają się jakiegoś sprawozdania z tegorocznej komisji wojskowej : ) Tak się złożyło, że w ubiegły czwartek miałem mieć zaszczyt uczestniczyć w klasyfikacji wojskowej. Zgodnie z treścią wezwania przybyłem na godzinę 10.00. Oprócz mnie było ok. 30 chłopaków, niekoniecznie mający nazwisko na tę literę co ja (nie mam pojęcia od czego to zależy). Siedziałem około 20 minut w takim holu oglądając nudny jak flaki z olejem film mówiący o zaletach wojska itd. Następnie zostaliśmy wywoływani trójkami przez jakiegoś barczystego majora (czy tak kapitana, wszystko jedno) do niewielkiego pokoiku, w którym przy 3 biurkach siedziały starsze panie, a po przeciwnym urzędował tenże major. Usiadłem przy pierwszej z brzegu. Pani z kamiennym wyrazem twarzy pytała mnie o imiona rodziców, prawo jazdy, stan cywilny, zainteresowania itd. Po tym oznajmiła, że to wszystko z jej strony i wkrótce zostanę poproszony na badanie. Wyszedłem i ponownie oglądałem ten jakże ciekawy film. To ,,wkrótce" trwało około 10-15 minut, gdyż przede mną już byli badani inni. Po krótkim okresie czasu jakiś pielęgniarz (czy jakiś tam, za młody na lekarza) wezwał mnie wraz z jednym nieznanym mi kolegą do gabinetu, w którym miało odbyć się badanie. Gabinet jak gabinet- taki kwadratowy. Na wprost drzwi siedziała komisja lekarska składająca się z czterech przedstawicieli wyłącznie płci męskiej. Ku mojemu zdziwieniu nie byli to- jak czyta się na necie- stare dziadki, a- można rzec- młode chłopaki (30-35 lat), jeden może nieco starszy i tęższy (ok. 40). Oprócz tego po prawej stronie znajdował się drugi, mniejszy stolik, przy którym siedziała dwójka tych ,,pielęgniarzy"- wyglądali na niewiele starszych od nas. Na lewo od komisji znajdował się sporej wielkości parawan. Tuż przy wejściu, po prawej, stała ławeczka z serii tych, które znajdują się na korytarzach w szkole. Po wejściu do ów sali jeden z pielęgniarzy poprosił nas o zdjęcie ... uwaga ... butów i skarpet!
Wraz z kolegą ułożyliśmy rzeczy na tejże ławeczce. Ja zostałem poproszony do jednego z pielęgniarzy (swoją drogą bardzo podobni, niemalże bliźniaki) o wejście na wagę, celem zważenia i zmierzenia wysokości. W tym czasie drugi z nich badał wzrok kolegi. Zostałem zważony ("Kilo mniej za ubranie xD"), zmierzony ("184 cm"- a w dowodzie mam 186 cm ale to nic). Po tym zmierzyli obwód klaty (wyszło trochę więcej niż myślałem). Po tym ten sam gościu zbadał mi wzrok poprzez zasłanianie kolejnych oczu i odczytywanie literek z tablicy (żadnego błędu ). Kolega w tym czasie miał ważenie i mierzenie. Jako, że szybciej zakończyłem część ,,pielęgniarską", zostałem poproszony o zajęcie miejsca przed komisją (bez butów i skarpet xD). Tęgawy lekarz (chyba szefunio) pytał, czy mam jakieś zaświadczenia świadczące o mojej chorobie, przebytych operacjach ("ma pan padaczkę, żółtaczkę, alergię itp.). W czasie tego wywiadu (trwającego ok. 3-4 minuty, nadspodziewanie długo) drugi kolega został poproszony przez jednego z lekarzy (ciemnowłosego okularnika, jeśli chcecie dokładnie wiedzieć) za parawan. W czasie trwania wywiadu usłyszałem jakże niepokojące odgłosy zdejmowanych ubrań. Po skończonym wywiadzie (gdy nieszczęśnik był jeszcze za parawanem), sympatycznie lekarze gadali ze mną o byle pierdołach ("Teraz już nie trzeba migać się od służby wojskowej", "Kolega ma już jakieś studia na oku?"- myślę swoją drogą o automatyce i robotyce). W tym czasie zza parawanu wyszedł kolega wraz z lekarzem (mina kolegi neutralna, jakby nigdy nic). ,,Piotrek, twoja kolej"- rzekł okularnik do lekko brodatego bruneta. W tenże sposób udałem się za parawan z tymże lekarzem. Parawan tenże całkowicie rozdzielał mnie od całej komisji. Był całkiem pokaźnych rozmiarów. Przy oknie (II piętro, więc raczej przechodnie nie mieli zbytnich widoków) znajdowała się ławeczka podobna do tej przy drzwiach, a równolegle do niej wąziutka kozetka. Po drugiej stronie mały stolik, na którym znajdowała się m.in. moja karta badań (czy jak to się zwie), pudełko rękawiczek i mnóstwo innych rzeczy. ,,Bardzo proszę rozebrać się do majtek" (w moim przypadku do bokserek xD). Pozbyłem się koszuli oraz spodni, kładąc je na ławce. Zostałem osłuchany stetoskopem ("Proszę nie oddychać", ,,Teraz oddychać" itd.). Lekarz mówił spokojnych głosem, bez żadnych tam pretensji, więc luzik. ,,Teraz proszę usiąść na kozetce". Zrobiłem to (akurat prawdą jest to, co gdzieś czytałem na temat chłodu w gabinecie xD). Lekarz założył mi na rękę ciśnieniomierz, zmierzył je, kiwnął głową. ,,Teraz 10 przysiadów proszę zrobić". Wyciągnąłem ręce i wykonałem ćwiczenie (trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi : ) ). Ponownie zmierzył mi ciśnienie. Następnie zostałem poproszony o położenie się na plecach. Lekarz założył rękawiczki i zaczął naciskać na różne części brzucha ("Boli jak naciskam?"- cholera, jak ma nie boleć- już miałem powiedzieć, gdyż moim zdaniem robił to odrobinę za mocno, ale zacisnąłem zęby). Następnie to samo robił z rękami i nogami, ale tutaj zajęło mu to mniej czasu i naciskał jakby lżej (na szczęście ). ,,Proszę wstać ... obrócić się plecami i podnieść jedną nogę ... tak ... teraz drugą .... w porządku". To było badanie (chyba) płaskostopia, trochę swędziło jak dotykał, ale lepsze to niż wcześniejsze ugniatanie. ,,Teraz proszę zdjąć bokserki"- jego mina bezcenna xD. Jakby chciał powiedzieć ,,mi naprawdę na tym nie zależy, ale tak mi kazano i trzeba to odbębnić". Zdjąłem gatki, co miałem robić : P. Kiedy się rozbierałem, koleś usiadł na kozetce. ,,Proszę podejść... pokazać jądra (uniosłem fujarkę i pokazałem najpierw jedno potem drugie xD) ... dobrze ... teraz proszę zdjąć skórkę (skórka nie stawiała oporów) ... proszę teraz (złapał mnie za jajka, niezbyt mocno) zakaszleć, ale nie na mnie (uśmiechnął się, a ja zrobiłem o co prosił, choć nie wiem po co xD)... tak ... (wstał) proszę się obrócić i pochylić (w tej chwili poczułem jego palce ... na moim kręgosłupie ) ... proszę lekko rozchylić pośladki ... dobrze (żadnego palucha nie wkładał oczywiście)". Po tym doktorek kazał się ubrać, co zrobiłem. Wyszedłem zza parawanu. Mój doktorek (bez skojarzeń) przekazał szefowi moje wyniki. Po chwili usłyszałem ,,Zdolny do czynnej służby, kategoria A". Kolegi już dawno nie było, więc musiałem ubierać buty i skarpety samotnie. Po wyjściu czekałem ok 15 minut po czym zostałem wezwany do owego tęgiego majora, który pytał się, czy planuję iść do wojska (mam inne plany- rzekłem), wręczył mi książeczkę wojskową i na tym kończy się moja przygoda z wojskiem.
Jak widać badanie jest bezstresowe, nie ma żadnego latania nago przed całą komisją, czym pewnie was straszą (mnie też bajerowali), nie ma mowy o wkładaniu palca w tyłek ani o badaniu przez kobiety oraz komentowania wielkości wiadomo czego. Zyjemy w XXI wieku i nie dajcie się nastraszyć ! Jakby ktoś chciał wiedzieć więcej to pisać na gg nr 13857840.
22-02-2013 02:03:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo dawid1994 za ten post.
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #27
RE: kwalifikacja wojskowa
(22-02-2013 02:03:53)dawid1994 napisał(a):  (złapał mnie za jajka, niezbyt mocno) zakaszleć, ale nie na mnie (uśmiechnął się, a ja zrobiłem o co prosił, choć nie wiem po co xD).

Z tego co wiem to badanie odruchów neurologicznych. Można i młotkiem w kolano, ale widać wolą dłonią i jajkamiBig Grin

Widzę że u Ciebie bardziej szczegółowo niż u mnie było.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
22-02-2013 02:10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wnusiu94 Offline
Moderator Działu Rowerowego
Moderatorzy


Liczba postów: 3,184
Imię: Adam
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #28
RE: kwalifikacja wojskowa
Mnie przedwczoraj wezwano na 4 kwietnia. Prawdziwe zniszczenie dopiero nadciąga.

Legenda nie umiera nigdy. | Różowy Składak - Zapraszam!
22-02-2013 03:16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,490
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #29
RE: kwalifikacja wojskowa
Kurde, ja się boje jak cholera, jeszcze nie dostałem wezwania ale moi koledzy już dostali. Nie nawiedzę badać, lekarzy i innych tego typu rzeczy. W dzieciństwie bardzo dużo chorowałem i się jakoś zraziłem.

Dawid dzięki za opisanie szczegółowo sytuacji, wiem już przynajmniej czego się spodziewać.
22-02-2013 03:29:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: kwalifikacja wojskowa
Ludzie, macie po 18 czy 19 lat i sracie się jak 30 lat temu o komisję ? Przecież to tylko głupie badanie i głupia formalność. Zajmuje 2 godziny a samo badanie trwa 5 minut. O co Wam chodzi ?
A w sumie zapytam się. Kolego dawid1994 masz niesamowity dar pisania opowiadań. Zarejestrowałeś się żeby to opisać ? Chciało Ci się ? gg podajesz do siebie jakby Cię jarało opisywanie tego. No cóż... chyba jesteś dumny z takiego przeżycia Wink

Ogólnie temat miażdży znów system jak wiele innych na tym forum, ale szkoda, że RD tutaj nie pisze nic
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2013 17:24:37 przez Błażej.)
22-02-2013 17:19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Kupię części
Ostatni post: zawiass
Dzisiaj 08:16:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 3
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 42
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 35886
witam
Ostatni post: romek
Wczoraj 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 155
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 85
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 370
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 100
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1525
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 109
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1502
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1706
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 592
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10944
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 705

Reklama