Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
komar przetarty tłok i czarna świeca
Autor Wiadomość
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
komar przetarty tłok i czarna świeca
Cześć ostatnio przeprowadziłem remont silnika od komara i trochę sobie już nim pojeździłem (tak ok 10km.). Dziś chcę odpalić komara i nic raz może na jakiś czas coś załapie i po chwili gaśnie (zapłon ustawiony na 3mm przed GMP a przerwa na platynkach to 0.35mm). Pomyślałem że to strasznie dziwne jak jeszcze tego samego dnia odpalił a jakieś 3h później NIC więc postanowiłem sprawdzić co i jak od strony zapłonu zdjąłem zapłon i wyglądał w dobrym stanie nie był przetarty (chcę dodać że wymieniałem w nim kondensator podczas remontu), więc jedyne moje podejrzenia jeśli chodzi o to padły na cewkę, ale nie wiem czy to ma jakiś sens skoro normalnie odpalał a potem przestał. Więc tu pojawia się pierwsze pytanie czy ktoś może wiedzieć o co chodzi?
A drugi problem jest taki że cała świeca jest czarna i osmolona i tłok od góry tak samo
(gaźnik moim zdaniem jest dobrej regulacji bo komar trzyma wolne obroty i się dobrze wkręca. Gaźnik jest chiński i śrubka od mieszanki jest wykręcona na 2,5 obrotu).Po czym zauważyłem że nie ma uszczelki między kolankiem a cylindrem co dziwne bo nie miała raczej jak wypajść. I zobaczyłem jeszcze że z kolana cieknie coś w rodzaju czarnego jak smoła oleju więc odkręciłem kolanko przetarłem je i patrzę na tłok wiedzę że jest poprzecierany od strony wydechu po czym odechciało mi się dzisiaj to robić bo i tam bym niczego sam nie wskórał. I pytanie tutaj takie od czego tłok mógł się przetrzeć po tak krótkim przebiegu chcę dodać że tłok i cylinder są z nowej epoki (producent almot tłok i cylinder kupowane w jednym zestawie), a mieszankę zrobiłem trochę bogatszą na pierwsze smarowanie 1:35.

Komar 2350, silnik s38 jajko polski
01-09-2022 20:06:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
(01-09-2022 20:06:11)Kacper_R napisał(a):  Gaźnik jest chiński
tutaj jest podpowiedz co mogło się dziać Idea
01-09-2022 20:50:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
Dodaje jeszcze zdjęcie tłoka aby ktoś mógł powiedzieć czy rzeczywiście jest przetarty i trzeba wymieniać


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2022 20:58:03 przez Kacper_R.)
01-09-2022 20:52:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
przetarty i to mocno :/
01-09-2022 21:03:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #5
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
(01-09-2022 21:03:34)Norweski Zomowiec napisał(a):  przetarty i to mocno :/

to chciałbym wiedzieć jakim cudem jak nie piłowałem go jakoś mocno a mieszanka i tak bardzo bogata, a jechałem nim przez jakieś 2km najdłużej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2022 21:06:40 przez Kacper_R.)
01-09-2022 21:04:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,759
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
chińska gaźnik, to chiński gaźnik

być może za dużo powietrza dawkował lub nawet ten zestaw almota był do dupy np. tłok zatrzymywał się w połowie tulei cylindra. Przed montażem takie coś sprawdza się takowym sposobem
https://www.youtube.com/watch?v=hIClUsB6...ubekcz2697
01-09-2022 21:20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #7
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
(01-09-2022 21:20:36)Norweski Zomowiec napisał(a):  chińska gaźnik, to chiński gaźnik

być może za dużo powietrza dawkował lub nawet ten zestaw almota był do dupy np. tłok zatrzymywał się w połowie tulei cylindra. Przed montażem takie coś sprawdza się takowym sposobem
https://www.youtube.com/watch?v=hIClUsB6...ubekcz2697

no nie wiem tłok sprawdzałem w ten sposób i wszystko było cacy, a wątpię żeby gaźnik tak tłok przeorał szczególnie że pierwsze kilometry jechałem na starym gaźniku ale go wymieniłem bo komar się dławił i nie odpalał czasami a na tym nowym ładnie śmigał i się wkręcał więc to co mówisz trochę bez sensu jest (szczególnie że gaźnik wyciągnięty z innego motoru gdzie takich problemów nie było)
01-09-2022 21:32:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bkrukl Offline
Technik
*


Liczba postów: 827
Imię: Bogdan
Skąd: Biłgoraj
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
Myślę że z gaźnikiem wszystko jest ok oprócz wyregulowania.
Skoro świeca jest czarna i mokra to dostaje za dużo paliwa w stosunku do ilości powietrza. Czyli gaźnik do regulacji.

Natomiast nie wydaje mi się żeby to było przyczyną nie odpalania.

Czy wykręcona świeca z założonym kablem i przyłożona do żeberek glowicy ma iskrę?

Druga sprawa to to przytarcie tłoka. Mogło coś zostać w cylindrze przy składaniu. Wystarczy większy opiłek jakiegoś metalu i lipa będzie. Z tego zdjęcia wnioskuję że niestety tłok z pierścieniami będziesz miał do wymiany a cylinder do szlifu.

Komar 2352
Motorynka m3
Romet Polo
Daelim Daystar VL
Kawasaki vn800 vulcan custom
01-09-2022 21:48:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #9
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
(01-09-2022 21:48:47)bkrukl napisał(a):  Myślę że z gaźnikiem wszystko jest ok oprócz wyregulowania.
Skoro świeca jest czarna i mokra to dostaje za dużo paliwa w stosunku do ilości powietrza. Czyli gaźnik do regulacji.

Natomiast nie wydaje mi się żeby to było przyczyną nie odpalania.

Czy wykręcona świeca z założonym kablem i przyłożona do żeberek glowicy ma iskrę?

Druga sprawa to to przytarcie tłoka. Mogło coś zostać w cylindrze przy składaniu. Wystarczy większy opiłek jakiegoś metalu i lipa będzie. Z tego zdjęcia wnioskuję że niestety tłok z pierścieniami będziesz miał do wymiany a cylinder do szlifu.

iskra jest ładna

(01-09-2022 21:48:47)bkrukl napisał(a):  Myślę że z gaźnikiem wszystko jest ok oprócz wyregulowania.
Skoro świeca jest czarna i mokra to dostaje za dużo paliwa w stosunku do ilości powietrza. Czyli gaźnik do regulacji.

Natomiast nie wydaje mi się żeby to było przyczyną nie odpalania.

Czy wykręcona świeca z założonym kablem i przyłożona do żeberek glowicy ma iskrę?

Druga sprawa to to przytarcie tłoka. Mogło coś zostać w cylindrze przy składaniu. Wystarczy większy opiłek jakiegoś metalu i lipa będzie. Z tego zdjęcia wnioskuję że niestety tłok z pierścieniami będziesz miał do wymiany a cylinder do szlifu.

a do tych przetarć to dziwne bo przed złożeniem silnika wyczyściłem cylinder sprężarką więc raczej żadych opiłków nie było. I właśnie mi się przypomniało że przed remontem silnika (z orginalnym tłokiem i cylindrem) przetarcia występowały w tym samym miejscu (i tylko w tym miejscu reszta tłoka była ładna ale był ułamany dlatego do wyrzucenia)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2022 22:13:28 przez Kacper_R.)
01-09-2022 21:56:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Maka_91 Offline
Majsterkowicz Amator
*


Liczba postów: 377
Imię: Mateusz
Skąd: Zachodniopomorskie
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #10
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
Zdjemij cylinder. Skoro założyłeś nowy zestaw to coś jest nie tak. Takich rys nie powinno być. Zatarł się i nie ma kompresji. Może pierścień Pękł.
A wał w jakim stanie? Może być, że są luzy na korbie i tłok nierówno chodzi i przez to się zatarł.
Zdejmij cylinder i zrób oględziny. Bez tego nie ma co nawet innych rzeczy sprawdzać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2022 22:28:25 przez Maka_91.)
01-09-2022 22:22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wazniak96 Offline
Smerf Mechanizator
*


Liczba postów: 604
Imię: Dawid
Skąd: Lębork
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #11
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
Silnik rozpoławiałeś przy remoncie? Może jakiś odłamek tego odłamanego tłoku wpadł do skrzyni korbowej.

Tak czy owak - zrzucaj górę i oceniaj straty. I tak nic więcej tutaj nie wymyślimy.
01-09-2022 22:23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tomangelo Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 145
Imię: tomangelo
Skąd: Polska
Pojazd: Romet Komar
Post: #12
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
Jak bardzo okopcone/osmalone są świeca z tłokiem? Może nagar wpadł gdzie nie powinien i zrobił robotę?
Z drugiej strony, oryginalnie te sprzęty latały na 1:25, z kolei tutaj mówisz że docierasz na 1:35. Jedno że nie powinno być za dużo nalotu z takiej mieszanki, dwa to czy współczesne części są już inaczej pasowane że takie mieszanki przechodzą?
01-09-2022 22:33:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kacper_R Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 131
Imię: Kacper
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #13
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
(01-09-2022 22:22:36)Maka_91 napisał(a):  Zdjemij cylinder. Skoro założyłeś nowy zestaw to coś jest nie tak. Takich rys nie powinno być. Zatarł się i nie ma kompresji. Może pierścień Pękł.
A wał w jakim stanie? Może być, że są luzy na korbie i tłok nierówno chodzi i przez to się zatarł.
Zdejmij cylinder i zrób oględziny. Bez tego nie ma co nawet innych rzeczy sprawdzać.

Wał nowy Duellsa silnik był rozpoławiany. Ehhh jutro się tym zajmę i zdejmę cylinder mam nadzieję że wystarczy wymiana tłoku bez szlifu Undecided
01-09-2022 22:38:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Maka_91 Offline
Majsterkowicz Amator
*


Liczba postów: 377
Imię: Mateusz
Skąd: Zachodniopomorskie
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #14
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
A weź jeszcze zobacz jak siedzi korbowodu na wale. Tam na dole na czopie wału. Ja miałem tak w 019, że założyłem nowy wal, tłok oryginał i cylinder dobry stan. Trochę pochodzi i przestał. Teraz właśnie go remontuje i okazało się, że korbowodu nie był na czopie wału wydystansowany bez luzów i mogłem go przesuwać o 3 mm po czopie. Korba przesuwała się na czopie i po sworzniu. Tłok uderzał bokami o cylinder i Pękł pierścień. Widać na tłoku przypalenia jak przy zatarciu, właśnie na bokach tłoka.
Różne te wały robią choć teraz chuba ciut lepiej jest i już nie ma takich kwiatków.

Wrzuć zdjęcia jak ten cylinder wygląda jak już rozłożysz.
Tuleja może przetrwała. Może się uda bez szlifu, choć myślę, że chociaż honowanie trzeba będzie zrobić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2022 22:51:27 przez Maka_91.)
01-09-2022 22:50:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #15
RE: komar przetarty tłok i czarna świeca
(01-09-2022 20:50:57)Norweski Zomowiec napisał(a):  
(01-09-2022 20:06:11)Kacper_R napisał(a):  Gaźnik jest chiński
tutaj jest podpowiedz co mogło się dziać Idea

Ty wszędzie będzies zachwalał te swoje Dellorto a ja dalej będę twierdził że chińskie gaźniki są dobre. Można trafić na wadliwy ale jak już trafisz dobry to pojeździsz na nim bez niczego.
02-09-2022 15:51:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35662
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 45
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 320
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 278
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1487
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 73
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1472
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1670
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 556
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10832
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 674
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 165
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 201
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16429

Reklama