Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Strzałka z centrum Polski!
Autor Wiadomość
wigry-sdz Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: wigry-sdz
Skąd: Sieradz
Pojazd: Inny
Post: #1
Strzałka z centrum Polski!
Strzała, od dawna jestem miłośnikiem szerokopojętego oldschoolu/retro. Kolekcjonuję m.in.stare komputery, konsole do gier (C64, Sega MS itp.), zajmuję się fotografią analogową (potocznie- aparaty na klisze) przy okazji kolekcjonując stare aparaty. W przeciwieństwie do wielu kolekcjonerów, oprócz samego zbierania czynnie użytkuję większość zebranych "eksponatów". I w tym momencie nadszedł moment kiedy zatęskniłem za czasami podstawówki kiedy to pociskanie na wigrusie było na porządku dziennym Smile. Postanowiłem, że czas znaleźć i odszykować jakiś egzemplarz tego polskiego roweru dla mas Big Grin. Póki co jestem w trakcie poszukiwań...
08-07-2016 11:47:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Buka Offline
Składakowiec
*


Liczba postów: 268
Imię: Michał
Skąd: Jawiszowice
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #2
RE: Strzałka z centrum Polski!
Witamy, witamy. Powiadasz, że zajmujesz się fotografią analogową? Jakby co mam w garażu Krokusa i trochę aparatury, jakbyśbył zainteresowany to pw Smile Odnośnie roweru jak sądzę po nick'u interesują Cię tylko Wigry?

(O Flamingu 2): "No proszę pana tak się składa, że się nie składa"
08-07-2016 12:21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wigry-sdz Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: wigry-sdz
Skąd: Sieradz
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Strzałka z centrum Polski!
Buka, na ten moment chyba tak- tylko Wigry- największy sentyment, i jako że do kolosów nie należę Wink, całkowicie spełni swoje zadanie jako "wozidło" po mieście- oczywiście z analogiem u szyi Smile. Co do sprzętu do wołania filmów- póki co niestety za to się nie biorę (mieszkam w bloku- brak warunków do ciemni- wiem, że się da ale to jednak nie to). Jednak Będę miał na uwadze w razie poprawy warunków sprzyjających urządzeniu ciemni Smile. Pozdro!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2016 14:18:50 przez wigry-sdz.)
08-07-2016 14:17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Strzałka z centrum Polski!
Witamy Big Grin

Jak coś to mam na sprzedaż wigry 3 w częściach, lakier zdarty, do odmalowania. Ale chyba trochę za młody dla Ciebie, bo 90' rocznik. Radzę przejść się po złomach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2016 15:55:24 przez Odrestaurator.)
08-07-2016 15:53:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Strzałka z centrum Polski!
Mam chyba ze 3 egzemplarze sega game gear u siebie z dziecięcych lat, poszukam jeśli jesteś nimi zainteresowanySmile W każdej nie łączyło gniazdko od zasilania zasilaczem i pamiętam jak mały byłem podkładałem taśmę i różne rzeczy by działały bo na 6 paluszków za drogo było grać, jeśli takie coś Cię interesi do Twojej kolekcji.

A poza tym to siemaSmile
08-07-2016 16:04:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wigry-sdz Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: wigry-sdz
Skąd: Sieradz
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Strzałka z centrum Polski!
(08-07-2016 15:53:35)Odrestaurator napisał(a):  Witamy Big Grin

Jak coś to mam na sprzedaż wigry 3 w częściach, lakier zdarty, do odmalowania. Ale chyba trochę za młody dla Ciebie, bo 90' rocznik. Radzę przejść się po złomach.

Fakt, najlepsze by było coś z klasyki- czyli lata 80-te, może 1-sza połowa, ale nie jest to znowu taki mus Smile. Dzięki mimo wszystko za ofertę. Na początek pewnie będę szukał w rozsądnej cenie jakiegoś egzemplarza w miarę kompletnego gdzieś tutaj lokalnie (poczta pantoflowa) i będę próbował go jako-tako odszykować. Nie mam jednak ambicji robić go na jakąś igłę- ma służyć w praktyce a nie cieszyć tylko oko na zasadzie- patrz na mnie i nie rusz... Smile. Pozdrawiam

(08-07-2016 16:04:05)hvil napisał(a):  Mam chyba ze 3 egzemplarze sega game gear u siebie z dziecięcych lat, poszukam jeśli jesteś nimi zainteresowanySmile W każdej nie łączyło gniazdko od zasilania zasilaczem i pamiętam jak mały byłem podkładałem taśmę i różne rzeczy by działały bo na 6 paluszków za drogo było grać, jeśli takie coś Cię interesi do Twojej kolekcji.

A poza tym to siemaSmile

Siema siema!
Myślę, że będę zainteresowany. Na ten moment trochę nie mam do tego głowy (poszukiwanie nowego lokum, jakieś imprezy typu wesela w rodzinie i u znajomych, takie tam). Jedyne co staram się teraz ogarniać w wolnym czasie oprócz fotografii to poszukiwania wigrusa Big Grin. Myślę, że jak nie w najbliższym czasie to na pewno jakoś na jesieni wrócę do starych gier na długie wieczory Smile i wtedy zapewne będę podbijał o te konsolki (z tego typu mam tylko Nintendo, zarówno monochrom jak i kolor w kolekcji)- oczywiście jeśli nadal będziesz zainteresowany ich zbyciem. Pozdr.!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2016 16:27:06 przez wigry-sdz.)
08-07-2016 16:18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #7
RE: Strzałka z centrum Polski!
Wal na pw kiedys. Ja za mlodu w finlandii mieszkalem i pamietam ze jak wchodzily 1 game boye te mono z zielonkawym ekranem, dostalem takiego od taty, a w tym czasie byly segi game gear w kolorze ale jakos mniej trendy byly bo byly duzo tansze od gameboyow:-) wymeczelem taka od rodzicow, i w sumie bardziej mi sie podobalo jak gameboy,tylko duzo delikatniejszeSmile
08-07-2016 18:20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wigry-sdz Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: wigry-sdz
Skąd: Sieradz
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Strzałka z centrum Polski!
(08-07-2016 18:20:59)hvil napisał(a):  Wal na pw kiedys. Ja za mlodu w finlandii mieszkalem i pamietam ze jak wchodzily 1 game boye te mono z zielonkawym ekranem, dostalem takiego od taty, a w tym czasie byly segi game gear w kolorze ale jakos mniej trendy byly bo byly duzo tansze od gameboyow:-) wymeczelem taka od rodzicow, i w sumie bardziej mi sie podobalo jak gameboy,tylko duzo delikatniejszeSmile

Dzięki za ciekawostkę Smile. Szczerze, nie zgłębiałem nigdy za bardzo działu tzw. kieszonsolek, co nieco gdzieś się obijało o uszy, a to gameboy, a to lynx czy nawet nokia n-gage, ale tej segi akurat za bardzo nie kojarzę... Warto by było zagrać i dorzucić do kolekcji Big Grin
09-07-2016 14:54:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Strzałka z centrum Polski!
Wesz jak się było w podstawówce to się nie analizowało tego tylko naginało w co było fajniejsze. Potem jak byłem starszy to zacząłem wspominać i analizować:-)

Te segi miały fajne gry, podobne do seg telewizyjnych, ja miałem Sonic w 3 odsłonach, Disneyland i inne jakieś mniej znaneSmile

Game boy miał 4 paluszki, sega miała aż 6, ale ona miała kolorowy ekran. Miałem do niej doczepiany zamiast klapek baterii potężny akumulator ładowany z zasilacza. Dedykowany segowy, z profilowanym tyłem pod palce ale ważył prawie kilogram hehehe.

Ahh to były czasy, ja znowu miałem głównie przenośne gry bo bardzo dużo rodzice podróżowali a ja z nimi.
09-07-2016 23:11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wigry-sdz Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: wigry-sdz
Skąd: Sieradz
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Strzałka z centrum Polski!
(09-07-2016 23:11:14)hvil napisał(a):  Wesz jak się było w podstawówce to się nie analizowało tego tylko naginało w co było fajniejsze. Potem jak byłem starszy to zacząłem wspominać i analizować:-)

Te segi miały fajne gry, podobne do seg telewizyjnych, ja miałem Sonic w 3 odsłonach, Disneyland i inne jakieś mniej znaneSmile

Game boy miał 4 paluszki, sega miała aż 6, ale ona miała kolorowy ekran. Miałem do niej doczepiany zamiast klapek baterii potężny akumulator ładowany z zasilacza. Dedykowany segowy, z profilowanym tyłem pod palce ale ważył prawie kilogram hehehe.

Ahh to były czasy, ja znowu miałem głównie przenośne gry bo bardzo dużo rodzice podróżowali a ja z nimi.

hehe, no to były czasy... ja z kolei za kasę z komunii kupiłem C64. Chciałem BMX-a, ale rodzice uparli się, że dzięki komputerowi przynajmniej czegoś się nauczymy i... tak się z bratem uczyliśmy- jak przejść Boulder Dash, Giana Sisters, Dizzy itd. Big Grin. Pamiętam jak przyjechał kuzyn, który mieszkał już za Odrą. Przywiózł Game Boya- masakra, nie mogłem się nagrać- to było takie nieosiągalne hehe. Mam nadzieję, że nie zapomnę i wtedy na pewno odezwę się w sprawie tej twojej konsolki. Ale jak pisałem to gdzieś na jesieni dopiero.
11-07-2016 11:12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hvil Offline
Technik
*


Liczba postów: 755
Imię: Piotr
Skąd: LU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Strzałka z centrum Polski!
No ja w Finlandii miałem trochę właśnie łatwiej o te Nintendo niż w Polsce, tutaj były w astronomicznych cenach...a teraz śmiechu warte tyle pieniędzy za niebieskawy mono ekran. One ciężkie były ale kosmicznie solidne, gamegeary 3 zajeździłem, a game boy nadal latał. Niestety GameBoya mi ktoś zajumał z pokoju na studiach jak imprezowaliśmy, a to już był zabytek wtedy:-) z sentymentu go trzymałem ale działał nadal.
11-07-2016 14:01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wnusiu94 Offline
Moderator Działu Rowerowego
Moderatorzy


Liczba postów: 3,184
Imię: Adam
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #12
RE: Strzałka z centrum Polski!
Mam kilka Wigier na sell, także jak coś zapraszam na PW.

Legenda nie umiera nigdy. | Różowy Składak - Zapraszam!
11-07-2016 14:26:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: Strzałka z centrum Polski!
Czołem witam pasjonata Smile

Ja podobnie mam kolekcję starych konsol, które czyszczę, naprawiam i kurna używam jak przystało na zdrowego człowieka Big Grin

Witamy!


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
11-07-2016 17:07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wigry-sdz Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: wigry-sdz
Skąd: Sieradz
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Strzałka z centrum Polski!
(11-07-2016 17:07:56)Semmao napisał(a):  Czołem witam pasjonata Smile

Ja podobnie mam kolekcję starych konsol, które czyszczę, naprawiam i kurna używam jak przystało na zdrowego człowieka Big Grin

Witamy!

Haha, no to widzę, że dobrze trafiłem na to forum. Jakie masz konsole/kompy, jeśli nie tajemnica? Ja nie mam tego zbyt dużo, bo jak pisałem, staram się grać/grywać na tym co mam, a przypuszczam, że gdybym miał tego więcej to bym oszalał z nadmiaru i zbyt dużo czasu temu poświęcał Big Grin. Mam 2 szt. Sega Master System II, 2 amigi 500, Commodore 128 (wersja desktop z oddzielną klawiaturą), i w sumie 2 handheldy: GB i GB Color. Swego czasu miałem namiar na gościa z rzadką konsolą Amiga CD32 ale niestety jakoś się rozmyślił, może jeszcze się kiedyś trafi... Smile Pozdro dla growego oldschoolowca!
11-07-2016 22:28:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Kupię wkład przełącznika ...
Ostatni post: Blusik
Wczoraj 21:46:06
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Kto jeszcze robi szlify c...
Ostatni post: Wodnik
Wczoraj 21:29:13
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 155
Romet ogar 205 - platynki...
Ostatni post: Wodnik
Wczoraj 21:19:36
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 40
Jaki rozmiar dętek i opon...
Ostatni post: KacperZawidzki
Wczoraj 18:18:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Linka gazu - długość
Ostatni post: maciek4373
Wczoraj 16:14:16
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 2302
Mój kochany Ogar 205
Ostatni post: MacRoial
12-05-2024 22:12:10
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68
Poszukuję wszelakiej doku...
Ostatni post: przemekprzybysz52
12-05-2024 21:26:53
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 48
Katalog części zamienych ...
Ostatni post: przemekprzybysz52
12-05-2024 21:23:03
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 13079
Witam wszystkich
Ostatni post: MacRoial
12-05-2024 20:17:13
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Romet ogar 200 brak mocy
Ostatni post: pro_siaty
12-05-2024 19:33:37
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 62
Tuleje rozporowe pomiędzy...
Ostatni post: Norweski Zomowiec
12-05-2024 17:53:10
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 75
Remont silnika 019
Ostatni post: gabriel0
11-05-2024 23:46:04
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 1493
Romet Polo
Ostatni post: jahu1000
10-05-2024 21:35:37
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 97
Licznik nabija źle kilome...
Ostatni post: Spaceman164
10-05-2024 20:41:15
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 193
Moc silnika 023
Ostatni post: tomangelo
10-05-2024 20:34:03
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 371

Reklama