Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Rometem na co dzień..
Autor Wiadomość
KubaBDG Offline
I <3 ROMET
*


Liczba postów: 659
Imię: Kuba
Skąd: Bydgoszcz (Wzgórze Wolności)
Pojazd: Inny
Post: #1
Rometem na co dzień..
No nwm czy Romet to dobra opcja na codzień. Mocy zero, trzęsie się cały, niewygodny, platyny. Zippa miałem i złego słowa na niego nie powiem. Ani razu mi się nie zjebal

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
30-03-2016 16:50:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo KubaBDG za ten post.
Reklama
komarinho Offline
długodystansowiec
*


Liczba postów: 552
Imię: Paweł
Skąd: Sanok/Kraków
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Bo rometa nigdy nie umiałeś sobie zrobić. I chyba nigdy nie jechałeś takim wypieszczonym Kuba, który się nie trzęsie, jest miękki, ma swoje dynamiczne 3,5km (np ogar 200) i jest bezawaryjny Wink

Mój Romet 100
Mój Romet Ogar 200
Moja MZ ETZ 150
30-03-2016 17:42:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KeiSangi Offline
unfunny boy
*


Liczba postów: 1,458
Imię: Ignaś
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Ahem ta bo jeżdżę częściej niż raz na miesiąc i liczy się dla mnie moto na codzień

Jeżdżę po to by jeździć,
Żyję aby nie żyć
30-03-2016 18:14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
komarinho Offline
długodystansowiec
*


Liczba postów: 552
Imię: Paweł
Skąd: Sanok/Kraków
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
wyraźnie kierowałem swoją wypowiedź do Kuby...

Mój Romet 100
Mój Romet Ogar 200
Moja MZ ETZ 150
30-03-2016 18:39:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bujak96 Offline
ホンダマスター
*


Liczba postów: 654
Imię: Adam
Skąd: Strzelce Opolskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
(30-03-2016 16:50:10)KubaBDG napisał(a):  No nwm czy Romet to dobra opcja na codzień. Mocy zero, trzęsie się cały, niewygodny, platyny. Zippa miałem i złego słowa na niego nie powiem. Ani razu mi się nie zjebal

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Cały styczeń i cały luty jeździłem na Ogarze, codziennie pokonywałem 70km do pracy/szkoły w deszczu, śniegu, gradzie i złego słowa na niego nie powiem. Mocy nie brakowało, nic nie trząsło, na wygodę też nie narzekałem a i co do platyn też nie mam zastrzeżeń...
30-03-2016 18:58:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
olo09 Offline
olo98
*


Liczba postów: 227
Imię: Denis
Skąd: Opole
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Ja, prawie co dziennie w gimnazjum jeździłem do szkoły, kumpli, dziewczyny na motorku. Może były awarie ale to tylko przez uZytkowanie, np. gleba złamanie czegoś, glba wgniotka, zahaczenie itd itd.
Sam z sb nigdy się nie psuł. A jesli ma ktoś coś do platynek to za 40zł ma cdi więc co za problem?

Set:
-60/5/2/2M (równe 60cc nie 55 czy 58 ^^)
-DELLoRTo 17.5
-Spawak
-CDI
30-03-2016 19:34:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #7
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
(30-03-2016 16:50:10)KubaBDG napisał(a):  No nwm czy Romet to dobra opcja na codzień. Mocy zero, trzęsie się cały, niewygodny, platyny. Zippa miałem i złego słowa na niego nie powiem. Ani razu mi się nie zjebal

Wybacz, ale aż ciśnie mi się na usta pytanie. Ile żeś zrobił tym swoim Rometem kilometrów? Ja rozumiem, że przesiadłeś się na tego "zipa" i jest Ci lepiej, ale jeśli nie miałeś dłuższego obycia z Rometem to nie ma co porównywać. Ja jestem zupełnie odwrotnego zdania, bo mocy ma dość, trząść to się mogę ja jak mi zimno będzie, na wygodę nie narzekam (luksus to nie jest, ale i tak lepiej niż rower), a platyny to dla mnie niewątpliwa zaleta, bo albo działają, albo nie. Zero zbędnych komplikacji z modułami, kilometrami kabli i tym podobnymi. Proste jak cep. Tu albo działa, albo nie. Będę bronił zdania, że nawet Rometem da się jeździć na co dzień bez problemu, bo jestem jedną z wielu osób która jest na to dowodem. Ponad trzy lata, tysiące kilometrów i jakoś ani razu nie śniło mi się przesiadać na chińszczyznę.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
30-03-2016 20:33:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KubaBDG Offline
I <3 ROMET
*


Liczba postów: 659
Imię: Kuba
Skąd: Bydgoszcz (Wzgórze Wolności)
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Ja tam nie wnikam kto czym jeździ, każdy ma inne poglądy. Jedno mnie cieszy, że nie jeżdże już ani rometem, ani chinolem. Udalo sie ogarnac tego ogara wtedy na starym rynku? Tongue Zobacz, ja ani razu nie miałem takiej sytuacji w zippie. A Komarinho, wypraszam sobie jak rometa zrobilem to byl wypieszczony w każdym calu
30-03-2016 20:45:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
(30-03-2016 20:45:23)KubaBDG napisał(a):  Udalo sie ogarnac tego ogara wtedy na starym rynku? Tongue Zobacz, ja ani razu nie miałem takiej sytuacji w zippie.

Wyobraź sobie, że się udało. I cieszę się, że Tobie się to nie zdarzyło, ale zapewniam, że nawet samochód potrafi się zepsuć, więc nic nie jest bezawaryjne.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
30-03-2016 20:47:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KubaBDG Offline
I <3 ROMET
*


Liczba postów: 659
Imię: Kuba
Skąd: Bydgoszcz (Wzgórze Wolności)
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Wiem, że nic nie jest bezawaryjne, ale w romecie takie rzeczy sie zdarzają dosyc czesto Tongue Nie ma co mówić, że romet to najlepszy motorower czy Bóg wie co. To jest dla mnie stary śmieć, a zarazem coś co można trzymać pod kołderką w garażu jako klasyk do małej rundki wokół komina na niedzielę. Do jazdy na codzień są lepsze motorowery i nie ma co się oszukiwać.
30-03-2016 20:50:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
(30-03-2016 20:50:07)KubaBDG napisał(a):  Do jazdy na codzień są lepsze motorowery i nie ma co się oszukiwać.

A Romety (nie te nowe) to z tego co wiem, to same motorowery best

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
30-03-2016 20:53:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo raterro za ten post.
KubaBDG Offline
I <3 ROMET
*


Liczba postów: 659
Imię: Kuba
Skąd: Bydgoszcz (Wzgórze Wolności)
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Ależ Ty błyskotliwy... Chodzi mi, że są lepsze motorowery od starych motorowerow romet. teraz kminisz?
30-03-2016 20:55:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #13
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
(30-03-2016 20:50:07)KubaBDG napisał(a):  Wiem, że nic nie jest bezawaryjne, ale w romecie takie rzeczy sie zdarzają dosyc czesto Tongue Nie ma co mówić, że romet to najlepszy motorower czy Bóg wie co. To jest dla mnie stary śmieć, a zarazem coś co można trzymać pod kołderką w garażu jako klasyk do małej rundki wokół komina na niedzielę. Do jazdy na codzień są lepsze motorowery i nie ma co się oszukiwać.

"Jak dbasz tak masz". Możesz mi nie wierzyć, ale nawet Romet wcale nie musi się ciągle psuć. Ja nie mam jakoś żadnych problemów o ile właściwie go eksploatuję i wszystkiego pilnuję. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałbym faktycznie jakiś problem który wynika z czystej "awaryjności" a nie z mojego błędu, albo kombinowania. Kolejnym zdaniem tylko stawiasz pytanie, po co właściwie tu jeszcze jesteś, skoro Romet już dla Ciebie ble, żadnego też już nie masz, więc to tak trochę nie bardzo...

I nikt tutaj nie powiedział, że nie ma lepszych motorowerów na co dzień i że Romet jest pod tym względem najlepszy. Mylisz pojęcia. Ja twierdzę, że Romet to dobry motorower na co dzień, tylko trzeba umieć o niego zadbać a to nie każdemu jest chyba dane.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
30-03-2016 20:55:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KubaBDG Offline
I <3 ROMET
*


Liczba postów: 659
Imię: Kuba
Skąd: Bydgoszcz (Wzgórze Wolności)
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
Jestem tu bo lubie sobie czasem poczytać, a przyszło mi powiadomienie z tapatalka to odpisałem Wink Proste
30-03-2016 20:57:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Ogar 200 "suzuki tsx" KeiSangi.
(30-03-2016 20:33:47)Quake96 napisał(a):  Ile żeś zrobił tym swoim Rometem kilometrów?

11 tysięcy

(30-03-2016 20:33:47)Quake96 napisał(a):  mocy ma dość,

To wyprzedź coś albo podjeżdżaj pod górki na dwójce

(30-03-2016 20:33:47)Quake96 napisał(a):  na wygodę nie narzekam

Kilka razy jechałem rometem i tego bym nie powiedział

(30-03-2016 20:33:47)Quake96 napisał(a):  a platyny to dla mnie niewątpliwa zaleta, bo albo działają, albo nie. Zero zbędnych komplikacji z modułami, kilometrami kabli i tym podobnymi. Proste jak cep. Tu albo działa, albo nie.

Właśnie jest zupełnie odwrotnie, to zapłon elektroniczny albo działa albo nie. Tutaj nie ma ŻADNYCH regulacji, po prostu musisz dobrze popodłączać kabelki (o ile w ogóle musisz je rozłączać) i MUSI chodzić, no chyba że jest coś uszkodzone, ale niech rzuci kamieniem ten co nigdy mu się nic ze zapłonem nie stało. I co do awaryjności platyn, mam trzech znajomych, każdy miał simsona. Z jednym spędziliśmy ładne kilka godzin i nie szło ustawić platyn, mechanik też nie podołał. Drugi miał simsona to bał się pojechać kilometr do sklepu w obawie że będzie musiał pchać bo znowu coś się stanie. Trzeci mieszka u mnie na wsi i sobie nim jeździ. Jeden zmienił zapłon na elektronika i dopiero wtedy uświadczył spokoju psychicznego. Drugi przejechał może ze 150 kilometrów i stoi w piwnicy z kolejny raz rozregulowanym zapłonem, nie chce trzymać wolnych obrotów, nie ma mocy i niestabilną iskrę. Trzeci jeździ na platynach i wystrzega się elektronika jak ognia, bo boi się że jak się zepsuje to nie da rady naprawić go na poboczu młotkiem i przecinakiem. "KUPIE PLATYNY DRUGIE ZAŁOŻE I JEDZIE DALEJ", a ja mu mówię że kupię sobie drugi moduł, albo nawet wożę ze sobą, chociaż nie miałem nigdy takiej potrzeby, wpinam i bez potrzeby żadnych regulacji odpalam i jadę dalej. Ogólnie to tak sobie przypomniałem o tych jego słowach "JAK SIĘ ZEPSUJE". Właśnie po to chyba jest elektronik, żeby się nie psuł ani nie przestawiał, czyż nie?

Z innej beczki, mój tata miał kiedyś kilka maluchów. Gdy tylko spróbuję powiedzieć słowo na P, dostaje białej gorączki. Można się domyśleć tylko, że niezbyt miło wspomina czasy swojej młodości spędzone na regulacji zapłonu.

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
30-03-2016 21:09:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Latos za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: siwy1958
Dzisiaj 09:53:40
» Odpowiedzi: 37
» Wyświetleń: 16010
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 08:52:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 357
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 21:56:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 43
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 117
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:49:08
» Odpowiedzi: 35
» Wyświetleń: 10331
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
Wczoraj 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 79
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: romek
Wczoraj 07:24:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 70
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1001
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 58
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 41
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17599
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1088
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16493
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
20-04-2024 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1584
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
19-04-2024 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1355

Reklama