Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Romet Ogar 205.
Autor Wiadomość
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Mój Romet Ogar 205.
Dzisiaj stała się rzecz najgorsza od zakupu ogara. Sad Mianowicie silnik się zatarł a skrzynia została całkowicie zmielona (tak mi się wydaje). Oto co się dzieje z moim ogarem:
- Silnik prawie wcale nie odpala.
- Jak już odpali to albo gaśnie po włączeniu świateł albo ledwo pracuje zanim się rozgrzeje.
- Po rozgrzaniu strasznie ciężko się wkręca na obroty.
- Jak już się wkręci i spróbuje się wbić pierwszy bieg skrzynia trzeszczy i mocno wibruje.
- Gdy puszczam sprzęgło za szybko ogar zamiast próbować jechać wydaje ze skrzyni odgłos przypominający starte tryby trące o siebie.
- Jazda na dwójce jest niemożliwa gdyż silnik nie ma tyle mocy i od razu zdycha.
Jutro, najpóźniej po jutrze kupuję całego kadeta z nowymi częściami typu cylinder, gaźnik, sprzęgło itp. za cenę 140 zł. Będzie on dawcą bebechów do mojego silnika. Postępy z prac będę opisywał tutaj systematycznie.
12-02-2014 21:58:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Mój Romet Ogar 205.
Dzisiaj rozebrałem silnik. Okazało się na szczęście że to tylko wyrobiona zębatka zdawcza. Skrzynia jest nie tknięta jedynie sprzęgło się rozwaliło. Jutro silniczek dostanie nowy cilinder z tłokiem 55ccm oraz łożyska i uszczelniacze + całe nowe sprzęgło. Foty są ale bardzo niewyraźne :

.
13-02-2014 19:39:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #33
RE: Mój Romet Ogar 205.
(21-01-2014 11:09:49)Macklemor napisał(a):  U mnie w okolicy nie ma lakierni proszkowej więc jedynye sposoby to spray (odpada nie będe robił wiochy) albo lakier z pistoletu. Jak już będe malował to pistoletem (tanio i łatwodostępnie).

Sprejem wiochy nie zrobisz, nie wierzysz? Obejrzyj zdjęcia mojej Apki - temat w HP Wink



13-02-2014 19:59:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Mój Romet Ogar 205.
Mam bak i widełki pomalowane sprayem i jakość lakieru jest nieporównywalna do lakieru z pistoletu (jest gorsza)
13-02-2014 20:04:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #35
RE: Mój Romet Ogar 205.
Silnik w ogarze przeszedł kapitalny remont w którym jedynie wału nie wymieniałem i skrzyni. Nowa zębatka zdawcza o 13 zębach trafiła na swoje miejsce a silnik już prawie gotowy. Zostało założyć i uregulować zapłon, założyć gaźnik i dekiel od strony zapłonu można zakładać w ramę. Zdjęć jeszcze nie ma ale w tygodniu będą.
16-02-2014 22:47:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Mój Romet Ogar 205.
Na dzień dzisiejszy ogar poza kilkoma problemami typu łańcuch biegi i światła sprawuje się świetnie ;-) Ostatnio na tył trafiła opona PIRELLI MT75 od HONDY NS-1. Wymagało to kilku przeróbek takich jak np. usunięcie błotnika, dorobienie miejsca na lampe i tablice itp. Ogólnie wedłóg moich znajomych i mnie wygląda to fajnie. Jutro dodam fotki.
26-04-2014 22:53:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
emilson14 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 91
Imię: Emil
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #37
RE: Mój Romet Ogar 205.
Ładny ogarek, który to rocznik ? ;D
27-04-2014 01:07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Mój Romet Ogar 205.
Jest on z roku 1987. Przynajmniej tak pisze na ramie
27-04-2014 12:05:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: Mój Romet Ogar 205.
Witam witam.
Od razu przepraszam za swoją dość długą nieobecność na forum a tym bardziej za zaniedbanie tematu o moim ogarku. Było to spowodowane zawałem pracy na gospodarstwie, remontem maszyn niezbędnych do pracy w polu i awariami komputera (wirusy itp.). Ogar przejeździł całe lato bez większych awarii a jego największym problemem był łańcuch który rwał się, spadał i robił inne dziwne rzeczy np. takie:

Dużo wcześniej obiecałem że pokaże ogra na oponie Pirelli MT-75 z Hondy NS-1. Oto i on :

Potem wpadł taki mały spontaniczny pomysł na zamontowanie "customowego" tłumika z jakiegoś motocykla. Tłumik znalazłem w rowie obok swojego pola podczas żniw. Wykonanie dosyć prowizoryczne gdyż było robione po pracy w polu i kilku piwkach ze znajomymi. tak wyglądał wydech po zawiezieniu do domu:

Był on dość paskudny i pozdzierany więc trzeba było go jakoś "upiększyć". Na szczęście jeden z obecnych kolegów wpadł na pomysł oklejenia go szarą taśmą. Po tym zabiegu wyglądał tak:

Potem przyszedł czas na montaż. Jako że w żaden sposób nie dało się go nasadzić na kolanko wpadłem na pomysł zastąpienia nim oryginalnej końcówki tłumiącej z wydechu od simsona. Wyglądało to dość komicznie ale trzymało się i dało się zaczepić na ogarze. Tak wygląda kompletny wydech po złożeniu, niestety nie mam zdjęcia z tym wydechem w ogarze.

Do osiągów nic to nie dało ale dzwięk był niesamowity. Ogar na wolnych obrotach i przy dodawniu gazu brzmiał jak Honda Ns-1 na sportowym przelotowym wydechu. Tak mi się ten dzwięk spodobał że tłumik siedzi do dziś mimo że wygląda komicznie i przyciąga uwagę policji. To wszystko było robione w okresie letnim. Jesienią nic się nie działo, nie było żadnych zmian ani większych awarii. Teraz zimą ogar nadal jest eksploatowany i spisuje się całkiem nieźle poza kilkoma wadami. Mianowicie gaz się czasami zawiesza, nie da się go zgasić żadnym sposobem typu stacyjka czy przełącznik. Ale się tym nie przejmują gdyż używam go teraz sporadycznie. To narazie tyle z tego co mogę pokazać. Na dniach szykują się jakieś drobne naprawy gdyż mam trochę więcej czasu wolnego. O ewentualnych zmianach będę informował w tym temacie ale nie obiecuję że będe to robił regularnie. Jak narazie to tyle.
02-02-2015 17:37:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #40
RE: Mój Romet Ogar 205.
Fajny Ogar, ale ten tłumik rzeczywiście wygląda komicznie Big Grin

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
02-02-2015 18:58:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Aleks041 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 71
Imię: Aleksander
Skąd: Ciechanów
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #41
RE: Mój Romet Ogar 205.
Pomysłowy ogarek Smile. Zapraszam do mojego 50 T-1.

Romet 50 T-1 1981
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=27563
Romet komar 2350 i 2352W
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=39687
Romet 50 T-1 1980
Dwa Jubilaty
http://tnij.org/jubilaty
02-02-2015 19:00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Mój Romet Ogar 205.
Tłumik Najprawdopodobniej zostanie zmieniony ale to nie teraz gdyż nie mam czasu na szukanie nowego. W planach mam ponowny montaż tłumika od simsona ale muszę poszukać urzywanego w dobrym stanie za małe pieniądze bo nowe z allegro po pierwsze są za drogie a po drógie nie ufam chromom współczesnej produkcji. A tak dla urozmaicenia tematu pochwale się nowym zamówieniem które dzisiaj złożyłem. Mianowicie postanowiłem kupić sobie nowy kask na przyszły sezon. Jest to taki oto kask : http://allegro.pl/kask-motocyklowy-szcze...38021.html
Wiem że większość z forumowiczów powie że chiński, badziewny itp. itd. ale ja mam na temat tych kasków swoje zdanie. Miałem taki w poprzednim sezonie i byłem z niego zadowolony więc postanowiłem że i na ten sezon kupie coś podobnego.
02-02-2015 21:14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #43
RE: Mój Romet Ogar 205.
Witam wszystkich.
Dzisiaj rano przyszedł do mnie długo (no nie długo bo szedł 2 dni) oczekiwany kask z allegro. Od razu po zapłacie i wyjściu kuriera przystąpiłem do rozpakowania.




A za wszystko zapłaciłem tyle:

Kask po odpakowaniu zasmrodził cały pokój zapachem bliżej nie określonym ale mimo tego po założeniu na głowę okazał się bardzo wygodny i wręcz idealnie dopasowany do mojej głowy. Ogólne uważam zakup za udany.

Dzisiaj poza tym postanowiłem rozwiązać jeden z problemów w ogarze dotyczący zbyt luźnej linki gazu. Oryginalnie w ogarze 205 jest jedna regulacja linki gazu. Ja postanowiłem dorobić drógą. Ma się ona znajdować w gaźniku przy wlocie linki do wnętrza przepustnicy. Pomysł na wykonanie jak i podstawowy element zaczerpnąłem z gaźnika K60B. Mianowicie mam zamiar powiększyć otwór w oryginalnej nakrętce przepustnicy z gaźnika GM13F i w miejsce nowej dziury wsadzić regulacje napięcia linki z K60B wraz z nakrętką kontrującą. Zdjęcia z gotowym i zamątowanym w motocyklu patentem pokażę najprawdopodobniej wieczorem.
04-02-2015 14:06:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Macklemor Niedostępny
Praktykant
*


Liczba postów: 488
Imię: ..........
Skąd: Polska
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Mój Romet Ogar 205.
Tak jak obiecywałem zamieszczam zdjęcia mojego patentu za źle dopasowaną linkę gazu. Tak wyglądała gotowa część przed montażem:

A tak po zamontowaniu w motocyklu:

Zlikwidowało to całkowicie problemy z linką. Teraz gaz chodzi jak należy a wolne obroty dały się w końcu porządnie ustawić.
Jutro zabieram się za zmianę tłumika w mojej 205'tce i teraz mam pytanie do was. Czy mam założyć orginalny tłumik od ogara (dorwałem dzisiaj ładny chromowany w kształcie tak jakby spawaka) czy wsadzić spowrotem oryginalną końcówkę od tłumika z simsona. Zmiany spowodowane są dzisiejszą niespodziewaną kontrolą drogową na której dowiedziałem się że tłumik jest za głośny i grozi mi utrata dowodu.
04-02-2015 22:24:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,028
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #45
RE: Mój Romet Ogar 205.
Nawet fajny, podoba mi się to że nie robisz na pełen oryginał a taki dupowozik Smile nawet fajny ten kask, myślę że chyba też będę sobie musiał taki kupić, bo jak na razie jeżdżę w bezszczękowej Awinie co odbiło piętno na mojej brodzie :/
04-02-2015 23:06:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Kupię wkład przełącznika ...
Ostatni post: Blusik
Wczoraj 21:46:06
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Kto jeszcze robi szlify c...
Ostatni post: Wodnik
Wczoraj 21:29:13
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 152
Romet ogar 205 - platynki...
Ostatni post: Wodnik
Wczoraj 21:19:36
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 35
Jaki rozmiar dętek i opon...
Ostatni post: KacperZawidzki
Wczoraj 18:18:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 26
Linka gazu - długość
Ostatni post: maciek4373
Wczoraj 16:14:16
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 2300
Mój kochany Ogar 205
Ostatni post: MacRoial
12-05-2024 22:12:10
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65
Poszukuję wszelakiej doku...
Ostatni post: przemekprzybysz52
12-05-2024 21:26:53
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 45
Katalog części zamienych ...
Ostatni post: przemekprzybysz52
12-05-2024 21:23:03
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 13076
Witam wszystkich
Ostatni post: MacRoial
12-05-2024 20:17:13
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Romet ogar 200 brak mocy
Ostatni post: pro_siaty
12-05-2024 19:33:37
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 60
Tuleje rozporowe pomiędzy...
Ostatni post: Norweski Zomowiec
12-05-2024 17:53:10
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 71
Remont silnika 019
Ostatni post: gabriel0
11-05-2024 23:46:04
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 1491
Romet Polo
Ostatni post: jahu1000
10-05-2024 21:35:37
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 96
Licznik nabija źle kilome...
Ostatni post: Spaceman164
10-05-2024 20:41:15
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 192
Moc silnika 023
Ostatni post: tomangelo
10-05-2024 20:34:03
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 371

Reklama