Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar Sztywniak Kaniloxa
Autor Wiadomość
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,490
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #106
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Ref.
Kupiłem pistolet do piaskowania z Lidla, wczoraj próbowałem coś piaskować i całkiem fajnie to wychodzi, tylko trochę długo i często trzeba napełniać pojemnik na piasek, dzisiaj kupiłem osprzęt ochronny bo bez tego to jest jak podczas jakieś burzy piaskowej. Chciałbym jutro wypiaskować całą ramę główną.

Tu widać jak zeszła farba przy piaskowana jednego z elementów.


Taki to jest pistolet.


Takiego piachu używam, nie jest dobry. Nie za ostry.




Gogle, maska przeciw pyłowa i przeciw odłamkowa.
13-11-2013 03:03:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
robcio Offline
Nowy
*


Liczba postów: 12
Imię: Robert
Skąd: Kielcza
Pojazd: Inny
Post: #107
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
super komar i powodzenia przy remońcie

[/color][/color][color=#00BFFF]jeśli ci pomogłem kliknij pomógł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2013 09:35:15 przez robcio.)
13-11-2013 09:32:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sstasiek Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 392
Imię: Karol
Skąd: żeleźnica
Pojazd: Romet Komar
Post: #108
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Oglądałem w lidlu ten pistolecik do piaskowania chciałem go kupić ale jakoś wydawał mi się za tandetny. Jednak widzę ze da się coś tym zdziałać przy następnym motorku chyba zakupię taki sprzęcik.
17-11-2013 00:29:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,490
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #109
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
W czasie tego tego tygodnia trochę piaskowałem ale ciężko to szło ponieważ piasku miałem na jakieś 3 napełnienia, przez co musiałem co chwilę zamiatać i przesiewać piach co bardzo spowalniało mi pracę, do tego pojemniczek jest bardzo mały, do wypiaskowania bagażnika napełniałem go jakieś 8 razy. Ale przywiozłem całą przyczepkę (jakieś 80kg) piachu z którego część już się suszy na rurach kominowych. I jest dużo lepszy niż ten co miałem wcześniej. Dzisiaj też zrobiłem mały eksperyment i zmodyfikowałem pistolet dodając mu szlauch na rurkę zasysającą piach przez co mogę włożyć go do jakiegoś innego pojemnika. Dzięki temu będę mógł piaskować bezobsługowo przez dłuższy czas, jutro jak będę w sklepię to kupię inny szlauch bo ten co teraz jest jest trochę za gruby i za twardy, do tego butelka 5l po wodzie i mam pojemnik 5 razy większy niż oryginał.

Garstka zdjęć z efektów piaskowania







17-11-2013 01:23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bajbukaj Offline
Nowy
*


Liczba postów: 104
Imię: Kuba
Skąd: Kraków
Pojazd: Romet Komar
Post: #110
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Strasznie dużo płacisz za to OC, ja mam na siebie i mimo bez żadnych zniżek płacę 34zł. Możesz popytać skąd taka cena u ubezpieczyciela. Raz tak miałem że naliczyli dużo więcej i musiałem to odkręcać.


Powodzenia w remoncie Wink

Mój kanał na youtube : http://www.youtube.com/user/Bajbukaj
Na kanale znajdują się filmy o Rometach, Komunikacji Miejskiej i polskiej Motoryzacji.
Komentujcie, lajkujcie jeśli się spodoba i subskrybcje też mile widziane Big Grin

"Nie pij wódki nie pij wina kup se motor Wierchowina"
17-11-2013 02:59:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rommel Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 183
Imię: Marcin
Skąd: wlkp
Pojazd: Inny Romet
Post: #111
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
do tego piaskowania jakiego używasz kompresora ??
mam taki pistolet niestety dość slaby kompresor i nie wiem czy dał bym rade cos nim zrobić
18-11-2013 15:05:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Hubinho Offline
Technik
*


Liczba postów: 519
Imię: Hubert
Skąd: Oświęcim
Pojazd: Romet Komar
Post: #112
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Co do OC to dużo za niepełnoletność doliczają. Ja płacę 110zł.

Jestem Maniakiem - Jeżdżę Sztywniakiem
18-11-2013 15:30:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,490
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #113
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
(17-11-2013 02:59:52)bajbukaj napisał(a):  Strasznie dużo płacisz za to OC, ja mam na siebie i mimo bez żadnych zniżek płacę 34zł. Możesz popytać skąd taka cena u ubezpieczyciela. Raz tak miałem że naliczyli dużo więcej i musiałem to odkręcać.
To jest nie możliwe, to co niby bez zniżek by było 14 złotych? Pewnie jesteś współwłaścicielem albo coś.

Powodzenia w remoncie Wink

(18-11-2013 15:05:37)rommel napisał(a):  do tego piaskowania jakiego używasz kompresora ??
mam taki pistolet niestety dość slaby kompresor i nie wiem czy dał bym rade cos nim zrobić
Niestety modelu ci nie powiem bo nie znam, ani zdjęć nie mam, jak będzie okazja to zrobię bo kompresor jest obudowany.
Ale jest to stary kompresor, dwa tłoki, chłodzenie cieczą, silnik ogromny, ale nie posiada zbiornika i musi co chwilę się włączać.

(18-11-2013 15:30:45)Hubinho napisał(a):  Co do OC to dużo za niepełnoletność doliczają. Ja płacę 110zł.
No właśnie ja jestem pełnoletni i nawet prawo jazdy mam i mam więcej.
19-11-2013 20:41:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lada97 Offline
Romet Fan :D
*


Liczba postów: 607
Imię: Marcin
Skąd: Pieniężno
Pojazd: Inny Romet
Post: #114
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Takie zapytanko małe xD bo zainteresowałem się tym pistoletem i chciałbym wiedzieć czy jako tako idzie na tym zwykłym piachu piaskowanie, bo jak idzie to nie warto raczej kupować piasku do piaskowania ale jak nie to jakieś akwarium zrobić i w nim piaskować albo jakiś kącik i w nim go zamiatać i na nowo.

"Nie mam RWD bokiem jezdzic nie musze,
wole miec przed naped ale taki ktory ma dusze!"
Wszystkie będą moje sunie, gdy założę turbo w Unie :F
Jestę poetą.
20-11-2013 21:58:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sebon30 Offline
Rometowiec z krwi i kości
*


Liczba postów: 827
Imię: Sebastian
Skąd: Krzywcza
Pojazd: Romet Kadet
Post: #115
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Kamil, czyli ty sam piaskujesz, używając pistoleta do kompresora? Jak tak, to powiedz mi jak to się sprawuje, bo chce takie coś kupić Smile

100 post- 14.12.2012 godz 21:55:17
500 post- 3.08.2013 godz 16:23:39
20-11-2013 23:32:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,490
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #116
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
(20-11-2013 21:58:06)lada97 napisał(a):  Takie zapytanko małe xD bo zainteresowałem się tym pistoletem i chciałbym wiedzieć czy jako tako idzie na tym zwykłym piachu piaskowanie, bo jak idzie to nie warto raczej kupować piasku do piaskowania ale jak nie to jakieś akwarium zrobić i w nim piaskować albo jakiś kącik i w nim go zamiatać i na nowo.
Ja tylko na zwykłym robię bo innego nie mam, a najbliższy sprzedawca ścierniwa do piaskowania jest 30 km ode mnie. Tylko że to nie może być ten piasek co ma cząstki gliny i się dobrze klei, tylko ten sypki biały, z dużymi ziarenkami.
Pewnie jak się używa specjalnych materiałów do piaskowania to idzie to szybciej i tyle.

Ja piaskuje na betonie i mam taką blaszaną osłonkę, potem zamiatam piasek, przesiewam i można jeszcze raz go użyć.
Szkoda było by poświęcić na to akwarium, najlepsza była by do tego np, obudowa po pralce, żeby piasek wysypywał się tylko w jedną stronę.


(20-11-2013 23:32:16)sebon30 napisał(a):  Kamil, czyli ty sam piaskujesz, używając pistoleta do kompresora? Jak tak, to powiedz mi jak to się sprawuje, bo chce takie coś kupić Smile
Tak, sam piaskuje, sprawuje się nawet dobrze jak na sprzęt za 40 zł, tylko zbiorniczek na piach jest bardzo mały, ma pojemność 1 litra, a ja na wypiaskowanie około 20% powierzchni ramy sztywniaka wykorzystałem 10 litrów. Dlatego przerobiłem go na zbiornik zewnętrzny (jutro dam zdjęcia).

W sumie nie testowałem jej jeszcze na normalnej farbie, jedynie na lakierze komara który jest niesamowicie twardy.

Musisz pamiętać że jak się zdecydujesz na taką piaskarkę to jeszcze musisz kupić jaką maskę np, taką jak ja mam.
21-11-2013 01:55:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skuter007 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 326
Imię: Patryk
Skąd: Leszno/Przemyśl
Pojazd: Inny
Post: #117
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Lepszy jest zwykły piasek z castoramyWink Dyszę wylotową masz z plastiku? Ja do piaskowania używam kompresora 3jw60 i idzie to całkiem dobrze.
21-11-2013 10:31:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #118
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
A wogóle na jaki kolor będziesz go malował? Ten niebiesko-szary taki trochę oklepany, mi się osobiście o wiele bardziej podoba ten czerwono-czarny. Powodzenia z robotą Smile

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
21-11-2013 20:15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lada97 Offline
Romet Fan :D
*


Liczba postów: 607
Imię: Marcin
Skąd: Pieniężno
Pojazd: Inny Romet
Post: #119
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję że sztywniaczek wyjdzie ładny. Sam jutro pójdę do lidla obczaić ten pistolecik. A akwarium to w takim sensie że jakieś stare szyby posklejać albo z drewna obudowkę i jedną szybę by było widać co piaskować i rękawice grube.

"Nie mam RWD bokiem jezdzic nie musze,
wole miec przed naped ale taki ktory ma dusze!"
Wszystkie będą moje sunie, gdy założę turbo w Unie :F
Jestę poetą.
21-11-2013 20:35:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,490
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #120
RE: Komar Sztywniak Kaniloxa
(21-11-2013 10:31:49)skuter007 napisał(a):  Lepszy jest zwykły piasek z castoramyWink Dyszę wylotową masz z plastiku? Ja do piaskowania używam kompresora 3jw60 i idzie to całkiem dobrze.
U mnie w castoramie nie ma piasku to nawet nie wiem, dysza jest taka metalowa, nie wiem czy w środku jest coś z plastiku lub innego materiału.

(21-11-2013 20:15:17)Latos napisał(a):  A wogóle na jaki kolor będziesz go malował? Ten niebiesko-szary taki trochę oklepany, mi się osobiście o wiele bardziej podoba ten czerwono-czarny. Powodzenia z robotą Smile
Już wcześniej się nad tym zastanawiałem ale postanowiłem że na czerwono czarno bo jest rzadszy, był tak oryginalnie pomalowany i bardziej mi się podoba, a ten niebiesko szary to jak jakiś listonosz.

(21-11-2013 20:35:36)lada97 napisał(a):  Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję że sztywniaczek wyjdzie ładny. Sam jutro pójdę do lidla obczaić ten pistolecik. A akwarium to w takim sensie że jakieś stare szyby posklejać albo z drewna obudowkę i jedną szybę by było widać co piaskować i rękawice grube.
Najlepiej z sklejki albo blach zrobić, od góry szkło albo pleksi ale musi być z jakąś dodatkową ochroną bo się matowe zrobi po czasie i nic nie będziesz widział.

A i dzisiaj mi się chyba coś zepsuło w tym pistolecie, cały czas było ok a potem nie chciał zasysać tyle piasku i strzelało tylko małą ilością, chyba tam coś się zatkało ziemią którą zamiatałem razem z piachem.

Dzisiaj poskładałem wszystko co mam poczyszczone żeby wam pokazać ile już zrobiłem i ile zostało.









Zostało mi do zrobienia osłona łańcucha, błotnik tylni od wewnątrz i widelec od wewnątrz, potem jeszcze trzeba trochę dodatkowo wyczyścić z rdzy błotniki no i spawanie, jest do zaspawania kilka dziurek w bagażniku i sporo dziur i ubytków w błotniku tylnym.
Myślę że w następnym tygodniu będzie już wszystko oddane do lakiernika, tylko nie wiem jeszcze jednej rzeczy, co zrobić z czarnym trójkątem na baku, szukałem jakiś szablonów na allegro ale nie ma, może macie jakiś pomysł?
22-11-2013 02:18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Jaguar Special ?
Ostatni post: Kotdachowiec
Dzisiaj 11:19:36
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 5557
Jaki rozmiar dętek i opon...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:43:34
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Kto jeszcze robi szlify c...
Ostatni post: tramwajarz
Wczoraj 22:33:32
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 227
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
Wczoraj 13:22:50
» Odpowiedzi: 21
» Wyświetleń: 1596
Poszukuję wszelakiej doku...
Ostatni post: Mixol
Wczoraj 11:00:34
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 101
Kupię wkład przełącznika ...
Ostatni post: Blusik
13-05-2024 21:46:06
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65
Romet ogar 205 - platynki...
Ostatni post: Wodnik
13-05-2024 21:19:36
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 76
Linka gazu - długość
Ostatni post: maciek4373
13-05-2024 16:14:16
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 2315
Mój kochany Ogar 205
Ostatni post: MacRoial
12-05-2024 22:12:10
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Katalog części zamienych ...
Ostatni post: przemekprzybysz52
12-05-2024 21:23:03
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 13114
Witam wszystkich
Ostatni post: MacRoial
12-05-2024 20:17:13
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 77
Romet ogar 200 brak mocy
Ostatni post: pro_siaty
12-05-2024 19:33:37
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Tuleje rozporowe pomiędzy...
Ostatni post: Norweski Zomowiec
12-05-2024 17:53:10
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 98
Romet Polo
Ostatni post: jahu1000
10-05-2024 21:35:37
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 117
Licznik nabija źle kilome...
Ostatni post: Spaceman164
10-05-2024 20:41:15
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 309

Reklama