Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Čezeta 502
Autor Wiadomość
kilof Offline
ogarzysta
*


Liczba postów: 208
Imię: Kamil
Skąd: okolice Garwolina
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Čezeta 502
Čezeta był skuter produkowany 1957/64 w ówczesnej Czechosłowacji (obecnie Czechy ), przez Česká nazwą Zbrojovka Strakonice (CZ) firmy, która produkowała motocykle 1935/97.
Čezeta był niezwykle długo na dwukołowy pojazd, posiadające korpus w kształcie torpedy z długim siedzeniem że podniesionym ujawniać znaczny bagażnik, wykorzystując przestrzeń, która w większości skuterów zajęły zbiornika paliwa. Ustalono błotnik przodu do ciała, w pełni do tarcz usprawnione nóg. Zawierała zbiornik paliwa z reflektora wyposażonego we wgłębieniu w niskich z przodu i bagażnik o płaskiej powierzchni górnej. To był wspólny żart wśród jeźdźców Čezeta że zbiornik narażony przedni z wbudowanym reflektorem tworzy wybuchową głowicę i detonatorów do torpedy, choć w praktyce nie okazał Čezetas częściej zapalić niż w jakimkolwiek innym skuterze, nawet w poważnych kolizji .
Skuter napędzany był 175cc lub 200cc CZ dwusuwowy jednocylindrowy silnik motocykla, dając maksymalną prędkość 55 mil na godzinę. Silnik zmodyfikowane do zamkniętej skuter posiadając koła napędowego na wale korbowym napędzający wentylator poprzez Vee pasa. Były cztery nożne biegi.
Model 501, zbudowany 1957/59 miał tylnego koła osadzone na jednej stronie i tylko zawieszona bloku gumy. Później 502 model miał pełną widelec amortyzatorów motocyklowych.
Trójkołowy wersja narzędzia, 505, został zbudowany w 1960 roku począwszy. Ten pojazd używany mechaniczne i przednią nadwoziem z 502.

W Nowej Zelandii, w 1960 firma lokalna, JNZ Manufacturing Ltd zmontowane "Čezeta" pod nazwą "N-Zeta". Został wyposażony w większej, 200cC dwóch pojazdów skoku. Nowa Zelandia produkcja była z 1958 lub 1959 z chyba 1964. Punkt nowozelandzkiej produkcji było, że wysokie cła przywozowe zostały umieszczone na przywożonych pojazdów silnikowych. Nowa Zelandia montaż zmniejsza koszty i importowane stąd obowiązek. Ponadto Nowa Zelandia produkcja komponentów obniżone cło. JNZ Man Ltd najwyraźniej osiągnięto 50% New Zealand produkcja według wartości, z oponami, Seat, wyposażenia, oświetlenia, kontroli itp. 501 Model jest zidentyfikowane wizualnie róg spódnicy środkowej i emisje spalin podwójnych. Wyprodukowano 8 KM i mógł iść 50 mil na godzinę. 502 Model jest zidentyfikowane wizualnie żaden róg spódnicy centrum i wyciągają pojedyncze. Wyjście było 9,5 KM, a prędkość maksymalna to 59 mil na godzinę. 502 był dostępny z elektrycznym rozrusznikiem. Większość części mechanicznych było wspólnych z Jawa / CZs gamy motocykli, z wyjątkiem ram i kół.
http://allegro.pl/skuter-cz-175-1962-rok...23525.html

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2012 20:16:17 przez kilof.)
04-09-2012 20:12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Čezeta 502 - Artur - 02-09-2012, 15:46:53
RE: Čezeta 502 - kilof - 02-09-2012, 21:28:33
RE: Čezeta 502 - Artur - 02-09-2012, 22:21:44
RE: Čezeta 502 - nie_mientki - 02-09-2012, 22:39:56
RE: Čezeta 502 - Rudy102 - 03-09-2012, 13:33:25
RE: Čezeta 502 - Artur - 03-09-2012, 14:18:54
RE: Čezeta 502 - Artur - 03-09-2012, 15:53:35
RE: Čezeta 502 - kilof - 04-09-2012 20:12:26
RE: Čezeta 502 - Taśma - 04-09-2012, 20:16:39
RE: Čezeta 502 - Artur - 04-09-2012, 21:08:04
RE: Čezeta 502 - kilof - 05-09-2012, 17:57:22
RE: Čezeta 502 - Artur - 05-09-2012, 18:41:35
RE: Čezeta 502 - Rudy102 - 05-09-2012, 18:56:35
RE: Čezeta 502 - nie_mientki - 06-09-2012, 12:03:50
RE: Čezeta 502 - kilof - 06-09-2012, 17:30:44
RE: Čezeta 502 - Rammbo - 06-09-2012, 19:24:49
RE: Čezeta 502 - nie_mientki - 07-09-2012, 00:04:47
RE: Čezeta 502 - przemek123 - 06-09-2012, 21:02:03
RE: Čezeta 502 - Romet_Pegaz - 07-09-2012, 16:07:18
RE: Čezeta 502 - Artur - 07-09-2012, 16:34:24
RE: Čezeta 502 - nie_mientki - 07-09-2012, 16:35:14
RE: Čezeta 502 - Romet_Pegaz - 07-09-2012, 16:40:42
RE: Čezeta 502 - Przemek - 07-09-2012, 16:44:58
RE: Čezeta 502 - nie_mientki - 07-09-2012, 16:52:40
RE: Čezeta 502 - Taśma - 07-09-2012, 20:09:47
RE: Čezeta 502 - Irek - 07-09-2012, 20:13:04
RE: Čezeta 502 - Artur - 07-09-2012, 17:25:17
RE: Čezeta 502 - Romet_Pegaz - 07-09-2012, 17:31:07
RE: Čezeta 502 - Artur - 07-09-2012, 17:40:13
RE: Čezeta 502 - Romet_Pegaz - 07-09-2012, 17:48:37
RE: Čezeta 502 - Artur - 07-09-2012, 18:00:32
RE: Čezeta 502 - Taśma - 07-09-2012, 20:17:44
RE: Čezeta 502 - Irek - 07-09-2012, 20:20:37
RE: Čezeta 502 - Artur - 07-09-2012, 20:22:00
RE: Čezeta 502 - Irek - 07-09-2012, 20:25:05
RE: Čezeta 502 - Romet_Pegaz - 07-09-2012, 21:00:14
RE: Čezeta 502 - Taśma - 07-09-2012, 22:24:13
RE: Čezeta 502 - Artur - 08-09-2012, 10:21:36
RE: Čezeta 502 - Taśma - 08-09-2012, 10:30:57


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 413
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3138
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 787
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 181
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 552
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 633
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34673
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 168
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 482
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 394
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 412
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 832

Reklama