Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Pony 50-M-2 By Feiro
Autor Wiadomość
Feiro Offline
Typ Homemade
*


Liczba postów: 516
Imię: Martin
Skąd: Okolice Tarnowskich Gór
Pojazd: Romet Pony
Post: #42
RE: Pony 50-M-2 By Feiro
Zębatka pasuje wręcz idealnie, swoją drogą ciekawe czy weszłaby 16 zębowa(trzeba by kiedy sprawdzić best ), łańcuch nigdzie nie obciera(ze szczególną uwagą na to że teraz nawet gdy postawię bzynkę na stopkach to łańcuch nie spiera się na tej części karteru która jest na około wałka rozruchowego, czyli pozbyłem się zmory wycierania przez łańcuch karterów)

Po zmianie przełożenia czuć że motorynka ciągnie znacznie dłużej przy czym według mnie, starego Rometowca(hahaha), nie straciła zbyt dużo na mocy.

Trzeba pamiętać również aby silnik w którego wkładamy taką zębatkę był idealnie poskładany i ustawiony, inaczej będzie się męczyć...

Motorynka po tym zabiegu bierze na 1/4 mili na drugim biegu Simsona(oczywiście też na drugim biegu, ale zależy od jego skrzyni-długości przełożeń)

Skok mocy czuć na 2 biegu już po odkręceniu manetki o 2/5 i jest to zadowalający efekt.(ważę 60kg)

Prędkości jeszcze nie mierzyłem ponieważ potrzebuję kogoś z jakimś kiblem na dwóch kołach co by mi powiedział ile maszyna daje, ale postaram się to zrobić jak najszybciej.

Niebawem pojawi się na forum poradnik jak i co kombinować aby przerobić zębatke simkowską do rometa.


Ref:.
To jest moje miasto. (haha)
Podaj swoje hasło. (haha)
Rozsuńcie się samochody. (haha)
Oddajcie cześć OGAROWI. (haha)
Nastała nowa dynastia. (haha)
Zrodziła się nowa kasta (haha)
ROMET OGAR i basta ! (haha)
Nowy król tego miasta!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2012 14:13:32 przez Feiro.)
28-07-2012 14:10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 19:51:41
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Semmao - 12-07-2012, 19:53:33
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 19:55:15
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - arasszymaras - 12-07-2012, 19:55:16
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Norbi96 - 12-07-2012, 20:04:19
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - michax - 12-07-2012, 20:09:09
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 20:15:53
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - michax - 12-07-2012, 20:20:10
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 20:23:12
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Przemi998 - 12-07-2012, 20:44:40
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 21:07:38
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - papi99 - 12-07-2012, 21:35:32
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MateuszR - 12-07-2012, 22:01:22
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 22:19:58
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - SapeK - 12-07-2012, 22:28:39
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 22:48:57
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - karol9919 - 13-07-2012, 11:54:36
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - arasszymaras - 13-07-2012, 14:38:33
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 13-07-2012, 15:54:04
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Winiar 93 - 13-07-2012, 16:43:33
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 16-07-2012, 20:32:16
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - dzazga100 - 25-07-2012, 15:51:53
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 25-07-2012, 21:46:25
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:25:26
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:31:06
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:35:06
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:43:20
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:47:55
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:51:40
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:56:05
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:59:38
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 15:01:15
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 15:06:08
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 15:14:22
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - kadetmen - 27-07-2012, 16:12:34
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 16:21:52
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - kadetmen - 27-07-2012, 16:25:36
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 16:30:21
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - bartix4 - 27-07-2012, 17:00:54
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 20:33:06
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 28-07-2012, 00:50:12
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 28-07-2012 14:10:29
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 29-07-2012, 00:23:35
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 29-07-2012, 01:03:26
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 29-07-2012, 02:35:54
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Irek - 29-07-2012, 10:50:55
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 29-07-2012, 13:27:56
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 30-07-2012, 14:35:10
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - bajbukaj - 30-07-2012, 14:52:24
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 31-07-2012, 00:07:49
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 31-07-2012, 00:24:36
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 31-07-2012, 00:25:56
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 31-07-2012, 00:31:00
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 31-07-2012, 00:33:42
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 31-07-2012, 01:00:47
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 02-08-2012, 00:07:07
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Semmao - 02-08-2012, 00:12:26
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 02-08-2012, 00:28:15
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Norbi96 - 02-08-2012, 00:34:02
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Bzyk126 - 03-08-2012, 12:00:49
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 18-09-2012, 19:12:38
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 23-10-2012, 22:53:07
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - gerwi123 - 24-10-2012, 18:59:18
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Irek - 24-10-2012, 21:21:43
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - kadetmen - 24-10-2012, 21:26:01
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - tramwajarz - 25-10-2012, 17:46:40
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 25-10-2012, 17:33:53


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 15
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 413
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34292
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2935
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 73
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 209
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5174
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 157
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 416
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 631
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 227
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6418

Reklama