Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Pony 50-M-2 By Feiro
Autor Wiadomość
Feiro Offline
Typ Homemade
*


Liczba postów: 516
Imię: Martin
Skąd: Okolice Tarnowskich Gór
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Pony 50-M-2 By Feiro
Witojcie. No to czas pochwalić się swoim sprzętem.
Romet Pony 50-M-2
Motorynka

Motorynka jest produkcji 1984.
Ojciec jakieś 14 lat temu przywiózł ją skądś, pojeździł i odstawił w garaż. Ja w wieku 12 lat zacząłem się nią interesować, grzebać przy niej, aż w końcu rozebrałem ją do ostatniej śrubki, wszystko poogladałem dokładnie(poznałem jej budowę), wymieniłem z ojcem kilka części, jeszcze trochę mi ją odświeżył i nauczyłem się na niej jeździć. Kilka lat się nią woziłem aż w końcu nadszedł czas na gruntowny remont.

Zaczątek był w lato tamtego roku: wszystko rozebrałem, rama, błotniki, bak itp. pomalowaliśmy z ojcem na dosyć ładny(jak na mój gust) kolorek, potem wymieniłem tylko tarcze sprzęgła i uszczelniacze w silniku. wszystko poskładałem i znów cieszyłem się jazdą.

Na finał czekałem do tego roku. Od pewnego czasu dało się słyszeć mocne "latanie i walenie" w zespole cylindra więc rozebrałem tenże. To co zobaczyłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania... z resztą sami zobaczcie:
(jeszcze ręce w bandażu po oparzeniu 2-go stopnia. to się nazywa pasja...)
Co dziwne... przy takim luzie bzynka trzymała stałe 6 bar kompresji.

No ale dobra, rozebrałem to i zostawiłem ponieważ wolałem poszukać części ZMD po złomach niż kupować jakieś chińskie badziewie.

I stało się.

NA SZROCIE ZNALAZŁEM SILNIK DEZAMET 023 W BDB STANIE NIE ROZBIERANY OD NOWOŚCI CZYLI 1983 ROKU ZA 30zł !
PO NALANIU PALIWA W GAŹNIK ZAPALIŁ ZA 3 KOPEM!!!

No ale żeby nie było zbyt pięknie operator fuchs'a wyciągając całego ogara ze sterty złomu lekko uszkodził ożebrowanie cylindra ale nie wpłynęło to znacząco na stan silnika.


Zapomniałem zrobić zdjęcia silnika ale był on strasznie zabrudzony(Bóg wie ile on tam leżał i się marnował), ale co ważniejsze był cały oryginalny i nierozbierany ani razu.

Po powrocie do domu od razu wziąłem się za rozbieranie, czyszczenie i oglądanie zużytych części.
Najpierw natrafiłem na tarcze sprzęgłowe które już się trochę zużyły, a następnie na rozj*bane łożysko na wale-wszędzie były jego części a silnik normalnie pracował. Dobrze że nie uszkodziłem tym innych elementów. Do tego doszły wyrobione simeringi ciągnące olej i lewe powietrze do skrzyni korbowej.

Wymieniłem tylko:
-2x tarcza sprzęgła
-2x simering 17x40x7 (uszczelnienie wału pod sprzęgłem i magnetem)
-paczka uszczelek

Nic więcej do 30 letniego silnika!

Głowica jest założona z uchwytem z 2 powodów:
- do motorynki planuję wspawać dodatkowe uchwyty(zmniejszę tym wibracje silnika)
- głowica jest od strony łączenia z cylindrem idealnie płaska z frezem w kształcie uszczelki przy tulei.

Tutaj parę fotek:










12-07-2012 19:51:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012 19:51:41
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Semmao - 12-07-2012, 19:53:33
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 19:55:15
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - arasszymaras - 12-07-2012, 19:55:16
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Norbi96 - 12-07-2012, 20:04:19
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - michax - 12-07-2012, 20:09:09
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 20:15:53
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - michax - 12-07-2012, 20:20:10
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 20:23:12
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Przemi998 - 12-07-2012, 20:44:40
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 21:07:38
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - papi99 - 12-07-2012, 21:35:32
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MateuszR - 12-07-2012, 22:01:22
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 22:19:58
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - SapeK - 12-07-2012, 22:28:39
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 12-07-2012, 22:48:57
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - karol9919 - 13-07-2012, 11:54:36
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - arasszymaras - 13-07-2012, 14:38:33
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 13-07-2012, 15:54:04
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Winiar 93 - 13-07-2012, 16:43:33
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 16-07-2012, 20:32:16
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - dzazga100 - 25-07-2012, 15:51:53
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 25-07-2012, 21:46:25
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:25:26
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:31:06
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:35:06
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:43:20
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:47:55
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:51:40
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 14:56:05
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 14:59:38
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 15:01:15
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - damian07 - 27-07-2012, 15:06:08
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 15:14:22
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - kadetmen - 27-07-2012, 16:12:34
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 16:21:52
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - kadetmen - 27-07-2012, 16:25:36
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 16:30:21
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - bartix4 - 27-07-2012, 17:00:54
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 27-07-2012, 20:33:06
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 28-07-2012, 00:50:12
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 28-07-2012, 14:10:29
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 29-07-2012, 00:23:35
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 29-07-2012, 01:03:26
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 29-07-2012, 02:35:54
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Irek - 29-07-2012, 10:50:55
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 29-07-2012, 13:27:56
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 30-07-2012, 14:35:10
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - bajbukaj - 30-07-2012, 14:52:24
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 31-07-2012, 00:07:49
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 31-07-2012, 00:24:36
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 31-07-2012, 00:25:56
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 31-07-2012, 00:31:00
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - MrF4k - 31-07-2012, 00:33:42
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 31-07-2012, 01:00:47
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 02-08-2012, 00:07:07
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Semmao - 02-08-2012, 00:12:26
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 02-08-2012, 00:28:15
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Norbi96 - 02-08-2012, 00:34:02
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Bzyk126 - 03-08-2012, 12:00:49
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 18-09-2012, 19:12:38
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 23-10-2012, 22:53:07
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - gerwi123 - 24-10-2012, 18:59:18
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Irek - 24-10-2012, 21:21:43
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - kadetmen - 24-10-2012, 21:26:01
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - tramwajarz - 25-10-2012, 17:46:40
RE: Pony 50-M-2 By Feiro - Feiro - 25-10-2012, 17:33:53


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 22
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 416
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34298
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2941
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 35
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 77
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 211
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5175
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 159
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 421
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 299
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 636
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 228
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6473

Reklama