Ocena wątku:
- 0 głosów - 0 średnio
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
|
Romet ogar 205 slabo pali na ciepłym
|
| Autor |
Wiadomość |
Dinozaur
Uczeń

Liczba postów: 235
Imię: Jarek
Skąd: Wroclaw
Pojazd: Inny
|
RE: Romet ogar 205 slabo pali na ciepłym
Czesc, jesli np. tlok sie lekko 'przytarl' i zakleszczyl sie 1 pierscien, to na zimnym ma w miare dobra kompresje i dlatego latwo zapala, a jak sie rozgrzeje / to spada kompresja i stad problemy z odpaleniem... 
Zdejmij cylinder i sprawdz - czy jeden z pierscieni nie jest przypadkiem 'lekko zakleszczony' w kanaliku na tloku, 'uwolnij' go ostroznie - delikatnie skrobakiem lub 'iglakiem' i opiluj na tloku ewentualne slady 'przytarcia'.
Szczegolnie tuz pod pierscieniami i 'rura - ogien', bo nie ma sie co 'czaic' przy starych dwusuwach, to normalny - 'sportowy' system docierania silnika dwusuwowego / przez 'lekkie przycieranie tloka' tuz przed calkowitym zatarciem i nastepnie : opilowywanie pilnikiem tych 'przytarc' i 'uwalnianie' zakleszczonych pierscieni z kanalikow tloka...
Pozdrawiam.
|
|
| Wczoraj 10:19:03 |
|
|
| Wiadomości w tym wątku |
RE: Romet ogar 205 slabo pali na ciepłym - Dinozaur - Wczoraj 10:19:03
|
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
|
|