Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 1 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 200 problem z V-max
Autor Wiadomość
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 704
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #15
RE: Ogar 200 problem z V-max
Troszke dorzuce od siebie bo już mam nieco doświadczenia z jafką. Dużo daje także właściwy gaźnik (tak "właściwy" to dobre słowo), przez pewien czas jeździłem na oryginalnym czechosłowackim jeszcze Jikovie. Jechać to jechało ale jak tylko zmieniłem na współczesny chiński to różnica była mocno odczuwalna - od razu lepiej jechał, zbierał sie szybciej i nie trzeba było sie tak napędzać aby wbijac kolejne biegi. Powodem była wyjechana tulejka przepustnicy lub też sama przepustnica która miała taki luz że aż dzwoniło i dawkowanie paliwa było zupełnie losowe. A w nowym gaźniku gdzie wszystko jest spasowane to i dawkowanie jest odpowiednie i reakcja na gaz. Druga sprawa to świeca - na Iskrach czy to F80, czy F95 niby jechał fajnie ale czasami lekko przerywał, a po założeniu Isolatora od razu rowna praca bez przygasania, no i do tego zapłon trzeba dobrze ustawić na te 2,0mm przed GMP. A w końcu same urządzenia pomiarowe - licznikowi oryginalnemu ze wskazówka to nigdy nie ufałem, dlatego sprawdzałem na GPS i na żebatce 13z spokojnie 55kph sie jedzie na 3biegu, ale zainstalowałem jeszcze licznik rowerowy cyfrowy ktory jest moim zdanien najbardziej efektywny i pokazuje zawsze prawidłową prędkość (trzeba go tylko dobrze skalibrować). A co do tłoka to nie wiem czy nie są lepsze te 2pierścieniowe, mniejsze tarcie moim zdaniem jest i lepiej sie silnik kręci no i go mniej grzeje. No i pozostaje jeszcze kwestia spasowania tłoka z cylindrem, dopiero jak złożyłem go na zestawie Almota tłok+cylinder tego samego producenta to zaczęło chodzić jak trzeba.
25-08-2023 15:44:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Bob_Harley za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 25-08-2023, 11:24:21
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 25-08-2023, 11:34:41
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 25-08-2023, 11:51:15
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 25-08-2023, 12:02:24
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 25-08-2023, 12:13:24
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 25-08-2023, 13:05:32
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 25-08-2023, 13:17:52
RE: Ogar 200 problem z V-max - wazniak96 - 25-08-2023, 13:12:05
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 25-08-2023, 13:17:02
RE: Ogar 200 problem z V-max - wazniak96 - 25-08-2023, 13:24:54
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 25-08-2023, 13:26:27
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 25-08-2023, 13:26:48
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 25-08-2023, 13:31:12
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 25-08-2023, 13:33:49
RE: Ogar 200 problem z V-max - Bob_Harley - 25-08-2023 15:44:32
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 28-08-2023, 17:06:28
RE: Ogar 200 problem z V-max - Maka_91 - 28-08-2023, 13:43:24
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 28-08-2023, 14:17:25
RE: Ogar 200 problem z V-max - Debesta - 02-09-2023, 18:18:55
RE: Ogar 200 problem z V-max - Maka_91 - 05-09-2023, 19:34:21
RE: Ogar 200 problem z V-max - Bob_Harley - 28-08-2023, 17:23:18
RE: Ogar 200 problem z V-max - tomangelo - 28-08-2023, 21:36:39
RE: Ogar 200 problem z V-max - siwy1958 - 29-08-2023, 10:18:55
RE: Ogar 200 problem z V-max - Cheeq - 30-08-2023, 22:10:09
RE: Ogar 200 problem z V-max - tomangelo - 29-08-2023, 17:35:38
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 31-08-2023, 08:09:31
RE: Ogar 200 problem z V-max - łogór 200 - 05-09-2023, 21:29:30
RE: Ogar 200 problem z V-max - Maka_91 - 08-09-2023, 17:38:04
RE: Ogar 200 problem z V-max - wazniak96 - 05-09-2023, 23:58:13
RE: Ogar 200 problem z V-max - zuk_gnojny - 06-09-2023, 05:17:58
RE: Ogar 200 problem z V-max - Ogoros - 07-11-2023, 17:00:05


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 403
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34288
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2933
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 33
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 68
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 203
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5174
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 154
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 415
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 291
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 312
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 620
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 226
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6384
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19928

Reklama