Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Riga Stella by Kacper
Autor Wiadomość
kacperszkudlarek Niedostępny

*


Liczba postów: 1,018
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #1
Riga Stella by Kacper
No dzień dobry, o właśnie chciałbym dla was pokazać pojazd który głupotq kupiłem. Przede wszystkim po ponad dwóch latach przerwy wróciłem do starej pasji, czyli rometów. W kolekcji zmieniło się tyle że 2375 poszedł w świat. 50 t-1 oraz ogar cały czas są w moim posiadaniu i mają dożywocie. Ale to nie o nich w tym wątku.
Więc jakoś na początku wakacji, praktycznie ostatnich bo aktualnie pójdę do 4 klasy technikum, a jeszcze chodziłem do gimnazjum, akurat była niedziela i odpoczywałem po kolejnym dniu pracy w sadzie, w między czasie przeglądałem ogłoszenia na OLX. Akurat było gdzieś koło godziny 20 i już powoli miałem się szykować na następny dzień zbioru czereśni, ale tak akurat wejrzałem na OLX i widzę że jakiś Romet wskoczył. Widzę że to stella z silnikiem delty za cenę 1450zł. Na zdjęciach wyglądała ok. Zadzwoniłem, popytałem się co nie co i decyzja zapadła że jeszcze tego samego dnia po nią pojadę. Na miejscu sama stella wyglądała jak na zdjęciach. Ostatecznie kupiłem ją za 1400zł, dużo/mało, nie wiem sam jej stan był bardzo ładny, a przebieg raptem 420km na liczniku też był realny. Motorynka niestety nie posiada żadnych dokumentów. Oczywiście motorynka nie była na chodzie, jak to delty mają, sprzęgło się rozleciało, ślizgało się. Na szczęście wystarczyło poprostu je złożyć, odbezpieczyła się tarcza z kulką sprzęgła. Brakowało fajki i kabla WN, ale to był pikuś, bo od gaźnika ktoś odkręcił króciec, do którego doprowadzony jest przewód paliwowy i brakowało tego króćca. Na szczęście akurat tata był w domu i z starej nasadki dorobił mi taki króciec. Po dorobieniu króćca i montażu brakujących części trzeba było ją odpalić. O dziwo po 3 kopnięciach silnik zaczął pracować sam i do tego bardzo ładnie. Plany w tym momencie się zmieniły, bo dotychczas chciałem ją sprzedać albo w całości, jak odpali, albo na części, jakby nie odpaliła, ale silnik bardzo ładnie chodził i sam tata powiedział że mam ją do siebie zostawić. Tak głupotą stałem się posiadaczem stelli. Przy silniku co jeszcze zrobiłem to nalałem oleju bo nic nie było w silniku oraz wymieniłem moduł zapłonowy, z resztą, z kolegą debestą się kontaktowałem co i jak. Prócz wyżej wymienionych części brakowało mi kół oraz siedzenia, znaczy koła były, ale raczej to były wydmuszki. Ale jakoś się po kompletowało i stella już nabiera kształtów. Jest plan zarejestrować ją na zabytek, ze względu na to że jest naprawdę w ładnym stanie i ogólnie nie ma jakoś dużo stelli z silnikiem delty. Mimo powszechnej opinii, idzie dostać bez jakiegoś większego problemu części do silnika delty, a sam silnik też nie jest aż taki zły. Jeśli chodzi o przebieg to jest on prawie oryginalny, ja zrobiłem od czasu zakupu nie więcej jak 10km, czyli jak licznik by cały czas działał to było by ok. 430km. Licznik sam w sobie działa, tylko napęd licznika się rozsypał, bo jak pierwsze się nią przejechałem to licznik działał, ale naliczył tylko 300m i napęd szlak trafił. Ale to pokazało że te 420km mogła ona od nowości przejechać. Jak by ktoś miał sprawny napęd do licznika od delty oraz gumy zabieraka to chętnie kupie.
Teraz trochę zdjęć.
W dniu zakupu

Po odpaleniu:





Aktualnie





27-08-2022 01:03:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo kacperszkudlarek za ten post.
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Riga Stella by Kacper - kacperszkudlarek - 27-08-2022 01:03:29
RE: Riga Stella by Kacper - Debesta - 27-08-2022, 16:57:48
RE: Riga Stella by Kacper - romek - 27-08-2022, 17:09:57
RE: Riga Stella by Kacper - łogór 200 - 27-08-2022, 19:07:27
RE: Riga Stella by Kacper - romek - 27-08-2022, 23:47:58
RE: Riga Stella by Kacper - romek - 28-08-2022, 19:31:19
RE: Riga Stella by Kacper - Piekarelk - 10-01-2025, 16:38:49


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 23:19:43
» Odpowiedzi: 146
» Wyświetleń: 34232
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2879
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 11
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Dzisiaj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 49
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Dzisiaj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 118
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 18:07:41
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 338
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
Wczoraj 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5165
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 147
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 398
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 272
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 299
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 584
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 219
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6376
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19909

Reklama