Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Gdańska 205-tka :)
Autor Wiadomość
Bob_Harley Offline
Technik
*


Liczba postów: 704
Imię: Bob
Skąd: Świętokrzyskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Gdańska 205-tka :)
(27-05-2022 20:00:23)Quake96 napisał(a):  Mając za sobą ponad 9 lat jeżdżenia Ogarami po nie wcale takim małym mieście, mogę śmiało powiedzieć że jedyny problem w ruchu miejskim to... ludzie, a raczej debile którzy za wszelką cenę muszą cię wyprzedzić w tym najmniej odpowiednim do tego manewru miejscu, którzy w dupie mają że ty jedziesz drogą z pierwszeństwem i to wcale nie z prędkością roweru, no i ci którzy wprost uwielbiają wyprzedzać cię dosłownie na "żyletki", nie raz przy tym próbując cię zepchnąć z jezdni.

O ile ja takich ludzi nawyzywałem, ile nerwów, żalu, złości i agresji z mojej strony się wylało... Raz nawet taksówkarz wyprzedzając na TRZECH pasach ruchu, wyprzedzał mnie tak że oczywiście zahaczył mi o lusterko. Dziwne, że nawet się nie zachwiałem, ale faktem jest że ten idiota tylko "pomrugał" awaryjnymi i spierdolił. A bo to żeby raz zdarzyło się, że jakiś dekiel postanowił wepchnąć się na mój pas, gdzie kilka razy skończyło się to moją glebą. Oczywiście gapiów mnóstwo, ale żaden nawet nie spróbował pomóc wstać czy cokolwiek.

No i słynna ulica Inwalidów, długa prosta obok ogródków działkowych. Pracując niedaleko w śmieciarni i jeżdżąc tamtędy niemal codziennie zawsze jakiś debil musiał wyprzedzać tak, że aż czułem go na sobie. Najlepsze było tylko to, że koniec końców i tak obaj staliśmy na zamkniętym szlabanie kilkaset metrów dalej, tam gdzie zwykle dochodziło do mojej "konfrontacji" z takimi półmózgami.


Także nie, sam Ogar nie jest żadnym problemem. Motorower jak motorower, może i zbiera się zależnie od siły wiatru i tego ile rano zjesz na śniadanie, ale jedzie. To ta wszędzie spiesząca się hołota jest jedynym prawdziwym problemem na drodze.

Toć nawet jeżdżąc maluchem non stop spotykam się z sytuacją, że jakiś kretyn koniecznie musi mnie wyprzedzić żeby jechać w niemal tym samym tempie, byle przede mną. No bo przecież jak to tak jechać za takim małym gównem. Ludzie mają najebane w głowach.

Faktycznie, ludzie myślą że taki ogarek to jedzie tyle co rower i na jednej wyprawie zdarzyło mi sie chyba ze 3 razy, że typ wyjeżdza z parkingu czy jakiegoś innego wyjazdu a ja musze dawać po hamulcach bo bym mu wjechał w dupala. Ja nie wiem o co chodzi, nawet jesli ja jechałbym autem a widziałbym gdzieś w pobliżu jakis motorowerek to bym go albo przepuścił albo jechał powoli i wyprzedził gdzieś w dogodnym miejscu a nie taka patologia. Z drugiej zaś strony jak kieruję ogarkiem to mam ciągle z tyłu głowy takie "żeby tylko nie zamulać ruchu" albo "żeby tylko sie szybko zebrać" ale to chyba nie jest dobre podejście, w koncu to pojazd dopuszczony do ruchu jak każdy inny (w przeciwieństwie do niektórych tzw. "kolarzy" xDD)
27-05-2022 21:30:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 08-06-2020, 13:51:24
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 10-06-2020, 17:22:20
RE: Gdańska 205-tka :) - Odrestaurator - 11-06-2020, 15:12:57
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 11-06-2020, 19:39:40
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 26-05-2022, 21:50:31
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 26-05-2022, 22:03:32
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 27-05-2022, 03:35:58
RE: Gdańska 205-tka :) - wazniak96 - 27-05-2022, 11:58:54
RE: Gdańska 205-tka :) - Spaceman164 - 27-05-2022, 13:51:25
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 27-05-2022, 20:50:46
RE: Gdańska 205-tka :) - Quake96 - 27-05-2022, 20:00:23
RE: Gdańska 205-tka :) - Bob_Harley - 27-05-2022 21:30:32
RE: Gdańska 205-tka :) - Spaceman164 - 28-05-2022, 02:11:52
RE: Gdańska 205-tka :) - wazniak96 - 28-05-2022, 10:41:30
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 30-05-2022, 21:01:09
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 30-05-2022, 21:15:07
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 12-06-2023, 16:35:44
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 12-06-2023, 16:50:06
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 05-07-2023, 18:07:25
RE: Gdańska 205-tka :) - tomangelo - 05-07-2023, 21:02:19
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 05-07-2023, 23:27:45
RE: Gdańska 205-tka :) - goltupoland - 07-07-2023, 10:01:21
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 08-07-2023, 00:13:26
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 28-07-2023, 23:50:18
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 29-07-2023, 08:18:50
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 31-07-2023, 08:10:12
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 19-08-2023, 12:36:48
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 19-08-2023, 22:17:27
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 22-08-2023, 16:17:03
RE: Gdańska 205-tka :) - romek - 23-08-2023, 10:54:50
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 23-08-2023, 15:18:38
RE: Gdańska 205-tka :) - buras_tft - 16-05-2024, 20:21:34


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 275
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3076
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 770
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 159
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 535
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 590
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34630
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 92
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 149
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 428
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 381
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 391
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 802

Reklama