Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traperek dwójka 77
Autor Wiadomość
BartekPRL Offline
Nowy
*


Liczba postów: 103
Imię: Bartek
Skąd: Polska
Pojazd: Inny Romet
Post: #34
RE: Traperek dwójka 77
(14-11-2021 21:08:52)Pinio napisał(a):  Jako że ostatnio mało się dzieje na forum a mi się w sumie nudzi to założę temat Traperowi. A więc do rzeczy, pacjent to zwykły klasyczny Traper 2 w jakże klasycznym kolorze meksykańskiej czerwieni. Pochodzi z rocznika 1977 i nawet jest całkiem przyzwoity, lakier jest ok i chromów też coś się ostało. Nie ma lampek, bagażnika i osłony łańcucha ale właściwie nie zamierzam uzupełniać tych braków bo nie jest i nie będzie egzemplarzem na wystawę więc co mi zależy. Co prawda osłona łańcucha by się przydała ale trudny temat. Pacjenta znalazłem na olx miesiąc temu, napisałem wówczas do sprzedawcy czy może nie chce wysłać - nie chciał. Myślę sobie no trudno. Aż tu nagle tydzień temu rowerek znowu wystawiony. Z głupot napisałem czy może teraz zechce wysłać, sprzedawca się zgodził i tak oto w piątek dotarła do mnie paczka z taką oto zawartością

https://m.fotosik.pl/zdjecie/30aefac5e2a...j_ZTkYkASg

(Kot nie był zawartością paczki)

Od pewnego czasu już chodził mi po głowie jakiś Traper do jazdy i z taką myślą ten został zakupiony. Także dostaje "pełny pakiet" serwisowy, czyli rozebranie do ostatniej śrubki, wyczyszzcenie wszystkiego, nasmarowanie, wyregulowanie i złożenie. Obecnie na pokładzie sa nawet oryginalne opony oraz dętki z 77 roku. Keśli będzie mi się na nim dobrze jeździć to zostaną zmienione na jakieś współczesne, najlepiej całe pomarańczowe choć teraz nie mogę ich znaleźć.
Ale wracając do samego rowera, dokończyłem rozbieranie zapoczątkowane przez poprzednika

https://m.fotosik.pl/zdjecie/f7f130a08f3...o5wCHc1aLU

I zabrałem się za czyszcznie. Na pierwszy ogień poszły błotniki. Były mocno zaśniedziałe i trzeba było je wyklepać w kilku miejscach. Szczerze nie chciało mi się je robić na lustro bo to w ich przypadku zajęłoby dużo pracy więc cyk cyk jako tako szybka polerka i fajrant

https://m.fotosik.pl/zdjecie/630684cbc9f...iX4y49GO_A

A tu oba błotniki po czyszczeniu. Wsporniki też mniej więcej wypolerowałem. Na tył trafił niestety czarny odblask, będzie mnie to razić w oczy ale nie miałem białego. Z drugiej strony siodło, chwyty i pedały są czarne więc może po poskładaniu się wpasuje w resztę

https://m.fotosik.pl/zdjecie/0bb3f2b7483...bqPzIJDEzI

Oczywiśce śrubka mocująca wspornik oraz podkładka też wypolerowane. Jak wszytsko to wszystko hehe.

Następne w kolejce były koła. Chrom był ogółem ładny poza miejscami które chyba były przy ziemi w piwnicy przez lata i tam je złapało. Tu na zdjęciu najgorsze miejsce

https://m.fotosik.pl/zdjecie/a4f094cfa98...5vg8uUBn_Q

A tu to samo miejsce już po wyczyszczeniu. Miałem szczęście że były to głównie wykwity rdzy które nie trzymały się chromu, jednak zniszczenia są. No trudno, liczyłem się że to nie będzie ideał

https://m.fotosik.pl/zdjecie/42158fcef18...b3uhtqH9iU

Ostatnie co zdążyłem zrobić to piasta przednia. Również wypolerowałem każdy element, błyszczące nakrętki i podkładki są jak wisienka na torcie i to detale które dodają uroku

https://m.fotosik.pl/zdjecie/be3dfbc93d0...WAjVN6ZUz0

Na teraz to tyle co zdążyłem zrobić. Mało czasu więc pewnie temat będzie trochę trwał. Ciąg dalszy nastąpi...

Zadbany traper . Czym były czyszczone błotniki i koła?
05-02-2022 18:09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Traperek dwójka 77 - Pinio - 14-11-2021, 21:08:52
RE: Traperek dwójka 77 - zaz - 14-11-2021, 23:14:26
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 14-11-2021, 23:50:49
RE: Traperek dwójka 77 - Pjoter (Kawaler) - 15-11-2021, 09:55:09
RE: Traperek dwójka 77 - zaz - 15-11-2021, 11:00:56
RE: Traperek dwójka 77 - RaszkoV - 16-11-2021, 19:53:53
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 16-11-2021, 21:46:21
RE: Traperek dwójka 77 - RaszkoV - 16-11-2021, 21:59:30
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 16-11-2021, 23:06:03
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 17-11-2021, 22:19:06
RE: Traperek dwójka 77 - zaz - 17-11-2021, 23:11:18
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 18-11-2021, 01:55:14
RE: Traperek dwójka 77 - zaz - 18-11-2021, 10:59:28
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 18-11-2021, 20:20:34
RE: Traperek dwójka 77 - Pjoter (Kawaler) - 18-11-2021, 21:55:07
RE: Traperek dwójka 77 - Wojtasik - 19-11-2021, 01:26:33
RE: Traperek dwójka 77 - Pjoter (Kawaler) - 19-11-2021, 10:22:43
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 21-11-2021, 00:56:54
RE: Traperek dwójka 77 - JackTheVip - 21-11-2021, 03:48:07
RE: Traperek dwójka 77 - zaz - 21-11-2021, 10:49:54
RE: Traperek dwójka 77 - trzcinka - 21-11-2021, 15:22:07
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 21-11-2021, 21:47:29
RE: Traperek dwójka 77 - JackTheVip - 23-11-2021, 06:47:16
RE: Traperek dwójka 77 - trzcinka - 23-11-2021, 20:06:47
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 23-11-2021, 22:37:25
RE: Traperek dwójka 77 - zaz - 23-11-2021, 23:39:54
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 05-12-2021, 21:09:02
RE: Traperek dwójka 77 - Wojtasik - 05-12-2021, 23:26:59
RE: Traperek dwójka 77 - Dawdzio - 10-12-2021, 00:50:54
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 10-12-2021, 17:21:35
RE: Traperek dwójka 77 - RaszkoV - 10-12-2021, 16:02:54
RE: Traperek dwójka 77 - BartekPRL - 05-02-2022 18:09:30
RE: Traperek dwójka 77 - Pinio - 05-02-2022, 20:03:46
RE: Traperek dwójka 77 - BartekPRL - 05-02-2022, 21:10:28


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 15:12:56
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 39
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 489
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 77
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 511
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34512
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2984
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 113
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 294
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5200
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 173
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 333
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 359
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 750
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 244

Reklama