Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze światłami
Autor Wiadomość
Ryoko Yuki Offline
Rozmawiający Ze Sprzętami
*


Liczba postów: 122
Imię: Ryoko
Skąd: Nowy Sącz
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #26
RE: Problem ze światłami
Po pierwsze - shemat oryginalny (z instrukcji, czy książki K. Kociński, J. Przybyła, E. Jaruzel Obsługa i Naprawa Motorowery ROMET Wydawnictwa Komunikacji i Łączności).
Twój problem - jak mniemam - wynyuka z niedopatrzenia faktu, że w shemacie 2 kable są mostkowane do jednego PINu! Jeśli dobrze pamiętam - problem z tym jest taki, że jedna para kabli jest masą do przełącznika długie/krótkie/brzęczyk, a drugi do świateł przód/tył.
Drugą sprawą jest, że w samej stacyjce kable łączysz nielogicznie (w sensie odwrotniej, niż to by wynikało z logiki - ciężko mi to wyjaśnić inaczej, ale sprawdź obydwa te miejsca. Nie ma takiem możliwości, by po poprawnym połączeniu wszystko nie działało!)

Drugą rzeczą jest kwestia gaśnięcia silnika Dezamet 023 przy włączonych światłach. Niestety - mimo najszczerszych chęci inżynierów Rometa - włączone światła zabierają trochę mocy z cewki zapłonowej i nie raz osłabia to iskrę. Wyjście jest jedno, ale w 2 miejscach: o ile książkowe 3mm przed GMP (jeśli chodzi o początek rozwierania styków w przerywaczu) jest poprawne - o tyle przerwa na świecy musi być minimalna (tutaj najlepszy będzie szczelinomierz (ja mam 0,4 mm i nawet na zimnym silniku i włączonych światłach Błękitek pali od pierwszego kopa!)
07-10-2020 22:27:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Problem ze światłami - Dj.bimo - 01-07-2019, 22:42:56
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 02-07-2019, 22:20:13
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 16-09-2019, 23:42:52
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 17-09-2019, 22:36:36
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 18-09-2019, 00:47:17
RE: Problem ze światłami - Byku12 - 04-02-2024, 16:48:36
RE: Problem ze światłami - JGNZM - 18-09-2019, 01:04:34
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 18-09-2019, 16:06:48
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 18-09-2019, 22:26:21
RE: Problem ze światłami - Odrestaurator - 20-09-2019, 19:34:23
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 02-12-2019, 23:05:25
RE: Problem ze światłami - seler1500 - 02-12-2019, 23:16:38
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 23-09-2020, 14:34:40
RE: Problem ze światłami - kamil9480 - 23-09-2020, 15:02:31
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 23-09-2020, 17:34:13
RE: Problem ze światłami - kamil9480 - 23-09-2020, 18:19:13
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 23-09-2020, 22:52:56
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 07-10-2020, 18:57:33
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 07-10-2020, 20:09:51
RE: Problem ze światłami - Ryoko Yuki - 07-10-2020 22:27:59
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 10-10-2020, 13:32:41
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 11-10-2020, 22:19:08
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 31-10-2020, 19:14:15
RE: Problem ze światłami - Dawdzio - 31-10-2020, 22:05:32
RE: Problem ze światłami - Odrestaurator - 01-11-2020, 01:36:34
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 06-11-2020, 20:55:01
RE: Problem ze światłami - Nicky138 - 07-11-2020, 16:56:48
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 04-08-2021, 21:52:59
RE: Problem ze światłami - Bartoszek00 - 09-08-2021, 07:43:33
RE: Problem ze światłami - Odrestaurator - 09-08-2021, 13:15:52
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 11-08-2021, 21:43:40
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 16-08-2021, 21:49:07
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 14-01-2024, 01:46:03
RE: Problem ze światłami - Dawdzio - 14-01-2024, 03:02:07
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 13-02-2024, 23:09:21
RE: Problem ze światłami - bkrukl - 13-02-2024, 23:26:19
RE: Problem ze światłami - Dj.bimo - 13-02-2024, 23:33:13
RE: Problem ze światłami - romek - 14-02-2024, 10:41:36
RE: Problem ze światłami - Czaro 22 - 24-06-2025, 23:38:04
RE: Problem ze światłami - romek - 24-06-2025, 23:41:55
RE: Problem ze światłami - Czaro 22 - 25-06-2025, 00:48:57
RE: Problem ze światłami - sprocket - 26-08-2025, 12:03:07
RE: Problem ze światłami - Jarek_i_romet - 04-09-2025, 12:43:59
RE: Problem ze światłami - bkrukl - 04-09-2025, 21:38:26
RE: Problem ze światłami - romek - 04-09-2025, 22:59:07
RE: Problem ze światłami - Jarek_i_romet - 05-09-2025, 21:13:53


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 26
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 418
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34298
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2944
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 36
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 77
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 212
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5176
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 160
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 421
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 299
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 317
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 637
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 229
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6474

Reklama