Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50-TS-1
Autor Wiadomość
Szabla Offline
Mzciarz (Spsodg)
*


Liczba postów: 200
Imię: Mikołaj
Skąd: Ostromecko
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #15
RE: Romet 50-TS-1
Romet jest oddany do piaskowania i naprawy ramy. W miejsce starej rurki na oś wachacza będzie wspawana nowa, odpowiednio szersza, by można było zamocować tam tuleje, na pewno jest to mniej awaryjne.

Dodatkowo wrzuciliśmy silnik do motorynki. Niestety był problem z biegami, trójka nie chciała wejść, jakby brakowało zakresu pracy automatu, jednak po złożeniu lepszego automatu bez luzów ten problem ustał, ale za to pojawił się z drugim biegiem, po prostu wypada czyli standard w 019.

Dodatkowo udało mi się znaleźć książeczkę z 75 roku. Była wystawiona na olx za 30zł. Może z zewnątrz nie wygląda super, ale w środku wszystko jest dobrze zachowane, czytelne i bez braków.



Dodatkowo pochwale się wczorajszym zakupem, kupiony za 500 zł, zarejestrowany, 75 rok. W sumie komarka tego pamiętam od kiedy zacząłem przygodę z motoryzacją, ale nie widziałem nigdy go z bliska, i nie zwróciłem uwagi co to dokładnie jest, każdy był pewien że to ogar z chromowanymi błotnikami i nikt głębiej nie wnikał. Jednak ostatnio kolega był u właściciela po sprężynę do sprzęgła, i obejrzał go bliżej. Opowiadałem mu wcześniej o Ts1 więc połączył te informacje o tabliczce, pompce, zawieszeniu itp, i powiedział mi że to jest właśnie to. Na miejscu okazało się że to T1, chyba nawet lepiej. Po kilku minutach rozmowy ustaliliśmy cene 500 zł. Następnego dnia po niego pojechaliśmy. Plan jest taki by na razie pożyczyć z niego parę elementów do 2362, głównie osłonkę instalacji. Po renowacji Ts, przyjdzie też czas na niego. Prawdopodobnie będzie miał osobny wątek na forum.



Osłonka instalacji, nie idealna, ale cała:



Pozdrawiam!

08-09-2020 16:07:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Szabla za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50-TS-1 - Szabla - 21-08-2020, 00:52:34
RE: Romet 50-TS-1 - trzcinka - 21-08-2020, 01:44:33
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 24-08-2020, 00:55:12
RE: Romet 50-TS-1 - Mixol - 21-08-2020, 07:44:18
RE: Romet 50-TS-1 - Szatek - 21-08-2020, 13:09:07
RE: Romet 50-TS-1 - RaszkoV - 21-08-2020, 14:16:23
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 22-08-2020, 15:26:30
Romet 50-TS-1 - Matryc543 - 24-08-2020, 13:59:17
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 25-08-2020, 00:51:25
RE: Romet 50-TS-1 - Odrestaurator - 25-08-2020, 01:33:13
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 25-08-2020, 22:44:25
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 27-08-2020, 01:01:50
RE: Romet 50-TS-1 - Szatek - 26-08-2020, 20:56:31
RE: Romet 50-TS-1 - Szatek - 27-08-2020, 18:03:24
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 08-09-2020 16:07:45
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 25-09-2020, 23:45:19
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 26-09-2020, 02:03:28
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 26-09-2020, 11:14:47
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 26-09-2020, 11:42:14
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 26-09-2020, 21:15:49
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 27-09-2020, 01:28:51
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 27-09-2020, 01:33:01
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 27-09-2020, 01:37:22
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 27-09-2020, 02:26:00
RE: Romet 50-TS-1 - bacablue - 27-09-2020, 12:23:36
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 27-09-2020, 13:04:53
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 26-10-2020, 00:04:04
RE: Romet 50-TS-1 - trzcinka - 26-10-2020, 12:41:30
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 02-11-2020, 20:59:51
RE: Romet 50-TS-1 - Szatek - 26-10-2020, 15:53:09
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 26-10-2020, 18:45:26
RE: Romet 50-TS-1 - kaziq - 27-10-2020, 10:14:32
RE: Romet 50-TS-1 - Jakubek205 - 03-11-2020, 13:09:17
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 06-11-2020, 12:07:40
RE: Romet 50-TS-1 - DMR - 06-11-2020, 13:02:14
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 07-11-2020, 19:32:14
RE: Romet 50-TS-1 - klodian2002 - 06-11-2020, 13:14:28
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 07-11-2020, 00:36:25
RE: Romet 50-TS-1 - ananas - 07-11-2020, 00:46:45
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 08-11-2020, 17:31:39
RE: Romet 50-TS-1 - Szatek - 08-11-2020, 17:47:53
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 08-11-2020, 22:06:04
RE: Romet 50-TS-1 - Szatek - 09-11-2020, 00:58:07
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 09-11-2020, 12:05:18
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 14-11-2020, 00:23:25
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 14-11-2020, 01:09:39
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 14-11-2020, 01:14:59
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 02-01-2021, 22:55:15
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 03-01-2021, 01:16:56
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 03-01-2021, 02:08:44
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 03-01-2021, 02:44:58
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 03-01-2021, 19:12:16
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 04-01-2021, 01:18:48
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 04-01-2021, 02:06:38
RE: Romet 50-TS-1 - joozek - 04-01-2021, 18:15:47
RE: Romet 50-TS-1 - trzcinka - 04-01-2021, 13:24:38
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 04-01-2021, 15:10:19
RE: Romet 50-TS-1 - trzcinka - 04-01-2021, 23:08:11
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 05-01-2021, 01:30:16
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 07-01-2021, 17:48:45
RE: Romet 50-TS-1 - aeroxteam2 - 07-01-2021, 18:54:01
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 07-01-2021, 18:56:27
RE: Romet 50-TS-1 - aeroxteam2 - 07-01-2021, 19:01:16
RE: Romet 50-TS-1 - Jorginsson - 07-01-2021, 19:39:19
RE: Romet 50-TS-1 - Mixol - 07-01-2021, 19:45:31
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 08-01-2021, 14:58:34
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 09-01-2021, 01:01:06
RE: Romet 50-TS-1 - nie_mientki - 09-01-2021, 12:04:44
RE: Romet 50-TS-1 - Matryc543 - 24-03-2021, 17:42:34
RE: Romet 50-TS-1 - polskahonda - 24-03-2021, 18:33:14
RE: Romet 50-TS-1 - Szabla - 27-03-2021, 18:57:37


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 223
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 106
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 338
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 199
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 241
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 499
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 182
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6340
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19840
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96707
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 423
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 249
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 305
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 193
Czy do silnika dwusuwoweg...
Ostatni post: Bob_Harley
16-06-2026 15:14:57
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 4469

Reklama