Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar 2352W
Autor Wiadomość
Art37 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Artur
Skąd: Krosno
Pojazd: Romet Komar
Post: #10
RE: Komar 2352W
(22-07-2020 22:50:28)Jorginsson napisał(a):  Odnośnie piaskowania, są grupy na fejsie typu "moto prl" i tym podobne - tam dużo ostatnio przewinęło się ogłoszeń odnośnie piaskowania, chromowania galwanicznego itp. Rada może o tyle średnia, że nic konkretnego, ale z kolei osoby, które się na tych grupach ogłaszają, zapraszają właśnie posiadaczy tego typu pierdzików, toteż nie usłyszysz odmowy. Jeśli mnie pamięć nie myli, to ktoś z Lublina coś takiego robi - zawsze to nie drugi koniec Polski...
U nas na forum magiczne ręce od blacharki ma z kolei joozek - jeśli masz coś do poprawy to lepszego fachowca od "robaków" nie znajdziesz Wink
Co do lakieru - tak, stosowano paletę Fiat/FSO, zielonożółty to bardzo fajny kolor, a na forum są ludzie, którzy już go dorabiali.
A i jeszcze co do podnóżka - kupisz używany, to też będzie loteria. Uderzaj z tematem do joozka - on najlepiej stwierdzi, czy da się go nareperować czy nie ma sensu, czy co działać dalej.
No i tak teraz patrzę, że to wszystko dzieje się w powitalni, to chyba temat będzie przeniesiony Wink

(24-07-2020 13:39:09)Art37 napisał(a):  [quote='Jorginsson' pid='581698' dateline='1595447428']
Odnośnie piaskowania, są grupy na fejsie typu "moto prl" i tym podobne - tam dużo ostatnio przewinęło się ogłoszeń odnośnie piaskowania, chromowania galwanicznego itp. Rada może o tyle średnia, że nic konkretnego, ale z kolei osoby, które się na tych grupach ogłaszają, zapraszają właśnie posiadaczy tego typu pierdzików, toteż nie usłyszysz odmowy. Jeśli mnie pamięć nie myli, to ktoś z Lublina coś takiego robi - zawsze to nie drugi koniec Polski...
U nas na forum magiczne ręce od blacharki ma z kolei joozek - jeśli masz coś do poprawy to lepszego fachowca od "robaków" nie znajdziesz Wink
Co do lakieru - tak, stosowano paletę Fiat/FSO, zielonożółty to bardzo fajny kolor, a na forum są ludzie, którzy już go dorabiali.
A i jeszcze co do podnóżka - kupisz używany, to też będzie loteria. Uderzaj z tematem do joozka - on najlepiej stwierdzi, czy da się go nareperować czy nie ma sensu, czy co działać dalej.
No i tak teraz patrzę, że to wszystko dzieje się w powitalni, to chyba temat będzie przeniesiony Wink
Dzięki Jorginsson za informację. Zaczną szukać takich ogłoszeń na Fb czy innych stronach, a przynajmniej zorientuję się jak to wychodzi.
Z podnóżnkiem kierowcy jak radzicie napiszę do joozek-a i przy okazji podpytam również o kilka szczegółów dotyczących prostowania części ponieważ i takie jeszcze się znajdą. Wink

Pisałeś, że temat został przeniesiony, można wiedzieć do którego działu? Wink

bkrukl - o widzisz, u każdego wygląda to inaczej z piaskowaniem, być może faktycznie trafiałem jak dotąd na takie osoby, które "małych" zleceń nie chciały przyjmować.

Jeżeli chodzi o ramę, jak najbardziej jest ona w dobrym stanie bez żadnych korozji. Cały motorower był przeze mnie w 2012 roku dość solidnie zabezpieczany przed korozją więc większych ognisk korozji na ramie, błotnikach czy innych częściach nie ma raczej. Postaram się wrzucić tutaj zdjęcia wszystkich części ramy, aby był pogląd na to w jakim są obecnie stanie.

Jorginsson czyli motyw z fachowcami jest nie tylko na Podkarpaciu Wink Jeżeli chodzi o sposoby tym razem chcę właśnie oddać wszystko do mechanicznego wypiaskowania. Właśnie ten sposob, który opisałeś czyli "zmianę koloru lakieru zastosowałem w 2012. I teraz są dwa nałożone na siebie w pewnych miejscach. Dlatego zależy mi właśnie na dokładnym wypiaskowaniu wszystkich części aby nie nakładać już trzeciego koloru na to co jest Smile

Z nowości w dniu dzisiejszym przyszła do mnie paczka z mocowaniem baku, którego mi brakowało. Udało mi się znaleźć kompletną część w dobrym stanie, oraz nowa osłona łańcucha (stara była pęknięta ponieważ to plastik)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2020 13:59:46 przez Art37.)
24-07-2020 13:39:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Komar 2352W - Art37 - 03-07-2020, 22:40:47
RE: Komar 2352W - bkrukl - 03-07-2020, 23:31:08
RE: Komar 2352W - Jorginsson - 04-07-2020, 12:56:53
RE: Komar 2352W - Art37 - 12-07-2020, 13:40:51
RE: Komar 2352W - Art37 - 21-07-2020, 10:14:35
RE: Komar 2352W - RaszkoV - 21-07-2020, 12:31:50
RE: Komar 2352W - Jorginsson - 22-07-2020, 22:50:28
RE: Komar 2352W - Art37 - 24-07-2020 13:39:09
RE: Komar 2352W - Jorginsson - 24-07-2020, 17:13:12
RE: Komar 2352W - bkrukl - 22-07-2020, 23:34:19
RE: Komar 2352W - Jorginsson - 24-07-2020, 00:22:16
RE: Komar 2352W - Art37 - 27-07-2020, 18:42:26
RE: Komar 2352W - gregorian2008 - 27-07-2020, 21:36:33


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 462
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3144
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 190
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 563
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 645
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34691
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 109
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 171
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 493
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 397
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 414
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 851

Reklama