Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 205/ 50-TS-3
Autor Wiadomość
Jorginsson Offline
OBR filia w Szczecinie
*


Liczba postów: 586
Imię: Jerry
Skąd: Szczecin (ZS)
Pojazd: Romet 50-TS-1
Post: #46
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3
Dzięki za dobre słowo Smile
Kwestie które poruszyłeś są gdzieś tam cały czas w fazach obmyślań, ale po kolei.
Licznik rozważałem tak jak piszesz, z wczesnego T-1, ale z drugiej strony skoro nie jest to typowa restauracja i nie trzymam się jakiś konkretnych założeń (no bo i jak, skoro taki motorower jaki buduje w ogóle nie powstał, będzie nosił stylizacje tworu z lat siedemdziesiątych, a sama baza jest dekadę starsza), to czy narzucać sobie dodatkowe ramy i ograniczenia, czy stworzyć coś całkiem innego (no w końcu "prototyp", nie?)...
Stąd np. rozważałem też licznik z czarnym cyferblatem (Jawa, Simson itp.) i białą strzałką, albo z kolei z pierwszych Komarów.
Może teraz kolor, żeby bardziej zrozumieć myśl jaka mi przyświeca. Na samym początku rozważałem zielono-żółty z palety Fiata, czyli full oryginał, ale to jednak Ogar i trochę nowszy motorower, poza tym chciałbym, żeby ten TS-3 mocno się wyróżniał, dlatego pomyślałem o olive green (125s), ale ostatnio zobaczyłem Fiata w kolorze f675 szary ciemny i oszalałem. Co więcej, ten Fiat ma w sobie tapicerkę w kolorze znalezionej przeze mnie kanapy i muszę stwierdzić, że komponuje się to obłędnie.
I co do samej kanapy, to nie upieram się, że jest oryginalna, chociaż widziałem jeszcze dwie identyczne, a każda w innej części polski, ale właśnie z racji tego co wyżej napisałem, bardzo mnie przekonuje. Oczywiście jak tylko w sprzedaży pojawią się gąbki do siedzeń to dostanie nową (starego typu, nie ogarowską) oraz pokrowiec zostanie odnowiony.
Wracając jeszcze do kolorystyki, to rzecz jasna, kolor dostaną tylko sierpy, bak, puszka narzędziowa, błotnik tył i wahacz. Reszta czarna, dodatkowo puszka tłumika szmerów, odstojnik, linki, osłona łańcucha na kremowo. Taka jest koncepcja, ale ona się zmienia Wink
19-03-2019 21:50:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-01-2019, 21:45:49
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 06-01-2019, 23:14:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-01-2019, 23:38:56
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 06-01-2019, 23:49:00
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 13-01-2019, 16:05:04
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - ananas - 14-01-2019, 01:17:27
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Dawdzio - 04-02-2019, 23:40:09
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 01:18:22
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 05-02-2019, 10:14:28
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - xploid - 06-02-2019, 11:27:13
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 19:30:39
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - rafi555 - 06-03-2019, 20:50:36
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 07-03-2019, 00:39:20
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - DumDum - 17-03-2019, 19:02:31
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 17-03-2019, 21:50:43
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Szatek - 17-03-2019, 23:21:26
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 18-03-2019, 01:55:25
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - joozek - 25-03-2019, 13:59:59
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Likor - 19-03-2019, 21:06:52
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Jorginsson - 19-03-2019 21:50:39
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - gabriel0 - 20-03-2019, 19:44:01
RE: Romet Ogar 205 '86/ 50-TS-3 - Wodnik - 30-04-2019, 21:24:47
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 30-05-2019, 12:21:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 30-05-2019, 18:25:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 30-05-2019, 20:10:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 31-05-2019, 09:59:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-05-2019, 18:18:03
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-06-2019, 23:20:09
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-06-2019, 01:20:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 05-06-2019, 06:35:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 05-06-2019, 08:47:14
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-06-2019, 01:37:18
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 14:22:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 09-06-2019, 14:34:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 09-06-2019, 18:26:49
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 09-06-2019, 19:07:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Dawdzio - 09-06-2019, 22:20:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 09-06-2019, 23:28:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:05:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - gabriel0 - 10-06-2019, 22:13:22
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-06-2019, 22:29:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 11-06-2019, 00:03:30
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - ananas - 11-06-2019, 12:49:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 11-06-2019, 13:01:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 14:18:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-06-2019, 17:58:43
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 12:04:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:07:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-06-2019, 15:36:32
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:52:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - remix301 - 21-06-2019, 15:31:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 21-06-2019, 15:42:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 21-06-2019, 17:04:08
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 21-06-2019, 19:29:20
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - xploid - 28-06-2019, 16:52:33
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:56:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Semmao - 28-06-2019, 16:59:17
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 28-06-2019, 16:59:59
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 29-06-2019, 12:05:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - nie_mientki - 29-06-2019, 22:21:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 12:46:05
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 13:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Quake96 - 04-07-2019, 13:28:48
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-07-2019, 17:07:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 13:09:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - DumDum - 05-07-2019, 19:31:19
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 05-07-2019, 21:19:29
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Likor - 05-07-2019, 23:45:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Mojcin_ - 07-07-2019, 17:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 13-07-2019, 14:23:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 02:25:37
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Majerano - 24-08-2019, 12:22:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 13:45:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 24-08-2019, 15:21:52
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 24-08-2019, 20:01:40
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 24-08-2019, 21:47:44
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 25-08-2019, 01:14:12
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 10:22:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 11:27:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 12:19:06
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 25-08-2019, 15:06:21
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 25-08-2019, 16:43:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 08-09-2019, 22:41:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - seler1500 - 14-09-2019, 01:11:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-10-2019, 02:05:00
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 23-10-2019, 00:13:55
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Pocieszny71 - 23-10-2019, 10:14:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 18:59:35
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 28-10-2019, 19:33:46
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 21:06:11
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 10-12-2019, 23:48:51
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 19:23:02
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 21:09:57
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - rafi555 - 04-01-2020, 21:35:01
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 04-01-2020, 22:47:27
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 15:26:25
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Szabla - 21-03-2020, 16:56:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 21-03-2020, 20:56:58
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - romek - 21-03-2020, 21:10:36
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 30-03-2020, 22:04:42
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - trzcinka - 30-03-2020, 23:39:31
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 31-03-2020, 03:08:24
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jadek125p - 31-03-2020, 09:36:54
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 02-05-2020, 03:27:10
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 17-09-2020, 23:11:38
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 20-09-2020, 03:01:26
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 11-10-2020, 05:22:16
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - tramwajarz - 17-01-2021, 20:55:39
RE: Romet Ogar 205/ 50-TS-3 - Jorginsson - 06-03-2021, 20:51:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 221
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 106
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 338
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 199
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 240
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 497
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 181
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6340
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19840
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96707
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 421
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 249
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 304
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 191
Czy do silnika dwusuwoweg...
Ostatni post: Bob_Harley
16-06-2026 15:14:57
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 4469

Reklama