Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50 T-1 (1981)
Autor Wiadomość
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 354
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #23
RE: Romet 50 T-1 (1981)
Remont silnika zakończony. Dziś wrócił do życia i przemówił bardzo ładnie za drugim naciśnięciem startera. Kompresja duża, trzeba siły żeby ręką nacisnąć kopkę. Został uruchomiony w przyrządzie serwisowym bo rama jeszcze u lakiernika. Łapcie trochę fotek i czekajcie na resztę. Cool

Do podgrzania karterów posłużył prodiż Prumel w środku umieszczony był termometr od starego centralnego czas grzania do 100 wyniósł 40 min w garażu było -3 wtedy przez to pewnie tak długo.



Wał zaraz po zamontowaniu, był schłodzony w zamrażalniku.



Tutaj już orientacyjne sprawdzanie bicia wału. Orientacyjne bo wiadomo łożyska z luzem c3 ale ponieważ z lewej strony są dwa więc myślę że pomiar jest wiarygodny. Maksymalna wartość w była w miejscu montażu kosza sprzęgła i wynosiła około 3 i pół setki w miejscu uszczelniacza poniżej 3. Więc wszystko w jak najlepszym porządku.



Tutaj już zamontowana skrzynia.



Połówki już ,,po ślubie" Tongue



A tu już zakładanie pierścieni starym sposobem na połówki żyletek.
Dlaczego teraz montaż pierścieni a nie kiedy tłok nie był na korbowodzie?
Celem sprawdzenia czy tłok po nałożeniu cylindra chodzi tak jak należy nic nie ociera i wał kręci się bez oporu tak jak bez cylindra. Pozwoli to wychwycić skrzywienie korby. Tutaj akurat było wszystko w pierwszej klasie bez zastrzeżeń.



Montaż zmieniacza biegów i regulacja skrzynki przekładniowej. Uprzednio zamontowane oczywiście koło zębate napędu łańcucha. Smile



Montaż tarczy wysprzęglającej. Kosz sprzęgła został odpowiednio zdystansowany podkładkami, nakrętka koła przekładni stałej została dokręcona później. Przez nieuwagę nie została zamontowana przed sprzęgłem. Sad



Tutaj już ustawianie zapłonu.



I to na tyle CDN. Big Grin

Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2019 23:37:09 przez Wodnik.)
05-02-2019 23:36:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo Wodnik za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 01-12-2018, 00:30:52
RE: Romet 50 T-1 (1981) - remix301 - 01-12-2018, 00:48:18
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 01-12-2018, 01:14:13
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 21:55:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - nie_mientki - 17-12-2018, 22:12:56
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 22:17:13
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 23:37:45
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 23-12-2018, 21:31:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Willercord - 24-12-2018, 14:42:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Szatek - 24-12-2018, 15:55:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 25-12-2018, 20:22:56
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Mario83 - 25-12-2018, 22:08:28
Romet 50 T-1 (1981) - bzzxc - 26-12-2018, 00:32:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 26-12-2018, 03:10:57
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 27-12-2018, 20:04:01
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 28-12-2018, 00:17:21
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 28-12-2018, 02:02:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 03-01-2019, 22:26:03
RE: Romet 50 T-1 (1981) - stqc - 03-01-2019, 22:47:14
RE: Romet 50 T-1 (1981) - remix301 - 03-01-2019, 22:55:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 04-01-2019, 00:12:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 04-01-2019, 17:17:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 05-02-2019 23:36:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 26-02-2019, 02:01:44
RE: Romet 50 T-1 (1981) - klodian2002 - 26-02-2019, 20:34:04
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Odrestaurator - 26-02-2019, 21:32:14
RE: Romet 50 T-1 (1981) - rafi555 - 26-02-2019, 22:35:06
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 02:08:46
Romet 50 T-1 (1981) - bzzxc - 27-02-2019, 08:49:23
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 22:06:37
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 27-02-2019, 22:31:12
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 22:40:47
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-03-2019, 16:56:59
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 30-03-2019, 21:54:25
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-04-2019, 15:59:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 07-05-2019, 16:11:38
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 07-05-2019, 18:37:03
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Jorginsson - 07-05-2019, 18:44:24
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 07-05-2019, 20:56:00
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 19-05-2019, 23:23:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 19-05-2019, 23:40:51
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 19-05-2019, 23:52:34
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-05-2019, 00:18:36
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 22-05-2019, 10:45:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 22-05-2019, 13:59:19
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 22-05-2019, 18:13:53
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 22-05-2019, 19:05:16
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-05-2019, 22:04:36
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 18-01-2021, 14:05:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Mixol - 18-01-2021, 16:17:22
RE: Romet 50 T-1 (1981) - klodian2002 - 18-01-2021, 20:18:41


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 62
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 449
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34331
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2965
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 89
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 228
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 163
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 425
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 305
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 328
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 648
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 233
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6504

Reklama