Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Chart 210 1989r #2
Autor Wiadomość
skinder Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 197
Imię: Michał
Skąd: Toruń
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Romet Chart 210 1989r #2
Jeżeli chodzi o ramę to za dużo się nie zmieniło, właściwie nic. Stoi przykryta i czeka na silnik, ale po przeszło 3 miesiącach oczekiwań dostałem w końcu wał korbowy i mogę wreszcie zacząć coś robić (choć nie ukrywam, że przez te 3 miesiące już mi się odechciało bo myślałem, że do końca roku będzie po temacie). W całym tym rozgardiaszu ogarniałem ile się dało, żeby przygotować sobie grunt pod składanie silnika, załatwiałem inne części itd. Cylinder pojechał do Lagoona, zostały dowiercone 2 płuki i poszerzone kanały, zrobiony został również szlif i fazowanie okien. Jeżeli chodzi o tłok - tajwan - 40mm, taki jak mam teraz w motorynce. Ze względu na płaskie denko głowica od simsona... Wygląda pokracznie, ale póki nie wynajdę jakiejś większej albo innego setu to musi zostać.

Wał kupiony jako nowy, cross impex, od razu zmieniona korba na sende - jakiś zamiennik z aliexpress za 60zł bodajże. Czas oczekiwania - zdecydowanie zbyt długi, jakość wykonania samego wału - porażka, jakość wykonanej pracy w postaci zmiany korby - raczej brak powodów do dumy... 3 miesiące oczekiwania i w momencie jak szła paczka dowiedziałem się o trafieniu w czop młotem, estetyka wykonania - kiepska. Wrazenia raczej nie robi, lepiej w każdym razie, żeby działał bez zarzutów. Kupiłem też łożyska, uszczelniacze i śruby do skręcenia.

Króciec trzeba rozwiercić po jakiś większy gaźnik, myślałem o bingu ale Lagoon wspominał, że coś większego by się zdało. Wydech tak samo, mówił o mza reso do simsona, oglądałem nawet w sklepie, ale 250 za wydech który trzeba przerabiać i wykonany jest tragicznie to wydaje mi się, że trzeba coś innego będzie wymyślić. Może zlecę Garremu tak jak do 175, albo zostawie serię a później jakiś lepszy set wymyślę i wtedy coś się dorobi.

Wizualnie to pokrywy boczne zostały polakierowane proszkowo, kartery zostaną umyte i lekko wypolerowane z zewnątrz i powinno być ok. Mam właściwie wszystko do społowienia, muszę właściwie tylko ogarnąć trochę kartery, posprawdzać czy wszystko gra i składać... Uf, wywód jak nie wiem, pomimo ze nikt tu nie zagląda, leci pare fotek:







22-12-2018 21:17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo skinder za ten post.
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 07-11-2017, 00:07:51
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 12-01-2018, 00:15:50
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - JGNZM - 12-01-2018, 16:49:57
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 13-01-2018, 00:50:59
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 23-06-2018, 19:52:49
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - damian94 - 24-06-2018, 16:26:17
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 24-06-2018, 23:20:22
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 14-08-2018, 17:17:16
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - kaziq - 14-08-2018, 17:29:33
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 14-08-2018, 17:42:01
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - kaziq - 14-08-2018, 23:22:26
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - czankete - 14-08-2018, 21:19:07
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 14-08-2018, 23:41:21
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - kaziq - 15-08-2018, 09:43:05
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - JGNZM - 15-08-2018, 10:47:27
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - kaziq - 15-08-2018, 11:15:36
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - Simon - 15-08-2018, 11:46:17
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - stqc - 15-08-2018, 11:56:19
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 15-08-2018, 12:24:45
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 27-08-2018, 13:37:40
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - damian94 - 27-08-2018, 19:14:01
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 27-08-2018, 21:23:11
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 30-08-2018, 18:33:30
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - robert2006p - 30-08-2018, 21:01:19
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 30-08-2018, 21:29:33
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 04-09-2018, 23:44:24
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - kaziq - 05-09-2018, 17:00:34
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 05-09-2018, 17:45:41
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - remix301 - 05-09-2018, 17:18:57
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 22-12-2018 21:17:40
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - kw112 - 22-12-2018, 21:37:50
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - Lagoon - 23-12-2018, 15:10:11
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - seler1500 - 23-12-2018, 15:23:56
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - rafi555 - 23-12-2018, 17:16:01
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 03-05-2019, 01:15:58
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 03-05-2019, 13:16:24
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 09-06-2019, 13:29:39
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - skinder - 13-08-2021, 23:36:24
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - Spaceman164 - 13-08-2021, 23:51:33
RE: Romet Chart 210 1989r #2 - KOMBI - 14-08-2021, 01:02:11


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Śmieszne i ciekawe linki,...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 08:54:12
» Odpowiedzi: 1422
» Wyświetleń: 539996
Mulenie dezamet 027
Ostatni post: romek
Wczoraj 13:05:55
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 132
Romet Ogar 200
Ostatni post: Xekot
Wczoraj 00:02:11
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 233
Błotniki Romet Diadem
Ostatni post: johnatanpaniniman27
02-07-2026 23:03:03
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65
co to za szprychy?
Ostatni post: wojtek_2
02-07-2026 15:10:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68
Jawa 50 Mustang – problem...
Ostatni post: wiater
02-07-2026 14:11:44
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 93
CC700 Young 98' a.k.a.Mło...
Ostatni post: Quake96
30-06-2026 22:14:07
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 399
Witam
Ostatni post: ZINGS_3
30-06-2026 13:26:57
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 124
Romecik
Ostatni post: romek
30-06-2026 09:34:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 138
Ogólnopolskie liczenie D...
Ostatni post: Frytka
29-06-2026 03:09:30
» Odpowiedzi: 54
» Wyświetleń: 67698
Dalton gxf 50 lux koła
Ostatni post: Frytka
29-06-2026 00:21:17
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 143
Tulejka 2 biegu
Ostatni post: Grzeszek
28-06-2026 22:19:02
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 122
ROMET OGAR 200 ale w wers...
Ostatni post: krystian276
28-06-2026 17:56:26
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 565
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 1000
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3361

Reklama