Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 50 T-1 (1981)
Autor Wiadomość
Wodnik Offline
El Dezametto Mecánico
*


Liczba postów: 354
Imię: Szymon
Skąd: Kleczew (PKN)
Pojazd: Romet 2375
Post: #1
Romet 50 T-1 (1981)
Witam.

Chciałem zaprezentować mojego Romka 3 biegowego. Który w końcu doczekał się lepszych czasów tzn. remontu kapitalnego. Robiny oczywiście będzie na oryginał. Kilka słów o nim. Nie znam dokładnie jego przeszłości miał go mój dziadek ze strony taty. Nie wiem czy był jego pierwszym właścicielem.

W większości eksploatowany przez kuzynów i później przeze mnie. Bez papierów więc służył do latania po polach po żniwach. Mocny w porównaniu do 2 biegowego i zacznie bardziej cichy, wydech bajka. Także dawał radę bez problemu po polnych drogach też swoje km zrobił. Od początku kiedy go miałem nie chodziło przednie zawieszenie. Zgięte lagi, wiać było że po solidnym dzwonie. Niby coś tam naprostowane było z grubsza że to nawet wyglądało i miało ręce i nogi ale zawieszenie nie funkcjonowało wcale toteż ręce bolały po dłuższej jeździe. Podnóżki kierowcy pogięte i spawane. Dorobiłem już nowe bo tamtych nie było sensu ratować przy prostowaniu popękały.

Silnik zdrowy pomimo intensywnej niezgodnej z przeznaczeniem motoroweru eksploatacji nigdy większych problemów nie było. Ze skrzynią nie było problemów ze zmieniaczem biegów też nie. Większość problemów to układ paliwowy i sporadycznie zapłonowy. Zbiornik który w środku był bardzo skorodowany został obecnie porządnie wyczyszczony.

W późniejszym okresie służył za dawcę części do 2 biegowego Rometa 2375 zapłon. linki itp. wszystko co pasowało. Dziś przyszedł czas aby dać mu nowe życie.

Kilka zdjęć jak wyglądał i już po rozbiórce, nadwozie przygotowane do pisakowania. Ciąg dalszy nastąpi:
dance3






Podrywasz Blachary i bujasz się na mieście bo masz Rometa za złotówek całych 200
01-12-2018 00:30:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 01-12-2018 00:30:52
RE: Romet 50 T-1 (1981) - remix301 - 01-12-2018, 00:48:18
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 01-12-2018, 01:14:13
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 21:55:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - nie_mientki - 17-12-2018, 22:12:56
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 22:17:13
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-12-2018, 23:37:45
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 23-12-2018, 21:31:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Willercord - 24-12-2018, 14:42:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Szatek - 24-12-2018, 15:55:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 25-12-2018, 20:22:56
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Mario83 - 25-12-2018, 22:08:28
Romet 50 T-1 (1981) - bzzxc - 26-12-2018, 00:32:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 26-12-2018, 03:10:57
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 27-12-2018, 20:04:01
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 28-12-2018, 00:17:21
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 28-12-2018, 02:02:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 03-01-2019, 22:26:03
RE: Romet 50 T-1 (1981) - stqc - 03-01-2019, 22:47:14
RE: Romet 50 T-1 (1981) - remix301 - 03-01-2019, 22:55:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 04-01-2019, 00:12:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 04-01-2019, 17:17:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 05-02-2019, 23:36:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 26-02-2019, 02:01:44
RE: Romet 50 T-1 (1981) - klodian2002 - 26-02-2019, 20:34:04
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Odrestaurator - 26-02-2019, 21:32:14
RE: Romet 50 T-1 (1981) - rafi555 - 26-02-2019, 22:35:06
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 02:08:46
Romet 50 T-1 (1981) - bzzxc - 27-02-2019, 08:49:23
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 22:06:37
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 27-02-2019, 22:31:12
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 27-02-2019, 22:40:47
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 17-03-2019, 16:56:59
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 30-03-2019, 21:54:25
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-04-2019, 15:59:35
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 07-05-2019, 16:11:38
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 07-05-2019, 18:37:03
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Jorginsson - 07-05-2019, 18:44:24
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 07-05-2019, 20:56:00
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 19-05-2019, 23:23:33
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 19-05-2019, 23:40:51
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 19-05-2019, 23:52:34
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-05-2019, 00:18:36
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 22-05-2019, 10:45:20
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 22-05-2019, 13:59:19
RE: Romet 50 T-1 (1981) - gabriel0 - 22-05-2019, 18:13:53
RE: Romet 50 T-1 (1981) - seler1500 - 22-05-2019, 19:05:16
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 22-05-2019, 22:04:36
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Wodnik - 18-01-2021, 14:05:48
RE: Romet 50 T-1 (1981) - Mixol - 18-01-2021, 16:17:22
RE: Romet 50 T-1 (1981) - klodian2002 - 18-01-2021, 20:18:41


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 62
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 448
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34331
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2965
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 89
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 228
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 163
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 425
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 305
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 328
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 648
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 233
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6504

Reklama