Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Jawa 50 typ 20 (1974) remont
Autor Wiadomość
BellaUrsa Offline
Nowy
*


Liczba postów: 34
Imię: Krzysiek
Skąd: Legionowo
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont
Witam po długiej nieobecności!

Mimo, że od mojego ostatniego posta minął już ponad rok, to nie porzuciłem przeglądania forum (udzielać się nie mam z czym) a nawet nie porzuciłem prac nad remontem Jawy, choć przyznam, że wszystko idzie bardziej mozolnie, i na ostatnie 12 miesięcy przypadły może 2-3 tygodnie pracy wieczorami nad rozebraniem skutera niemal do końca, polerowanie karterów, a ostatnie 2-3 wieczory na składanie silnika - mając wszystko gotowe pod ręką jak również i nowe części praca błyskawicznie posuwa się do przodu.

Poniżej 3 fotki pokazujące aktualny etap pracy:







Mimo krwi, potu i łez, kartery wyglądają tak sobie. Zdjęcia uwypuklają wszelkie mankamenty, ale z drugiej strony nie mam zamiaru polerować tego do końca świata, karterów i tak nie widać, a osłonę sprzęgła, która nie wiem czemu teraz wygląda na tragicznie porysowaną zawsze będzie można zdjąć i wypolerować na nowo, ew. w międzyczasie zakupić inną, i już nad nią się pastwić aż będzie idealna. Czuję potrzebę sukcesu i jak dobrze pójdzie to może uda mi się złożyć silnik do kupy i odpalić choćby na stole w warsztacie by sprawdzić czy chociaż żyje - na samym połysku daleko nie zajadę.

Mimo wpadki którą zaliczyłem wczoraj podczas społawiania silnika, instalując wodzik zmiany biegów na odwrót, przez co musiałem silnik połowić ponownie, całość działa nad wyraz dobrze. Wał, nawet z osadzonym jednym simmeringiem kręcił się nad wyraz lekko, tłok założyłem bez problemów. Biegi nie wchodzą zbyt precyzyjnie, ale jak czytałem może być to z powodu zmieniania ich na sucho - jestem dobrej myśli, bo automat złożyłem poprawnie a części nie były wyrobione.

Pozostało mi zmontowanie części zapłonowej oraz wyczyszczenie gaźnika, wydechu oraz regulacja wszystkiego na sucho. Oryginalna cewka butelkowa wydaje się być w porządku biorąc pod uwagę oporności mierzone między portami. Kupiłem nowy kondensator, natomiast sprawdzenie świecy i cewek magneta będę musiał jeszcze rozpracować z pomocą Internetu. Będę bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś jest w stanie mi napisać, w jaki sposób na szybko podłączyć instalację elektryczną bez konieczności używania oryginalnej wiązki (która czeka jeszcze na swoje dni razem z obudową reflektora).

A teraz zapraszam do krytyki, ew. dzielenia się spostrzeżeniami, uwagami, radami.

P.S. Obrazek relaksacyjny, jeżeli komuś wyrządziłem krzywdę psychiczną tym, co powyżej.


Pozdrawiam, Krzysiek.

Chcesz zobaczyć jak wygląda praca amatora bez budżetu, sprzętu oraz skilla? Odwiedź wątek remontowy mojej Kaczki
13-07-2018 14:01:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo BellaUrsa za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 23-05-2017, 01:05:20
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - pajak - 27-06-2017, 19:16:02
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 13-07-2018 14:01:54
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - joozek - 13-07-2018, 20:02:24
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - JGNZM - 13-07-2018, 21:42:31
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - cyci93 - 14-07-2018, 00:34:47
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - kaziq - 18-07-2018, 23:17:52
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - rafi555 - 18-07-2018, 23:32:53
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Waldek - 19-07-2018, 00:13:00
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Mixol - 19-07-2018, 07:48:02
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 21-07-2018, 02:34:38
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 08-07-2019, 00:28:41
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Quake96 - 08-07-2019, 22:11:53
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 11-07-2019, 20:20:22
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - ananas - 12-07-2019, 12:22:17
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 21-07-2019, 14:14:55
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 27-07-2019, 19:04:46
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - cyci93 - 31-07-2019, 23:59:51
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - rafi555 - 01-08-2019, 08:38:50
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 22-12-2019, 20:15:52
Jawa 50 typ 20 (1974) remont - BellaUrsa - 01-01-2020, 00:53:01
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Quake96 - 01-01-2020, 01:04:10
RE: Jawa 50 typ 20 (1974) remont - Mixol - 02-01-2020, 10:39:43


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 462
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3144
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 190
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 564
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 646
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34691
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 109
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 171
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 494
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 397
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 414
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 852

Reklama