Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Ogar 200 NexT'a
Autor Wiadomość
Quake96 Online
Pyr pyr, wrum, wrum :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,795
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #39
RE: Ogar 200 NexT'a
(06-04-2018 14:55:14)klodian2002 napisał(a):  Kurde, a mój niby po remoncie, zębatka 13, wysokie obroty i v max (na twardej drodze leśnej bo jeszcze robię prawko Tongue ) w okolicach 58km/h. A króciec Jawowy wypolerowany w środku, kolanko obcięte, zapłon ustawiony. Wkręca się ładnie, nic nie przerywa itp. Czy dysza Rometowa może aż tak "dusić" 223?

Nie ma czegoś takiego jak dysza "Rometowa". Jikov wychodził z fabryki z dyszami 38/68 i tyle.


(06-04-2018 15:39:27)Odrestaurator napisał(a):  Jedni mówią że te dysze się nie różniły, drudzy że tak, dla pewności ją zmień

Z tym że ja nie rozumiem tych tuningów które dają setne części KM i dwa dodatkowe km/h :F naprawdę komuś chce się tyle z tym bawić, jeśli przelotowa jest w granicach 50km/h to jest nieźle jak na motorower, a jak chcesz poczuć jakiś przyrost mocy to zainwestuj chociaż w lepszy cylinder czy coś.

Oryginalne dysze się nie różniły. Przynajmniej te seryjne. Wszystkie 38/68. Współczesne zamienniki mogą mieć nieco inny rozmiar, ale nie powinno mieć to większego wpływu na jazdę. U siebie w Ogarach miałem różne dysze, raz oryginalne, raz te "współczesne" i nie czułem różnicy.

Co do "v-maxu" to mało kto bierze pod uwagę jeszcze jeden istotny aspekt. Waga kierowcy krejzi . Przy takim małym, lekkim piździku, każdy kilogram potrafi robić różnicę. Ja już dawno przestałem przejmować się tym ile "wyciągają" moje Ogary, ale zauważyć mogę, że moja waga ma tu też duże znaczenie. Nie ważę wcale tak mało, a Ogar i tak daje sobie ładnie radę i nie wiem jaki jest sens przejmowania się tym czy jedzie te 2-3km/h mniej czy więcej niż zakłada instrukcja czy cokolwiek.

Za dobry przykład różnicy w wadze, podam dawnego Ogara kumpla. Ogar oryginał, silnik jeszcze w pełni zdławiony. Z moim tyłkiem jechał tak jak jechać powinien zablokowany Ogar. Gdy kumpel, ważący jakieś 20-30kg mniej ode mnie na niego wsiadał, to popierniczał szybciej ode mnie na moim odblokowanym Ogarze.


Aaa i zapomniałbym o jeszcze jednym. Wbrew pozorom, nawet taka "pierdoła" jak powietrze ma znaczenie. Jeżdżąc ponad 5 lat tymi sprzętami, zdążyłem wyciągnąć wniosek, że są dni, gdy kaloryczność powietrza jest gorsza i Ogar może minimalnie słabiej się zbierać, a są takie dni (chyba szczególnie letnie wieczory), gdy czasem nie mogę z podziwu wyjść, jak to potrafi się ładnie "bujać".

Z resztą, Bresio jeździł ze mną nie raz, to pewnie dobrze pamięta, jak nie raz nie dwa dawałem w gar tak, że potem długo czekałem za jego moplikiem Big Grin


PS: O wietrze to nawet nie będę się rozpisywał, bo to chyba każdy czuje, że jak jedzie się pod mocniejszy wiatr, to komfort jazdy wyraźnie spada...

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2018 22:24:55 przez Quake96.)
06-04-2018 22:21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Quake96 za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 11-12-2017, 19:42:30
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 17-12-2017, 18:56:54
RE: Ogar 200 NexT'a - Patryko350 - 17-12-2017, 23:39:07
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 18-01-2018, 20:20:49
RE: Ogar 200 NexT'a - Wiadomość - NexTPL - 14-03-2018, 17:38:18
RE: Ogar 200 NexT'a - Olekk - 14-03-2018, 18:10:58
RE: Ogar 200 NexT'a - kaziq - 14-03-2018, 18:52:25
RE: Ogar 200 NexT'a - gregor19781978 - 14-03-2018, 19:58:57
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 14-03-2018, 20:06:20
RE: Ogar 200 NexT'a - Olekk - 14-03-2018, 20:14:14
RE: Ogar 200 NexT'a - gregor19781978 - 14-03-2018, 20:15:17
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 14-03-2018, 21:15:57
RE: Ogar 200 NexT'a - gregor19781978 - 14-03-2018, 21:43:17
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 14-03-2018, 21:47:13
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 14-03-2018, 22:04:42
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 19-03-2018, 14:44:52
RE: Ogar 200 NexT'a - gregor19781978 - 19-03-2018, 15:22:33
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 20-03-2018, 16:39:08
RE: Ogar 200 NexT'a - Odrestaurator - 20-03-2018, 16:53:12
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 20-03-2018, 16:58:19
RE: Ogar 200 NexT'a - gregor19781978 - 20-03-2018, 19:51:28
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 20-03-2018, 21:08:20
RE: Ogar 200 NexT'a - gregor19781978 - 20-03-2018, 21:16:40
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 21-03-2018, 00:55:47
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 21-03-2018, 13:55:51
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 24-03-2018, 20:14:32
RE: Ogar 200 NexT'a - kaziq - 24-03-2018, 22:21:03
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 24-03-2018, 22:30:30
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 24-03-2018, 23:31:31
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 01-04-2018, 00:34:35
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 01-04-2018, 15:01:44
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 03-04-2018, 21:31:34
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 05-04-2018, 21:14:36
RE: Ogar 200 NexT'a - klodian2002 - 06-04-2018, 14:55:14
RE: Ogar 200 NexT'a - seler1500 - 06-04-2018, 15:36:12
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 06-04-2018, 16:09:41
RE: Ogar 200 NexT'a - Odrestaurator - 06-04-2018, 15:39:27
RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 06-04-2018 22:21:00
RE: Ogar 200 NexT'a - Mixol - 06-04-2018, 22:57:30
RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 06-04-2018, 23:14:14
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 06-04-2018, 23:22:51
RE: Ogar 200 NexT'a - klodian2002 - 07-04-2018, 09:44:09
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 07-04-2018, 12:33:10
RE: Ogar 200 NexT'a - Waldek - 07-04-2018, 14:14:13
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 07-04-2018, 14:23:38
RE: Ogar 200 NexT'a - Odrestaurator - 07-04-2018, 14:46:19
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 07-04-2018, 14:52:37
RE: Ogar 200 NexT'a - Odrestaurator - 07-04-2018, 16:05:55
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 07-04-2018, 16:20:04
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 10-04-2018, 21:54:10
RE: Ogar 200 NexT'a - szymuss14 - 11-04-2018, 22:05:38
RE: Ogar 200 NexT'a - kacperszkudlarek - 11-04-2018, 23:59:57
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 12-04-2018, 21:10:52
RE: Ogar 200 NexT'a - Texas Ranger - 13-04-2018, 01:09:40
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 13-04-2018, 16:08:13
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 19-04-2018, 13:29:12
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 19-04-2018, 15:05:15
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 19-04-2018, 17:08:51
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 20-04-2018, 16:17:51
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 20-04-2018, 16:33:35
RE: Ogar 200 NexT'a - rafi555 - 20-04-2018, 16:34:41
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 20-04-2018, 16:57:52
RE: Ogar 200 NexT'a - rafi555 - 20-04-2018, 22:32:58
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 20-04-2018, 16:38:46
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 20-04-2018, 22:41:09
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 20-04-2018, 23:43:56
Ogar 200 NexT'a - szymba - 21-04-2018, 02:03:50
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 01-06-2018, 20:04:03
RE: Ogar 200 NexT'a - charper - 01-06-2018, 22:42:50
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-06-2018, 00:10:49
RE: Ogar 200 NexT'a - seler1500 - 02-06-2018, 00:12:59
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-06-2018, 00:24:51
RE: Ogar 200 NexT'a - kdudka - 02-06-2018, 01:02:48
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-06-2018, 01:12:56
RE: Ogar 200 NexT'a - charper - 02-06-2018, 18:04:03
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-06-2018, 18:43:36
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-06-2018, 23:29:50
RE: Ogar 200 NexT'a - rafi555 - 03-06-2018, 00:03:23
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 03-06-2018, 00:03:44
RE: Ogar 200 NexT'a - rafi555 - 03-06-2018, 00:23:34
RE: Ogar 200 NexT'a - kdudka - 03-06-2018, 00:36:59
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 07-06-2018, 18:18:53
RE: Ogar 200 NexT'a - grek132 - 07-06-2018, 18:23:41
RE: Ogar 200 NexT'a - seler1500 - 07-06-2018, 18:44:26
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 07-06-2018, 23:17:46
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 21-06-2018, 00:25:34
RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 23-06-2018, 03:22:38
RE: Ogar 200 NexT'a - charper - 23-06-2018, 08:01:41
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 23-06-2018, 09:49:14
RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 23-06-2018, 19:31:47
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 23-06-2018, 22:52:15
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 25-06-2018, 19:55:40
RE: Ogar 200 NexT'a - Odrestaurator - 25-06-2018, 20:30:11
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 26-06-2018, 01:44:35
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-07-2018, 18:30:09
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 02-07-2018, 18:57:08
RE: Ogar 200 NexT'a - Motorowerzystka - 02-07-2018, 19:11:24
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 02-07-2018, 18:59:37
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 04-07-2018, 14:16:33
RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 04-07-2018, 15:17:14
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 04-07-2018, 15:48:36
RE: Ogar 200 NexT'a - Manius - 04-07-2018, 15:17:35
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 06-07-2018, 18:26:18
RE: Ogar 200 NexT'a - NoSeLatamTrochu - 07-07-2018, 00:32:54
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 25-07-2018, 23:21:33
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 09-08-2018, 16:55:50
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 11-08-2018, 15:47:10
RE: Ogar 200 NexT'a - Majerano - 11-08-2018, 17:03:51
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 29-08-2018, 01:54:22
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 01-09-2018, 14:57:06
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 17-09-2018, 20:13:57
RE: Ogar 200 NexT'a - klodian2002 - 18-09-2018, 20:20:58
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 18-09-2018, 21:03:41
RE: Ogar 200 NexT'a - seler1500 - 22-11-2018, 19:35:13
RE: Ogar 200 NexT'a - Powrót - NexTPL - 22-11-2018, 19:48:14
RE: Ogar 200 NexT'a - remix301 - 22-11-2018, 19:59:04
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 22-11-2018, 20:35:16
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 13-05-2019, 20:33:15
RE: Ogar 200 NexT'a - rafi555 - 13-05-2019, 20:40:36
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 14-01-2020, 23:05:59
RE: Ogar 200 NexT'a - NexTPL - 17-04-2020, 02:26:37
RE: Ogar 200 NexT'a - Quake96 - 17-04-2020, 14:45:45


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 264
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3069
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 758
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 149
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 531
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 584
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34602
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 144
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 407
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 369
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 387
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 795

Reklama