Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z CDI
Autor Wiadomość
sampras Offline
Nowy
*


Liczba postów: 75
Imię: Witold
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Komar
Post: #29
RE: problem z CDI
Witam,


można zacząć od sprawdzenia poprawności połączeń elementów zapłonu.

Aby mieć pewność, że masa jest w porządku, można wszystkie punkty/przewody masowe podpiąć do obudowy silnika np. pod wkręt w obudowie silnika (na czas testu instalacji).

Sposób podłączenia przewodów do modułu CDI był pokazany na rysunku we wcześniejszym poście (16-03-2018 18:12:27).

W układzie zapłonowym CDI powinniśmy mieć:

1. Cewkę w iskrowniku, która ma zasilać moduł CDI: bezpośrednio (gdy cewka przewinięta) lub poprzez transformator np. 9V/220V (cewka nieprzewinięta). Cewka ta podpięta jest tylko do modułu CDI (wg rysunku). Druga strona cewki ma być podpięta do masy.

2. Impulsator podpięty jest do modułu CDI (wg rysunku ). Obudowa (podstawka) impulsatora musi mieć kontakt z masą.Impulsator musi być jak najbliżej metalowego (stal nie aluminium) elementu , który będzie wyzwalał impuls.

3. Moduł CDI podpinamy wg rysunku. Jedno połączenie idzie z modułu CDI do cewki butelkowej (lub cewki ze skutera) na to złącze (nr 1) do którego wcześniej podpięta była cewka w starym zapłonie platynkowym. Odpowiedni styk modułu musi być na stałe podpięty z masą. Inny styk modułu służy do gaszenia silnika poprzez zwarcie styku na chwilę do masy.

4. Cewka butelkowa (lub cewka ze skutera) podpięta jest jednym złączem (nr 1) do modułu CDI a drugim (nr 15) do masy. Przewód wysokiego napięcia z cewki idzie na świecę. Na czas testów odpiąć te przewody z cewki butelkowej ze złącza nr 1, które nie są połączone z naszym obwodem CDI (np. jeśli są takie podpięte ze stacyjki).


Testowanie.
Świeca podpięta do sprawdzenia iskry. Jeśli przy próbie rozruchu silnika nie pojawia się iskra (próbujemy na kliku świecach) to próbujemy zmierzyć rezystancję cewki zasilającej CDI, rezystancję impulsatora oraz napięcie na cewce zasilającej moduł CDI. Powinniśmy też sprawdzić cewkę butelkową.

Aby zmierzyć rezystancję cewki CDI musimy ją odpiąć od modułu CDI. Miernik uniwersalny ustawiamy na pomiar rezystancji (zakres rzędu 2k). Jeden przewód miernika dajemy do przewody cewki drugi do masy. Zwykle zmierzona rezystancja jest od 150ohm do 400ohm.

Podobnie mierzymy rezystancję impulsatora uprzednio odpinając go od modułu CDI. Wartoś zmierzona jest zwykle od 15ohm do 200ohm.


Za pomocą miernika uniwersalnego próbujemy zbadac napięcie na cewce zasilającej CDI. Z powrotem podpinamy cewkę CDI i impulsator do modułu CDI.
Miernik ustawiamy na pomiar napięcia przemiennego. Podpinamy miernik jednym przewodem do przewiniętej cewki CDI (zasilajacej moduł CDI), drugim do masy (silnik). Uruchamiamy energicznie rozrusznik. Cewka powinna dawać napięcie, powiedzmy od ok.40V do ok. 300V.

Jak sprawdzić cewkę butelkową - w sieci są opisy np. za pomocą baterii 9V.


Pozdrawiam
18-03-2018 04:00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
problem z CDI - miki123s - 30-12-2017, 18:13:46
RE: problem z CDI - rafi555 - 30-12-2017, 18:41:30
RE: problem z CDI - miki123s - 30-12-2017, 18:58:42
RE: problem z CDI - Motorowerzystka - 30-12-2017, 21:53:50
RE: problem z CDI - miki123s - 12-03-2018, 17:36:03
RE: problem z CDI - miki123s - 13-03-2018, 14:45:13
RE: problem z CDI - rafi555 - 13-03-2018, 22:25:40
RE: problem z CDI - miki123s - 14-03-2018, 09:43:45
RE: problem z CDI - miki123s - 15-03-2018, 13:49:19
RE: problem z CDI - miki123s - 15-03-2018, 14:50:44
RE: problem z CDI - miki123s - 15-03-2018, 18:14:20
RE: problem z CDI - Motorowerzystka - 15-03-2018, 19:22:42
RE: problem z CDI - rafi555 - 15-03-2018, 19:52:26
RE: problem z CDI - miki123s - 16-03-2018, 21:12:27
RE: problem z CDI - kaziq - 16-03-2018, 21:38:05
RE: problem z CDI - miki123s - 16-03-2018, 21:44:50
RE: problem z CDI - kaziq - 16-03-2018, 21:54:37
RE: problem z CDI - miki123s - 17-03-2018, 00:09:50
RE: problem z CDI - stqc - 17-03-2018, 13:00:34
RE: problem z CDI - kaziq - 17-03-2018, 13:44:57
RE: problem z CDI - miki123s - 17-03-2018, 15:33:59
RE: problem z CDI - stqc - 17-03-2018, 16:13:21
RE: problem z CDI - miki123s - 17-03-2018, 16:32:49
RE: problem z CDI - kaziq - 17-03-2018, 18:12:40
RE: problem z CDI - stqc - 17-03-2018, 18:42:10
RE: problem z CDI - miki123s - 17-03-2018, 21:31:41
RE: problem z CDI - miki123s - 17-03-2018, 23:14:12
RE: problem z CDI - sampras - 18-03-2018 04:00:45
RE: problem z CDI - stqc - 18-03-2018, 03:09:14
RE: problem z CDI - miki123s - 18-03-2018, 14:54:44
RE: problem z CDI - sampras - 18-03-2018, 16:40:27
RE: problem z CDI - miki123s - 18-03-2018, 16:46:01
RE: problem z CDI - sampras - 18-03-2018, 17:06:26
RE: problem z CDI - miki123s - 18-03-2018, 17:35:59
RE: problem z CDI - Maciox_27 - 18-03-2018, 18:46:33
RE: problem z CDI - miki123s - 24-03-2018, 14:52:16
RE: problem z CDI - miki123s - 24-03-2018, 22:17:27
RE: problem z CDI - miki123s - 25-03-2018, 14:24:21
RE: problem z CDI - miki123s - 26-03-2018, 16:35:24
RE: problem z CDI - seler1500 - 26-03-2018, 17:24:18
RE: problem z CDI - miki123s - 26-03-2018, 18:18:18
RE: problem z CDI - stqc - 26-03-2018, 19:31:19
RE: problem z CDI - miki123s - 26-03-2018, 19:55:24
RE: problem z CDI - seler1500 - 26-03-2018, 21:45:45
RE: problem z CDI - stqc - 26-03-2018, 22:32:14
RE: problem z CDI - miki123s - 26-03-2018, 23:27:12
RE: problem z CDI - stqc - 26-03-2018, 23:41:30


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 53
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 432
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Dzisiaj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34315
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2951
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 83
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
Wczoraj 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 222
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5176
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 161
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 421
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 302
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 323
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 642
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 229
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6504

Reklama