Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogar 202 Ignasia.
Autor Wiadomość
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,244
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Ogar 202 Ignasia.
Co jak co, ale jak miałem silnik 139fmb 50cc w ogarze 200, to szedł on dużo lepiej (przełożenie 13/55). Moc duża jak na tą pojemność, (rwał na koło przy zmienianiu biegów 1-2-3 w momencie puszczenia sprzęgła, jazda na kole, podjazdy pod hołdę czy inne zabawy to nie był problem o których w seryjnym romecie z prl można tylko pomarzyć) a v-max osiągną 63km/h. Więc zrównoważenie.
Poza tym, jeśli komuś naprawdę przeszkadza moc tej 50cc w seryjnej ramie, przekładka na 125cc czy nawet 140cc nie stanowi problemu, mocowanie te same, a mocy mamy wtedy około 7km. Części tanie. Nie trzeba bawić się z mieszanką benzyny. Poza tym lepsze zawieszenie, koła, elektryka, światła, kierunkowskazy i wiele innych których odpowiedniki z PRL nie posiadały.
Chyba mi nie powiecie że ramy motorowerów z PRL były z dobrych jakościowo materiałów, a wszystko grało i hulało. Przecież wahacze idzie połamać w rękach, a ramy np. od takich kadetów pękały na potęgę.
No i co najlepsze - jak ktoś wyżej wspomniał, silnik ten to konstrukcja z lat 70', zobaczcie jak daleko byliśmy w tyle.

Ciężko to mówić, ale najeździłem się tymi starymi Rometami w życiu już trochę, i innymi wynalazkami też, no i jeśli miałbym wybierać chiniol/prl do jazdy to biorę chinę... nie wspominając że ludzie powariowali z cenami, już powoli kupienie ogara 200/205 z papierami za cenę poniżej 1000zł jest trudne, to takiego chińczyka idzie wyrwać nawet za 600zł z dokumentami. I szczerze ciężko by mi było wydać więcej niż 300zł na Rometa... po tych wszystkich przeżyciach wiem że nie warto.
Wiem wiem sentymenty itd rozumiem Big Grin

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
14-03-2018 22:07:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Odrestaurator za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 11-08-2017, 16:58:23
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 12-08-2017, 00:13:56
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 12-08-2017, 11:02:18
RE: Ogar 202 Ignasia. - joozek - 12-08-2017, 18:15:59
RE: Ogar 202 Ignasia. - kamil97 - 12-08-2017, 21:53:40
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 13-08-2017, 18:09:44
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 13-08-2017, 23:07:02
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 14-08-2017, 11:52:15
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 15-09-2017, 20:32:34
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 15-09-2017, 21:34:55
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 15-09-2017, 21:38:47
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 15-09-2017, 21:43:33
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 13-03-2018, 23:34:26
RE: Ogar 202 Ignasia. - Rafku - 14-03-2018, 17:18:38
RE: Ogar 202 Ignasia. - nie_mientki - 14-03-2018, 15:56:12
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 14-03-2018, 15:57:51
RE: Ogar 202 Ignasia. - JGNZM - 14-03-2018, 16:26:21
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 14-03-2018, 20:01:55
RE: Ogar 202 Ignasia. - Motorowerzystka - 14-03-2018, 20:57:17
RE: Ogar 202 Ignasia. - nie_mientki - 15-03-2018, 12:09:09
RE: Ogar 202 Ignasia. - damian94 - 14-03-2018, 20:26:40
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 14-03-2018, 20:32:19
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 14-03-2018 22:07:26
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 14-03-2018, 23:11:50
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 14-03-2018, 23:54:19
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 15-03-2018, 21:31:03
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 21-04-2018, 16:16:38
RE: Ogar 202 Ignasia. - Motorowerzystka - 21-04-2018, 19:23:18
RE: Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 21-04-2018, 21:05:45
RE: Ogar 202 Ignasia. - Motorowerzystka - 21-04-2018, 21:21:46
RE: Ogar 202 Ignasia. - nie_mientki - 22-04-2018, 21:52:55
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 23-04-2018, 11:37:19
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 25-05-2019, 20:31:26
RE: Ogar 202 Ignasia. - Motorowerzystka - 25-05-2019, 22:17:05
RE: Ogar 202 Ignasia. - Paweł123 - 26-05-2019, 02:35:47
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 26-05-2019, 09:54:40
RE: Ogar 202 Ignasia. - seler1500 - 26-05-2019, 15:25:07
RE: Ogar 202 Ignasia. - gabriel0 - 26-05-2019, 23:18:20
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 28-05-2019, 09:39:32
RE: Ogar 202 Ignasia. - rafi555 - 28-05-2019, 15:24:12
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 27-02-2020, 11:13:47
RE: Ogar 202 Ignasia. - Motorowerzystka - 27-02-2020, 13:19:23
RE: Ogar 202 Ignasia. - seler1500 - 27-02-2020, 12:15:50
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 28-02-2020, 16:56:23
RE: Ogar 202 Ignasia. - seler1500 - 28-02-2020, 17:28:29
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 28-02-2020, 18:10:59
RE: Ogar 202 Ignasia. - seler1500 - 28-02-2020, 18:20:19
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 28-02-2020, 19:35:31
RE: Ogar 202 Ignasia. - seler1500 - 02-03-2020, 00:34:03
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 11-03-2020, 19:52:48
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 11-03-2020, 20:53:56
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 12-03-2020, 07:27:23
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 12-03-2020, 17:47:22
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 22-03-2020, 15:26:34
RE: Ogar 202 Ignasia. - seler1500 - 22-03-2020, 16:28:19
Ogar 202 Ignasia. - KeiSangi - 22-03-2020, 16:58:32
RE: Ogar 202 Ignasia. - Odrestaurator - 22-03-2020, 19:08:39


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 451
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 485
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34412
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2969
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 259
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 166
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 350
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 699
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama