Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
023 przerywa
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,663
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #19
RE: 023 przerywa
Sprawdzałeś świecę? Może po prostu jest zawalona nagarem od nadmiaru oleju. Jeśli tak - wypal ją i wyczyść szczotką drucianą. Sprawdź po tym przerwę, nie zaszkodzi.
Podstawa to 100% pewności w sprawność wszystkich elementów. Zaczynając od poprawnej mieszanki w baku, poprzez czystą świecę z odpowiednią przerwą, na klinie kończąc. Co do ustawień, to najpierw zapłon: ustawienie przerwy na przerywaczu przy tłoku wysuniętym w górny martwy punkt (najbliżej świecy), później cofnięcie wału (kierunek obrotów silnika masz zaznaczony strzałką na magnecie) i ustawienie minimalnej przerwy przerywacza (0,05mm; można szczelinomierzem, można na żarówkę), ale teraz już nie samym przerywaczem, a poprzez kręcenie całym zapłonem. Ustawione, dokręcasz śruby zapłonu i bierzesz się za gaźnik. Jeśli jest czysty, pływak nie tonie, a iglica jest na odpowiednim wcięciu (im niższe wcięcie, tym iglica jest wyżej, a to skutkuje większą dawką paliwa) to ustawiasz śrubę od mieszanki gdzieś na środku pomiędzy "wkręcona do oporu" a "wypada na ziemię" (o ile dobrze pamiętam to zwykle proponują wykręcenie jej o 2,5 obrotu), śruba od obrotów (na klucz 7) jest teraz nieważna. Kopiesz dodając gazu, powinien odpalić i wejść na obroty, ręką na manetce pilnujesz, żeby nie zgasł, drugą - wkręcasz śrubę obrotów, żeby dawał radę sam utrzymać się przy życiu. Teraz proponuję "uniwersalną instrukcję regulacji gaźnika", tj. śrubą od mieszanki szukasz największych obrotów (im więcej powietrza tym większe, przy czym skrajności nie są dobre), a następnie śrubą od obrotów ustawiasz najmniejsze stabilne. I tak do skutku, aż przestaniesz odczuwać zmianę (wiele to nie zajmie).
Co do strzelania (łopatologicznie, aby zrozumieć o co chodzi jednocześnie zapominając o konstrukcji silnika dwusuwowego):
- w gaźnik: "zawór" wlotowy jest otwarty kiedy mieszanka wybucha, więc część energii ucieka tą drogą, przy okazji odpycha w dół tłok, który idzie dopiero w górę przez co hamuje go = jest źle
- w tłumik: "zawór" wydechowy jest otwarty, podczas wybuchu część energii ucieka tą drogą, marnując się (za to są efekty dźwiękowe), ta reszta co zostaje odpycha tłok, który już siłą rozpędu poleciał dalej co w efekcie pozwala się całości kręcić, ale wszystko kuleje i cudów nie ma = jest źle
Aby było dobrze oba "zawory" muszą być zamknięte, a taki etap jest pomiędzy zamknięciem "wdechu" a otwarciem wydechu. Jeśli jest za późny - cofasz zapłon = kręcisz przeciwnie do obrotów silnika. Jeśli jest za wczesny - przyśpieszasz zapłon = kręcisz zgodnie z obrotami silnika.
Dokładnych danych ci nie podam, bo ich po prostu nie pamiętam (polecam instrukcję obsługi motoroweru Romet Kadet lub innego z twoim silnikiem, książkę "Instrukcja napraw motorowerów Romet" oraz "Jeżdżę motorowerem" autorstwa inż. Józefa Podlaskiego, wszystkie pozycje są do znalezienia w wersji elektronicznej).

Guma na gaźniku, o ile wygląda to jak w Komarze, bo ciężko o odpowiednie zdjęcia dobrej jakości, ma za zadanie połączyć gaźnik z ramą, żeby wlot znajdował się wyżej co ma obniżyć ilość kurzu w zasysanym powietrzu, który zapycha filtr.

Wszystko pisane z głowy w środku nocy, więc gdyby wkradł się jakiś błąd to proszę o krytykę, oby tylko rzeczową :F

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
11-02-2018 03:44:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 05-02-2018, 16:24:38
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 05-02-2018, 17:28:18
RE: 023 przerywa - nofack - 05-02-2018, 17:35:14
RE: 023 przerywa - barcelxxl - 06-02-2018, 01:38:08
RE: 023 przerywa - plusminus - 06-02-2018, 02:22:05
RE: 023 przerywa - barcelxxl - 06-02-2018, 02:28:48
RE: 023 przerywa - JGNZM - 06-02-2018, 21:01:53
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 06-02-2018, 13:40:28
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 06-02-2018, 20:10:39
RE: 023 przerywa - rafi555 - 06-02-2018, 20:17:15
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 07-02-2018, 00:38:10
RE: 023 przerywa - TheKocur - 07-02-2018, 10:35:23
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 07-02-2018, 13:18:52
RE: 023 przerywa - Protektor - 09-02-2018, 19:38:48
RE: 023 przerywa - Rometowiec14 - 09-02-2018, 19:47:21
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 10-02-2018, 21:09:52
RE: 023 przerywa - Rometowiec14 - 10-02-2018, 22:11:42
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 11-02-2018, 01:43:10
RE: 023 przerywa - Dawdzio - 11-02-2018 03:44:29
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 11-02-2018, 12:37:11
RE: 023 przerywa - Dawdzio - 11-02-2018, 14:54:25
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 11-02-2018, 17:10:41
RE: 023 przerywa - arcade85 - 15-09-2019, 20:10:51
RE: 023 przerywa - Wojciszek - 15-09-2019, 21:21:35
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 16-09-2019, 17:13:39
RE: 023 przerywa - arcade85 - 17-09-2019, 00:04:52
RE: 023 przerywa - arcade85 - 17-09-2019, 12:58:15
RE: 023 przerywa - NoSeLatamTrochu - 17-09-2019, 16:35:58


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 18:18:42
» Odpowiedzi: 14
» Wyświetleń: 214
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Dzisiaj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3049
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 754
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 134
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 526
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 565
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34568
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 142
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 393
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5214
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 364
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 376
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 787

Reklama