Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Czy urzędnik...
Autor Wiadomość
Adam104100 Offline
Pszegryfff
*


Liczba postów: 165
Imię: Adam
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Czy urzędnik...
Noi potrzebna pomoc. Dzwonię z rana do WK. Rozmawiam z jakąś urzędniczką i średnio jesteśmy się w stanie dogadać. Mówi, że potrzebne jest zaświadczenie o wycofaniu pojazdu z ruchu. Nawiązuje się następujący dialog:
Ja: - W jaki sposób mogę uzyskać takie zaświadczenie.
Urzędniczka: - Przyjdzie Pan do nas z numerem rejestracyjnym i wtedy możemy takie wypisać.
Ja: - Nie ma możliwości zdobycia numeru tablicy rejestracyjnej, ponieważ pojazd został zezłomowany i wyrejestrowany. Tablica została zabrana przy wyrejestrowaniu. Mam fakturę zakupu ze złomu za ten pojazd. Chyba logiczny jest fakt, że jeżeli pojazd został zezłomowany, to został wyrejestrowany. Przecież po to oddaje się pojazdy na złom.
Urzędniczka: - Musi być zaświadczenie. Jak nie, to do widzenia.

Kilka godzin później dzwonię do kolejnej baby. Rozmowa wygląda następująco:
Ja: - Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć jakie dokumenty są mi potrzebne do zarejestrowania pojazdu odkupionego ze złomu. Pojazd jest w całości, tylko wymaga odbudowy.
Baba: - Karta pojazdu, umowa k/s, dowód rejestracyjny, tablica rejestracyjna.
Ja: - Pojazd został zezłomowany i wyrejestrowany. Nie mam możliwości posiadania takich dokumentów, bo zostały zabrane przy wyrejestrowaniu pojazdu.
Baba: - W takim razie nie da się
Ja: - W tym momencie Pani jest niekompetentna. Istnieje coś takiego jak rejestracja na zabytek lub unikat.
Baba: - Ja do pana za jakiś czas oddzwonię, bo teraz mam rejestrację.

Czekam, czekam i oddzwania po jakimś czasie.

Baba: - Pan dzisiaj rozmawiał z koleżanką, ona panu udzieliła wszelkich informacji.
Ja: - Ja teraz rozmawiam z panią, a nie pani koleżanką. Ja poproszę o te informacje od pani.
Baba: - To musi pan mieć to zaświadczenie o wycofaniu z ruchu.
Ja: - To jak mogę to zaświadczenie uzyskać?
Baba: - Niech pan rozmawia z poprzednim właścicielem.
Ja: - Pojazd odkupiłem ze złomu. Nie mam możliwości uzyskania takiej informacji.
Baba: - To niech pan rozmawia z właścicielem złomu, on powinien wiedzieć czyj on był.
Ja: - W takim układzie poproszę o pismo z uzasadnieniem i podstawą prawną, dlaczego konieczne jest taki zaświadczenie, a nie inny dokument o wyrejestrowaniu pojazdu. Na BiP miasta Nowy Sącz w kartach usług nie jest konieczne taki zaświadczenie.
Baba: - To niech pan złoży wniosek w kancelarii i wtedy pan może ubiegać się o to. Jeżeli to wszystko, to do widzenia.

Pod koniec rozmowy było słychać jakieś podśmiechujki. Najwidoczniej urzędasom jest bardzo do śmiechu, że ktoś ma problem...

Ma ktoś jakieś pomysły jak to zarejestrować? Ci urzędnicy mają większe problemy z myśleniem niż mój kot.
12-07-2017 15:50:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy urzędnik... - Adam104100 - 11-07-2017, 19:54:24
RE: Czy urzędnik... - Mixol - 11-07-2017, 20:13:34
RE: Czy urzędnik... - nie_mientki - 11-07-2017, 22:28:47
RE: Czy urzędnik... - Adam104100 - 12-07-2017 15:50:51
RE: Czy urzędnik... - Mixol - 12-07-2017, 16:04:47
RE: Czy urzędnik... - Adam104100 - 12-07-2017, 16:39:45
RE: Czy urzędnik... - bartosz1907 - 12-07-2017, 16:45:39
RE: Czy urzędnik... - Texas Ranger - 12-07-2017, 22:08:06
RE: Czy urzędnik... - Gomulsky - 12-07-2017, 23:54:32
RE: Czy urzędnik... - Texas Ranger - 13-07-2017, 00:25:24
RE: Czy urzędnik... - Gomulsky - 13-07-2017, 11:25:47
RE: Czy urzędnik... - Texas Ranger - 13-07-2017, 14:13:17
RE: Czy urzędnik... - nie_mientki - 13-07-2017, 11:43:46
RE: Czy urzędnik... - Adam104100 - 13-07-2017, 12:25:41
RE: Czy urzędnik... - nie_mientki - 13-07-2017, 12:37:55
RE: Czy urzędnik... - Adam104100 - 13-07-2017, 13:11:01
RE: Czy urzędnik... - bartosz1907 - 13-07-2017, 17:13:37
RE: Czy urzędnik... - Adam104100 - 13-07-2017, 17:17:00
RE: Czy urzędnik... - bartosz1907 - 13-07-2017, 17:58:07
RE: Czy urzędnik... - Suwmiarka - 13-07-2017, 21:09:34
RE: Czy urzędnik... - Texas Ranger - 14-07-2017, 12:56:48
RE: Czy urzędnik... - nie_mientki - 14-07-2017, 13:09:06
RE: Czy urzędnik... - Texas Ranger - 14-07-2017, 14:21:36
RE: Czy urzędnik... - kdudka - 14-07-2017, 15:22:55
RE: Czy urzędnik... - Suwmiarka - 29-07-2017, 09:12:44


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 468
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 69
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 488
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34416
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2972
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 95
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 259
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5179
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 166
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 321
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 350
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 703
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 240
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6507

Reklama