Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój "smok" Romet ogar 200
Autor Wiadomość
Rometka32 Offline
Nowy
*
Lady


Liczba postów: 27
Imię: Kamila
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #8
RE: Mój "smok" Romet ogar 200
(31-03-2017 00:07:43)Odrestaurator napisał(a):  Chodzi Ci o napęd licznika? nazwa sama na to wskazuje, brakuje Ci do niego linki która podpina się pod licznik. Często się to psuło i przekłamywało prawie zawsze.

Tak Smile dziękuję Smile

(31-03-2017 00:19:16)Quake96 napisał(a):  Dobra to może trochę po kolei Tongue

Cytat:Kopka - po próbie kopnięcia raz opada w tył raz nie . Jak postawić w pionie to stoi jak pyknac opada Smile - nie wiem jak dokładniej opisać. Hitem będzie jak zobaczycie co zrobimy mechanik by Kopka nie opadała Smile No brak słów.

Rozumiem, że kopniak sam w sobie "odbija" a po prostu przeskakuje za bardzo w tył po kopnięciu? Powodem cofania się dźwigni jest albo wybity "palec" na półksiężycu ("lżejsza" i tańsza w naprawie opcja), albo tak zwany "zderzak" w karterze jest wyrobiony ("gorsza" i bardziej problematyczna opcja). Niemniej jednak silnik masz do rozebrania i przejrzenia, a wtedy polecam też mały remoncik na nowych łożyskach, tak dla spokojnego snu Smile tak właśnie tak odbija i raz idzie całkiem w tył a raz na swoje miejsce.


Cytat:Biegi luźne do kitu

To znaczy? Nie działają, czy działają ale "wypadają" ? Ogólnie w tym silniku, aby uszkodzić skrzynię biegów to trzeba chyba nasypać trocin do silnika i bardzo się starać. 223 (bo takie oznaczenie ma ten silnik) ma bardzo wytrzymałą skrzynię biegów, więc albo to jakaś błahostka, albo trafiłaś na silnik po kimś "zdolnym".


Cytat:Hamulce -do zrobienia

W teorii dziecinnie prosta sprawa. Roboty tyle co przy rowerze :F Jak już rozbierzesz koło to nie powinnaś mieć problemu z ponownym złożeniem Smile Tyle co przy wymianie szczęk będzie trochę "dopasowywania", bo współczesne wyroby niestety nie pasują od razu.


Cytat:Elektryka cała do zrobienia .

Co z tym nie tak? Nie ma świateł? Ogólnie jeśli chcesz już robić nową instalację to polecam zrobić to samemu i od siebie polecam ominąć przełącznik świateł na kierownicy, bo przy codziennym użytku potrafi być z nim więcej problemu jak pożytku. Bez niego cała instalacja opiera się na 3-4 dłuższych przewodach i kilku bardzo krótkich, więc gdybyś zdecydowała się na zrobienie jej od nowa to mogę to jakoś czytelnie rozrysować. Dobrze wiem, że nawet taki prosty schemat jak wyżej potrafi być mało czytelny dla laika :F


Cytat:Pytanie mam jeszcze: do czego służy ta część przy przednim kole? Na dołączonym zdjęciu.

To tzw. ślimak prędkościomierza. Do niego powinna być zamontowana linka licznika Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2017 00:23:28 przez Rometka32.)
31-03-2017 00:20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 30-03-2017, 22:46:20
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - pajak - 30-03-2017, 22:58:50
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 30-03-2017, 23:39:11
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 31-03-2017 00:20:23
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 31-03-2017, 00:19:16
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rafku - 31-03-2017, 00:24:52
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 31-03-2017, 00:30:04
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 31-03-2017, 00:26:57
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 31-03-2017, 00:32:32
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 31-03-2017, 00:31:40
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Dziadek - 31-03-2017, 20:21:51
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 31-03-2017, 20:45:19
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 31-03-2017, 20:53:11
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 31-03-2017, 21:03:52
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 31-03-2017, 23:14:23
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - rafi555 - 31-03-2017, 22:55:48
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 31-03-2017, 23:25:24
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 02-04-2017, 12:43:22
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 02-04-2017, 17:52:11
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 02-04-2017, 19:21:36
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 04-04-2017, 17:59:23
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - pajak - 04-04-2017, 18:08:40
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 04-04-2017, 18:12:32
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 04-04-2017, 20:47:06
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Petronas - 04-04-2017, 21:35:03
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 04-04-2017, 23:02:02
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Petronas - 05-04-2017, 10:55:35
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 04-04-2017, 21:41:18
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - joozek - 04-04-2017, 23:24:27
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 04-04-2017, 23:39:21
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - joozek - 05-04-2017, 14:18:54
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 05-05-2017, 21:01:54
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 05-05-2017, 23:08:15
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - VRka :D - 05-05-2017, 23:21:14
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Rometka32 - 05-05-2017, 23:48:09
RE: Mój "smok" Romet ogar 200 - Quake96 - 06-05-2017, 09:04:27


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 11:58:16
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 183
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 740
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 118
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 517
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 556
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34543
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 3002
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 82
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 133
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 372
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5209
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 178
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 358
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 370
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 777

Reklama