Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Chart] Jaki sklep, gaźnik ?
Autor Wiadomość
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,006
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: Jaki sklep, gaźnik ?
Szczerze? Nie polecam cylindra 60cm3, wręcz odradzam. Dlaczego? Ano dlatego, że to tak naprawdę jest 55cm3. Wykonanie tego cylindra to jakaś porażka. Tłok do niego waży tyle, co 3 normalne tłoki do Charta, a co za tym idzie wał korbowy nieźle dostaje w d... Mocy na tym specjalnie nie odczujesz, a szczerze mówiąc, może być i słabszy niż dobrze zrobiony 50cm3, na oryginalnych częściach.

Jeżeli masz stary cylinder, to daj go do szlifu. To będzie 100 razy lepsze rozwiązanie niż kupno tego badziewia 60cm3 (tak miałem taki zestaw kiedyś). 180zł to wyrzucone pieniądze. Szlif zrobią ci maksymalnie za 60zł. Już bym wolał kupić dobry tłok z innego motocykla (pasuje np tłok Meteor) i przeszlifować cylinder pod niego. Jeśli nie tłok z innego moto, to może być normalny do Charta np z Motonetu (sprzedają też na Allegro, ale na przesyłki często trzeba czekać z 2 tygodnie).Gwarantuję Ci, że szlif oryginalnego cylindra pod nowy tłok, to jest trwalsze, lepsze i co ciekawe - znacznie tańsze rozwiązanie, a efekty po dobrym dotarciu będą lepsze niż na tym 55cm3. Cylinder po szlifie (w zasadzie tuleja) i honowaniu to jest to samo, jakbyś miał całkiem nowy oryginał ZMD, tyle, że o ciut większej średnicy. Przerabiałem ten temat (jeżdżę Chartem od 2008 roku, obecny jest moim drugim) - byłem napalony wtedy na ten zestaw, że hoho. Efekty były jednak załamujące. Na prawdę odradzam ten pomysł. Jeżeli nie masz żadnego cylindra, to znacznie lepiej będzie kupić używany oryginał i go przeszlifować pod nowy tłok.

Żeberka nie muszą być proste, czasem się zdarza, że jakieś żeberko jest lekko skrzywione, ale to tam pół biedy.

Jeśli chodzi o łożyska - tylko i wyłącznie zakup w sklepie, który zajmuje się handlem tego typu rzeczami. Łożyska firmy Koyo, FAG, SKF są sprawdzone i bardzo dobre. Ja na swoim silniku mam łożyska Koyo i jak na razie nie mam powodów do narzekań (przebieg od remontu ponad 13 tys. km). Te zestawy, o których piszesz, to łożyska z niskiej półki. Nie polecam, gdyż ich trwałość może pozostawić wiele do życzenia.

To samo simmeringi (uszczelniacze). Polecam firmy Corteco. Z tymi najtańszymi różnie bywa. Zdarzyło mi się, że po 5 tysiącach tani niby polski simmering był już na tyle zużyty, że silnik zaczął mi brać olej ze skrzyni biegów właśnie po powierzchni, którą miał uszczelniać.

Jeszcze odnośnie gaźnika - BVF 16n1-11 to przecież nowa część.

citroen-XM.pl
02-07-2015 20:53:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 01-07-2015, 21:48:18
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - BigSoft - 01-07-2015, 22:15:45
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - 175mateusz - 01-07-2015, 22:50:39
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 01-07-2015, 22:58:49
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Hubinho - 01-07-2015, 23:16:20
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - charper - 02-07-2015, 07:42:49
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 02-07-2015, 11:53:24
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - JGNZM - 02-07-2015, 12:00:55
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Hubinho - 02-07-2015, 12:18:25
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 02-07-2015, 19:30:10
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - BigSoft - 02-07-2015, 19:37:45
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 02-07-2015, 20:27:28
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - BigSoft - 02-07-2015 20:53:54
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 02-07-2015, 21:36:57
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Stachu.G - 02-07-2015, 22:28:42
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 02-07-2015, 22:50:25
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Stachu.G - 02-07-2015, 23:31:20
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 02-07-2015, 23:33:36
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - BigSoft - 03-07-2015, 23:52:14
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - Marcin1221 - 04-07-2015, 20:27:49
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - dragon8900 - 05-07-2015, 18:59:10
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - BigSoft - 05-07-2015, 19:15:21
RE: Jaki sklep, gaźnik ? - dragon8900 - 05-07-2015, 19:19:41


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
26-06-2026 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 456
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
26-06-2026 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3143
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
26-06-2026 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 189
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 561
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 644
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34691
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 109
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 171
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 491
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 397
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 414
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 850

Reklama