Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 4.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystkie rowery Dawdzia
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,663
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #22
RE: Wszystkie rowery Dawdzia
Ostatnio nie mam czasu na grzebanie przy rowerkach. Ledwo na złom zdążam, ale i to nie zawsze. Se szkołe wybrałem... :F
Jedynie Turing się zmienia, ale to chyba nikogo nie interesuje, bo na razie nie idę w stronę oryginału.

A dzisiaj mam zaszczyt wam przedstawić:

20. Wigry-junior - 1974r.?

Dziś właśnie jest mój ulubiony dzień z pięciu (weekend to inna sprawa Smile ) - Wtorek. Czyli ten dzień, w który, mając wszystkie zaplanowane lekcje i doliczając czas powrotu, przyjadę do miasta na całe... 10 minut przed zamknięciem mojego ulubionego złomu. I właśnie w ten dzień, jak zwykle pędząc na złamanie karku, żeby zdążyć (a po ostatniej dziurze w bluzce mam obowiązek się przebrać zanim pojadę pod karą śmierci Smile ) wpadłem na złom i... nic nie było. Znaczy była sterta puszek, ale pomińmy ją Smile Zajrzałem do małych kontenerów - nic szczególnego. W jednym dużym pusto. Został drugi. Wchodzę, patrzę, a tam rama od składaka w czerwieni meksykańskiej pod pralką i dwoma góralami. Myślę: a wejdę, może będzie w dobrym stanie, a nawet przecięta się na coś przyda. Tak więc wskoczyłem na dno kontenera (ok.2,5m) i wygrzebuję ją. Jak już pozbyłem się pralki to mnie zatkało. Wigry-junior! To jest pierwszy rower po znalezieniu którego musiałem się uszczypnąć (i mam nadzieję, że nie ostatni). No to zaraz pralka trafiła pod ścianę kontenera (mieli złego projektanta: drabinka jest tylko z zewnątrz Smile ), a ja z Wigry na plecach poszedłem zapłacić za niego zabójczą kwotę... złotych pięć! Zdziwiłem się, że tak mało, ale przecież nie będę się wykłócał Smile Do wymiany są przednie widełki, bo jedna połówka jest odłamana-pewnie od kopary, którą ładują złom.

Jest nawet naklejka z kluczem. Chyba robili go po urodzinach naklejacza, bo jest trochę krzywo Smile


Napis:



Niema mocowania nóżki i błotnika (to mnie trochę zastanawia). To co jest teraz wygląda na samoróbę.


"wajcha" łucznik. Koło raczej jest Romet, ale żeby mieć 100% pewności musiałbym przekopać się przez 3mm błota i kurzu zlepionych smarem.




Na rowerze nie ma numeru ramy, a przynajmniej ja go nie znalazłem. Nie było go ani na zawiasie, ani na główce ramy. Tylko z jednego powodu stawiam na to, że wyprodukowano go w 1974r. Z tego:

Szkoda, że na razie taka naklejka jest nie do dostania. Przydałaby się kiedyś.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2014 20:02:21 przez Dawdzio.)
21-10-2014 20:01:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 16:36:51
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - tomek458 - 14-09-2014, 16:58:58
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 17:11:25
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - chart80 - 14-09-2014, 17:25:39
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - misiql - 14-09-2014, 20:21:48
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 14-09-2014, 21:36:06
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 22:49:35
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - PawełBike - 14-09-2014, 23:24:03
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 23:43:40
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 15-09-2014, 08:47:08
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 15-09-2014, 21:48:11
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 15-09-2014, 22:41:47
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - recnet - 16-09-2014, 21:44:25
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 17-09-2014, 16:34:47
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 17-09-2014, 19:07:48
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-09-2014, 01:50:59
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - wnusiu94 - 28-09-2014, 22:25:46
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-09-2014, 22:36:05
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - wnusiu94 - 28-09-2014, 23:02:59
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 29-09-2014, 02:28:22
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014 20:01:10
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - misiql - 21-10-2014, 20:04:32
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Walet - 21-10-2014, 20:59:39
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 20:16:19
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 21:16:59
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - tomek458 - 21-10-2014, 21:25:09
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 21-10-2014, 21:45:33
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 21:59:21
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Aleks041 - 21-10-2014, 23:37:49
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 04-11-2014, 19:55:53
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Bartek_ - 04-11-2014, 20:34:51
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - PawełBike - 04-11-2014, 20:59:18
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 04-11-2014, 22:15:33
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - tomek458 - 04-11-2014, 22:53:07
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 05-11-2014, 00:50:25
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - pajacyk78 - 05-11-2014, 10:34:34
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 05-11-2014, 21:36:41
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 06-11-2014, 00:56:23
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 06-11-2014, 18:08:45
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 29-12-2014, 23:44:10
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - chart80 - 30-12-2014, 09:59:46
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-01-2015, 16:43:39
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - ArcziManYea - 28-01-2015, 18:58:47
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 28-01-2015, 18:59:57
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-01-2015, 19:23:22
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 23-05-2015, 20:39:40
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Paweł13 - 23-05-2015, 23:55:34
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 24-05-2015, 00:13:05
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Paweł13 - 24-05-2015, 00:33:31
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 13-06-2015, 21:15:14
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - misiql - 14-06-2015, 11:37:24
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - xsaman - 14-06-2015, 12:08:18
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 20-06-2015, 22:06:31
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 11-10-2015, 14:53:19
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Walet - 11-10-2015, 17:58:10
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 20-06-2018, 01:14:01
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 20-06-2018, 22:34:19
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 03-09-2018, 22:54:07


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 399
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3135
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 776
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 174
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 548
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 621
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34661
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 103
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 163
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 460
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 190
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 385
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 409
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 824

Reklama