Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 4.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystkie rowery Dawdzia
Autor Wiadomość
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,663
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #17
RE: Wszystkie rowery Dawdzia
Postęp prac po niecałych dwóch tygodniach. Mało, bo choroba mnie dopadła.

Wyczyściłem chromy z Oriona. Koła byłyby jak nowe, gdyby nie parę niewielkich wżerów (a gdybym o tym nie napisał to byście nie zauważyli, bo nie widać ich na zdjęciu Tongue ). Jest lekki nalot, ale wystarczy je przetrzeć szmatką.



Przed wakacjami wracałem z targowiska i zobaczyłem, że pod blokiem przy każdej klatce leży sterta rupieci. Okazało się, że ludzie to powywalali i później miał po to przyjechać traktor z przyczepą i wszystko wywieźć. Przywiozłem stamtąd m.in. te koła:

I do dzisiaj dałbym sobie głowę uciąć, że one są 26", ale jak szukałem osi do chińskiego przedniego koła 24", które miało się tymczasowo znaleźć w Zenicie coś mnie napadło i sprawdziłem. Oba są 24" i teraz najlepsze: oba są Rometu (nie znalazłem znaczka, ale rafki mają identyczne jak to co było przy Zenicie). Tak więc jak już możecie się domyśleć:


Zdjęcia są nie najlepsze, ale na dworze już było ciemno.

Coś mnie napadło na Zenita i dostał priorytet w pracach, ale mam kilka pytań:

1. Jaka manetka od przerzutki? Taka?

Mam przy kierownicy założoną obejmę z wystającą ok. 2cm śrubą (nie mierzyłem).

2. Jakie klamki hamulcowe? Bo teraz mam każdą z innej parafii Smile
Obie metalowe, srebrne. Jedna z "kulką" na końcu, druga bez.

3. Korba jest krótsza od zwykłych Rometu. Tak powinno być? Jeśli tak to szybko nim nie wyjadę na drogę, bo nie mam takiej.

4. Nie wiem dlaczego, ale tylne koło trochę wychodzi poza błotnik (widac to na zdjęciu). Ogólnie jakby tam nie pasowało. Ocierało o nóżkę (musiałem delikatnie odgiąć, bo dalej nie dało się przesunąć. Na zdjęciach widać, że trochę odstaje) i o "drut" od błotnika, ale już sobie poradziłem. Zastanawiam się tylko co z tym jego wystawaniem. Może błotnik da się lekko przesunąć w bok? Przyznam bez bicia, że nie przyglądałem się temu Smile
28-09-2014 01:50:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 16:36:51
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - tomek458 - 14-09-2014, 16:58:58
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 17:11:25
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - chart80 - 14-09-2014, 17:25:39
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - misiql - 14-09-2014, 20:21:48
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 14-09-2014, 21:36:06
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 22:49:35
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - PawełBike - 14-09-2014, 23:24:03
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 14-09-2014, 23:43:40
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 15-09-2014, 08:47:08
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 15-09-2014, 21:48:11
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 15-09-2014, 22:41:47
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - recnet - 16-09-2014, 21:44:25
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 17-09-2014, 16:34:47
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 17-09-2014, 19:07:48
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-09-2014 01:50:59
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - wnusiu94 - 28-09-2014, 22:25:46
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-09-2014, 22:36:05
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - wnusiu94 - 28-09-2014, 23:02:59
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 29-09-2014, 02:28:22
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 20:01:10
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - misiql - 21-10-2014, 20:04:32
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Walet - 21-10-2014, 20:59:39
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 20:16:19
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 21:16:59
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - tomek458 - 21-10-2014, 21:25:09
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 21-10-2014, 21:45:33
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 21-10-2014, 21:59:21
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Aleks041 - 21-10-2014, 23:37:49
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 04-11-2014, 19:55:53
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Bartek_ - 04-11-2014, 20:34:51
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - PawełBike - 04-11-2014, 20:59:18
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 04-11-2014, 22:15:33
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - tomek458 - 04-11-2014, 22:53:07
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 05-11-2014, 00:50:25
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - pajacyk78 - 05-11-2014, 10:34:34
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 05-11-2014, 21:36:41
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 06-11-2014, 00:56:23
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Sołtys - 06-11-2014, 18:08:45
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 29-12-2014, 23:44:10
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - chart80 - 30-12-2014, 09:59:46
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-01-2015, 16:43:39
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - ArcziManYea - 28-01-2015, 18:58:47
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Wigrus - 28-01-2015, 18:59:57
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 28-01-2015, 19:23:22
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 23-05-2015, 20:39:40
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Paweł13 - 23-05-2015, 23:55:34
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 24-05-2015, 00:13:05
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Paweł13 - 24-05-2015, 00:33:31
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 13-06-2015, 21:15:14
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - misiql - 14-06-2015, 11:37:24
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - xsaman - 14-06-2015, 12:08:18
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 20-06-2015, 22:06:31
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 11-10-2015, 14:53:19
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Walet - 11-10-2015, 17:58:10
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 20-06-2018, 01:14:01
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 20-06-2018, 22:34:19
RE: Wszystkie rowery Dawdzia - Dawdzio - 03-09-2018, 22:54:07


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 63
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 468
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34342
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2965
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 50
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 91
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 245
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5178
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 165
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 442
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 315
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 340
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 681
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 236
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6506

Reklama