Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
chińskie kaski
Autor Wiadomość
Kanilox Offline
Moplikowiec
*


Liczba postów: 3,489
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Romet Chart
Post: #52
RE: chińskie kaski
Przez jakiś czas byłem użytkownikiem chińskiego kasku od cygana z giełdy, kupiliśmy go za nowego za 35zł plus gratis lampa warsztatowa była.
Wtedy największą wadą przy użytkowaniu tego kasku było to że był on znacznie za duży, mimo że był to L to był do tego stopnia za duży że potrafił mi się odrócić na głowie zasłaniając całkowicie pole widzenia, zdarzyło mi się to nawet kilka razy na drodze, potem obowiązkowo zakładałem zimową czapkę lub kaptur, tedy w miarę bezpiecznie dało się jeździć.

Szybka od nowości była mętna i porysowana przez co nie dało się z nią jeździć, ale i tak pękła bardzo szybko.

Wnętrze kasku było wykonane z grubego ciężkiego i bardzo twardego styropianu na który była przyklejona szmatka która po bardzo krótkim czasie się odkleiła, dolny zaczep kasku też połamał się przy kilkunastym użyciu.
Skorupa też połamała się przy spadnięciu z wysokości siodełka motorynki.

Rok temu mój kolega kupił też sobie chiński kask, na tej samej giełdzie tyle że nie od cygana tylko na stoisku z kaskami, za kask dał coś koło 100zł (nie było mnie wtedy przy tym) Cały ten kask od mojego rożni się jedynie ozdobami przypominającymi wloty powietrza i ładniejszym malowaniem.
Ogólnie od tego czasu pękła szybka ale udało się ją skleić. Ale i tak zżółkła do tego stopnia że nie da się przez nią patrzeć podczas jazdy.
Jest to coś takiego jak to http://allegro.pl/k02-kask-solidny-ideal...7831.html.

Jeszcze jedną bardzo dużą wadą jest wąziutka szczelina na oczy w tym kasku co bardzo ogranicza widzenie i naraża na niebezpieczeństwo, dobrze to widać na zdjęciach z aukcji którą posłałem.


Ogólnie kasków nie polecam, mimo wszystko tu ściśle chodzi o nasze bezpieczeństwo a te kaski chronią tylko przed mandatem od policji, już bardziej bezpieczne wydają mi się stare orzeszki, ich skorupa jest o wiele grubsza i twardsza no i przede wszystkim pole widzenia nie jest niczym ograniczone.

Mam nadzieje że uda mi się przynajmniej jedną osobę odwieść od kupna tego chińskiego gówna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2014 01:58:02 przez Kanilox.)
15-08-2014 01:57:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 20:25:20
RE: chińskie kaski - lincoln_88 - 12-07-2014, 20:28:45
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 12-07-2014, 20:37:26
RE: chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 20:38:27
RE: chińskie kaski - lincoln_88 - 12-07-2014, 20:43:17
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 12-07-2014, 20:43:41
RE: chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 21:07:52
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 12-07-2014, 21:42:40
RE: chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 21:43:31
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 12-07-2014, 21:50:46
RE: chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 21:55:14
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 12-07-2014, 21:58:23
RE: chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 22:04:12
RE: chińskie kaski - Semmao - 12-07-2014, 22:16:45
RE: chińskie kaski - skuter007 - 12-07-2014, 22:21:14
RE: chińskie kaski - romek - 12-07-2014, 22:29:06
RE: chińskie kaski - DominiX - 12-07-2014, 23:20:37
RE: chińskie kaski - Błażej - 12-07-2014, 23:40:22
RE: chińskie kaski - skuter007 - 13-07-2014, 00:03:54
RE: chińskie kaski - Błażej - 13-07-2014, 01:39:42
RE: chińskie kaski - Charcik - 13-07-2014, 00:10:04
RE: chińskie kaski - bartoszek5k - 13-07-2014, 00:15:35
RE: chińskie kaski - Charcik - 13-07-2014, 00:31:51
RE: chińskie kaski - bartoszek5k - 13-07-2014, 00:39:27
RE: chińskie kaski - DominiX - 13-07-2014, 00:55:17
RE: chińskie kaski - bartoszek5k - 13-07-2014, 01:29:02
RE: chińskie kaski - Semmao - 13-07-2014, 01:34:07
RE: chińskie kaski - skuter007 - 13-07-2014, 10:41:28
RE: chińskie kaski - krzysiu1505 - 13-07-2014, 11:02:29
RE: chińskie kaski - stqc - 13-07-2014, 11:43:56
RE: chińskie kaski - DominiX - 13-07-2014, 11:52:14
RE: chińskie kaski - Motorowerzystka - 13-07-2014, 13:10:50
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 13-07-2014, 14:10:01
RE: chińskie kaski - DominiX - 13-07-2014, 14:14:28
RE: chińskie kaski - nie_mientki - 13-07-2014, 14:33:59
RE: chińskie kaski - DominiX - 13-07-2014, 14:48:51
RE: chińskie kaski - Krystian Colo - 13-07-2014, 15:01:42
RE: chińskie kaski - Motorowerzystka - 13-07-2014, 16:23:12
RE: chińskie kaski - Charcik - 13-07-2014, 22:38:15
Odp: chińskie kaski - Raflik - 14-07-2014, 11:39:34
RE: chińskie kaski - krzysiu1505 - 14-07-2014, 12:04:26
RE: chińskie kaski - Macklemor - 14-07-2014, 15:18:17
RE: chińskie kaski - DominiX - 20-07-2014, 17:15:09
RE: chińskie kaski - Paweł96 - 23-07-2014, 20:09:28
RE: chińskie kaski - DominiX - 24-07-2014, 14:09:41
RE: chińskie kaski - Paweł96 - 24-07-2014, 14:24:08
RE: chińskie kaski - KacU - 07-08-2014, 20:01:14
RE: chińskie kaski - Pompuś - 14-08-2014, 13:36:17
RE: chińskie kaski - Jakchwal205 - 14-08-2014, 13:54:11
RE: chińskie kaski - DominiX - 14-08-2014, 20:43:30
RE: chińskie kaski - szczupak54 - 15-08-2014, 00:58:44
RE: chińskie kaski - Kanilox - 15-08-2014 01:57:15
RE: chińskie kaski - wisla98 - 15-08-2014, 02:01:06
RE: chińskie kaski - DominiX - 15-08-2014, 09:24:02
RE: chińskie kaski - Paweł96 - 17-08-2014, 20:37:43
RE: chińskie kaski - bercik1109 - 17-08-2014, 21:00:27
RE: chińskie kaski - wojtekr35 - 17-08-2014, 22:30:14


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: joozek
Dzisiaj 00:55:01
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 478
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: romek
Wczoraj 14:22:15
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 74
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Wczoraj 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 502
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
Wczoraj 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34500
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 2975
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 98
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 279
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5191
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 167
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 329
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 355
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 744
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 241
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6513

Reklama