Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet 100 by komarinho
Autor Wiadomość
komarinho Offline
długodystansowiec
*


Liczba postów: 552
Imię: Paweł
Skąd: Sanok/Kraków
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #100
RE: Romet 100 by komarinho
Wielki aktual! Ostatnio naprawdę dużo się przy komarku działo. Zaczęło się od tego że chciałem zregenerować przednie zawieszenie. Okazało się, że półki lewego wahacza w ogóle nie ma, więc to rozbiórki poszedł cały przód, ponieważ musiałem dać do przyspawania tą półkę, sąsiadowi. Komar rozebrany do główki ramy doczekał się zniwelowania luzu na główce, małego, pomalowanej proszkowo półki na czarno, i tylnego mocowania siedzenia przy okazji, nowej nakrętki półki, śrub kierownicy, śrub wahacza ORAZ nowo pomalowanego przedniego klosza, na czarny mat Wink





Trafiły się również pierdoły : nowy pręt hamulca, zamontowany inny ładniejszy klosz wraz z gumą tylnej lampy, z własnych zapasów, i pięknie ocynkowane cięgno hamulca przedniego, kupione od Bartka Wink





Po zamontowaniu przedniego zawieszenia pomyślałem że warto ogarnąć manetki na kierownicy i cały osprzęt, żeby chociaż był jednakowy z dwóch stron, kompletny, a może przy okazji uda się, że ładny. Pierwszy raz w życiu wziąłem się za polerkę, aluminium, chyba nawet mi wyszło. Rollgaz z manetką miałem u siebie, natomiast manetkę sprzęgła kupiłem na allegro, swoją tylko klamkę założyłem Smile

mój zestaw Big Grin :


i efekty :



Komar dostał również nową świecę i filtr paliwa, zostały pozakładane dawniej malowanie proszkowo na czarno boczki, na nowych śrubkach, zmieniłem śrubę podnóżek która była zjechana i nie trzymała ich sztywno, oraz co ważne zmieniłem szczęki hamulcowe z tyłu, wraz z rozpierakiem, bo był starego typu. Według mnie można stwierdzić że teraz przynajmniej pod względem technicznym komar jest w stanie idealnym.




Zdjęcie czysto techniczne, dziś pogoda lipna, ale poskładany i gotowy, czeka tylko na nowe lusterko, wygląda tak :


Oceniajcie Big Grin

Mój Romet 100
Mój Romet Ogar 200
Moja MZ ETZ 150
26-06-2014 12:51:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-08-2012, 18:44:32
RE: Romet 100 by komarinho - Romet_Pegaz - 14-08-2012, 19:38:25
RE: Romet 100 by komarinho - mati123307 - 14-08-2012, 20:05:46
RE: Romet 100 by komarinho - kadetmen - 14-08-2012, 20:14:02
RE: Romet 100 by komarinho - Zing - 14-08-2012, 20:27:02
RE: Romet 100 by komarinho - Marvin2010 - 14-08-2012, 20:45:14
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-08-2012, 21:12:34
RE: Romet 100 by komarinho - Semmao - 14-08-2012, 21:40:53
RE: Romet 100 by komarinho - MichalSR50 - 14-08-2012, 22:01:43
RE: Romet 100 by komarinho - michax - 14-08-2012, 22:20:24
RE: Romet 100 by komarinho - Przemi998 - 14-08-2012, 22:33:05
RE: Romet 100 by komarinho - arecki16 - 14-08-2012, 22:49:56
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-08-2012, 22:50:34
RE: Romet 100 by komarinho - bajbukaj - 14-08-2012, 23:13:39
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-08-2012, 23:21:01
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 25-08-2012, 16:11:16
RE: Romet 100 by komarinho - Kolo4x4 - 22-09-2012, 08:58:27
RE: Romet 100 by komarinho - kw112 - 22-09-2012, 09:07:18
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 22-09-2012, 19:20:15
RE: Romet 100 by komarinho - Norbi96 - 22-09-2012, 19:28:54
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 22-09-2012, 19:31:04
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 22-09-2012, 20:12:51
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 22-09-2012, 23:42:01
RE: Romet 100 by komarinho - arevo - 22-09-2012, 23:54:07
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 23-09-2012, 00:07:17
RE: Romet 100 by komarinho - Przemi998 - 22-09-2012, 23:56:45
RE: Romet 100 by komarinho - MateuszR - 23-09-2012, 11:42:09
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 23-09-2012, 18:59:51
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 23-09-2012, 20:04:20
RE: Romet 100 by komarinho - arasszymaras - 23-09-2012, 20:52:42
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 23-09-2012, 23:15:34
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 23-09-2012, 23:26:09
RE: Romet 100 by komarinho - arevo - 23-09-2012, 23:31:26
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 24-09-2012, 15:57:21
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 24-09-2012, 16:10:51
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 24-09-2012, 19:18:32
RE: Romet 100 by komarinho - krzychu999 - 24-09-2012, 19:35:00
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 25-05-2013, 20:09:19
RE: Romet 100 by komarinho - hunterR - 25-05-2013, 20:15:09
RE: Romet 100 by komarinho - MrF4k - 25-05-2013, 21:04:34
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 25-05-2013, 22:50:10
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 26-05-2013, 10:38:38
RE: Romet 100 by komarinho - alek736 - 26-05-2013, 10:56:10
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 26-05-2013, 14:03:51
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 26-05-2013, 20:08:35
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 27-05-2013, 17:58:10
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 27-05-2013, 18:18:40
RE: Romet 100 by komarinho - MrF4k - 27-05-2013, 20:06:05
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 27-05-2013, 20:18:26
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 15-06-2013, 18:04:30
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 15-06-2013, 18:22:07
RE: Romet 100 by komarinho - Kolo4x4 - 15-06-2013, 21:58:32
RE: Romet 100 by komarinho - alek736 - 15-06-2013, 23:44:45
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 16-06-2013, 00:38:03
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 16-06-2013, 12:11:53
RE: Romet 100 by komarinho - Dawid.xD - 16-06-2013, 18:17:09
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 16-06-2013, 19:00:07
RE: Romet 100 by komarinho - Małolat - 23-06-2013, 09:49:43
RE: Romet 100 by komarinho - Dawid.xD - 24-06-2013, 19:39:44
RE: Romet 100 by komarinho - Pompuś - 25-06-2013, 16:12:48
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 25-06-2013, 18:10:41
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-07-2013, 14:52:04
RE: Romet 100 by komarinho - sebon30 - 30-07-2013, 16:10:54
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-08-2013, 00:29:38
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 11-08-2013, 00:34:13
RE: Romet 100 by komarinho - alek736 - 11-08-2013, 00:35:33
RE: Romet 100 by komarinho - MrF4k - 11-08-2013, 10:48:24
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-08-2013, 12:45:07
RE: Romet 100 by komarinho - sebon30 - 11-08-2013, 13:09:26
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-08-2013, 14:05:21
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 11-08-2013, 14:07:44
RE: Romet 100 by komarinho - Amanssy - 11-08-2013, 13:15:24
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-08-2013, 14:12:48
RE: Romet 100 by komarinho - alek736 - 11-08-2013, 14:16:22
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-08-2013, 14:20:00
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 17-08-2013, 18:45:13
RE: Romet 100 by komarinho - Winiar 93 - 17-08-2013, 19:02:14
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 17-08-2013, 19:06:56
RE: Romet 100 by komarinho - Winiar 93 - 17-08-2013, 19:10:58
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 17-08-2013, 19:15:37
RE: Romet 100 by komarinho - romeciak - 17-08-2013, 20:17:47
RE: Romet 100 by komarinho - Pompuś - 19-08-2013, 20:45:59
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 16-10-2013, 22:07:28
RE: Romet 100 by komarinho - Pompuś - 16-10-2013, 22:10:21
RE: Romet 100 by komarinho - alek736 - 16-10-2013, 22:11:46
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 16-10-2013, 22:16:40
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 16-10-2013, 22:18:03
RE: Romet 100 by komarinho - Dawid.xD - 16-10-2013, 22:25:08
RE: Romet 100 by komarinho - theogarowiec - 16-10-2013, 22:27:07
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 16-10-2013, 22:33:08
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 16-10-2013, 22:39:08
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 16-10-2013, 23:23:16
RE: Romet 100 by komarinho - Latos - 08-12-2013, 21:51:01
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 05-01-2014, 14:31:10
RE: Romet 100 by komarinho - alek736 - 05-01-2014, 15:52:07
RE: Romet 100 by komarinho - Darek1 - 05-01-2014, 16:02:37
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 01-06-2014, 13:34:29
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 02-06-2014, 20:13:37
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 02-06-2014, 20:18:07
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 26-06-2014 12:51:19
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 26-06-2014, 12:58:18
RE: Romet 100 by komarinho - Dawid.xD - 26-06-2014, 14:13:29
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 26-06-2014, 14:19:35
RE: Romet 100 by komarinho - Dawid.xD - 26-06-2014, 14:29:18
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 26-06-2014, 16:13:57
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 15-02-2015, 14:31:16
RE: Romet 100 by komarinho - TobsoneQ - 15-02-2015, 15:22:38
RE: Romet 100 by komarinho - Rafalnapony - 15-02-2015, 15:24:44
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 15-02-2015, 16:39:20
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 11-04-2015, 22:48:38
RE: Romet 100 by komarinho - Rafku - 15-02-2015, 16:50:42
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 15-02-2015, 16:52:14
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 15-02-2015, 20:19:20
RE: Romet 100 by komarinho - romek - 15-02-2015, 20:40:15
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 15-02-2015, 23:44:41
RE: Romet 100 by komarinho - amin - 15-02-2015, 23:50:32
RE: Romet 100 by komarinho - Chmielu17 - 16-02-2015, 00:00:05
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-04-2015, 17:17:11
RE: Romet 100 by komarinho - Barto5050 - 11-04-2015, 21:32:38
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-04-2015, 22:43:58
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 11-04-2015, 23:03:18
RE: Romet 100 by komarinho - Błażej - 12-04-2015, 08:55:36
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 12-04-2015, 13:16:19
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-04-2015, 18:10:35
RE: Romet 100 by komarinho - Rafku - 14-04-2015, 19:28:44
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 14-04-2015, 20:40:13
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 17-05-2015, 13:46:27
RE: Romet 100 by komarinho - romek - 17-05-2015, 16:05:59
RE: Romet 100 by komarinho - Malibu122 - 17-05-2015, 17:16:26
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 17-05-2015, 17:53:28
RE: Romet 100 by komarinho - romek - 06-02-2016, 22:14:03
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 23-02-2016, 21:30:31
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 08-03-2016, 23:11:46
RE: Romet 100 by komarinho - bujak96 - 08-03-2016, 23:14:38
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 08-03-2016, 23:23:45
RE: Romet 100 by komarinho - komarinho - 23-06-2022, 10:15:44


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
Dzisiaj 10:19:03
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 214
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 103
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:13:35
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 334
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 196
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 238
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 492
Prezentacja mojej Stelli
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:37:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 177
Wigry 1975 - Przywrócenie...
Ostatni post: usertm
18-06-2026 15:27:30
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 6337
Liczba oktanowa a ustawie...
Ostatni post: Dinozaur
18-06-2026 10:29:18
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 19836
Romet Romka - 50-T-1 '82r...
Ostatni post: romek
17-06-2026 20:12:55
» Odpowiedzi: 212
» Wyświetleń: 96700
Dwie jawki Mustang - okaz...
Ostatni post: usertm
17-06-2026 19:53:12
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 418
Plastiki
Ostatni post: Grzeszek
17-06-2026 12:08:19
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 246
Uszczelka pod głowicę
Ostatni post: mr.torwald@gmail.com
17-06-2026 11:02:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 303
Czy stomilki dadzą radę?
Ostatni post: romek
16-06-2026 22:22:06
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 190
Czy do silnika dwusuwoweg...
Ostatni post: Bob_Harley
16-06-2026 15:14:57
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 4468

Reklama