Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 4.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
73,87 Wigry, 66 Olimpia, 90 Zenit by chmielu17
Autor Wiadomość
Chmielu17 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 372
Imię: Ardian
Skąd: Nowa Sól
Pojazd: Romet 100
Post: #40
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990
Witam. Postanowiłem poprowadzić w tym temacie jeszcze wątek jednego roweru tym razem nie Rometa chociaż z osprzętem ZZR, został wyprodukowany w miejscowości mojego taty w 1966 roku(w jednym temacie napisałem 1965, ponieważ źle odczytałem numer ramy), prawdopodobnie moja babcia go składała, ponieważ pracowała w zakładach MESKO-Skarżysko. Rower ten to Mesko Olimpia żeńska odmiana roweru Olimp. Ów pojazd z początku używała babcia, później ciocia następnie z Skarżyska zabrał go mój tata(szkoda, że nie wziął też swojego Huragana), jeździł nim wiele lat. W latach 80 przemalował go na niebiesko, zaginęła tabliczka z przodu. Sąsiad ukradł mu z niego siodełko. Zaginęły oryginalne lampki. Uogólniając rower został bardzo zaniedbany. Po paru latach moja mama zaczęła jeździć tym rowerem i nie chce go zmieniać. Postanowiłem postarać się go odbudować z w miarę oryginalną specyfikacją.

Co muszę do niego zdobyć/zrobić:
- Tabliczkę MESKO-Skarżysko
- Oryginalne siodełko teraz jest jakiś chincki szajs
- Hamulec dociskowy taki jak w Wigry 4
- Lampkę tył, mam jakąś starą przednią w klimacie tego roweru
- Pomalować w oryginalne barwy
- Zdobyć, zrobić chromy
- Zdobyć oryginalne korby, ponieważ teraz są od jakiegoś szwaba

A teraz zdjęcia tego gruzu:F, uwaga weźcie tabletki na uspokojenie:


Piasta Łucznik z kalamitką. Niestety już bardzo wyrobiona i strzela podczas jazdy, nie wiem czy nie można dostać części do niej.

Korby od szwaba.

Podobno ta śruba tak wystaje, ponieważ kiedyś coś tam zostało uszkodzone i tata tak zrobił.

Numer ramy zaczyna się od 66 więc pewnie to rok produkcji.

Ta dziura pod lampą to po hamulcu, ale ta kwadratowa to nie wiem od czego.


Edytowałem nazwę tematu. wnusiu94

https://www.facebook.com/Zastava-Mediter...847651863/ - moja Zastava 1100p Mediteran
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2014 20:39:27 przez wnusiu94.)
20-04-2014 20:06:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Muran001 - 14-01-2014, 01:19:53
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 02-03-2014, 22:40:11
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Walet - 03-03-2014, 21:37:19
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 04-03-2014, 21:42:49
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - motomaniak - 04-03-2014, 21:51:09
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 05-03-2014, 00:10:13
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Muran001 - 05-03-2014, 00:15:17
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - wnusiu94 - 05-03-2014, 01:14:59
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 05-03-2014, 10:23:06
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - wnusiu94 - 05-03-2014, 13:24:51
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - motomaniak - 05-03-2014, 22:13:35
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 08-03-2014, 23:55:59
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - wnusiu94 - 09-03-2014, 00:05:13
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - motomaniak - 09-03-2014, 00:00:53
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 09-03-2014, 00:34:24
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Wojski - 09-03-2014, 00:53:26
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 09-03-2014, 20:43:00
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Muran001 - 09-03-2014, 21:56:55
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - misiql - 09-03-2014, 21:58:58
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 09-03-2014, 22:43:33
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Wojski - 10-03-2014, 10:12:19
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Wigrus - 10-03-2014, 16:42:39
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - wnusiu94 - 10-03-2014, 17:01:05
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - misiql - 10-03-2014, 20:09:16
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 10-03-2014, 20:49:34
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - wnusiu94 - 10-03-2014, 20:56:38
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 10-03-2014, 21:07:19
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 20-03-2014, 22:40:34
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - MichalSR50 - 21-03-2014, 01:31:32
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 21-03-2014, 11:54:46
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 02-04-2014, 21:19:10
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - wnusiu94 - 02-04-2014, 21:25:16
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 03-04-2014, 20:41:08
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 03-04-2014, 20:52:58
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 03-04-2014, 21:01:21
RE: Wigry 3 1987 i Zenit 1990 - Chmielu17 - 20-04-2014 20:06:41


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 265
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3072
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 767
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 151
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 532
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 585
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34604
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 91
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 148
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 407
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5217
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 185
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 371
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 387
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 799

Reklama