Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Zmiana nazwy "Tablicy"
Autor Wiadomość
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #59
RE: Zmiana nazwy "Tablicy"
(15-04-2014 20:42:21)nie_mientki napisał(a):  Nie nadrobię lat zmarnowanych przez nauczycieli historii. Więc zrobię to bardzo wybiórczo i w zdaniach prostych żeby było Ci łatwiej.
1. Przed dwudziestoleciem międzywojennym mieliśmy rozbiór.
2. Każdy z rejonów był niedopasowany do siebie wzajemnie pod wszelkim możliwym kątem(infrastruktura, administracja, mentalność)
3. Pomimo punktu powyższego w 20 lat zbudowano naprawdę dużo. Przede wszystkim COP, port Gdynia. Wszystko na gruzach biednego państwa. Nawet niepełnoletniego.

Idź twierdzić sobie gdzie indziej że Polacy nic nie potrafią. Może Ty.
1. prawda, choć przynajmniej w początkowym okresie(przed powstaniem listopadowym) rządy zaborców(przynajmniej rosyjskiego i pruskiego) były dla Polski o wiele lepsze niż rządy liberum veto. Potem zaś Polacy na własne życzenie sobie zaborców zradykalizowali poprzez niemające szans powodzenia powstania
2. 100% racji
3. COP to jedna z Wielkich Budowli Socjalizmu(czyli monumentalna, ale w dłuższej perspektywie droga i nierentowna), nie przeczę temu, że to pewne osiągnięcie, aczkolwiek gdyby Towarzysz Ziuk i jego następcy dali Polakom więcej swobody, mogłoby być lepiej.
Na koniec, nie twierdzę że Polacy nic nie potrafią. Twierdzę co najwyżej, że Polakom zawsze mało, i że będą narzekali, jak to mają źle. Tak nasza wada narodowa niestety jest

Skład złomu w moim garażu:
- Simson S51B1-4 1983r
- Simson S51N/Electronic/Comfort(składak z 3 różnych) 1989r.
- Romet Ogar 200(motorower jutra: może jutro odpali) 1989r: sprzedany, oby trafił w dobre ręce
15-04-2014 20:51:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Zmiana nazwy "Tablicy" - dave123q - 14-04-2014, 17:18:02
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - wojtekr35 - 14-04-2014, 17:18:41
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - axelbenq - 14-04-2014, 17:27:45
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Barto5050 - 14-04-2014, 17:32:01
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Kanilox - 14-04-2014, 17:37:09
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - charper - 14-04-2014, 17:38:23
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - wojtekr35 - 14-04-2014, 17:42:55
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Bartosz. - 14-04-2014, 17:45:28
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Kanilox - 14-04-2014, 17:51:39
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - DominiX - 14-04-2014, 18:08:15
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - charper - 15-04-2014, 19:26:44
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - motomaniak - 14-04-2014, 18:12:21
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Hubinho - 14-04-2014, 18:16:06
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - romeciarz.1 - 14-04-2014, 18:34:15
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 14-04-2014, 22:08:12
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - rpd - 14-04-2014, 18:19:14
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - ananas - 14-04-2014, 18:28:08
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - DominiX - 14-04-2014, 18:39:46
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Legwan1989 - 14-04-2014, 18:53:14
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Bartosz. - 14-04-2014, 19:30:50
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 14-04-2014, 19:57:38
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Micrusx - 14-04-2014, 20:00:41
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Caro94 - 14-04-2014, 21:23:09
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Bartosz. - 14-04-2014, 21:37:50
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Amanssy - 14-04-2014, 21:42:13
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Caro94 - 14-04-2014, 21:48:55
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Kawka - 14-04-2014, 22:02:33
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - stqc - 15-04-2014, 08:13:58
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Taśma - 15-04-2014, 08:31:08
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 08:52:51
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 09:12:57
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Semmao - 15-04-2014, 12:11:47
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 12:23:29
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Paweł96 - 15-04-2014, 13:34:27
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Latos - 15-04-2014, 17:31:44
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 17:34:04
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Quake96 - 15-04-2014, 18:09:27
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Norbi96 - 15-04-2014, 19:07:58
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 19:30:58
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Latos - 15-04-2014, 19:37:09
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 19:35:51
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - krzysiu1505 - 15-04-2014, 19:41:47
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - charper - 15-04-2014, 19:52:03
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Norbi96 - 15-04-2014, 21:48:37
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 19:49:48
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Norbi96 - 15-04-2014, 19:50:05
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Taśma - 15-04-2014, 20:06:35
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - charper - 15-04-2014, 20:08:32
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Taśma - 15-04-2014, 20:09:11
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - charper - 15-04-2014, 20:15:14
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - krzysiu1505 - 15-04-2014, 20:21:20
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 20:23:54
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Latos - 15-04-2014, 20:56:44
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - krzysiu1505 - 15-04-2014, 20:27:54
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 20:29:25
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - krzysiu1505 - 15-04-2014, 20:33:52
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 20:42:21
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - krzysiu1505 - 15-04-2014 20:51:24
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 20:56:19
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Quake96 - 15-04-2014, 21:06:33
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Latos - 15-04-2014, 21:19:25
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - mikbow - 15-04-2014, 21:21:58
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Wojtek3362 - 15-04-2014, 21:23:50
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Latos - 15-04-2014, 21:28:50
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 21:58:39
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 22:00:02
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 22:02:45
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 22:05:41
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 22:13:03
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - nie_mientki - 15-04-2014, 22:14:03
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Damian4570 - 15-04-2014, 23:05:10
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Tomasso94 - 15-04-2014, 23:09:11
RE: Zmiana nazwy "Tablicy" - Damian4570 - 15-04-2014, 23:23:19


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 417
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3141
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 789
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 183
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 554
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 634
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34686
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 169
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 483
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 395
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 413
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 834

Reklama