Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Romet Kadet 780
Autor Wiadomość
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,305
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #29
RE: Mój Romet Kadet 780
(13-03-2014 09:37:49)Rafku napisał(a):  Gratuluje, najgorsze za tobą, dobrze że uratowałeś kadeta Smile

Mam jeszcze takie pytanie - ten zestaw naprawczy (wał, tłok, cylinder, łożyska itd) gdzie kupiłeś? Ten z allegro za 150zł? Mógłbyś powiedzieć jak to się po takim czasie sprawuje? Bo nie wiem czy mam to kupować Wink

Sprawuje się to bardzo dobrze, jakość ok (szału nie ma, ale jest to bardzo rozsądna cena, w stosunku do jakości Wink) Kupowałem cały zestaw na allegro u sprzedającego Auto-Car Smile Zestaw był taki jak ten, tylko bez tego filtra powietrza, oraz cylinder był 60 ccm - sprzedający godny polecenia ok
http://allegro.pl/cylinder-50-filtr-wal-...52198.html

(13-03-2014 20:22:37)motomaniak napisał(a):  to jak tam prace nad kadetem?

Ogólnie, cały czas do przodu Smile Karter wrócił z regeneracji, po dziurze którą zrobił prawdopodobnie zerwany łańcuch nie ma teraz śladu, karter czyściutki, ładnie wyspawany zregenerowany ok Dziś przyszedł zamówiony w środę zestaw ściągaczy łożysk/kół zębatych i separator - ogólnie cały zestaw, na który musiałem wywalić nieco ponad 100 zł, ale się opłacało Smile Dlaczego? Bez zbędnego grzania łożysk i cudowania ze schładzaniem wału, zakładam separator/odklejacz, łączę całość ze ściągaczem i kręcę śrubą na klucz 17' - najbardziej zapieczone łożysko nie ma szans, a przy tym nasz wał pozostaje nie naruszony Smile - samo łożysko schodzi w mniej niż 3 minuty i jak mówię nic nie grzejemy itp. itd. Big Grin
Oczywiście jest to mój drugi silnik, który robię teraz od podstaw na ideał, bo teraz jest cieplej i mam nieco więcej miejsca na takie rzeczy Smile Jutro idę wypolerować papierem ściernym (czyli przygotuję do właściwego wypolerowania, lewy karter, oraz ukończę polerkę dekla sprzęgła Smile Choć, już teraz pokrywa magneta, prawy karter i połowicznie pokrywa sprzęgła świeci się jak psu... wiadomo co best Na dzisiaj poradnik, jak złożyć silnik 023/017 powstanie, być może będzie to gotowy film instruktażowy jeszcze w marcu Smile



14-03-2014 23:14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 20-11-2013, 22:22:48
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 20-11-2013, 22:37:42
RE: Mój Romet Kadet 780 - serzie-ogar205 - 20-11-2013, 22:45:04
RE: Mój Romet Kadet 780 - Latos - 21-11-2013, 22:23:34
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 20-11-2013, 22:47:28
RE: Mój Romet Kadet 780 - mikbow - 20-11-2013, 22:54:44
RE: Mój Romet Kadet 780 - sebon30 - 20-11-2013, 23:17:30
RE: Mój Romet Kadet 780 - fosa - 20-11-2013, 23:44:35
RE: Mój Romet Kadet 780 - Stasiek - 21-11-2013, 20:39:21
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 21-11-2013, 21:57:19
RE: Mój Romet Kadet 780 - kwiatek83 - 21-11-2013, 22:09:08
RE: Mój Romet Kadet 780 - kwiatek83 - 21-11-2013, 22:25:30
RE: Mój Romet Kadet 780 - kadetmen - 21-11-2013, 22:27:34
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 21-11-2013, 22:48:54
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 22-11-2013, 23:43:49
RE: Mój Romet Kadet 780 - motomaniak - 19-01-2014, 19:42:54
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 12-02-2014, 02:27:04
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 17-02-2014, 22:34:13
RE: Mój Romet Kadet 780 - mikbow - 17-02-2014, 22:39:05
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 17-02-2014, 22:43:13
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 25-02-2014, 18:49:48
RE: Mój Romet Kadet 780 - motomaniak - 25-02-2014, 21:35:17
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 25-02-2014, 21:52:32
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 25-02-2014, 23:53:59
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 12-03-2014, 21:16:31
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 12-03-2014, 21:39:39
RE: Mój Romet Kadet 780 - Rafku - 13-03-2014, 09:37:49
RE: Mój Romet Kadet 780 - motomaniak - 13-03-2014, 20:22:37
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 14-03-2014 23:14:35
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 27-03-2014, 17:09:31
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 30-03-2014, 01:28:28
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 31-03-2014, 22:37:53
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 22-04-2014, 23:02:46
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 23-04-2014, 21:59:32
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 08-05-2014, 21:55:21
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 06-07-2014, 01:18:45
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 06-07-2014, 01:50:10
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 06-07-2014, 22:41:09
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 20-08-2014, 00:48:01
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 10-01-2015, 01:11:02


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 411
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3136
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 787
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 180
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 551
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 633
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34669
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 168
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 481
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 394
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 412
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 832

Reklama