Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Mój Romet Kadet 780
Autor Wiadomość
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,305
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #25
RE: Mój Romet Kadet 780
Prace idą do przodu pełną parą! best Zdecydowałem się na zakup drugiego silnika, którym okazał się 017 (a nie 023, jak mi się wydawało), no ale większej różnicy między 023 a 017 nie ma, ponieważ ta moja wersja jest przerobiona na biegi nożne i niczym specjalnym się nie wyróżnia (no może jeszcze sprzęgło, które jest 4-zawleczkowe), ale i tak je zastąpię tym 3-zawleczkowym. Silnik został już tydzień temu rozebrany na części pierwsze, wszystkie części zostały dokładnie wyczyszczone. Aktualnie przygotowuje cały silnik (oprócz cylindra i głowicy) do polerki, chociaż już teraz mam przygotowany dekiel od strony zapłonu, prawy karter (lewy jest na regeneracji Wink) oraz częściowo oszlifowany dekiel zakrywający sprzęgło. Cały silnik będzie lśnił jak perełka ok Niedługo ramę oddam do piaskowania, prawdopodobnie tylko ją, bo stwierdziłem, że sam jestem w stanie przygotować pozostałe części do malowania Smile Być może (jak czas pozwoli) nakręcę poradnik, jak poskładać silnik 017/023 od podstaw - bo jeszcze takowego nie ma na YT, za wyjątkiem średniej jakości slajdów - często bez dokładnych wyjaśnień, co mnie na początku mojej przygody z silnikiem, bardzo utrudniało pracę, ale jakoś "ogarnąłem" sobie w końcu silnik sam, metodami prób i błędów. Teraz chciałbym się podzielić swoją wiedzą i właśnie zrobić w pełni profesjonalny poradnik, jak złożyć silnik, począwszy od gołych karterów, poprzez pasowanie łożysk w karterach, na ostatnim przykręceniu ostatniej śrubki silnika skończywszy Smile



12-03-2014 21:16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 20-11-2013, 22:22:48
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 20-11-2013, 22:37:42
RE: Mój Romet Kadet 780 - serzie-ogar205 - 20-11-2013, 22:45:04
RE: Mój Romet Kadet 780 - Latos - 21-11-2013, 22:23:34
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 20-11-2013, 22:47:28
RE: Mój Romet Kadet 780 - mikbow - 20-11-2013, 22:54:44
RE: Mój Romet Kadet 780 - sebon30 - 20-11-2013, 23:17:30
RE: Mój Romet Kadet 780 - fosa - 20-11-2013, 23:44:35
RE: Mój Romet Kadet 780 - Stasiek - 21-11-2013, 20:39:21
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 21-11-2013, 21:57:19
RE: Mój Romet Kadet 780 - kwiatek83 - 21-11-2013, 22:09:08
RE: Mój Romet Kadet 780 - kwiatek83 - 21-11-2013, 22:25:30
RE: Mój Romet Kadet 780 - kadetmen - 21-11-2013, 22:27:34
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 21-11-2013, 22:48:54
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 22-11-2013, 23:43:49
RE: Mój Romet Kadet 780 - motomaniak - 19-01-2014, 19:42:54
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 12-02-2014, 02:27:04
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 17-02-2014, 22:34:13
RE: Mój Romet Kadet 780 - mikbow - 17-02-2014, 22:39:05
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 17-02-2014, 22:43:13
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 25-02-2014, 18:49:48
RE: Mój Romet Kadet 780 - motomaniak - 25-02-2014, 21:35:17
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 25-02-2014, 21:52:32
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 25-02-2014, 23:53:59
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 12-03-2014 21:16:31
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 12-03-2014, 21:39:39
RE: Mój Romet Kadet 780 - Rafku - 13-03-2014, 09:37:49
RE: Mój Romet Kadet 780 - motomaniak - 13-03-2014, 20:22:37
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 14-03-2014, 23:14:35
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 27-03-2014, 17:09:31
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 30-03-2014, 01:28:28
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 31-03-2014, 22:37:53
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 22-04-2014, 23:02:46
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 23-04-2014, 21:59:32
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 08-05-2014, 21:55:21
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 06-07-2014, 01:18:45
RE: Mój Romet Kadet 780 - Dawid.xD - 06-07-2014, 01:50:10
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 06-07-2014, 22:41:09
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 20-08-2014, 00:48:01
RE: Mój Romet Kadet 780 - Damian4570 - 10-01-2015, 01:11:02


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: romek
Wczoraj 20:51:49
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 414
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
Wczoraj 17:19:40
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 3139
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Wczoraj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 788
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
25-06-2026 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 182
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
25-06-2026 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 553
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 634
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34684
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 107
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 169
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 482
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5231
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 191
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 395
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 413
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 833

Reklama