Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olej do Rometa typ 100
Autor Wiadomość
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #21
RE: Olej do Rometa typ 100
(10-03-2014 22:12:45)Matinek napisał(a):  Jakub mówi dobrze LUX 10!!!! mam oryginalne instrukcje i katolgi itd gdzie pisze jak wół np do mojego komara 2320 na dotarciu 1:20 po dotarciu 1:25 ma być lux 10. Plusminus to dziwne bo różne urządzenia potrzebuja róznej dawki np ja kupiłem ostatnio mixol gdzie pisało 1:100 wlał byś tyle? a dalej pisze chyba ze producent silnika zalecił inaczej.
Mało tego mówicie ze po luxie sie zapycha no i dobrze niech sie zapycha wyczyści sie. lux ma DOSKONAŁE smarowanie a słabe spalanie natomiast np mixol ma słabiutkie smarowanie za to doskonałe spalanie. a zależy wam na smarowaniu czy spalaniu? Do skrzynii wlej lux 10 nie lej hipolu wiesz czemu? To jest romet coś gdzieś nie pyknie gdzieś cos sie dostanie to lux sie spali a hipol zapiecze a co za tym idzie? chyba nie musze wam mówić.

Lux 10 jest we wszystkich katalogach, bo w ówczesnym socjalizmie nie było olejów, tylko jakieś jego parodie pokroju luxa 10. A w dzisiejszym socjalizmie można za nie jakąś znowu gigantyczną cenę zakupić normalny olej, który nie będzie zapychał kanału wydechowego i tłumika, oraz będzie silnik smarował a nie tylko zapobiegał zatarciu. Według artykułu na pewnej stronie eksploatowanie MZtki 150 na miksolu o ok. 30% obniża trwałość układu tłok-cylinder(więc na luxie pewnie jeszcze gorzej), w romecie to na pewno tak drastyczne nie jest, ale na normalnym oleju na pewno pojeździ dłużej

Skład złomu w moim garażu:
- Simson S51B1-4 1983r
- Simson S51N/Electronic/Comfort(składak z 3 różnych) 1989r.
- Romet Ogar 200(motorower jutra: może jutro odpali) 1989r: sprzedany, oby trafił w dobre ręce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2014 22:36:18 przez krzysiu1505.)
10-03-2014 22:29:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Olej do Rometa typ 100 - szogun54 - 10-03-2014, 18:32:35
RE: Olej do Rometa typ 100 - lada97 - 10-03-2014, 18:37:38
RE: Olej do Rometa typ 100 - kamil97 - 10-03-2014, 18:43:09
RE: Olej do Rometa typ 100 - romek - 10-03-2014, 18:46:12
RE: Olej do Rometa typ 100 - Latos - 10-03-2014, 19:00:52
RE: Olej do Rometa typ 100 - szogun54 - 10-03-2014, 19:40:06
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 19:47:56
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 19:50:28
RE: Olej do Rometa typ 100 - fosa - 10-03-2014, 19:55:09
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 19:58:58
RE: Olej do Rometa typ 100 - LukaszzT1 - 10-03-2014, 20:06:00
RE: Olej do Rometa typ 100 - Latos - 10-03-2014, 20:16:01
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 20:18:45
RE: Olej do Rometa typ 100 - Latos - 10-03-2014, 20:42:07
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 22:03:46
RE: Olej do Rometa typ 100 - krzysiu1505 - 10-03-2014, 20:46:08
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 21:12:57
RE: Olej do Rometa typ 100 - simi81 - 10-03-2014, 21:21:28
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 10-03-2014, 22:12:45
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 22:34:07
RE: Olej do Rometa typ 100 - lada97 - 10-03-2014, 22:13:19
RE: Olej do Rometa typ 100 - krzysiu1505 - 10-03-2014 22:29:14
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 22:36:03
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 22:39:06
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 22:41:13
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 22:42:45
RE: Olej do Rometa typ 100 - LukaszzT1 - 10-03-2014, 22:44:41
RE: Olej do Rometa typ 100 - krzysiu1505 - 10-03-2014, 22:46:27
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 22:47:23
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 10-03-2014, 22:49:37
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 22:49:48
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 10-03-2014, 22:50:54
RE: Olej do Rometa typ 100 - krzysiu1505 - 10-03-2014, 22:53:18
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 10-03-2014, 22:56:33
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 22:57:45
RE: Olej do Rometa typ 100 - krzysiu1505 - 10-03-2014, 23:02:56
RE: Olej do Rometa typ 100 - tramwajarz - 10-03-2014, 23:03:05
RE: Olej do Rometa typ 100 - bartoszek5k - 10-03-2014, 23:06:41
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 10-03-2014, 23:08:20
RE: Olej do Rometa typ 100 - bartoszek5k - 10-03-2014, 23:13:26
RE: Olej do Rometa typ 100 - Jakub - 10-03-2014, 23:09:55
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 10-03-2014, 23:17:29
RE: Olej do Rometa typ 100 - bartoszek5k - 10-03-2014, 23:30:18
RE: Olej do Rometa typ 100 - plusminus - 10-03-2014, 23:44:43
RE: Olej do Rometa typ 100 - tramwajarz - 10-03-2014, 23:52:17
RE: Olej do Rometa typ 100 - Matinek - 11-03-2014, 00:14:26
RE: Olej do Rometa typ 100 - romek - 11-03-2014, 00:27:34


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Chłopcy Rometowcy, 2010 - 2026. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Identyfikacja modelu rome...
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 08:07:13
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 164
Zlot pojazdów i rajd koma...
Ostatni post: bkrukl
Dzisiaj 00:45:32
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 735
Skrzynka narzędzi Ogar 20...
Ostatni post: johnatanpaniniman27
Wczoraj 22:56:45
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 105
Montaż wachacza ogar 200
Ostatni post: Janek.Ogar
Wczoraj 19:06:38
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 510
Romet ogar 205 slabo pali...
Ostatni post: Dinozaur
24-06-2026 11:18:09
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 551
Moja nowa dojazdówka (Oga...
Ostatni post: grissley
24-06-2026 02:39:42
» Odpowiedzi: 148
» Wyświetleń: 34541
WueSKa 125 - Czyli ponios...
Ostatni post: Quake96
23-06-2026 22:56:39
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 3000
Sprzedam romet Turing 2 i...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 22:21:22
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 79
Szczęki hamulcowe Romet S...
Ostatni post: Janek.Ogar
23-06-2026 21:51:52
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 125
"Blokujący się" bieg
Ostatni post: Kapiromet
23-06-2026 20:41:43
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 353
[Wiki] Romet (DEZAMET) St...
Ostatni post: tie.my.r0pe
22-06-2026 23:44:10
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 5207
Wigry-lux 75r gotowy na r...
Ostatni post: Kierownik złomowca
19-06-2026 22:25:34
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 177
Luźna linka gazu
Ostatni post: romek
19-06-2026 21:11:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 356
Dzwięk ocierania
Ostatni post: Kapiromet
19-06-2026 07:10:01
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 366
Romet 50-T1 - Ale jaki?
Ostatni post: romek
19-06-2026 06:24:48
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 776

Reklama